Podrażnienie pod pachami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 09:24   #1
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907

Podrażnienie pod pachami


Błagam o pomoc. Jako, że niedługo wiosna, lato czyli koszulki bezrękawków postanowiłam wreszcie coś z tym zrobic Mój problem polega na okropnych pachcach. Są strasznie podrażnione i mają takie jakby czerwone pryszczyki po depilacji (krem, golarka i wyrywanie pensetą). Ten efekt utrzymuje się bardzo długo. Dopiero jak nie robię z pachami nic ok. tygodnia wtedy trochę schodzi Ale przecież nie mogę tak chodzić, bo bardzo szybko odrastają mi włoski, dlatego muszę wyrywac je pensetą co 2 dni, a efekt i tak jest okropny jednak nie tak jak po maszynce Smaruje je Penatenem, Balneum, Sudocremem i czym się da. Niestety prawie 0 efektów. Namówiłam mamę na depilator i niedługo go zakupi więc ja też szkorzystam. Myślicie, że to moze pomóc? Wstydze się iść do kosmetyczki z takimi pachami w dodatku mama powiedziałby, ze strasznie by mnie to bolało i mogłoby byc gorzej... I jaki krem mi polecacie, bo kompletnie nie wiem co z tym zrobić Dodam, że ten problem mam od jakichs 2 miesięcy, wcześniej mogłam spojnie golić pachy i nic mi nie było.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:50   #2
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Okropne pachy...

ja tez mialam podraznienie pod pachami po golarce, ale od kiedy zaczelam golic pachy depilatorem mam spokoj na ponad tydzien, okolo 2. i skora jest zaczerwinona tylko jeden dzien. znaczy ja gole wieczrokiem i jak z rana wstaje to juz mam ladne, gladkie pachy bez pryszczykow i podraznien.
smaruje czasem po goleniu kremem nawilzajacym.. ale to czasem.
same poczatki golenia sa bolesne:/ i to nawet bradzo, ale da sie przyzyczaic.
ja wole troche pocierpiec, ale miec spokoj na dluzszy okres czasu, a nie jak po golarce co 2-3dni golenie:P
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:29   #3
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Okropne pachy...

Chmm moze to jakis sposob...Nie gol pach przez jakis czas poki jest jeszcze zimno zafunduj im nawilzajaca kuracje kremikiem Johnson's albo wlasnie sudokremem.Zrob pilning gabka loofa a pod pachy uzywaj lagodnego dezodorantu-przynajmniej na razie jakis nivea-ja uzywam dezodorantu z avonu i bardzo sobie chwale bo amma suchutko Moze jestes uczulona na kremy do depilacji ?? pamietaj zeby wymieniac nozyki w golarce zeby bylo jak najbardziej higienicznie. I moze jakas pianak do golenia-ja osobiscie nie uzywam pianki tyko namydlam skore mydlem hipoalergicznym-takie mydlo moim zdaniem jest swietne!!! Pozdrawiam!!!
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:47   #4
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Okropne pachy...

Tylko, że ja musze coś robić z tymi włoskami, bo prawie codziennie mam wf-siatkówkę no i głupio bym się czuła, że jednak może byłoby widac Używam właśnie, albo mydła, Pianki Gillete (chyba tak się pisze) i jeszcze takiej innej delikatnej pianki, ale nie pamiętam nazwy. Do depilacjki uzywałam takiego kremu z czerwona nakrętką, który okropnie smierdzi ogórkiem jest dośtępny w szasztkach lub w tubie nazywa sie Vinita czy jakoś podobnie. No nic, będę się intensywnbie smarować i potem użyję tego depilatora, który mam nadzieję niedługo będzie kupiony
Dzięki za odpowiedzi
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 12:57   #5
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Okropne pachy...

Mialam niedawno taki problem po pensecie. Sudocrem troche mi lagadzil podraznienia, ale to nie bylo to... Na szczescie po jakims tygodniu przeszlo i od tamtej pory na razie sie nie zdarzylo. Wspolczuje, bo wiem jakie to niekomfortowe i bolesne czasami
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:24   #6
goldioo
Raczkowanie
 
Avatar goldioo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 185
Dot.: Okropne pachy...

