Problem z cerą :-( - HELP !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-29, 13:45   #1
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376

Problem z cerą :-( - HELP !!!!


Witajcie kochane Wizażanki
Chciała bym prosić was o porade a dokładnie chodzi o cerę a raczej problemy z nią związane. Ale może zacznę od ogólnego opisu mojej skóry a potem przejdę do problemów.

---> wydaje mi się, że mam skórę mieszaną (przewaznie świeci się w strefie T, ale już problem ze świecacą skórą nie jest tak duży jak kiedyś, a reszta skóry raczej nie świeci się)
---> skór ma skłonność do szybkiego przesuszania się i podraznień
---> od dłuzszego czasu jest jakaś różowa, nie wiem czy przedtem tez taka była bo nie przygladałam się jej pod tym względem no i ogólnie w niekrórych miejscach jest odrobine bardzij czerwona tak jak by zostawał mały ślad po kilku pryszcach, które własnie znijają z twarzy i nie wiem czy jest to jakieś podrażnienie czy nie
---> od czasu do czasu pojawiaja się jakieś drobne niedoskonałości, szczególnie na brodzie i czole. Obecnie jest nieco wiecej bardzo małych gródek (zarówno na brodzie i czole)

Jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację to używam kosmetyków firmy Yves Rocher z serii Pure Calmille (toniku, żelu do mycia twarzu i mleczka do demakijażu). Ponadto używam żelu pod oczy z AA i kremu nawilżającego w formi fluidu firmy Garnier.

Bardzo proszę was o jakoś pomoc o ile oczywiście uda wam się coś doradzić na podstawie mojego opisu. Zalezy mi na poprawienieniu kondycji i wyglądu skóry.

Aaaa zapomniałam dodac, że ostatnio po umyciu twarzy żelem mam uczucie ściągiętej skóry, coprawda nie zawsze ale ale zdaża się dosyc często.

Edytowane przez NikaVera
Czas edycji: 2007-05-02 o 08:31
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 14:01   #2
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Chyba się podłączę pod pytanko ...
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 15:10   #3
diabliczuś_01
Raczkowanie
 
Avatar diabliczuś_01
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 152
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Wg. mnie możesz mieć przesuszoną skórę na policzkach a w strefie "T" tłustą, czyli tak jak stwierdziłaś mieszaną. Co do przebarwień jest wieleee różnych kosmetyków zwalczających tenże problemik A jak poprawić kondycję skóry? Wydaję mi się, żę zrezygnować albo orgarniczyć do minimum kosmetyk (tak by troszkę odpoczeła, cera nie musi mieć wszystkiego podanego na tacy, trzeba ją trochę zachęcić do samoregeneracji) stosować tylko te do cery wrażliwej i oczywiście oczyszczać! Myślę, że może dobrze by było wypróbować coś z "domowych" kosmetyków?

P.S: Oczywiście prócz tego dobre odzywianie
__________________
So much for. So much more!
Breathe in for luck.

diabliczuś_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 13:18   #4
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Akurat moja skóra nie bywa bardzo przesuszona na policzkach, ten problem pojawia się rachej na czole.
Mysle, ze wybiore sie do kosmetzcyki i moze ona mi cos tam zrobi dobrego z twrza i poradzi cos konkretnego.
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 14:14   #5
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

mam dokladnie ten sam problem

niby mam skore tlusta z tendencja do powstawania zmian skornych przed miesiaczka mam wrazenie ze staje sie odwodniona - sucha luszczy sie
w tym samym czasie bardzo czetso musze korzystac z laznienki co poglebia odwodnienie

niestety nie moge uzywac zeli do mycia twarzy bo przesuszaja mi skore
myje ja tonikiem garnier z roza i nakladam fluid garniera ulstraswiezosc

w takie dni przesuszenia skory zaczelam stosowac maseczke nawilzajaca a mincera i rewelacja tylko co zrobic by skora sie nie przesuszala?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 18:54   #6
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

