Jaki krem nawilżający do cery tłustej-trądzikowej? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 15:12   #91
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Z tym lepiej uważać - większość jeśli nie wszystkie oliwki zawiera parafinę i inne zapychacze. W moim przypadku żaden olej nakładany na skórę nie wchodził w grę. Tylko lekki krem brzozowy, teraz skóra się unormowała i już się tak nie przetłuszcza, za to woła o więcej nawilżania, pewnie przez suche powietrze w pomieszczeniach. Na noc polecam też Sylveco ale zwykłe kremy, bardziej treściwe, np. ja używam brzozowo-rokitnikowego, ostatnio też na dzień bo super nawilża
......
oczywiscie...doprecyzuje, oleje naturalne lub oliwki zawierające tylko naturalne oleje: Babydream-dla niemowlaków i olejek seria dla mam...te na bankowo....lub Hipp na oleju sezamowym<wolę Babydream> oliwek typu nivea,babmibo,johnson baby NIE dotykamy...to sama parafinka jest.((
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:31   #92
Agaciak24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
oczywiscie...doprecyzuje, oleje naturalne lub oliwki zawierające tylko naturalne oleje: Babydream-dla niemowlaków i olejek seria dla mam...te na bankowo....lub Hipp na oleju sezamowym<wolę Babydream> oliwek typu nivea,babmibo,johnson baby NIE dotykamy...to sama parafinka jest.((
mi i tak takie olejki nie pasują, bo lubię, jak coś się szybko wchłania. niestety miałam jakiś tam olejek do kąpieli pare lat temu i potem ta skóra była taka śliska, nie lubie tego
Agaciak24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:54   #93
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez Agaciak24 Pokaż wiadomość
mi i tak takie olejki nie pasują, bo lubię, jak coś się szybko wchłania. niestety miałam jakiś tam olejek do kąpieli pare lat temu i potem ta skóra była taka śliska, nie lubie tego
...
ojejku nie możesz porównywać olejku do kąpieli<pewnie na parafinie> z chudym ,surowym olejem do twarzy,który się wchłania do matu....koniec tematu
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:52   #94
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Ja polecam Cetaphil MD, można pytać w aptekach lub u dermatologa o próbki (29 ml!). Twarz najlepiej myć delikatnym żelem przez co skóra powinna się unormować i nie będzie się tak przetłuszczać (u mnie Baby Dream mimo fajnego składu w ogóle się nie sprawdził,), ewentualnie tonik po użyciu mydła, który przywróci skórze odpowiednie pH. Z naturalnych pudrów matujących polecam skrobię dry flo i puder bambusowy z BU
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 18:57   #95
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Masę ludzi Cetaphil zwłaszcza MD w tubce zapycha bardzo.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 20:24   #96
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

MD w tubce? Ciekawe
Jest kilka rodzajów Cetaphilu, MD jest polecany przez wiele osób, do skóry którą inne kremy zapychają, ale jak wiadomo nie na każdego zadziała w ten sam sposób
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 20:30   #97
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
MD w tubce? Ciekawe
Jest kilka rodzajów Cetaphilu, MD jest polecany przez wiele osób, do skóry którą inne kremy zapychają, ale jak wiadomo nie na każdego zadziała w ten sam sposób
....
nie,w tubie to Cetaphil DA, MD w butli...oba równo zapychają oczywiście nie wszystkich....ale wiele osób na Wizażu również go nie poleca z tego powodu....wystarczy przeczytać skład:najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny
olej z orzechów makadamia, który dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych...czyli dla skóry suchej,wrażliwej i po zabiegach,ale raczej nie dla problematycznej/skłonnej do zapychania.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 20:54   #98
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
nie,w tubie to Cetaphil DA, MD w butli...oba równo zapychają oczywiście nie wszystkich....ale wiele osób na Wizażu również go nie poleca z tego powodu....wystarczy przeczytać skład:najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny
olej z orzechów makadamia, który dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych...czyli dla skóry suchej,wrażliwej i po zabiegach,ale raczej nie dla problematycznej/skłonnej do zapychania.
Sama napisałaś o tubie I raczej nie zapychają "równo", z tego co mi wiadomo DA (krem) jest treściwszy stąd większe prawdopodobieństwo zapychania. A tak w ogóle, to co ma gliceryna do zapychania, czy zostało gdzieś udowodnione naukowo, że ma takie właściwości?
Wiele jest na Wizażu opinii pochlebnych, na pewno sporo negatywnych, tak jak z każdym innym kremem. Dla mnie to jedyny krem, który mogę używać bez obaw, a wypróbowałam ich już sporo i bogatych i najprostszych składowo (Humektan) - zapychały jednakowo
upDates6369 prosiła o polecenie niedrogiego kremu, dla mnie to najtańszy z możliwych - na allegro nawet 25 zł za butlę 250 ml, rewelacyjnie nadaje się do ciała, nawet gdyby nie nadał się na twarz pieniążki nie pójdą w błoto Jeśli na Ciebie nie podziałał, szkoda, ale nie ma co od razu krzyczeć, że na pewno nie nadaje się do tłustej skóry, bo co nie pasuje jednemu, może być idealne dla drugiego.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 21:49   #99
upDates6369
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Tak do 50zł i żeby nie byłaby to kasa stracona :c

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRE ODPOWIADAJĄ <3

Sent from my WT19i using Wizaz Forum mobile app
upDates6369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 08:33   #100
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki krem nawilżający do cery tłustej?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Sama napisałaś o tubie I raczej nie zapychają "równo", z tego co mi wiadomo DA (krem) jest treściwszy stąd większe prawdopodobieństwo zapychania. A tak w ogóle, to co ma gliceryna do zapychania, czy zostało gdzieś udowodnione naukowo, że ma takie właściwości?
Wiele jest na Wizażu opinii pochlebnych, na pewno sporo negatywnych, tak jak z każdym innym kremem. Dla mnie to jedyny krem, który mogę używać bez obaw, a wypróbowałam ich już sporo i bogatych i najprostszych składowo (Humektan) - zapychały jednakowo
upDates6369 prosiła o polecenie niedrogiego kremu, dla mnie to najtańszy z możliwych - na allegro nawet 25 zł za butlę 250 ml, rewelacyjnie nadaje się do ciała, nawet gdyby nie nadał się na twarz pieniążki nie pójdą w błoto Jeśli na Ciebie nie podziałał, szkoda, ale nie ma co od razu krzyczeć, że na pewno nie nadaje się do tłustej skóry, bo co nie pasuje jednemu, może być idealne dla drugiego.
....
nikt tutaj nie krzyczy
po drugie nie przekonują mnie książkowe argumenty czy coś udowodniono czy nie udowodniono danemu składnikowi,bardziej wiarygodne jest dla mnie doświadczenie zawodowe i reakcje Klientek/Pacjentek z którymi mam styczność na codzień... dodatkowo ważne jest w jakim zestawieniu dany składnik występuje...tak jak tu np olej makadamia+gliceryna....ko niec offtopu...miłego dnia dla wszystkich.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:03   #101
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: krem nawilżający

Dziewczyny! odświeżam temat. Przy skórze mieszanej, ze skłonnością do trądziku, wysuszonej - jaki krem polecacie? Tylko jakiś apteczny, do drogeryjnych nie mam za grosz zaufania. Chce go używać na noc, bo na dzień u mnie obowiązuje SPF 50+.
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 15:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.