Żel Duac a środki codziennego użytku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 13:19   #1
bezimienny96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Post

Żel Duac a środki codziennego użytku


Hej!

Otóż jestem tutaj pierwszy raz. Od naprawdę długiego czasu mam problemy związane ze skórą (chodzi mi głównie o przyszcze, trądzik itp.). Nie zwracałem na to uwagi ale wiadomo, że z czasem człowiek zaczyna coraz poważniej podchodzić do swojego wyglądu. Wybrałem się więc do dermatologa i dostałem żel Duac. Niestety nie spytałem się pani dermatolog o to, jak ten żel współgra z innymi środkami jak toniki czy pianki do mycia twarzy i tutaj mam pytanie. Czy mogę te środki bez problemu używać z żelem Duac, czy powinienem być ostrożny? No i jeśli mógłby mi ktoś polecić jakiś kremy (słyszałem, że ten żel potrafi nieźle wysuszyć skórę, a ten żel mam używać nie tylko na twarz ale i resztę ciała).

Jestem z tymi tematami na prawdę daleko do tyłu i każda pomoc będzie dla mnie mile widziany. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi.
bezimienny96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 19:57   #2
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

Hej,

Myślę, że nie ma większych przeciwwskazań... Chyba, że używane przez Ciebie kosmetyki mają działanie silnie wysuszające, mają zasadowe pH lub zawierają silnie stężone kwasy - przynajmniej ja uważałabym z używaniem tego typu produktów.
Doskonale rozumiem Twój problem, sama mam podobny. Co prawda ja używam silnych kwasów, a z żelami od dermatologa czekam do jesieni, ale sądzę, że mogę Ci polecić kilka kosmetyków do ochrony i nawilżania skóry. U mnie bardzo dobrze sprawdzał się żel aloesowy z Gorvity + lekki krem brzozowy z Sylveco, jeśli potrzebowałam dodatkowego natłuszczenia, używałam oleju, ale równie dobrze może to być krem brzozowy z betuliną również od Sylveco. I pamiętaj o filtrach przeciwsłonecznych. Wiem, że codzienne nakładanie sporej ilości świecącego mazidła na twarz jest dość uciążliwe, ale ostre słońce może zaostrzyć Twój trądzik lub sprawić, że po kuracji Duacem pozostaną przebarwienia po wypryskach. Polecam zatem zakupienie kremu z wysokim filtrem (spf 50), np. Ziaję matującą, i używanie go przynajmniej w czasie, kiedy skóra będzie bardzo podrażniona lub gdy słońce daje się we znaki. Sądzę, że warto też traktować twarz delikatniej, czyli nie myć jej wysuszającymi żelami/mydłami.

Od razu zastrzegam, że nie jestem specjalistą i produkty, które sprawdziły się u mnie niekoniecznie mogą podpasować Tobie. Mimo wszystko mam nadzieję, że jakoś pomogłam.

Pozdrawiam
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:34   #3
martagda
Rozeznanie
 
Avatar martagda
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 537
GG do martagda
Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

Hej Ja jestem już po kuracji Duaciem, którą stosowałam naprawdę długi czas. Mój dermatolog na przesuszenie polecił mi krem Avene Clean-Ac, który jest właśnie przeznaczony do stosowania w trakcie kuracji przeciwtrądzkowej i świetnie on na mnie działał.
Natomiast jeżeli chodzi o pielęgnację codzienną, czyli żele do mysia itp. to dermatolog powiedział, abym stosowała to co dotychczas.
martagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 22:32   #4
bezimienny96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Post Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

Jej, dzięki wielkie. Nie powiem, że na początku cena mnie lekko zszokowała, no ale w końcu trzeba wybrać, wóz albo przewóz. Po nałożeniu Duacu na noc mogę po nim spokojnie nałożyć krem? Pytam może o błahostki, ale to wszystko to dla mnie temat "rzeka" i po prostu nie mam wyjścia
bezimienny96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 10:20   #5
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

Nie jestem pewna, czy możesz nakładać krem tego samego dnia, chyba lepiej byłoby rano. Być może ktoś inny się wypowie, jednak wydaje mi się, że krem zaaplikowany od razu po Duacu osłabi jego działanie. Poza tym istnieje małe prawdopodobieństwo, że składniki zawarte w obu preparatach źle ze sobą zareagują. Ale jak już mówiłam, nie mogę być tego pewna, ponieważ Duacu nie używałam.
Tak swoją drogą, Twój nick wywodzi się od bezimiennego z Gothica? Od razu mi się skojarzyło.
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 20:32   #6
bezimienny96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Post Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

Co do nicku, to akurat patrzyłem na swoją półkę gdzie leżało okurzone opakowanie Gothica, hahaha. Nie sądziłem, że ktoś skojarzy. A co do odpowiedzi to dzięki wielkie za pomoc ;>
bezimienny96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 06:47   #7
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

mialam kiedys ten żel. bardzo mnie wysuszal, wiec na pewno nie rob zbyt czesto mocnych peelingow, uzywaj duzo kremu nawilzajacego. mysle ze z opalaniem tez lepiej dac sobie spokoj. wydaje mi sie, ze mozesz nakladac na niego krem nawilzajacy
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 13:16   #8
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: Żel Duac a środki codziennego użytku

Cytat:
Napisane przez bezimienny96 Pokaż wiadomość
Co do nicku, to akurat patrzyłem na swoją półkę gdzie leżało okurzone opakowanie Gothica, hahaha. Nie sądziłem, że ktoś skojarzy. A co do odpowiedzi to dzięki wielkie za pomoc ;>
A widzisz, nie tylko faceci doceniają magię RPG. Nie ma za co, choć jak mówiłam każda skóra reaguje inaczej i nie mogę być pewna, czy moje porady się u Ciebie sprawdzą - ale próbuj, a na pewno znajdziesz odpowiednią metodę pielęgnacji.
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 14:16:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.