Jestem męzczyzną mam 20 lat i mam problem trądzikiem ale tylko na czoleco mam robic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-02, 19:00   #1
bramkarz12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Exclamation

Jestem męzczyzną mam 20 lat i mam problem trądzikiem ale tylko na czoleco mam robic?


Witam,mam 20 lat jestem mezczyzna mam taki problem ze od pewnego czasu 2 miesiecy pojawia mi się na czole trądzik.Mam całe czola w syfach.Bylem u dermatologa [rzepisal mi antybiotyk tabletki tetralysal + krem na 2 tyg lecz nic nie pomogło.Przed 2 miesiacami moja twarz byla czysta az tu nagle takie cos i w dodatku tylko na czole.

Co mam robic? prosze o pomoc i z góry dziękuje
bramkarz12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:40   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jestem męzczyzną mam 20 lat i mam problem trądzikiem ale tylko na czoleco mam

Idź jeszcze raz do dermatologa, powiedz ze chcesz cos innego bo to co zapisał Ci nie pomaga (albo zmień dermatologa).
Kup sobie coś łagodnego do oczyszczania twarzy (np. z apteki: zel myjący Ziaja med, kuracja antybakteryjna). Mi pomaga Nie zaburza on PH skóry, wiec nie musisz używać po nim toniku (mozesz poczytac na moim blogu o doborze kosmetyku myjącego.
Wystrzegaj się drogeryjnych antybakteryjnych kosmetyków i mydła do mycia twarzy (tego najzwyklejszego ze sklepu, co innego lecznicze--> ale po nich tonik ).

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-03-02 o 19:44
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 08:50   #3
Agukly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 23
Dot.: Jestem męzczyzną mam 20 lat i mam problem trądzikiem ale tylko na czoleco mam

Poszukać dobrego dermatologa i sluchac jego zaleceń. Głównie dotyczących diety.
Agukly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 11:59   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jestem męzczyzną mam 20 lat i mam problem trądzikiem ale tylko na czoleco mam

Cytat:
Napisane przez Agukly Pokaż wiadomość
Poszukać dobrego dermatologa i sluchac jego zaleceń. Głównie dotyczących diety.
nie ma jednoznacznej opinni, czy to dieta wpływa na tradzik. Gdyby autorowi nie slużyly jakies pokarmy, to by zauważył np. wypryski po ostrych przyprawach.
*oczywiscie nie namawiam do codziennego obiadania się fast foodami
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:16   #5
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jestem męzczyzną mam 20 lat i mam problem trądzikiem ale tylko na czoleco mam

Cytat:
Napisane przez bramkarz12 Pokaż wiadomość
Witam,mam 20 lat jestem mezczyzna mam taki problem ze od pewnego czasu 2 miesiecy pojawia mi się na czole trądzik.Mam całe czola w syfach.Bylem u dermatologa [rzepisal mi antybiotyk tabletki tetralysal + krem na 2 tyg lecz nic nie pomogło.Przed 2 miesiacami moja twarz byla czysta az tu nagle takie cos i w dodatku tylko na czole.

Co mam robic? prosze o pomoc i z góry dziękuje
Jeśli wypryski pojawiają się tylko na czole i nigdy wcześniej nie miałeś problemów z trądzikiem może to nużeniec albo gronkowiec...oba dają objawy trądzikowe właśnie na czole. Idź do lekarza i zrób wymaz z gardła i badanie na obecność nużeńca. Jeśli pod tym katem będzie wszystko ok być może kwestia hormonów (chociaż czoło nie jest typowym miejscem na trądzik hormonalny), może tryb życia, stresy, zła dieta, zależy też jakie są wypryski...grudni, krostki, stany ropne, cysty...w każdym razie najpierw polecam zrobić badania na gronkowca i nużeńca
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.