Twarz Sie Nie Opala - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-12, 22:18   #1
5-ty element
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Cool

Twarz Sie Nie Opala


Poprostu mnie to meczy ile bym nie siedziała na sloncu to wszystko mam brazowe tylko nie buzie. Twarz zostaje prawie blada. A jak ja juz opale to 2 3 dni i opalenizna znika.
Zauwazylam ze jak stosuje zadziej tonik , krem , mleczko - to jest lepiej ale przeciez nie moge sie nie myc!!!
Ciezko mi zrezygnowac zkosmetykow bo mam cere ze sklonnoscia do tradziku.
5-ty element jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 22:43   #2
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

mam to samo, z tym, że twarz opala mi się na czerwono, czasem nawet z plamami ale następnego dnia wogóle nie widać po buzi, że byłam na słońcu. Może ktoś coś na to poradzi, bo póki co pozostają balsamy brązujące, solarium czy coś w tym stylu, ale żadnego z tych specyfików nie używam, także pozostaje mi być bladą...poza tym troszke dziwnie to może wyglądać, bo cała się opalam na brązowo (prócz ciężkich do opalenia nóg) tylko ta twarz blada, ale cóż zrobić, taka nasza natura.
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 07:40   #3
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

mam identyczny problem -ciało opalam od razu na brąz a twarz jeśli w ogole- najpierw czerwien a potem juz nic , CHOCIAŻ byłam na takim wyjezdzie ostatnio pod namioty na 5 dni , całe dnie słonce grzalo niemiłosiernie i chociaż na twarz używałam wysokiego filtra (60) to bardzo sie opaliłam.. aż za bardzo bo skóra mi z nosa zeszła i nosek mam teraz przyczerwieniony a reszta twarzy troszeczke opalona-na pewno wiecej niz w ubiegłych latach nawet po 2 miesiacach wakacyjnego opalania , tak wiec to wydaje mi sie ze na twarz potzreba wiecej czasu , ale czy warto? ja używam teraz J&J który nadaje jej ładny kolorek dlatego nie musze sie opalać- a wrecz przeciwnie- używam filtra a moze w takich przypadkach pomagaja te tebaletki z beta karotenem? sa tez specjalnie balsamy przyspieszajace opalania moze to warto by spróbowac? ale uważajcie , bo bużke macie tylko jedną
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 09:14   #4
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

u mnie podobie wszystko sie ładnie opala a twarz za cholere nie chce, w dodatku trudno mi tez równomiernie opalic szyje (mowie o naturalnym słoneczku)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 20:48   #5
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Witaj
W moim przypadku buzia zawsze szybko się opala,ale po jakims czasie ta opalenizna blaknie,co uwazam jednak za plus ponieważ wtedy wygląda się świeżo i estetycznie,dlatego nie przeszkadza mi to.Dzieje się tak zapewne przez peelingi,maseczki itp.
Jeśli Cię to denerwuje to stosuj pudry brązujące
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 20:49   #6
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

A może ten krem, którego używasz ma filtr? Kiedyś też się zastanawiałam czemu mi się twarz nie opala, w końcu stwierdziłam, że to chyba od kremu, którego używałam - miał SPF 15. Niby mało, a jednak mi wystarczało, żeby się nie opalić.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:23   #7
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

ja tez mialam tak samo, jak chodzilam zimą na solarium. wszystko brązowe, a twarz blada, to dopiero wygladałam!! teraz od kiedy używam pudru brazujacego nie widac wcale róznicy pomiedzy cialkiem a twarza. szkoda, ze ta opalenizna naturalna nie zostaje na twarzy, ale to pewnie przez zabiegi jakie na nia stosujemy, tak jak napisaly dziewczyny wczesniej
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 21:39   #8
mysza...
Raczkowanie
 
Avatar mysza...
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie / Dublin
Wiadomości: 97
Send a message via Skype™ to mysza...
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