Mam to samo
Myślałam o usunięciu włosków na stała (laser) bo depilator to ból nieziemski,a po goleniu podrażnienie. Taka już mamy delikatną skórę

ps.Gosiaska - fajny avatar
__________________
CIOCCOLATO
goldioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 18:00   #7
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
paszki :(

W watkach ktore wyszukałam nie znalazłam potrzebnej mi informacji wiec zakładam nowy temacik

Mam problem z pachami A chodzi o to ze, caly czas golilam sie tam golarka i dochodzilo juz do tego ze musialam to robic codziennie i to rano bo wlosy tak szybko wyrastaly i byly takie twarde.. ( jak w meskim zaroscie!! ;/) No i przez maszynke narobiłam obie podraznien i przebarwien. Teraz wyrwalam wloski depilatorem elektrycznym i choc bylo ciezko ( bolało STRASZNIE!!) to teraz mam chwilowy spokoj. Tylko ze mam wrazenie ze podraznienie mi zostało.. Tzn skore tam mam czerwona tylko nie wiem czy to podraznienie czy poprostu przebarwienia i blizny po wczesniejszych rankach. Ale golilam sie prawie tydzien temu wiec podraznienie powinno minac, zwlaszcza ze nic mnie nie piecze, tylko ta skora jest taka brzydka w wygladzie, az glupio podniesc reke do gory.. ;/ a ja mam wiekszy problem bo wszystkie moje bluzki sa bez rekawkow albo na ramiaczkach ( chyba jedna mam z rekawkiem ;/) i to jest naprawde krepujace..
Aha i nie jest to wina dezedorantu bo zmieniłam go ( Dove bezalkoholowy, najłagodniejszy ze znanych mi). No ale chcialabym tez uzywac Antidral z tym ze boje sie podraznien, dlatego chce wyleczyc to jakos..
Ah no i na wieczor smaruje sie Alantanem w nadzieji ze mnie to jakos złagodzi..
Macie moze jakies pomysly jakby to wyleczyc (tylko zeby nie podraznic, bo skore tam mam bardzo wrazliwa ) i rozjasnic skore pod pachami??
Prosze o pomoc
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 11:07   #8
tula1980
Raczkowanie
 
Avatar tula1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Atlantyda
Wiadomości: 233
Dot.: paszki :(

ja do depilacji pach uzywam wosku cieplego i tez pozostawaly mi podraznienia dlatego teraz po depilacji wcieram troche oliwki dla dzieci, gdy sie wchlonie zmywam pachy mydelkiem bambino i na noc smaruje krem bambino. Nie wiem czy zadziała na tobie bo dla mnie taki zestaw to rewelka. W ostateczności idz do kosmetyczki i spytaj jakiego kosmetyku uzywaja po depilacjach(brwii robie u kosmetyczki woskiem i wlasni czyms takim mi przeciera po czym nie ma zadnych sladow)A moze poprostu wloski ci sie wrastaja i stad ten efekt
Pozdrawiam
__________________
Żadna miłość, przyjaźń, szacunek nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść do czegos.
tula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:55   #9
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: paszki :(

A ja podpowiem,troszkę inny sposób pielęgnacji paszek po depilacji.
Ja tydzień temu pierwszy raz byłam na depilacji pach woskiem.Przyznam,że byłam nastawiona na wiekszy ból,ale nie było tak źle
Po depilacji kosmetyczka posmarowała mi pachy zasypką Alantan i kazała ją stosować jeszcze przez 3-4 dni.Muszę przyznać,że mnie bardzo pomogła i pomaga,bo smaruję się nią do dziś.Jesli chodzi o podrażnienia to u mnie oprócz zaczerwienienia nic innego nie wystąpiło i myślę,że duża w tym zasługa właśnie Alantanu
Champs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:41   #10
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: paszki :(

