moja codzienna pielegnacja cery - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-17, 06:59   #91
bea-tka
Zakorzenienie
 
Avatar bea-tka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ♡★ Gliwice ★♡
Wiadomości: 4 371
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

dziewczyno ja nie mowie o watku tylko tym jak sie do mnie doczepilas!!!!! skoncz juz ile mozna;/
__________________

moje wypocinki

17.10.08 r. zdałam egzamin na prawko przy pierwszym podejsciu

bea-tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 07:00   #92
bea-tka
Zakorzenienie
 
Avatar bea-tka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ♡★ Gliwice ★♡
Wiadomości: 4 371
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

w ogole szkoda slow,straszycie moderatorem i jakies glupie gadki do mnie zamiast wziac sie za temat watku, nara nie chce mi sie juz z wami gadac bo naprawde szkoda gadac znalezliscie se rozrywke, sami jestescie nielepsi bo sie przyczepiliscie jak rzep psiego ogona, chyba nie o tym watek!
__________________

moje wypocinki

17.10.08 r. zdałam egzamin na prawko przy pierwszym podejsciu


Edytowane przez bea-tka
Czas edycji: 2007-08-17 o 07:53
bea-tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 09:04   #93
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Uhhh szkoda ze sie wylaczylam z tej waszej dyskusji na tyle czasu ale bylam zajeta. Bo jest naprawde ciekawie.

Moim zdaniem chodzi o to, ze okej czasami zastosowanie antybiotyku tak ryzykownego jak izotek jest koniecznoscia.Ale moim zdaniem tylko wtedy kiedy wyglada sie tak :
http://www.sluzbazdrowia.com.pl/pic/tro5.jpg

a ja tak nei wygladam...A ci ktorzy zarliwie bronia teraz antybiotykow i wszelkich lekow oczyma wyobrazni widza mnie tak.

Ja wierze w to ze sa domowe lub "sklepowe" sposoby na walke z tradzikiem. I sa one w 100 % skuteczne.

W koncu jak na moje oko tylko 10 do 20 % osob zmagajacych sie z tradzikiem udaje sie do dermatolga i lecyz sie specjalistycznie. Reszta leczy tradzik sama, z roznym skutkiem , ale zdarza sie ze pozytywnym. Widze to na przykladzie moich kolegow i kolezanek.

Tak wiec pamietajcie ze istnieje tradzik slabo srednio i mocno nasilony.

Czasem zastanawiam sie czy to czasem nie jest tak ze kiedy wyskakuje nam pierwsza krostka kupujemy masci wysuszamy skore i powodujemy lawine kolejnych pryszczy. W sumie wlasnie o to chodzi ze nikt nie wierzy w proste domowe sposoby i siega od razu po leki masci i ine silne preparaty. Moze wystarczy tylko pielegnowac skore.

No właśnie opisując tą pielęgnacje antybiotyk doustny podałam w trzeciej fazie - czyli jako ostateczność. Jednak możesz trafić na dermatologa, który zapisze Ci tabletki od razu i tym samym prawdopodobnie leczenie pójdzie błyskawicznie.

Prawda jest taka, że za zmiany na buzi odpowiadają głównie hormony i jeśli tego się nie ureguluje to można smarować buzię w nieskończoność a i tak nic nie pomoże.

Szczerze ten obrazek, który pokazałaś jest straszny. Wyobrażam sobie co taka osoba musi przechodzić w psychice. Społeczeństwo jest tolerancyjne, ale od wścibskich spojrzeń i tekstów typu ''Ale ryj'', na pewno taka osoba wolna nie jest. Myślę jednak, że w innych, lżejszych formach trądziku też warto przeprowadzić kurację tabletkami. Efektów można się wtedy spodziewać na pewno. Bo to trochę jak z wypadaniem włosów - możesz kupić różne wcierki, szampony, maseczki, ale jeśli nie wspomożesz tego od wewnątrz chociażby kuracją witaminową - prawdopodobnie nic to nie da.

To że komuś udało się zaleczyć trądzik jakimiś domowymi sposobami i inne cuda wiani - nie oznacza, że Tobie się uda. Może akurat tej osobie ustatkował się poziom hormonów? Może zmieniła radykalnie pielęgnację na skuteczniejszą? Każdy organizm jest inny i że coś pomaga komuś, nie oznacza, że pomoże Tobie.

