Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 16:09   #1
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34

Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy


Postanowiłam zacząć poradnik, do którego bardzo bym chciała byście dodawały wasze porady. Oto część pierwsza dotycząca naszych włosów.

Więc przede wszystkim:
~ Myj włosy tak często, jak tego potrzebują - choćby codziennie.
~ Nie dopuszczaj do ich przetłuszczania się, bo możesz osłabic cebulki, a nawet doprowadzić do stanu zapalnego! Oczywiście dobrze jest co jakiś czas trochę przetłuścić włosy.
~ Dobierz szampon do rodzaju włosów - nie kieruj się wyłącznie zapachem czy kolorem!
~ Na koniec mycia spłukuj włosy chłodną wodą, by wygładzić ich powierzchnie.
~ Stosuj odżywki pielęgnacyjne.
~ Latem osłaniaj włosy przed słońcem.

Nigdy:
~ Nie stosuj szamponu bezpośrednio na włosy. Wlej odrobinę na dłoń i delikatnie rozprowadź po włosach.
~ Nie szczotkuj mokrych włosów - wtedy są bardziej podatne na zniszczenie.
~ Nie ściskaj włosów mocną gumką i nie związuj mokrych włosów.
~ Nie używaj jednocześnie zbyt wielu preparatów do układania włosów

TEST DLA WŁOSA
Sprawdź czy masz zdrowe włosy
1. Nasyp na talerz odrobinę mąki, a następnie przeciągnij po niej wyrwany włos. Jeśli osadzi się na nim dużo mąki, to znaczy, że twoje włosy są przesuszone (łuski włosa są otwarte)
2. Wyrwany włos przeciągnij między paznokciamy palca wskazującego i kciuka. Jeżeli zwinie się w regularną spiralkę - jest zdrowy. Teraz wrzuć go do wody. Jeżeli energcznie sie rozkręci - wszystko w porządku. Włos osłabiony nieodpowiednia pielęgnacją albo dietą ubogą w minerały bedzie się prostował powoli.
3. Dokładnie obejrzyj wyrwany włos pod lupą. Zdrowy będzie lśnił i zachowa ten sam kolor i grubość na całej długości.

Domowe recepty na piękne włosy:
~ Na łupież roztwór z dwóch rozgniecionych ząbków czosnku i szklanki wody [Polecam tą 'maseczkę' na wolny weekend, kiedy z nikim sie nie spotykasz, bo długo nie można się pozbyc zapachu ]
~ Matowe włosy ożywi płukanka z pół litra wody, soku z połówki cytryny i łyżki octu winnego.
~ Tłustym włosom pomoże płukanie w wywarze z łyżki mięty i pokrzywy. Zioła zalej pół litrem wrzątku, ostudź i przecedź. [Także dobrze zrobią szampony z pokrzywą i miętą ]
~ Słabe włosy wzmocni maseczka z dwóch żółtek wymieszanych z trzeba łyżkami piwa (xP) . Papkę trzymaj na włosach pół godziny pod foliowym woreczkiem. Potem spłucz i umył włosy szamponem.

Brunetki, blondynki...
Ludziom przypisuje się cechy na podstawie koloru włosów już od wieków uważa się, że:
~ Blondynki: są niewinne, delikatne, anielskie, ale też niepoważne i powierzchowne. Najsłynniejsza blondynka to Marilyn Monroe.
~ Brunetki: natomiast mają być inteligentne, szczere, tajemnicze. Wzorcową brunetką była Kleopatra.
~ Rudowłose: mogą sie pochwalić niezwykłą osobowością i spontanicznością, choć odstraszają lekkomyślnością i porywczością. Sławne rudowłose to Ania z Zielonego Wzgórza i... królewna Fiona xD

Polecam:
Clairol - Herbal Essences - Pełna równowaga - szampon do włosów normalnych lub przetłuszczających się - lilia wodna i morskie minerały
Cena: ok. 12 zł.


Jesli możecie to napiszcie też jakieś porady bądź powiedzcie jakiego fajnego szamponu uzywacie

Edytowane przez Everywhere
Czas edycji: 2009-01-05 o 16:13
Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:27   #2
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy

Spodobał mi się ten test, będę musiała go zrobić
__________________
Life is like a rainbow.
You need both, the sun and the rain to make it colors appear.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:57   #3
feniksica
Raczkowanie
 
Avatar feniksica
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 351
Dot.: Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy

a ja czytalam, ze nie mozna myc wlosow zbyt czesto bo beda sie jeszcze bardziej przetluszczac.
dodam jeszcze do listy, ze po umyciu wlosow nie mozna ich TRZEC w recznik, tylko owinac go wokol glowy, bo tamtym sposobem beda wypadac.
oczywiscie jak najczesciej podcinac wlosy (chodzi o rozdwojone koncowki)
dlugo czesac wlosy na dniu
czytalam kiedys o plukance na wlosy z piwa. podobno idealna, wlosy bardzo sie swieca i sa zdrowsze, ale smierdza^^ ale mozna przebolec niestety nie pamietam jakie proporcje itp, ale mysle, ze keidys nadrobie zaleglosci i wam napisze
feniksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 21:09   #4
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy

niezły pomysł, własnie ostatnio stwierdziłam, ze trochę zaniedbałam włosy i dzisiaj nałożyłam wax

moje rady:

. jeżeli włosy wypadają pić pokrzywę - codziennie 1 przez 3 miesiące
. przy włosach suchych, zniszczonych dobrze jest nakładać domowe maseczki ( z żółtka, oleju rycynowego itp) a jeżeli nie chce się to wax
. włosy rozczesywać zaczynając od dołu i stopniowo przechodząc do góry. mniej ich wtedy wypada
. trzymać się z daleka od prostownicy! suszarki i lokówki też sporadycznie
. przy rozdwajających się końcówkach można nakładać na noc kapkę oleju kokosowego lub rycynowego
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:44   #5
sweetmedi25
Zakorzenienie
 
Avatar sweetmedi25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 339
Dot.: Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy

ale fajny ten test! Post z 2009 roku a ja dopiero go zobaczyłam. Muszę nadrobić i wykonać test
sweetmedi25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 16:18   #6
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Porady 'Piękna od głowy do stóp' cz. I - Włosy

Hmm ciekawe może zrobię taki teścik.

Na punkcie włosów mam fisia ost bardzo mi wypadają,od kilku dni wspomagam sie witaminkami b compleks i d3(z przepisu lekarza).
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 17:18:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.