Niezidentyfikowana wysypka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-29, 18:32   #1
Megi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 15

Niezidentyfikowana wysypka


Od paru lat w okolicach nosa pojawiają się u mnie małe czerwone plamki.NAsila się to w okresie wieosennycm i zawsze wtedy ląduję u dermatologa .BYłam już u kilku ,ale żaden nie potrafi powiedzieć co to jest.Te plamki trochę swędzą, ale niekoniecznie.Zauważyłam też nasila sięto kiedy jestem bardzo zmęczona.W lecie wszystko mija , w zimie pojawia się tylko czasami.Lekarz zastanawiał się nad trżdzikiem różowatym lub pękającymi naczyńkami, ale ani tu , ani tu nie był pewny.Zastanawiałam się nad stosowaniem serii Pharmaceris do cery z trądzikiem różowaty- może nawet jeśli to nie to , to te kosmetyki nie zaszkodzą.NAjgorzej jest w kwietniu i w maju i dlatego staram się już jakoś zabezpieczyć.MOże ,Basiu, spotkałaś się z podobnym przypadkiem ...
Megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 17:24   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Niezidentyfikowana wysypka

Zrób testy alergiczne. Prawdopodobnie jesteś uczulona na pyłki. Jeśli okaże się ,że jesteś alergiczką to musisz podjąć leczenie (raczej zapobieganie wystąpieniu objawów niż leczenie - są leki antyalergiczne, są szczepionki odczulające ). Jeśli to alergia na pyłki to rodzaj stosowanych kosmetyków nie ma tu znaczenia. W gabinecie kosmetycznym co raz częściej spotykam się z występowaniem alergii , podobne objawy widziałam już nie jeden raz.
Możesz troszkę złagodzić swędzenie i zmniejszyć wysypkę jeśli będziesz piła wapno musujące, możesz przemywać twarz wodą wapienną (lub zmywaczem składającym się z wody wapiennej i oleju lnianego), możesz nałożyć maseczkę z siemienia lnianego. Ale to tylko działania doraźne.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 07:37   #3
Megi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 15
Re: Niezidentyfikowana wysypka

BArdzo dziękuję za odpowiedź.Uspokoiłaś mnie, bo najbardziej obawiałam się podejrzenia trądzika różowatego.
MOżliwe, że to uczulenie na pyłki, chociaż nie mam kataru siennego.
Megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 20:01   #4
judytkka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 24
Dot.: Niezidentyfikowana wysypka

Witam!
Bardzo bym chciala tutaj dolaczyc. Mam ponizej nosa (dokladie na lini od kacikow nosa w dol do zewneczny kacikow warg) wysypke. Skora jest caly czas zaczerwieniona i czasem pojawiaja sie malutkie czerwone krostki(?). Ostatnio jest coraz gorzej. Skora jest bardziej zaczerwieniona is krostki wyraznie widoczne.
Co to jest? Czy to tez alergia? Bylam u dermatologa, ale dostalam masc kortyzonowa ktora mi nie pomogla. Prosze bardzo o pomoc!
judytkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.