Spoko, możesz się z tym babrać. Przez 6 lat kupowałam kolejne ''cudowne'' serie kosmetyczne w drogeriach. Chodziłam do dermy - konowała, który przez tyle lat stale zapisywał mi apteczną mieszanką za 5 zł Niezależnie od tego w jakim stadium masz ten trądzik - tracisz czas i pieniądze

A i nie twierdzę, że nie można się wyleczyć bez dermatologa. Można za pomocą ginekologa - ja trądziku już nie mam, a hormony biorę nadal. I właściwie moja rok I nie zamierzam przestać!

Można też samemu, ale pielęgnacja taka jak powyżej napisałam.

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
emigracja gdyby wystarczyło tylko pielęgnować skórę, już od dawna miałabym cerę tak piękną jak mało kto
Właśnie

Cytat:
Napisane przez blazej2209 Pokaż wiadomość
Izaluka świetny post o etapowym leczeniu tradziku.

Co do bea-tki to myślę ,że zgłoszę sprawę do moderatora ponieważ wypisuje niezbyt miłe rzeczy na privie. Bea-tka jeśli chcesz coś powiedzieć to napisz to tak ,żeby wszyscy na tym forum poznali wielkość twojej nieomylnej inteligencji ,a nie piszesz mi to tylko prywatnie. Szkoda marnować twojego talentu....

P.S Wyjdź z błędu Bea-tka wizaż nie jest tylko forum dla kobiet i z męskiego mnie nie wyrzucono ,ale ciebie najwyraźniej z jakiegoś forum o tematyce leczenia mocami nadprzyrodzonymi

Emigracja Izotek to nie antybiotyk tylko retinoid(pochodna witaminy A)
Każda postać trądziku wymaga konsultacji z lekarzem ponieważ często zdarza się ,że nieleczony trądzik zaostrza się. A tak jak napisałaś

"Czasem zastanawiam sie czy to czasem nie jest tak ze kiedy wyskakuje nam pierwsza krostka kupujemy masci wysuszamy skore i powodujemy lawinę kolejnych pryszczy"

Leczenie trądziku na własną rękę często powoduje więcej szkody niż pożytku.

Mila17 dokładnie jeśli by leczenie trądziku polegało na pielęgnacji to problem by nie istniał.

Witaminy mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Szczególnie witamina F ,której skuteczność w leczeniu trądziku została niedoceniona. Wpływa bowiem ona na skład łoju, przeciw zapalnie. Niektórzy sądzą ,że jej niedobór może powodować trądzik.
Dzięki A temat bea-tki jest dla mnie skończony. Brak kultury i umiejętności przyjmowania krytyki. A no i wiadomo, że woli napisać prywatną wiadomość, bo jak mi to napisała ''nie chce robić poruty''


No właśnie - zła pielęgnacja może pogorszyć ten stan. Derma to raczej konieczność, ale nie jest łatwo trafić na kogoś dobrego.

Większość zapisuje mocne mazidła, a nawet nie wspomni o konieczności ochrony przeciwsłonecznej. To już jest norma Ktoś smaruje się czymś przez tyle miesięcy nie chroniąc buzi filtrami, tylko po to by wyleczyć się z trądziku, a nabawić przebarwień...


Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
Hm pewnie mnie nie kojarzycie ,ale czasami wypowiadam się na Intymnie-Trądzik.W każdym bądź razie miałam tu pisać o pielęgnacji cery,więc zaczynam:
1-rano i wieczorem żel Lysanel bez SLS
Potem rano jakaś maść a wieczorem Brevoxyl .
na ramiona stosuje też rano i wieczorem maście.
poza tym, od miesiąca biorę Tetrarysal 2 tabletki dziennie.do tego Trilac na osłonę,Biotyne(wit.H)i jakąś Omegę(olej rybi?).mam nadzieje,ze to mi wyleczy trądzik(bo juz jest duza poprawa).cos czuje ,ze trafilam w koncu na dobrą dermatolog.

Ja Cię kojarzę

Jakie maści stosujesz?

Dobrze, że działasz też wewnętrznie Tetrarysal powinien pomóc. Ja w początkowym okresie brałam 4 tabletki dziennie. Pod koniec kuracji już tylko 1 raz dziennie

Jeśli jest poprawa to dobrze Antybakteryjnie i na ślady po trądziku pomoże Ci kuracja kwasem azealinowym - Acne Derm (około 16-20 zł) bez recepty. Możesz się wspomóc tym

Brevoxyl to nadtlenek benzoilu i właśnie by wzmocnić też jego działanie dobrze by było dołączyć ten Acne Derm.