A już myślałam, że tylko ma mam taki problem . Odkad pamietam zawsze twarz mam blada (nawet mogę powiedzieć, że białą) nawet po kilku dniach plażowania a całe ciało ładnie brązowe. Po solarium jest tak samo. Opalenizna ciała brązowa a twarz po dwóch dniach blada . Już nawet zrezygnowałam z opalania twarzy (tylko samoopalacz i puder brązujący). Ostatnio sie dowiedziałam, że może używam za dobrych kremów do twarzy . Tzn. maja filtry i dlatego nie moge opalić twarzy. Już sama nie wiem. Pocieszające jest to, że nie jestem sama
__________________
Życie. Czasem człowiek zmienia zdanie, czasem zdanie zmienia człowieka.
https://instagram.com/annagujadhur/
mysza... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 22:01   #9
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Buuu mam taki sam problem. A kremów używam raczej normalnych, tzn. ostatnio od dłuższego czasu HappyDermu L`Oreala. Nie wyczytałam, jakoby zawierał jakiekolwiek filtry
Rozumiem, że się nie opalę, jeśli na codzień mam na twarzy podkład i puder, ale jak już leżę cały dzień na działce, wysmarowała przyspieszaczem opalania, to chciałabym się chociaż trochę zabrązowić!! A tak zawsze mam tylko czerwone policzki, do następnego ranka, kiedy już nic nie widać.
A wkurzyłam się ostatnio jeszcze bardziej, bo po przeczytaniu ocen na KWC postanowiłam kupić Garniera Skóra Muśnięta Słońcem, do śniadej cery, chociaż bladzioch jestem. I co? No właśnie nic!! Nawet krem mnie nie "chwyta" na twarzy :|
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 22:08   #10
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
A wkurzyłam się ostatnio jeszcze bardziej, bo po przeczytaniu ocen na KWC postanowiłam kupić Garniera Skóra Muśnięta Słońcem, do śniadej cery, chociaż bladzioch jestem. I co? No właśnie nic!! Nawet krem mnie nie "chwyta" na twarzy :|
Ale powstawanie samoopalaczowej opalenizny nie ma zbyt wiele wspólnego z tą słoneczną - tzn. nie jest wydzielana melanina - więc powinien działać. Może poczekaj jeszcze z 2 dni? U mnie chyba dopiero po trzeciej nocy efekt był widoczny (miałam do cery jasnej).
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 22:21   #11
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Cytat:
Napisane przez Joey
Ale powstawanie samoopalaczowej opalenizny nie ma zbyt wiele wspólnego z tą słoneczną - tzn. nie jest wydzielana melanina - więc powinien działać. Może poczekaj jeszcze z 2 dni? U mnie chyba dopiero po trzeciej nocy efekt był widoczny (miałam do cery jasnej).
Wiem, że to 2 zupełnie inne sprawy, ale wkurzam się, że nawet krem na mnie nie działa Używałam go przez kilka dni pod rząd, i efektu nie widziałam... Teraz używam go na zmianę z innym kremem, bo jak wracam w nocy z pracy, to już nie chce mi się go dokładnie wmasowywać i jeszcze pamiętać o dokładnym umyciu rąk po wszystkim
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 06:58   #12
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

no ja mam tak samo, buzia biala, reszta ciemna wygladam jak strach na wroble nawet TZ mi tak powiedzial ze twarz mi sie wcale nie opala i zawsze jest bledsza niz reszta ciala
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 10:47   #13
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

ja tez mam ten problem cala brazowiutka a buzia...1 dzien czerwonawa a na 2 dzien blada tez chyba zakupie jakis puder brazujacy, choc nigdy nie uzywalam ani nie lubialm nigdy na buzie nic nakladac no trzeba zaczac:P
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 14:29   #14
netka09
Raczkowanie
 
Avatar netka09
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera^^
Wiadomości: 140
GG do netka09
Smile Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Problem bladej twarzy dotyczy chyba każdej dziewczyny. Prawdę mówiac, jak tu sie opalic,gdy przez dzień na buźce mamy podkład,puder itd. Gdy już zmywamy nasz make-up z twarzy,musimy zauważyc,że nie robimy tego czysta wodą tylko specjalnymi tonikami,mleczkami czy też żelami do demakijażu(jak juz pisała to osoba o nicku:5-ty element).To własnie one rozjaśniaja nam cere.Sama używam mleczka i toniku z Garnier Skin Naturals i wiem,że po ich stosowaniu
moja opalenizna zanika,ale chyba przyzwyczaiłam się juz do tego.Zimą,od czasu do czasu,chodzę na solarium a poza tym, już od 2 lat używam pudru brązującego w kulkach(AVON) i jestem bardzo zadowolona.
__________________
Jak rdza zjada żelazo,tak zazdrosnych zjada własne usposobienie.


Antystenes
netka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 14:51   #15
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

u mnie w te wakacje bylo podobnie czesc dekoltu i twarz wogole nie chcialy mi sie opalic, w sumie tak do wczoraj:P kiedy raz opalalam sie bez balsamu z filtrem.
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:50   #16
netka09
Raczkowanie
 
Avatar netka09
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera^^
Wiadomości: 140
GG do netka09
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Opalanie bez kremów z filtrem jest dosyc niebezpieczne lecz bardzo skuteczne. Czerwoniutkie policzki wieczorkiem a na drugi dzień piekny brazowy koloryt Czego sie nie robi dla pieknej opalenizny
__________________
Jak rdza zjada żelazo,tak zazdrosnych zjada własne usposobienie.


Antystenes
netka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 18:50   #17
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

mam ten sam problem, nawet opalanie bez kremów z filtrami nic nie daje, buzia zawsze pozostaje bielsza ;(
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 23:18   #18
netka09
Raczkowanie
 
Avatar netka09
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera^^
Wiadomości: 140
GG do netka09
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Audacieux--> może poprostu pozostają Ci wczasy w ciepłych krajch lub jakiś puder brązujący,albo w ostatecznosci samoopalacze do twarzy?? A próbowałaś solarium lub mgiełke opalającą u kosmetyczki?? Może to jest jakieś wyjscie??
__________________
Jak rdza zjada żelazo,tak zazdrosnych zjada własne usposobienie.


