Brzydka cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-01, 07:14   #1
Annes 77
Raczkowanie
 
Avatar Annes 77
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 106

Brzydka,szorstka cera;(


Witam!

Od około miesiąca czasu na mojej twarzy szczególnie na policzkach pojawiły się wypryski.Za kilka miesięcy stuknie mi 30 lat.Nie jestem już nastolatką ,czuję się okropnie.Podczas mycia twarzy wyczuwam pod opuszkami tarkę.Mam juz dość ...czy tylko pozostaje mi wizyta u dermatologa?

Pozdrawiam

Annes 77
Annes 77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 09:05   #2
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Brzydka,szorstka cera;(

ja radzilabym Ci lepiej sie udac do dermatologa lub kosmetyczki nie stosuj peelingu bo moze tylko podraznic i wypryski moga sie rozniesc tak ze najlepiej jak udasz sie do specjalisty.
agadus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 10:43   #3
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: Brzydka,szorstka cera;(

Cytat:
Napisane przez agadus Pokaż wiadomość
ja radzilabym Ci lepiej sie udac do dermatologa lub kosmetyczki nie stosuj peelingu bo moze tylko podraznic i wypryski moga sie rozniesc tak ze najlepiej jak udasz sie do specjalisty.
dokładnie najlepszy w tym wypadku bedzie dobry dermatolog
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 11:07   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brzydka,szorstka cera;(

Cytat:
Witam!

Od około miesiąca czasu na mojej twarzy szczególnie na policzkach pojawiły się wypryski.Za kilka miesięcy stuknie mi 30 lat.Nie jestem już nastolatką ,czuję się okropnie.Podczas mycia twarzy wyczuwam pod opuszkami tarkę.Mam juz dość ...czy tylko pozostaje mi wizyta u dermatologa?
tak jesli chcesz to wyleczyc w miare szybko i skutecznie,a jesli masz ropne to w ogóle , ta tarka to prawdopodobnie zaskórniki zamkniete. lekarz niech przepisze Ci np adapalen, isotretinoinę, tazaroten, czy cos z antybiotyków np minocyklinę , metronidazol. bez recepty mozesz kupic cos z kwasem BHA np effaklar k (LHA pochodna BHA) czy robic maseczke aspirynowa, cos z kwasem azelainowym np acne derm, hascoderm, czy nadtlenkiem benzoilu -benzacne, brevoxyl. czasami stosuje sie terapie skojażona np antybiotyk + nadtl benzoilu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:01   #5
majapol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Brzydka cera

Witam.Przeczytałam już chyba wszystko i nic z tego moze wy mi pomożecie.Mam chyba jeden z najgorszych rodzai cery moja skóra na twarzy jest sucha z popękanymi naczynkami mimo że mam w sumie nie dużo lat bo dopiero 35 to jestem właścicielką sporych zmarszczek do tego jestem blada i ciężko sie opalam.Nie chodzi już o to żeby te pajączki i zmarszczki znikły,bo cudów niema.Chciałabym chociaż znależc dobry krem który nie podrażnia i jakiś dobry podkład żeby zamaskowac te naczynka.Obecnie jedyny krem który w drodze eliminacij został to o dziwo masło kakaowe które niby poprawia koloryt skóry mi tam nie poprawia ale przynajmniej nie piecze mnie po nim skóra.Jeżeli możecie to pomóżcie
majapol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:15   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Brzydka cera

Poszukaj na KWC, w aptece, u dermatologa
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:26   #7
majapol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Brzydka cera

U dermatologa byłam powiedział ze taka moja uroda.Z apteki też próbowałam chodzi oto że te kremy są drogie i wiele z nich poprostu mnie podrazniało.Jeżeli ktos ma suchą i podrażnioną cere to wie o czym pisze.Może ktos cos wypróbował i mógłby mi doradzic czasami zwykły najtanszy krem okazuje sie dobry.No i jeszcze ten podkład taki żeby dobrze krył i nie wysuszał
majapol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 15:47   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Brzydka cera

ok ja używałam kiedyś ziaja med do skóry atopowej i był ok
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 18:16   #9
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Brzydka cera

polecam Ci nanobase do suchej skory, jest baaaardzo wydajna mimo swoich 30g. Wystarczy odrobina
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 18:28   #10
Owca_xD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Brzydka cera