A mam pytanko czy po zabiegu usuwania wloskow pod pachami woskiem nie odrastaja juz wlosy , bo kiedys slyszalam o jakis zabiegach tego typu ze potem wlosy nie odrastaja, tylko trzeba czasem pare razy powtorzyc , zalezy u kogo bo kazdy ma inaczej. To jest taki cos? i ile kosztowalo by ????aha i przy okazji to jeszcze chciala bym sie o to samo zapytac ale dotyczace wlosow na nogach , na rekach i w tym miejscu kolo strefy intymnej zeby nie wystawaly wloski ze stroju kapielowego? z gory dzieki za odpowiedzi
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:50   #11
tula1980
Raczkowanie
 
Avatar tula1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Atlantyda
Wiadomości: 233
Dot.: paszki :(

Cytat:
Napisane przez anitaa
A mam pytanko czy po zabiegu usuwania wloskow pod pachami woskiem nie odrastaja juz wlosy , bo kiedys slyszalam o jakis zabiegach tego typu ze potem wlosy nie odrastaja, tylko trzeba czasem pare razy powtorzyc , zalezy u kogo bo kazdy ma inaczej. To jest taki cos? i ile kosztowalo by ????aha i przy okazji to jeszcze chciala bym sie o to samo zapytac ale dotyczace wlosow na nogach , na rekach i w tym miejscu kolo strefy intymnej zeby nie wystawaly wloski ze stroju kapielowego? z gory dzieki za odpowiedzi
Po depilacji pach włoski odrastaja ale sa o wiele slabsze i z czasem depilacja jest coraz mniej bolesna choc jest tez troche prawdy w tym ze po jakims czasie wloski przestaja rosnac(tak samo jest z brwiami).Depilacja pach kosztuje okolo 20 zlotych.
Strefe intymna tez mozesz depilowac i tu polecam wosk na cieplo bo pod wplywem ciepola pory sie otwieraja wlos latwiej wychodzi i zabieg nie jest tak bolesny jak przy depilacji plastrami z woskiem. W tej strefei najlepij gol zarost 5 dniowy.
taki wosk mozesz kupic na allegro (puszka wosku 450ml+15 szpatulek+45 paskow fizelinowych )kosztuje okolo 35 zlotych i strcza na bardzo dlugo.
Wosk podgrzewasz np. w garnku z woda nakladasz za pomoca szpatulki przyklejasz fizeline i zrywasz.
Powodzenia
__________________
Żadna miłość, przyjaźń, szacunek nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść do czegos.
tula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 12:56   #12
tula1980
Raczkowanie
 
Avatar tula1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Atlantyda
Wiadomości: 233
Dot.: paszki :(

Acha jeszce jedno :po depilacji najlepiej zrezygnowac z "kąpieli słonecznych" na okolo 2 dni i rowniez dopiero po dwoch dniach depilacji użyj antidralu.
__________________
Żadna miłość, przyjaźń, szacunek nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść do czegos.
tula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 14:46   #13
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: paszki :(

tula1980 dziekuje ci bardzo napewno zamowie sobie na allegro ten wosk
chyba pojde tez do kosmetyczki na te zabiegi depilacji pach itd ale nie wiem jeszcze pozyjemy zobaczymy
pozdro
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 15:00   #14
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: paszki :(

Ale po wosku mogą wrastać włoski! Ja zawsze golę, ale w lecie ze względu na bluzki bez rękawów, codzienne poranne golenie powoduje powstanie czerwonych paskudnych krostek... Aż rzeczywiście wstyd ręce podnosić Nie wspominając już o sinawym zabarwieniu pach pod wieczór Ostatnio się więc złamałam i postanowiłam użyć wosku (choć po wcześniejszych doświadczeniach z bikini i nogami, wiedziałam że mam skłonność do wrastających włosków). Zrobiłam sobie wosk 2 razy... i dopiero teraz mam problem. Prześliczne krostki od wrastających włosków

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 13:48
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 16:25   #15
tula1980
Raczkowanie
 
