Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 18:28   #1
gobi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 65

Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)


Stało się to w ciągu jednego dnia - rano wstałam, skóra jak zwykle - kilka rozszerzonych porów, kilka suchych skórek, trochę zaskórników, kilka grudek i zaczerwienień. Ale generalnie było gładko i całkiem nieźle. Wieczorem na brodzie miałam już kilka czerwonych wulkanów a na lewej skroni wielkie podskórne gule. Wróciłam do domu, umyłam twarz jak zwykle, nałożyłam glinkę. Trochę uspokoiła cerę, jednak rano miałam już wielkie pasy krost od oczu aż po brodę plus kilka nowych gul na skroni (tylko lewej). Utrzymuje się to już prawie tydzień - krostki są albo na samej powierzchni, małe ropne pęcherzyki, albo takie rozlewające się pod skórą, albo głębokie, podskórne. Pojawiły się także na czole (z pracy wróciłam obsypana, mimo, że rano tego jeszcze nie było). Nie wiem, czym może być to spowodowane i jak to "pielęgnować"...

Co mogło być przyczyną i z czym zbiegło się pojawienie pryszczy:
- wróciłam do pracy po dość długim L4 (stres)
- okres
- sok z pietruszki (zaczęłam pić)
- leczenie anemii (żelazo, wit. b12 - po ok. 2 tygodniach przyjmowania)
- powrót do acne dermu (choć przerwa była bardzo krótka, używałam go co ok. 3 dni)

Twarz myję mydłem błotno-solnym, przecieram tonikiem różanym, na noc nakładam acne derm, rano alantan lekki krem lub bandi łagodzący krem-maskę. Nie używam podkładów ani pudrów (zaczęłam tylko na te pryszcze, bo w pracy nie mogę się tak pokazać, stan utrzymuje się, nie pogarsza). Stosuję taką pielęgnację już od ok. 2 miesięcy stale i stan cery naprawdę się ostatnio poprawił. A tu coś takiego...

Na co wygląda Wam ten trądzik? Jest szansa, że sam odpuści? Czy lepiej nie czekać i udać się do dermatologa?

Dodam jeszcze, że czegoś takiego nie miałam NIGDY w swoim ponad 25-letnim życiu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 (1).jpg (16,5 KB, 316 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1 (2).jpg (11,5 KB, 221 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (49,9 KB, 298 załadowań)
gobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 19:09   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Mi to wyglada na tradzic rozowaty ale pewnosci nie mam, warto udac sie do dermatologa niech zobaczy i oceni co to jest.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:05   #3
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Ja bym podejrzewała hormony -niewiele rzeczy potrafi tak gwałtownie zrujnować cerę jak one. Często mam "wysypy" zaskórników (czasami naprawdę duże) przed okresem, a też dawno nie jestem już nastolatką.

Wg mnie nie panikuj, stosuj taką pielęgnację jak zawsze (z tego co piszesz, do tej pory się sprawdzała), staraj się nie dotykać twarzy i spróbuj się umówić do dermatologa. Zawsze lepiej jak specjalista oceni.
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:31   #4
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Moja mama biorąc witaminę B12 właśnie na anemię dostała strasznego wysypu ropnych pryszczy dlatego podejrzewam że u Ciebie to jest główną przyczyną. Zdaję sobie też sprawę, że nie możesz jej odstawić bo zdrowie ważniejsze.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Dodam, że po zakończonej kuracji cera uspokoiła się i nie pojawiały się żadne pryszcze. Polecam na Twój trądzik Duac, mi przepisała dermatolog i bardzo mi pomógł.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Proszę napisz mi jeszcze w jakiej dawce bierzesz B 12
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:42   #5
gobi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Dziękuję za wskazówki.

Łączyłam to bardziej z hormonami, bo wysyp pojawił się w okolicy okresu. Ale nie mija, dlatego szukam innych przyczyn.

B12 biorę w zastrzykach, najpierw 5x 1000mg co drugi dzień, serię skończyłam tydzień temu. Teraz tylko raz w tygodniu 1000mg, przez kolejne 3 miesiące.
gobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:28   #6
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Mama też brała w identycznej dawce i w zastrzykach, teraz u Ciebie powinno być lepiej bo jak napisałaś będziesz chodzić na zastrzyk raz w tyg. Możesz spróbować tej maści o której Ci napisałam, ja teraz chodzę po recepty na nią do lekarza rodzinnego. Ja na trądzik hormonalny leczę się już ponad 7 a mam 26, dlatego wiem że problemy z hormonami nie występują z dnia na dzień;-) Obecnie biorę Yasmin i stosuję Duac, trądziku nie ma dzięki tym lekom, mam świadomość że jak odstawię to na pewno wróci ale nauczyłam się z tym żyć i nie przejmować na zapas;-)
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 22:42   #7
gobi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

No to chyba mam odpowiedź... Mam nadzieję, że przy mniejszej częstotliwości zastrzyków sprawa się unormuje. Nie mogę patrzeć w lustro, co gorsza, pryszcze zaczęły pojawiać się także na plecach (raptem kilka, ale tam raczej nic mi nie wyskakuje)
gobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 10:44   #8
Katarzyna2122
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 89
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/


A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

W komentarzach oceniać

oceniajcie !

Katarzyna2122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:04   #9
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

Cześć, kilka dni temu miałam coś podobnego - mniej, ale krosty wyglądały dokładnie tak jak Twoje. W moim przypadku była to silna reakcja alergiczna na leki hamujące krwotok. Pomogłam sobie maseczka redukująca zaczerwienienia po silnych zabiegach kosmetycznych. Jednego jestem pewna - w takim przypadku najlepiej jest odpuścić cerze maści, kremy i używać wody termalnej do czasu wizyty u dermatologa. Bedzie dobrze!
__________________
Sprzedam Skin79 Snail Nutrition Cream SPF 45 PA +++. Ewentualnie wymienię na Skin79 Luminous Diamonds!
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:21   #10
alcia22
Rozeznanie
 
Avatar alcia22
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 797
Dot.: Nagły wysyp - pomocy! (+zdjęcia)

KONIECZNA WIZYTA U DERMATOLOGA !!!!!
Wygląda to dosyc poważnie
alcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.