Bolące usta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-09, 09:45   #1
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57

Bolące usta


Czy macie jeszcze jakieś sposoby na bolące, tętniące, spękane i wybitnie szybkowysychające usta? Stosuję Tisane, maść z witaminą A, jakieś wazeliny a usta nadal w błyskawicznym tempie wysychają i zwyczajnie bolą. Bardzo nie lubię mieć czegoś na ustach, lubię kiedy są matowe i niebłyszczące, ale zwyczajnie nie mogę się obejść bez tych smarowideł, bo inaczej moje usta będą przypominać skorupę. Jest może jakiś sposób, który dość trwale i głęboko je nawilży np. podczas nocy, by potem w dzień nie musieć nosić tak grubej warstwy maści? Zalezy mi na tym by się nie błyszczały, by były naturalne.
Mam wrażenie, że te wszystkie pomady, maści i wazeliny już na usta nie działają...
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 09:59   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Bolące usta

A jak reszta Twojej skóry?
Może pijesz za mało wody?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 11:01   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bolące usta

Odstaw pomadki, balsamy na bazie wazeliny- one chronią, ale mogą powodować wysuszanie Spróbuj smarować często usta miodem, a jeśli to nie pomaga to może lepiej skontaktuj sie z lekarzem, bo może to byc objaw poważniejszej choroby...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 13:24   #4
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Bolące usta

Witajcie
Reszta mojej skóry nie jest sucha, ale cerę mam naczynkową i wrażliwą na warunki atmosferyczne i "warunki psychologiczne" Jest bardzo wrażliwa, ale niealergiczna.
Taka suchość dotyczy tylko moich ust, co do reszty to np. nigdy nie miałam tak częstych tzw. suchych skórek na twarzy.
Nawadniam się solidnie rzeczami niewypłukującymi - żadnymi kawami czy czarnym herbatami. Co do lekarza to naprawdę nie mam objawów pasujących do jakiekolwiek cięższej choroby czy braku witamin, tym bardziej, że je ładnie uzupełniam - nie jest to więc niedobór czy to witaminy c czy witamin b.
Dzięki wielkie za tą informację o wazelinie - bo tłuste to i ohydne i owszem chroni dobrze, ale może właśnie to mi nieco wysusza usta?
Miód na mnie natomiast nie działa i jest bardzo nieprzyjemny w stosowaniu. Kiedy stosowałam na noc codziennie taką kurację na noc nie zauważyłam poprawy.
natomiast nie mogę niczego nie stosować, bo usta zamieniają mi się w krwawiącą skorupkę...
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:30   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bolące usta

Bardzoi możliwe że to przez wazelinę Odstaw pomadki, balsamy, błyszczyki na niej, na parafinie itd. (przynajmniej na razie). Możesz tez spróbować smarować lanoliną albo woskiem pszczelim- w sklepach internetowych z półproduktami mozna dostac te rzeczy, są też przepisy i opakowania do zrobienia samodzielnej pomadki ochronnej Może sprawdzi się u Ciebie masło shea, masło mango..?
MOzesz tez wypróbować tą pomadkę: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ja.html&next=1

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-09 o 14:46
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:16   #6
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Bolące usta

spróbuj może tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,523,tender-care.html albo carmexu..... na mnie działa a też miałam masakrę z ustami
teraz wystarczy carmex na noc bądź ten kremik... a w ciągu dnia pomadka nivea z oliwką albo zamiennie z miodem
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:00   #7
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Bolące usta

Dziękuję za propozycje!
Carmexu i tego drugiego używałam już niestety i nie cierpię - po pierwsze potwornie się świeci. Ale dałabym z tym radę gdyby mi one coś dawały- ale faktycznie, nie poprawiły te balsamy znacząco stanu moich ust.
Chyba faktycznie poszukam czegoś co nie ma w składzie zupełnie tych wazelin, parafin,petrolatów...
Dziękuję za odpowiedzi.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 09:46   #8
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bolące usta

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
Dziękuję za propozycje!
Carmexu i tego drugiego używałam już niestety i nie cierpię - po pierwsze potwornie się świeci. Ale dałabym z tym radę gdyby mi one coś dawały- ale faktycznie, nie poprawiły te balsamy znacząco stanu moich ust.
Chyba faktycznie poszukam czegoś co nie ma w składzie zupełnie tych wazelin, parafin,petrolatów...
Dziękuję za odpowiedzi.
A jest możliwość, że po prostu wazelina Cię uczula? Bo na to wygląda po opisie.
Na moje usta jak są w najgorszym nawet stanie działa Carmex, za to Alterra wysusza mi natychmiastowo usta. Czysta wazelina nic na nie praktycznie nie działa, ale maść z witaminą A moje usta lubią, Tisane też.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:27   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bolące usta

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jest możliwość, że po prostu wazelina Cię uczula? Bo na to wygląda po opisie.
Na moje usta jak są w najgorszym nawet stanie działa Carmex, za to Alterra wysusza mi natychmiastowo usta. Czysta wazelina nic na nie praktycznie nie działa, ale maść z witaminą A moje usta lubią, Tisane też.
Może to byc kontaktowe zapalenie skóry, z tym, że autorka by to zauwazyła jesli stosuje np. balsamy, kremy z wazelina itd

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-10 o 11:37
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:48   #10
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bolące usta

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Może to byc kontaktowe zapalenie skóry, z tym, że autorka by to zauwazyła jesli stosuje np. balsamy, kremy z wazelina itd
Może być konkretnie w jednym miejscu, jak u autorki usta, nie musi uczulać całej powierzchni ciała.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:09   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Bolące usta

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Może być konkretnie w jednym miejscu, jak u autorki usta, nie musi uczulać całej powierzchni ciała.
Ok, to nie wiedzialam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 18:08   #12
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Bolące usta

Nie, nie, to nie jest uczulenie na wazelinę. Mi po prostu usta w błyskawicznym tempie wysychają i jedyne co na nie działa, jako tako, to właśnie Tisane czy maść z witaminą A. Czystej wazeliny w sumie nigdy
nie używałam Po prostu rozglądam się za czymś lepszym, najlepiej nie tak błyszczącym...
pozdrawiam
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:24   #13
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bolące usta

Mam to samo - a do tego nawyk odrywania tych odstających skórek, więc moje usta są również zmasakrowane -.- Jedyne co mi pomagała to pomadka Oeparol - nie błyszczy się, absolutnie jej nie widać, matowa. Pachnie jednak dość mocno, ale nie oblepia ust.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.