Antystenes
netka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 20:41   #19
5-ty element
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

U mnie nawet opalanie caly dzien bez kremu z filtrem ani solarium na moja twarz nie dzialaja. Czasami brzuch i nogi az czerwone a twarz blada!
Jesli chodzi o pudry brazujace to po jakiejs godz. niestety widac plamy od pudru po za tym mam troche blizn po tradziku i niestety puder je uwidacznia. A moze go zle uzywam albo zly puder (teraz mam z sefory w kamieniu) PROSZE DAJCIE JAKIES RADY! Bo chyba tylko puder mnie ratuje przed kretynskim wygladem bialej maski.
__________________
" ty i ja to trójkąty o czterech bokach,
ty i ja to płomienie świec gasnące na mrugnięcie oka"
5-ty element jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 22:03   #20
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Na solarium często można opalać sama buźkę maja takie coś specjalne do opalania twarzy przynajmniej u mnie jest nie we wszystkich solariach ale bywa
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 22:15   #21
ja_dziecko_z_dworca_zoo
Raczkowanie
 
Avatar ja_dziecko_z_dworca_zoo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Częstochowa city
Wiadomości: 357
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

wszystko tylko nie opalanie. jednak kiedy pare lat temu jeszcze sie opalam mialam taki sam problem.
__________________
Zapomniałam , że mogę jeszcze zobaczyć
Tyle pięknych rzeczy
Zapomniłaam , że mogę chcieć odkryć
Co może życie jeszcze przynieść
----Nigdy się nie zaakceptuje.
ja_dziecko_z_dworca_zoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:54   #22
5-ty element
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

A prosze poradzcie jakis dobry podklad lub puder brazujacy zeby nie uwidacznial blizn po tradziku najchetniej taki ktory ma w ofercie odcien oliwkowy (chłodny)
Z gory dziekuje!
__________________
" ty i ja to trójkąty o czterech bokach,
ty i ja to płomienie świec gasnące na mrugnięcie oka"
5-ty element jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:01   #23
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

tez mialam taki problem , ale samo przeszlo teraz musze twarz chronic , bo opala mi sie najszybciej.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:28   #24
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

ttez tak mam a ze mam jeszcze sucha cere to rezygnuje z opalania twarzy chyba,lepiej jakis kremik brazujacy
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:05   #25
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

ja na twarz stosuje SPF 30 i i tak nie zawsze podziala (przeciwdzialam poparzeniom i plamom) bralam tabletki z beta karotenem i cialo mam bardzo brazowe (jak nigdy jestem blondynka o jasnej karnacji) twarz tez sie troszke zbrazowila. uzywam kremu maslo kakaowe ziajii i sopot. oj pomaga
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:02   #26
Cuki07
BAN stały
 
Avatar Cuki07
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 112
Dot.: Twarz Sie Nie Opala

Moja twarz też opala się.. jedynie na kilka dni i opalenizna blednie.... Zastanawiam się czy powodem tego nie jest schodzenie martwego naskórka z buzi pod wpływem pillingów itp... skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa przynajmniej moja i szybciej się regeneruje dobrą rzeczą są samoopalcze, brązery do twarzy... tylko nie umiejętne stosowanie ich może pozostawiac na buzi smugi i plamy;/ i stosowanie ich codziennie też nie jest mądre bo efekt może być conajmniej śmieszny pozdrawiam
Cuki07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 06:58   #27
ambiguous87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 347
Twarz mi się nie opala....

Witajcie!
Moim odwiecznym problemem jest nie opalająca się twarz.... Ciało mam ładnie opalone zawsze i biała buzia.... Czy ktoś wie dlaczego i co z tym zrobić? Jeśli już pójdę na solarium to twarz opala sie na czerwono

Kremów opalających ( dove, nivea skóra muśnięta słońcem) używać nie mogę, bo zaraz mi się pryszczyki robią...

Czy ktoś może pomóc?
ambiguous87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 12:57   #28
catreena
Raczkowanie
 
Avatar catreena
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 49
Dot.: Twarz mi się nie opala....

ja tez sie borykłam z tym problemem, a kiedy uzywalam kremow o ktorych wspomniałaś to rowniez wyskakiwaly mi rozne niemile niespodzianki na twarzy. Niedawno jednak zakupilam brazujący krem do tawrzy L'Oreal Nutri Bronze i jestem w 100% zadowolona, uzywam co 3 dzien na noc. W dzien stosuje kremy nawilzajace.

Edytowane przez catreena
Czas edycji: 2009-03-10 o 23:12
catreena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 13:09   #29
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Twarz mi się nie opala....

a moze uzywasz kremow z duzo iloscia witaminy E?
i to jest przyczyna ze nie mozesz sie opalic?
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 13:12   #30
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Twarz mi się nie opala....

Mam taki sam problem
Zauważyłam to po zażywaniu tetracykliny, ale nie wiem czy to może być bezpośrednia przyczyna.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.