dziewcyny wpiszcie w wyszukiwarke trądzik a wyświetli sie wam co najmniej kilkanascie stron
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 19:36   #7
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
dziewcyny wpiszcie w wyszukiwarke trądzik a wyświetli sie wam co najmniej kilkanascie stron
Tu nie chodzi o trądzik a tym bardziej o ogólno światową stronę o trądziku na, której podane będzie wszysto na ten temat zbite w jedno. Chodzi o dobra poradę dla konkretnego przypadku bez zbędnych kombinacji i nieistotnych informcji, które w tym momencie nie dodtycza mojego przypadku.
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 11:55   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Powimiem Ci ze kiedyś borykałam sie z problemem plamek, suchością skóry na twarzy,miejscowym świeceniem,wyskakiwaniem drobnych wyprysków, raz skóra pod nosem zaczeła mi schodzić i była bardzo czerwona,dlaczego?Udało mi sie odnaleźć żródło owego problemu.Miałam alergie na pewne składy kosmetyków a dokłądnie na większośc tych z niższych półek,które czasem tak naprawdee więcej szkodzą niż pomagają.
Po pierwsze odrzuciłam wszystkie do tej pory używane przeze mnie podkłady, kremy do twarzy-które niby dla wrażliwej cery a powodowały, że dostawałam po nich dziwnych czerwonych plamek, skóra przez to nie była jednolitego koloru eee nawet nie chce tego wspominać.
Zainwestowałam w inne komsetyki do pielegnacji skóry i ograniczyłam ich używanie.To co teraz używam (przez nie udało mi sie uzyskać normalną cere, która wcześniej była miejscowo przesuszono-tłusto-alergiczno i choleria wie jaka jeszcze):
-rano żel do mycia twarzy z firmy A.T.W-to kosmetyki na bazie wyciągów z roślin bez szkodliwych SLS, na KWC możesz sobie sprawdzić ich asortyment
-krem Iwostim półtłusty (nawet w upalne lato używam, bo świetnie nawilża a w zimie natluszcza)
-i z racji tego, że lubie sie troche pomaziać Max Factor w kompakcie Facefinity Compakt Foundaction do każdej cery.(naturalny)
-jak mi wyskoczy pojedynczy intruz do punktowego zatuszowania używam La Roshe Posay Toleriane nr 11 kupuje jeden za prawie 70-80 zł i mam na prawie cały rok
-gdy gdzieś wychodze, chce pokreślić jakieś elementy twarzy to Lavertu -puder sypki

I wieczorem,znowu żel do mycia buzi, krem i to wszystko, nie bawie sie w żadne maseczki, peelingi i inne cuda,ograniczyłam kosmetyki do możliwego minimum

I co najważniejsze odpowiednia dieta i dużo picia wody mineralnej niegazowanej to naprawde sie u mnie sprawdziło,często zastepuje nią herbate czy kawe... i w taki sposób moja cera narodziła sie od nowa i nie mam z nią najmniejszego problemu, jeden kolorek, zero przebarwień, cera jest normalna-kilka miesięcy czekalam na ten efekt ale z moim uporem udalo sie! I nie bede udawać, ale czuje sie w sobie o wiele lepiej...

Powodzenia dziewczyny, mam nadzieje ze uda Wam sie uporać z problemami Waszej cery.