Avatar tula1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Atlantyda
Wiadomości: 233
Dot.: paszki :(

Cytat:
Napisane przez rocki
Zrobiłam sobie wosk 2 razy... i dopiero teraz mam problem. Prześliczne krostki od wrastających włosków
Na wrastające włoski najlepsza jest szorstka gabeczka. w rossmannie mozna kupic taka niby na celulit, jest bardzo ostra dlatego trzeba masowac nia nogi ostroznie, potem balsamik nawilzający. Jeśli w trakcie codziennego prysznica zrobisz sobie taki "masazyk" to wloski lepiej przebiją sie przez skore i nie beda wrastac
Pozdrawiam
__________________
Żadna miłość, przyjaźń, szacunek nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść do czegos.
tula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 17:04   #16
ola503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Z-c
Wiadomości: 14
GG do ola503
Angry Zaogniona skóra pod pachami

Wiem, że to nie to forum, ale forum dermatologiczne zostało tymczsowo zamknięte. Szukałam już w wyszukiwarce, ale nie otrzymałam interesującej mnie odpowiedzi. Otórz moim problemem jest zaogniona skóra pod pachami. Nie mam pojęcia co to jest. Wystąpiło takie coś po ogolneniu pach maszynką, skóra sie łuszczyła, swędziało, miejsce było czerwone. Na jakiś czas zaleczyłam maścią, ale wczoraj posmrowałam sie dezodorantem w kulce, który używałam wcześniej i objawy ponownie wróciły. Czy na dezodorance mogły byc bakterie, które "przywróciły" to choróbstwo czy może skóra jest teraz podrażniona? Proszę o szybką odpowiedź i ewentualne sposoby zaleczenia tego, bo już sama nie wiem co robić... Może któraś miała taki problem?
ola503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 21:25   #17
basia_poznań
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 85
Dot.: Help!!!

Widocznie masz bardzo wrażliwą skórę, która ulega podraznieniu podczas golenia maszynką. Albo masz uczulenie na dezodorant. Jeśli te dolegliwości są bardzo uciążliwe to najlepiej bedzie, jeśli skonsultujesz się z dermatologiem, bo działanie na własną rekę (jak sama zresztą zauważyłaś) może jeszcze pogorszyć sprawę! Powodzenia!
__________________
o5.o6.2oo6


Pokonać wroga!!
Wykrzesać z siebie siły i uwolnić pokłady energii!



basia_poznań jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 21:52   #18
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Help!!!

NAjwyraźniej masz uczulenie na ten dezodorant.Może przestań go uzywać przez jakiś czas, zeby zaleczyć paszki a potem spróbuj jakiegos delikatnego antyperspirantu dla wrażliwców??Pozdrawiam:cm ok:
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 09:48   #19
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
podrażnienie po depilacji pach

dziewczyny co zrobic by ono zniklo?
od 2 tygodni po kazdej depilacji robie to maszynka na zel do depilacji wyskakuja mi krostki ktoer strasznie swedza
co zrobic by tak nie bylo?
nie mialam takich problemow nigdy
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 10:03   #20
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: podraznienie po depilacji pach

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=60465 - w drugim poście masz wykaz wątków, w których mowa o podrażnieniach itp.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:31   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: podraznienie po depilacji pach

te krostki mogą byc objawem zapalenia mieszków włosowych. dezynfekuj skórę i maszynkę przed jak i po depilacji i przeczytaj wątki podane przez destinny
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 15:27   #22
Efiątko
Raczkowanie
 
Avatar Efiątko
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 128
GG do Efiątko
Podrażnienie od pachami

