Problematyczne poliki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-12, 17:00   #1
charmant
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 44

Problematyczne poliki


Hej, zastanawiałam się długo, czy umieścić ten wpis, ale stwierdziłam, że to jednak winien być dobry pomysł, mam nadzieję, że ktoś mnie uratuje i uczyni moje życie pięknym. Oto co mam na polikach. Pomijając już, że borykam się jeszcze z jakimiś typowo trądzikowymi cudami (ach, piękny pryszczu na środku brody!). To są takie czerwone plamki rozsiane na całych polikach, czasem też lekko na nosie się pojawiają. Jestem alergikiem, przeokropnym, ostatnio czego nie nałożę na twarz = szczypie, boli, czerwone plamy natychmiastowo (oddałam nawet niedawno krem koleżance, który był do skóry delikatnej, superhiperhipoalergiczny) . Podejrzewam też, że mam AZS (nigdy nie byłam u dermatologa, więc trudno mi stwierdzić, ale większość objawów się zgadza). Mam też potwornie suchą cerę. Staram się używać produktów domowych, żeby jakoś tę skórę ocalić, ale już nie mam siły, poddaję się. Co mam zrobić, żeby mi to zniknęło? To nie jest reakcja alergiczna na żaden produkt, to jest mój zwyczajowy "wystrój" twarzowy, nie mogę już na to patrzeć, a nie pomogę sobie raczej nakładaniem kilogramów pudru celem zatuszowania. Czasem korzystam z maści cynkowej albo maści z witaminą A. Proszę wielce o jakieś rady, przykłady produktów + domowych maseczek, żeby mi to zniknęło, bo pociacham to kiedyś nożyczkami, żeby udramatycznić swój wygląd. Z góry dziękuję za wszystkie, choćby najmniejsze, podpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ech1.jpg (27,6 KB, 61 załadowań)

Edytowane przez charmant
Czas edycji: 2013-03-12 o 17:03
charmant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 18:30   #2
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problematyczne poliki

Zdjęcie ciut niewyraźne, a nie są to przypadkiem blizny potrądzikowe?

Piszesz, że nigdy nie byłaś u dermatologa a to PIERWSZA rzecz jaką powinnaś zrobić, poszukaj jakiegoś dobrego w swojej okolicy. Dermatolog napewno pomoże zaleci środki farmakologiczne, podpowie jaki zabieg w gab. kosmetycznym jest wskazany dla Ciebie. I to jest naprawdę szczera rada odemnie dobry dermatolog napewno pomoże
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 18:36   #3
charmant
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 44
Dot.: Problematyczne poliki

Nie, nie, żadne blizny. Wiem, umówię się na pewno na wizytę, ale zanim ona nastąpi chciałabym podziałać czymś, zaleczyć to chociaż trochę.
charmant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 19:58   #4
Mika607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problematyczne poliki

Kochana ja na wstępie proponuję tobie udać się do dobrego dermatologa

A, jeśli chodzi np. o maseczki to serdecznie polecam glinki różnego rodzaju. U mnie doskonale się sprawdziła glinka ghassoul z organique. Jest cudowna!! Zawsze można spróbować
Mika607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 11:31   #5
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Problematyczne poliki

Witaj, tak do dermatologa byś musiała się udać. Może to właśnie być AZS.
A tam poza tym to proponuję smarować się naturalnym olejkiem arganowym. Nie jest tani,ale jest naprawdę dobrzy i działa cuda! Może jeszcze jakieś mydło z czarnuszki, czarne mydło czy chociaż niedoceniane szare mydło.
Dermatolog z pewnością przepisze jakieś maści, które powinny pomóc. Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 22:01   #6
ania_w37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15
Dot.: Problematyczne poliki

Tak jak poprzedniczki uważam że glinki o i oleje naturalne potrafią zdziałaać cuda. ale podstawa to lekarz dermatolog lub dobry kosmetolog/kosmetyczka. ja tez mam problemy zcerą i moja kosmetyczka mi zawsze pomoże w trudnych chwilach. a skąd jestes?
ania_w37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 01:13   #7
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Problematyczne poliki

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
Witaj, tak do dermatologa byś musiała się udać. Może to właśnie być AZS.
A tam poza tym to proponuję smarować się naturalnym olejkiem arganowym. Nie jest tani,ale jest naprawdę dobrzy i działa cuda!
Stosowałam ten olejek zakupiony w Mydlarni. zapłaciłam ponad 80 zł i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że krem Babino za 12 zł jest 1000% lepszy.

Tu opinia jednej z Wizażanek na temat jego działania:
Trzy_Ryby (2948 postów):
Dot.: Olej arganowy
"Moją atopową skórę bez wskazań na alergię na orzechy we wszystkich możliwych testach olej arganowy podrażnia do niemożliwości i intensyfikuje swędzenie. Na atopię polecam balsamy apteczne, na bazie ciekłej parafiny. Czynię to z ciężkim sercem ale na własnej skórze testowałam różne kombinacje nieuczulających składników i olei za wszelką cenę chcąc uniknąć pacykowania się ropopochodnymi mazidłami. Niestety, skóra atopowa specyficzna jest i lepiej z nią nie igrać bo kończy się to często gronkowcem".


Dziewczyny - czytajcie proszę również inne podobne wątki, ponieważ tam są już podpowiedzi, a tak trzeba wklejać je do każdego takiego wątku.

Ja bardzo polecam Ci to mydło:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...5-laurier.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...0-laurier.html

A tu masz cały wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397752
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 07:51   #8
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Problematyczne poliki

Możliwe, a moim znajomym (mam 3 takie z tym problemem) i pomógł, więc jak widać nie ma reguły.
Ja płaciłam taniej za niego. 80zł to kosmos. A krem bambino też jest super, sama używam do pielęgnacji, mojego syna również nim smaruję.
Mydło czarne lub cz czarnuszki albo po prostu szare mydło .
Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.