P.S Wszystkie kosmetyki/recenzje można zobaczyć w KWC
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-05-01 o 20:29
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 08:51   #9
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Czytając Twoją wiadomość m.a.r.t.a muszę stwierdzić, że chyba u mnie też problemy, z którymi teraz się borykam spowodowane są kosmetykami jakie zaczęłam używać. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy firmy Yves Rocher kupiłam pod koniec marca tego roku i właściwie problem z cerą pojawił się jakieś 2 no może 3 tygodnie temu. Moja cera nigdy nie była idealna, miewała swoje lepsze i gorsze okresy ale obecnie mimo systematycznej pielęgnacji jej stan pogorszył się. Mogę pogodzić się nawet z drobnymi wypryskami ale z obecnym czerwonawym ubarwieniem i ogólnym niezdrowym wyglądem NIE. Już przed opublikowaniem pierwszego postu odstawiłam stosowanie kosmetyków Yves Rocher a wczoraj wykopałam z kosmetyczki żel do twarzy La Roshe, który kiedyś stosowałam i mam nadzieję, że może poprawi stan skóry.
Kurcze musze znaleźć nowe kosmetyki do twarzy. Buuuu nie przepadam za eksperymentami bo jak nie trafie za pierwszym razem na odpowiednie to straci na tym i twarz i portfel (hehehe).
Myślałam nad zakupem kosmetyków firmy Biotherm lub Clinique, są nieco drogie ale czytałam o nich na KWC i w innych źródłach i słyszałam na ich temat sporo dobrego. Tylko chyba najpierw pójdę do kosmetyczki, oczyszczę twarz, zapytam czy mogła mi coś doradzić co do późniejszej pielęgnacji twarzy, na co powinnam zwrócić uwagę. Co o tym myślicie? A może po prostu pójść do jakiejś lepszej drogerii i poprosić o rade sprzedawczyni? Chociaż myślę, że lepiej najpierw iść do kosmetyczki to proszę doradźcie coś.

A i jeszcze jedno ostatni wyczytałam, że dla osób w moim wieku (20 lat) warto zainwestować w krem rozświetlający. Co prawda jak na razie nie ma co go używać bo i nie ma w tym momencie nic pięknego co można by z niej wydobyć :-( Czytałam na KWC o kremie firmy OLAY bo o nim własnie myślałam, żeby kupić ale teraz sama nie wiem bo zdania są bardzo podzielone. Mam w związku z tym jeszce jedno pytanko do was Czy te całe kremy rozświetlające to tak naprawdę coś dają czy też skóra wygląda tak jak i bez niego? Czytałam, w którymś numerze JOY-a, że Scarlett Johansson używa kremów roświetlających no i patrząc na jej twarz to jest naprawde "świetlista". Ok wiem wiem, że nad jej twarzą pracuje masa stylistów i kosmetyczki no ale skoro ona może ładnie wyglądać to czemu ja nie mogę wyglądać chociaż trochę lepiej niż normalnie :-D (hehehe).
A może są jeszcze jakieś inne dobre, kremy rozświetlające, które możecie polecić komuś w moim wieku? Wszelkie rady mile widziane ;-D

Edytowane przez NikaVera
Czas edycji: 2007-05-02 o 09:14
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 19:59   #10
best123
Przyczajenie
 
Avatar best123
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z cerą :-( - HELP !!!!

Witam i Błagam o pomoc
moja tym cery to mieszany tak mi się wydaje czoło i nos zawsze mi się przesuszały i po umyciu twarzy skóra mi się ściągała i musiałam ją nawilżyć a policzki i reszta tłusta od pewnego czasu używam krem za kremem nie zastanawiając się nad składem zauważyłam ze zwłaszcza na policzka i brodzie wychodzi mi taka struktura cery trochę taka kaszowata ale ja tako nie wyczuwam pod palcem żadnych zgrubień gdzieniegdzie jakaś mała krosta i ma lekkie zaczerwienienie na policzkach i brodzie jeszcze mnie pokusiło i kupiłam ostatnio z oriflame krem-fluid na dzień oasis z filtrem SPF 35 od posmarowaniu może dwukrotnie odczuwała swędzieć więc odłożyłam proszę o pomoc o polecenie jakiegoś dobrego kremu lub serum niekoniecznie takich z najwyższy półek cenowych przy okazji plecenie mi jakiegoś dobrego kremu z filtrem na lata
best123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.