Witam.
Mam problem: 2 tygodnie temu zmieniłam antyperspirant z "X" na "Y" i po kilku dniach stosowania poczułam uporczywe swędzenie pod pachami a następnie zaczerwienienie. Od razu wyrzucilam kosmetyk i zaopatrzyłam sie w różne maści łagodzące, które niestety nic nie pomagaja. Co gorsza skóra pod pachami jest bardzo podrażniona, czerwona, sucha, wyglada to jak otarcie, a swędzenie nie ustępuje ani na chwile! Jest tak straszne, że momentami mam ochotę sie drapac i drapac, choć wiem, ze nie powinnam.
Macie może jakąś recepte na ten problem, czy od razu powinnam udac sie na wizytę do lekarza? Proszę o jakąś radę, pomoc...plizzz!!!!!!
Efiątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 15:47   #23
esqlap
Przyczajenie
 
Avatar esqlap
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 18
Dot.: Podrażnienie od pachami

ojej , wspolczuje , znam to nieprzyjemne uczucie - rowniez przezylam to po zastosowaniu nowego antyperspirantu . mi pomogl krem dermalibour a-dermy . mozna go kupic w aptece . mam nadzieje , ze Tobie tez przyniesie ulge . cieplutko pozdrawiam
esqlap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 16:34   #24
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Podrażnienie od pachami

Skoro swędzęnie i zaczerwienienie nie ustępują, to radzę odrazu udać się do lekarza. Pozdrawiam
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 16:46   #25
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Podrażnienie od pachami

dermatolog-i to najlepiej taki dobry.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 20:54   #26
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: Podrażnienie od pachami

no oczywiście lekarz ale wypróbuj coś co zwykle skutkuje krem Nivea tylko ten taki z niebieską nakrętka (chyba z 3 zł kosztuje) mi zawsze pomaga na wszelkie dziwne reakcje skóry po prostu szybko nawilża czy natłuszcza skóre polecam i pozdrawiam
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 20:56   #27
oreska01
Rozeznanie
 
Avatar oreska01
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 579
Dot.: Podrażnienie od pachami

a i może staraj sie ograniczyć na razie używanie antyperspirantów czyli jak np jestes w domku to nie uzywaj i jak wracasz do domku po wyjściu zmywaj natychmiast
__________________
oreska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 18:00   #28
Efiątko
Raczkowanie
 
Avatar Efiątko
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 128
GG do Efiątko
Dot.: Podrażnienie od pachami

Dziękuję Wam za pomoc.podraznienie nadal jest ale juz sie troszke zmniejszylo i tak nie swędzi.Stosuje dwie maści :solcoseryl, kt przyspiesza gojenie i hydrocortisonum, kt zmniejsza swędzenie i oczywiscie kremik niwea. W przyszłym tygodniu pojdę do lekarza, niech sprawdzi dokladnie co to jest!! Pozdrawiam i dziekuje.
Efiątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 08:42   #29
marcik76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Dot.: Podrażnienie od pachami

Mi przydarzyło się to samo. Uzywałam antyperspirantów w kulkach, albo sztyfcie i to one zawiniły. Pomogło przestawienie sia na spraye. Dostałam uczulenia ok 2 lat temu. jakiś czas temu próbowałam użyć sztyftu ....i powrót do swędzenia. Więc jedynym wyjściem w mojej sytuacji zostaja antyperspiranty w aerozolu. Życzę Ci również rozwiązania problemu, pozdrowienia
marcik76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 11:31   #30
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Podrażnienie od pachami

Dziewczyny,ja mam pod jedną pachą dwie czerwone swędzące plamki,na których czasem łuszczy się skóra. Swędzą jak cholera!!!! Mam to od lipca,z tym że to czasem znika na jakiś czas a potem znowu się pojawia i tak w kółko.
Piszecie że to od dezodorantu w kulce?????
Tylko że ja używam ciągle tego samego dezodorantu od kilku lat!!!Czy to możliwe że nagle po nim mi się zaczęło coś robić? I dlaczego tylko pod jedną pachą?
A może ja mam coś innego? Tylko co?
Piłam wapno-myśląc że to może uczulenie i trochę pomagało na początku,ale teraz już nie skutkuje. Smarowałam kremem NIVEA i też najpierw pomagało a teraz nic nie pomaga...
Muszę iść do lekarza? Nie lubię lekarzy....
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.