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Wiesz nie tylko osoby z takim tradzikiem jak załączony przez Ciebie rozpoczynaja kuracje np. Izo. Siegaja po niego głownie osoby, którym kilkakrtotne kuracje antybiotykowe nie pomogły bo walka z tym cholerstwem naprawdę męczy. Nie wiemy jak nasilony jest Twój problem ale kilka osób próbuje Cie odwieźć od stosowania tych wszystkich domowych sposobów i eksperymentowania na sobie, aby zmiany sie nie pogorszyły i żebys w efekciie nie miała blizn i przebarwień. A leczenie na własna reke to w wiekszosci takie troche despperackie zachowanie, człowiek łapie sie wszystkiego w nadziei próbuje wszystkich nowosci. 'Mozna sobie namieszac tak wiec moim zdaniem lepiej byc pod okiem lekarza bądz tez kogos doswiadczonego, mozesz sie np. udac do kosmetyczki po poradę.

Blazej
, no to nieźle jak Ci tak na privie jezdzi widac nie taka pewnaa swoich przekonan skoro sie tak odgraza
Leczenie na własną rękę można chyba zastosować po przebyciu długiej drogi u dermatologów - konowałów i wtedy z wkurzenia zacząć kombinować samemu
Wielokrotnie czytam, że dziewczyny tak robią I są skuteczniejsze od lekarzy Ale wiadomo, żadne cuda wianki - filtry, kwasy, retinoidy, poznawanie składów kosmetyków i wszystko co z biochemią związane
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 09:53   #94
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

To że komuś udało się zaleczyć trądzik jakimiś domowymi sposobami i inne cuda wiani - nie oznacza, że Tobie się uda. Może akurat tej osobie ustatkował się poziom hormonów? Może zmieniła radykalnie pielęgnację na skuteczniejszą? Każdy organizm jest inny i że coś pomaga komuś, nie oznacza, że pomoże Tobie.

Ale nie oznacza to tez ze na pewno nie pomoze, jakies szanse mam prawda?Poza tym sama mowisz " moze zmienila radykalnie pielegnacje na skuteczniejsza". Ja wlasnie chce od was sie dowiedziec jak zmienic moja pielegnacje na skuteczniejsza a nei jaki lek mam brac od dermatologa. Pisalam na samym pocztaku ze z wielu przyczyn nie nmoge do neigo pojsc i nie chce oczywiscie tez.

A jesli chodzi o moja wypowiedz o tym ze kiedy wyskoczy na pierwsza krostka atakujemy skore smarujac ja wysuszajacymi masciami przez to tylko pogarszamy jej stan, a tymczasem moze tylko odpowiednia pielegnacja poprawilaby cere to zwrocie uwage na slowo odpowiednia. Bo czesto osoby z tradzikiem nakladaja na twarz miliony preparatow, co przeciez nei jest zdrowe dla skory. moze tylko delikatny krem nawilzajacy i zel antybakteryjny,i jakas pomoc od wewnatrz w posaci witamin lub drozdzy cz ziol.
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 10:18   #95
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
To że komuś udało się zaleczyć trądzik jakimiś domowymi sposobami i inne cuda wiani - nie oznacza, że Tobie się uda. Może akurat tej osobie ustatkował się poziom hormonów? Może zmieniła radykalnie pielęgnację na skuteczniejszą? Każdy organizm jest inny i że coś pomaga komuś, nie oznacza, że pomoże Tobie.

Ale nie oznacza to tez ze na pewno nie pomoze, jakies szanse mam prawda?Poza tym sama mowisz " moze zmienila radykalnie pielegnacje na skuteczniejsza". Ja wlasnie chce od was sie dowiedziec jak zmienic moja pielegnacje na skuteczniejsza a nei jaki lek mam brac od dermatologa. Pisalam na samym pocztaku ze z wielu przyczyn nie nmoge do neigo pojsc i nie chce oczywiscie tez.

A jesli chodzi o moja wypowiedz o tym ze kiedy wyskoczy na pierwsza krostka atakujemy skore smarujac ja wysuszajacymi masciami przez to tylko pogarszamy jej stan, a tymczasem moze tylko odpowiednia pielegnacja poprawilaby cere to zwrocie uwage na slowo odpowiednia. Bo czesto osoby z tradzikiem nakladaja na twarz miliony preparatow, co przeciez nei jest zdrowe dla skory. moze tylko delikatny krem nawilzajacy i zel antybakteryjny,i jakas pomoc od wewnatrz w posaci witamin lub drozdzy cz ziol.