Polecam krem dermosan tłusty lub półtłusty. Jest tani, można go dostać w aptece. Też mam taką skórę, że po nałożeniu jakiegoś specyfiku skóra piecze niemiłosiernie, po czym schodzi.
Owca_xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 22:49   #11
izzieness
Przyczajenie
 
Avatar izzieness
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bremen
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to izzieness
Dot.: Brzydka cera

a ja ci polecam kremy z serii ziaja med do cery naczynkowej. cała seria jest bardzo fajna i niedroga (10-15zł), ale uwaga - dostępna tylko w aptekach sama mam cerę naczynkową, mieszaną i mi te kremy bardzo odpowiadają. z tych zwykłych produktów ziaji też mogłabyś wypróbować serię calma HLC oraz serię kozie mleko albo różaną. mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
Alea iacta est.
izzieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 21:29   #12
magda1991mwo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mrągowo
Wiadomości: 12
brzydka cera...

Mam problem z cerą. Niestety nabawilam się kilka blizn od trądziku, z trądzikiem skończyłam już walkę i nie mam już problemu, tylko największy problem jest w bliznach po nim. Bardzo chciałabym przestać używać już pudru w fluidzie, ale ja nawet rano nie mogę na siebie patrzeć a co dopiero wychodzić tak z domu. Mam bardzo jasną cerę i mam wrażenie że wcale nie mam rumieńców, no i te blizny na czole i brodzie. Tragedia

Proszę o polecenie jakiegoś dobrego kremu w przystępnej cenie na polepszenie kolorytu skóry a przede wszystkim na blizny( jaka maść.
magda1991mwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 08:50   #13
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: brzydka cera...

Cytat:
Napisane przez magda1991mwo Pokaż wiadomość
Mam problem z cerą. Niestety nabawilam się kilka blizn od trądziku, z trądzikiem skończyłam już walkę i nie mam już problemu, tylko największy problem jest w bliznach po nim. Bardzo chciałabym przestać używać już pudru w fluidzie, ale ja nawet rano nie mogę na siebie patrzeć a co dopiero wychodzić tak z domu. Mam bardzo jasną cerę i mam wrażenie że wcale nie mam rumieńców, no i te blizny na czole i brodzie. Tragedia

Proszę o polecenie jakiegoś dobrego kremu w przystępnej cenie na polepszenie kolorytu skóry a przede wszystkim na blizny( jaka maść.
Na przyszłość skorzystaj z wyszukiwarki, ponieważ jest już wiele wątków na ten temat, w których znalazłabyś odpowiedzi na swoje pytania.
Poza tym polecam dwa kremy:
No Scar https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...rla-inkow.html kosztuje ok. 35 zł za 30 ml lub ok. 50 zł za 50 ml, dość szybko się zużywa, używałam go przez kilka lat, potem zaczął mnie zapychać więc przestałam
Evolet https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...kiej-rozy.html 120 g, więc naprawdę duże opakowanie ja płaciłam 30 zł, z tego co wiem jego cena w hurtowniach wynosi obecnie ok. 70 zł, ale wystarcza mi na kilka miesięcy.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:39   #14
Bazzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Brzydka cera

Witam was dziewczyny

Mam problem ze swoją cerą, a konkretnie chodzi o to, że mam na twarzy jakieś ciemne kropki i dziury i zaczerwienienia. (zdjęcie w załączniku)
Jako, że jestem chłopakiem, to się na tym kompletnie nie znam i nie mam pojęcia co to jest, więc mam nadzieję, że wy będziecie w stanie mi pomóc

Mam tak już od dłuższego czasu (kilku lat?), aż w końcu stwierdziłem, że czas wziąć się za siebie i coś z tym zrobić
Doradźcie mi, co mam zrobić, aby doprowadzić twarz do normalności.

Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0081.jpg (87,4 KB, 134 załadowań)
Bazzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:48   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Brzydka cera

