Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 01:55   #1
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49

Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)


Witam!
Od dłuższego czasu borykam się ze strasznym okropieństwem.
Moja cera jest straszna. Nie mam trądziku, klasycznych pryszczy, tylko coś gorszego - tonę malutkich zamkniętych zaskórników, a do tego regularnie pojawiające się GRUDY podskórne.
Najczęściej z takich zaskórników lub mniejszych grud wychodzi taki maluutki biały "ryż" (niektóre dziewczyny mówiły "makaron", ale nie wiem, czy o tym samym mówimy). Gdy to wyjdzie, wyprysk ładnie się goi.
Niestety - często źle ocenię sytuację i taką wredną grudę zacznę wyciskać, podczas gdy tam nie ma nic do wyciśnięcia. Jest tylko gulka. Wtedy najczęsciej robię sobie sama ranę z tego, a w konsekwencji goi się długo i powstaje potem stałe zaczerwienienie.
Najrzadziej wyskakują takie wulkany - największe, czerwone grudy, których nie da się wycisnąć.
Mam już tego serdecznie dość! Na co dzień używam korektora i pudru, bez tego ANI RUSZ, bo wyglądam jak Frankenstein. Nie ma takiego okresu czasu, gdy nie ma ŻADNYCH grud czy zaskórników.
Okej, raz tak było i akurat w tym czasie miałam wizytę u dermatologa - kobieta stwierdziła, że mam tylko problem z bliznami, bo zmian nie widziała (akurat wtedy nie wiem, co było, ale moje czoło było dosyć czyste) i przepisała mi Normaclin i maść cynkową. Stosuję to już od miesiąca i poprawy NIE MA. Nie wiem, czy to jest antybiotyk, ale chyba ma za zadanie doprowadzić te czerwone przebarwienia do koloru skóry, a nie walczyć z wypryskami. A maśc cynkowa nic nie daje.
POMOCY! Następną wizytę mam "dopiero" w lipcu.
Może polecacie jakieś kwasy czy mikrodermabazję? Nigdy nie byłam u kosmetyczki, wszystkie te zabiegi są dośc drogie, a ja nie mam kasy. :/

Dodam jeszcze, że mam 16 lat i nie dostałam wgl jeszcze okresu, więc przyczyną mogą być hormony.
__________________
~ M.

Edytowane przez sialalabamba
Czas edycji: 2013-06-11 o 01:57
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 12:10   #2
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Tego nie wolno wyciskać, ani rozdrapywać!! To sa takie ropnie pod skórne.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:23   #3
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

niestety najlepsza była by wizyta u kosmetyczki i wykonanie oxybrazji która nie tylko odblokowuje pory ale usuwa martwy naskórek (warto przejrzeć oferty salonów i poszukać promocji ceny kształtują się od ko 60-70 zł ),twoje problemy prawdopodobnie wynikają z tego ,że masz zbyt dużą warstwę martwego naskórka . W domu trzeba systematycznie wykonywać peeling drobnoziarnisty i unikać wszelkich kosmetyków z alkoholem (szczególnie wszystkich do cery trądzikowej ) peeling na początek można wykonywać raz dziennie później przemyć skórę wodą borową i nałożyć delikatny krem nawilżający ,gdy skóra się poprawi wykonywać peeling dwa trzy razy w tygodniu
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 00:10   #4
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Kurcze, włączyłam subskrypcję tego wątku, a nie przyszedł mail, że są nowe wiadomości, żal...
No niestety ja to rozdrapuję prawie za każdym razem. A goi mi się to ok. tydzień. Porażka...
@bea28 - dzięki za radę, jak będę miała kasę, to muszę się wybrać, faktycznie może być to problem z naskórkiem. Nie używam kosmetyków z alkoholem, ale peelingów nie chcę robić, gdyz robiłam i nic nie dawały, a dziewczyny tyle przestrzegają, że to tylko pogarsza.
Obecnie mam paskudną ranę własnie przez taką gulę i tylko czekam, aż się sama zgoi, bo co mam zrobić...
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 00:17   #5
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

U mnie tez ten problem jest - szczególnie na nosie
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 00:31   #6
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Cytat:
Napisane przez PiszacDniem Pokaż wiadomość
U mnie tez ten problem jest - szczególnie na nosie
A byłaś u dermatologa/kosmetyczki?
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 08:48   #7
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Wrzuć zdjęcie To ci powiem, czy miałam to samo czy nie bo również miałam zaskórniki zamknięte, ale odkąd zaczęłam brać hormony i używać pewnej maści to zeszło.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 10:48   #8
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

peeling trzeba robić ,trzeba tylko uważać gdy są ropne zmiany ,przy tzw bolących gulach jest sposób domowy ,jak tylko poczujesz że robi się bolące zgrubienie pod skórą posmaruj to miejsce miętową pastą na noc . Rana powstała prawdopodobnie po wyciskaniu ,takie miejsce przemywaj wodą borowa i gdy powstanie strupek smaruj kremem alantan
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:19   #9
sialalabamba
Raczkowanie
 