Hehehe Tylko mi w tej radykalnej zmianie pielęgnacji chodziło o coś naprawdę radykalnego

Ogólnie napisałam już wszystko na temat pielęgnacji takiej skóry.
Wszystkie witaminy masz wypisane. Można pić bratek, można buzię rumiankiem przecierać (jeśli nie uczula).

Twarzy staramy się nie dotykać, nic nie wyciskamy. Buzię wycieramy ręcznikami papierowymi (na materiałowym zostają bakterie). Przed aplikacją kosmetyków na twarz - dobrze myjemy ręce.
Nie chodzimy na solarium, nie wystawiamy buzi na słonko. Stosujemy filtry 50 +
Ważne jest też dobre zmycie makijażu - do żelu bez SLS warto dodać kapkę oliwki Hipp (zagęści się i uzyskamy taką emulsję, która świetnie zmyje kosmetyki z buzi).

Na drobne, pojedynczy pryszcze możesz kupić Acnefan, ale to tylko je wysuszy i szybciej zagoi
Na inne niedoskonałości naturalną pielęgnacją dla mnie są kwasy I nie ma się tutaj czego bać.

Możesz zastosować kwas BHA. Effaclar K jest dosyć delikatny i jak na początek powinien być dobry + kwas azealinowy Ance Derm.

Fajne efekty daje też peeling migdałowy Dziewczyny zamieszczały fotki odpadającej skóry A więc złuszcza dobrze Ja jestem w trakcie serii tych peelingów i efekty całkiem, całkiem

Po prostu musisz się w to wciągnąć i zacząć czytać, szperać i szukać
Wszystkie podstawy są w artykułach z Bazy wiedzy.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 12:24   #96
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

no i o to mi chodzilo Izaluka mam nadzieje ze rozumiesz ze nikt Cie tu nie chcial atakowac dlatego ze radzisz isc do dermatloga. Tylko chodzilo wlasnie o tego typu porady
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 12:28   #97
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

No i ja mam jeszcze pytanie? Skoro wysuszenie skory jest nie wskazane przy tradziku, to skor Acnefan wysusza stosowac go?jaki jest najlepszy krem nawilzajacy?
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-17, 12:36   #98
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

emigracja mozesz stosować, bo on podsusza krostki punktowo.
A co do nawilżania, to chyba niezbyt dokładnie czytasz posty, bo Izaluka napisała baardzo obszerny post, w którym wymieniła dobe nawilżacze.
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 12:39   #99
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Acnefan tylko na pojedyncze wypryski, jeśli chcesz by coś szybciej się zagoiło itd.

Co do nawilżaczy - wybierz najlepszy dla siebie z tej listy:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=209
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 14:53   #100
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Na większe wypryski można stosować na noc pastę do zębów - dobrze wysusza.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:11   #101
bea-tka
Zakorzenienie
 
Avatar bea-tka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ♡★ Gliwice ★♡
Wiadomości: 4 371
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

cos watek podupadl
__________________

moje wypocinki

17.10.08 r. zdałam egzamin na prawko przy pierwszym podejsciu

bea-tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-30, 22:19   #102
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Mozecie polecic jakies dobry tonik i zel do mycia do cery tlustej/tradzikowej? Aktualnie uzywam toniku Eris Under Twenty i zelu Garnier Czysta Skora ale nie jestem z nich zadowolna.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 22:31   #103
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

zel to cetaphil ale under twenty ten rozowy, a tonik ja nie uzywam od hoho ale chyba najlepszy jaki mialam to antybakteryjny z oceanica
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 22:36   #104
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Nie, ten zielono-niebieski
Chodzi Ci o Oceanic AA Young?
A ten Cetaphil to w aptece?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 00:40   #105
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

ten zielono niebieski to dla mnie porazka ten rózowy jest całkiem dobry, tylko taki kisielkowaty

tak ten z Aa Young białe opakowanie miał jak go kupowałam
Cetaphil w aptece, mozna uzywac tez bez wody coś podobnego jak physiogel, jesli uzywałas
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 12:00   #106
kate_swan
Przyczajenie
 
Avatar kate_swan
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: moja codzienna pielegnacja cery

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Na większe wypryski można stosować na noc pastę do zębów - dobrze wysusza.
z banalnych i tanich sposobów maść cynkowa - u mnie zawsze działała. Dodatkowo robię tonik z octu jabłkowego i olejku z drzewa herbacianego - tanio i naturalnie
kate_swan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-20 13:00:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.