Te kropki to zaskorniki a te dziury to rozszerzone pory. Sporo ludzi tak ma. Dobrze oczyszczaj cere, najszybciej zauwazysz poprawe po produktach z kwasami np Effaclar od LRP ma sporo produktow. Maja lagodny zel , ktory calkiem fajnie oczyszcza.
trzeba tez zwrocic uwage co uzywasz do pielegnacji, czy w kremie nie ma zapychaczy i poobserwowac co cie konkretnie zapycha, bo ze zdjecia to widze za zaskorniki na nosie masz bardzo wypasle.
kazdemu co innego sluzy wiec ciezko na 100% powiedziec saprobuj to a napewno pomoze. Najlepiej zaopatrzyc sie w probki i pare dni potestowac. Popytaj w aptekach o probki kosmetykow z serii Effaclar. Moze ci cos podpasuje poza tym poczytaj KWC

https://wizaz.pl/search/index.php?fr..._type=kosmetyk

jak widzisz produktow z tej serii jest sporo, jedne nadaje sie do mieszanej cery inne sa mocniejsze. Musisz poprostu dopasowac produkty do potrzeb twojej cery tak zeby jej nie przesuszyc, a zeby ja oczyscic, odblokowac pory.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 16:22   #16
ZbuntowanaRebeldomanka
Raczkowanie
 
Avatar ZbuntowanaRebeldomanka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 126
Dot.: Brzydka cera

No tak jak mówi koleżanka wyżej mi też to wygląda na zaskórniki -wągry i na policzkach rozszerzone pory. Wiem że to nie jest dobry pomysł no ale nos to ja bym wycisnęła Poszukaj różnych produktów na rozszerzone pory.Wiem że są nawet maseczki które je zwężają chyba z nivea. Polecam też domowe sposoby jakieś maseczki lub toniki. Zawsze możesz iść do kosmetyczki na zabieg
__________________
"How did we get here
When I used to know you so well
But how did we get here
I think I know"


JEstem SobĄ!!!
ZbuntowanaRebeldomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 09:14   #17
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Brzydka cera

Ja tez takie wypasle zaskorniki wyciskam, wogole nawet nie trzeba tego wyciskac, wystarczy lekko dotkac a same wyskakuja.
fajnym domowym sposobem jest mycie platkami owsianymi. ja lubie te delikatne, ktora w dloni sie krusza na mial( nie musze ich wczesniej na drobno mielic). Biore troche w dlon, dodaje wody, mieszam zeby sie papka zrobila i wytworzylo sie mleczko owsiane i na gebe i masuje. bardzo delikatny peeling przy okazji mamy, a to mleczko owsiane lagodzi cere. Pory mi sie domknely( a z wiekiem tez zaczelam miec je rozszerzone), wszelkie zaczeriwnienia znikaja w mig . Czasami zostawiam ta papke jako maseczke na pare minut. Kolega jest facetem to sie pewnie nie maluje jak my, wiec kto wie... moze takie mycie bez wczesniejszego porzadnego zelu z detergentem , mu wystarczy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:17   #18
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: Brzydka cera

masz zaskórniki i rozszerzone pory ,przydała by się wizyta u kosmetyczki , w domu warto regularnie stosować peeling (na początku nawet co drugi dzień, potem dwa razy w tygodniu)i krem dla młodych mężczyzn ,unikaj kosmetyków z alkoholem ,przy wyborze kosmetyków sprawdzaj etykietki ważne aby na trzech pierwszych pozycjach nie było substancji o nazwie cetyl alcohol ( w dużym stężeniu powoduje on powstawanie zaskórników)
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 16:19   #19
Bazzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Brzydka cera

Planuję kupić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...xfoliante.html na zwężenie porów i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...tive-skin.html na ich oczyszczenie. Wczoraj kupiłem już peeling drobnoziarnisty z Perfecty w takich saszetkach. Myślicie, że to dobry pomysł?
Wgl. wiecie może czy kupie te 2 rzeczy w Rossmanie albo Naturze? Jeśli tam nie, to gdzie ewentualnie ?



Aha, i po jakim czasie mniej więcej powinienem się spodziewać efektów?


Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Bazzi
Czas edycji: 2013-07-11 o 16:27
Bazzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 16:28   #20
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Brzydka cera

Cytat:
Napisane przez Bazzi Pokaż wiadomość
Planuję kupić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...xfoliante.html na zwężenie porów i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...tive-skin.html na ich oczyszczenie. Wczoraj kupiłem już peeling drobnoziarnisty z Perfecty w takich saszetkach. Myślicie, że to dobry pomysł?
Wgl. wiecie może czy kupie te 2 rzeczy w Rossmanie albo Naturze? Jeśli tam nie, to gdzie ewentualnie ?



Aha, i po jakim czasie mniej więcej powinienem się spodziewać efektów?


Z góry dzięki za pomoc.
La roche dostaniesz tylko w aptece ewntualnie w aptecznej części SuperPharm. W Naturze ani Rossmannie nie.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.