Avatar sialalabamba
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wrzuć zdjęcie To ci powiem, czy miałam to samo czy nie bo również miałam zaskórniki zamknięte, ale odkąd zaczęłam brać hormony i używać pewnej maści to zeszło.
Być może mamy to samo, niestety teraz nie wrzucę, bo przez swoją głupotę podrażniłam sobie ranę (chciałam wycisnąć taką gulę, a okazalo się, że to coś większego i nie do wyciśnięcia) i aby to wysuszyć, posmarowałam pioktaniną i teraz mam fioletową kropę na czole. Oprócz tego właściwie aktualnie moje wypryski ucichły, więc dużo by się nie zobaczyło, ale potem pewnie zrobię zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez bea28 Pokaż wiadomość
peeling trzeba robić ,trzeba tylko uważać gdy są ropne zmiany ,przy tzw bolących gulach jest sposób domowy ,jak tylko poczujesz że robi się bolące zgrubienie pod skórą posmaruj to miejsce miętową pastą na noc . Rana powstała prawdopodobnie po wyciskaniu ,takie miejsce przemywaj wodą borowa i gdy powstanie strupek smaruj kremem alantan
Dzięki, następnym razem zamiast bebrać się w tym, to sprobuję z tą pastą.
Woda borowa? Przyspieszy gojenie? Kiedyś próbowalam z woda utlenioną, ale czas gojenia się nie skrócił, a teraz z pioktaniną
__________________
~ M.
sialalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 14:38   #10
Nikka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Witam,
Wlasnie doloczylam do forum i znalazlam ten post, ktory przypomina dokladnie taki sam problem, z ktorym borykalam sie przez lata-podskorne wypryski, zaskorniki i cysty,a najgorsze jest to,ze ja nie potrafie niczego zostawic w spokoju i zawsze musze 'nadziubac' ta moja skore,a potem placze nad tym jak wygladam. W zeszlym tygodniu w koncu pierwszy raz udalo mi sie osignac zdrowa i czysta skore,pomogly mi 'kuracja pradowa' za pomoca przyrzadu,ktory nazywa sie Tei Spa device,a przede wszystkim dieta bez nabialowa i tabletki hormonalne, robilam tez peel,zeby pozbyc sie sladow.I wszystko bylo na dobrej drodze, zeby w koncu pozbyc sie tego koszmaru,a tu w niedziele znalazlam taki malutenki zaskornik na policzku,nawet nic w nim nie bylo,ale oczywiscie musialam nadusic i skonczylo sie tym,ze mam wielka rane na srodku twarzy,ktora teraz wyglada jakbym miala dziure na srodku policzka.Jestem zalamana,bo mam wrazenie,ze w pracy wszyscy gapia sie na mnie,jak na ufoludka,ale coz co zrobic, musze znow postarac sie to wygoic.Obiecalam sobie juz chyba poraz setny nie dusic, nie dusic, nie dusic!!!
Nikka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:04   #11
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Hej.
Mam identyczny problem. Też takie małe podskórne przezroczyste ziarenka.
Od pół roku walczę peelingami, maseczkami z glinką, nakładam olejek arganowy na noc, a rano przemywam delikatnym żelem i nakładam lekki krem . Sytuacja jest raz gorsza raz lepsza, ale jakoś ostatnio mniej tego mam. U dermatologa nie byłam, ale przeczytałam kilka blogów o walce z trądzikiem i najlepsze są kwasy. Poszłam do rodzinnego i dostałam receptę. Zakupiłam więc Atrederm i punktowo Davercin. Kuracji jeszcze nie zaczęłam, ale postanowiłam wytoczyć najcięższe działa
Jak wiadomo kwasy podrazniaja skórę, więc ciężko jest stosować je latem. Kurację zaczynam po powrocie znad morza, bo jeszcze mam plecy do leczenia, więc bluzki z odkrytymi plecami w te lato przeleżą w szafie i tak.
Daj znać jak będziesz po wizycie u dermatologa i co Ci przepisze
Pozdrawiam
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-08, 20:39   #12
Turkusowy Motylekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 59
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Rowniez mam ten problem ogromne gule ropne bolace ktorzch nie da sie wzcisnac .wzchodyi tzlko ropa..i dluga sie goja Ale od kiedz jem drozdze problem gul zniknal polecam drozdze w kapsulkach naprawde znacznie lepiej
Turkusowy Motylekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 23:52   #13
ania755
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 61
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Ja miałam podobny problem, szczególnie gdy zbliża się lato i skóra zaczyna się delikatnie pocić, ale zawsze pomaga mi wizyta u kosmetyczki na oczyszczanie
ania755 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 20:37   #14
aleksandra518
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: Wielki problem z zaskórnikami zamkniętymi i GRUDAMI na twarzy (czole)

Tez mam problem z tymi zaskórnikami . Mam ich pełno . Pytałam dermatologa czy pomoze mi miktodermabrazja albo kwasy bo slyszalam o nich wiele dobrego . ALe odpowiedziala mi ze to nie przyniesie zadnych efektów ... U kosmetyczki nie . Ale stwierdziła ze kwasy u dermatologa mogą mi pomoc . Nie wiem czym to sie rózni .. Ale narazie sie na to nie decyduje bo przepisala mi nowy krem Locacid . Powoduje złuszczanie naskórka a co za tym idzie pozbycie sie zaskronikow . Stosuje go dopiero od tygodnia . Mam troche opo nim zaczerwnieniona twarz ale pod podkladem wogole tego nie widac . Skóra owszem łuszczy sie ale nie jest najgorzej kiedy widze ze mam już dużo złuszczonego naskórka to poprostu myje twarz szczotka do mycia twarzy z zelem i czesc tego naskorna schodzi . Mam nadzieje że to przyniesie jakies efekty
aleksandra518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-28 20:37:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.