Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić????? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-01, 08:28   #31
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Exclamation wrastające włoski

Hej Dziewczyny,
Na moich nogach zauważyłam wrastające włoski, to trwa dość długo. Na początku nic sobie z tego nie robiłam (bo dokładnie nie wiedziałam co to jest, myślałam, że mam jakieś uczulenie i dlatego mam takie paskudne łydki) Co mam zrobić, zeby je wszystkie dokładnie usunąć? Troche włosów wyrwałam pensetką, ale to jest bardzo męczące i długo bym musiała spędzieć czasu nad moim nogami, aby usunąć je wszystkie. Co mogę zrobić? Moje nogi wyglądają okropnie! Myślałam nad użyciem pumeksu, ale to będzie bardzo bolało i nie jestem pewna czy to pomoże. Jak myślicie?
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 09:01   #32
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: wrastające włoski

Hmm jak dla mnie na wrastające włoski dobry jest peeling po goleniu nóg np. ze zwykłej kuchannej soli bądź też z fusów kawy...
Wypróbuj też masaż tą szorstką stroną gąbki do mycia.
A cio do tych pozostałych włosków to może hmm udaj sie do kosmetyczki na depilację i ona podpowie Ci co robić z takimi włoskami i wydepiluje Ci ślicznie nogi. No a potem to twoja robota na niedopuszczenie dla wrastajacych włosków, co podałam wyżej co i jak
.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 10:02   #33
Sandi_xD
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 123
GG do Sandi_xD Send a message via Skype™ to Sandi_xD
Dot.: wrastające włoski

skasowano

Edytowane przez Sandi_xD
Czas edycji: 2008-04-23 o 18:50
Sandi_xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:04   #34
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: wrastające włoski

Proponuje lekturę:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=60465
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 14:09   #35
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez Sandi_xD
Justysia, a ile taka "przyjemność" kosztuje?
Szczerze mówiąc to nie wiem, bo nie byłam jeszcze u kosmetyczki żeby sobie nogi wydepilować, bo sama sobie depiluję ... nie mam z tym większych problemów. Ale wiem, że taki zabieg jest możliwy, bo koleżanka mi mówiła, że była już sobie wydepilować nogi u kosmetyczki, ale myślę, że do 50 zł. Nawet mniej, no i zalezy jaką metodą ...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 14:56   #36
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: wrastające włoski

witam jestem weteranka w temacie , walcze z tym od kiedy wyrwalam pierwszego wlosa . podstawa nie wrastania wlosow jest gruby peeling dwa razy w tygodniu i codzienne nawilzenie skory. nawilzenie jest baaardzo wazne bo wtedy wlos moze sie przebic przez skore jesli ta jest miekka. na miejsca wrosnietych wlosow stosuj Xerial 50 (jest na zrogowaciale kolana i lokcie) ktory spowoduje ze wyjda po parenastu dniach same. stosuje sie go miejscowo bo jest bardzo drogi. uwazaj na blizny i rany po tych wlosach. musisz o nie dbac i nie wystawiac na slonce bo bedziesz miec przebarwienia. hehehe ciezkie zycie...ja tez tak mam
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 16:32   #37
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: wrastające włoski

Dzięki Wam za rade, chyba musze kupić ten krem, a jak on w ogóle działa? Co robi z tymi włoskami?
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 21:27   #38
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez des
witam jestem weteranka w temacie , walcze z tym od kiedy wyrwalam pierwszego wlosa . podstawa nie wrastania wlosow jest gruby peeling dwa razy w tygodniu i codzienne nawilzenie skory. nawilzenie jest baaardzo wazne bo wtedy wlos moze sie przebic przez skore jesli ta jest miekka. na miejsca wrosnietych wlosow stosuj Xerial 50 (jest na zrogowaciale kolana i lokcie) ktory spowoduje ze wyjda po parenastu dniach same. stosuje sie go miejscowo bo jest bardzo drogi. uwazaj na blizny i rany po tych wlosach. musisz o nie dbac i nie wystawiac na slonce bo bedziesz miec przebarwienia. hehehe ciezkie zycie...ja tez tak mam
Właśnie to robi z wrastającymi włoskami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 18:49   #39
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: wrastające włoski

niestety jest drogi, okolo 50 zl ale to dobry sposob na ta nierowna walke i mozna go dostac w aptece. XERIAL 50 - nazwa kremu.
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 18:58   #40
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: wrastające włoski

hmm.. co robi...zmiekcza skore. ma w sobie tzw.mocznik ktory niema nic wspolnego z sikaniem i ten skladnik powoduje ze skora jest caly czas nawilzona (nie spotkalam w zadnym innym kremie takiego efektu) i wlosy wychodza same poniewaz skora staje sie bardzo bardzo miekka i moga sie przebic. ponadto ten krem rowniez zluszcza naskorek co tez jest wazne. stosuje sie MIEJSCOWO, czyli tam gdzie masz wrosniete wlosy. taka ...walka z wiatrakami ale w tym przypadku dziala
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:17   #41
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez des
hmm.. co robi...zmiekcza skore. ma w sobie tzw.mocznik ktory niema nic wspolnego z sikaniem i ten skladnik powoduje ze skora jest caly czas nawilzona (nie spotkalam w zadnym innym kremie takiego efektu) i wlosy wychodza same poniewaz skora staje sie bardzo bardzo miekka i moga sie przebic. ponadto ten krem rowniez zluszcza naskorek co tez jest wazne. stosuje sie MIEJSCOWO, czyli tam gdzie masz wrosniete wlosy. taka ...walka z wiatrakami ale w tym przypadku dziala
Podniose wątek, poniewaz mam pytanie. Kupilam xerial 30.. kiedy moge sie nim posmarowac..od razu po depilacji czy odczekac? Jak czesto moge go stosowac - chodzi o okolice bikini
Z gory dziekuje za odpowiedzi
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 07:02   #42
des
Raczkowanie
 
Avatar des
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez psycha
Podniose wątek, poniewaz mam pytanie. Kupilam xerial 30.. kiedy moge sie nim posmarowac..od razu po depilacji czy odczekac? Jak czesto moge go stosowac - chodzi o okolice bikini
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Tego kremu nie stosuje sie profilaktycznie. Gdy widzisz ze masz wrosniete wlosy to wtedy nim smarujesz zeby sie do nich przebic. chyba ze masz pewnosc co do miejsc w ktorych wrastaja ci wlosy. jezeli jest to cale bikini to pewnie warto stosowac, nawet wtedy, gdy wlosow jeszcze niema. Stosuje sie dwa razy dziennie.to chyba na tyle powodzenia
des jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 09:25   #43
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez des
Tego kremu nie stosuje sie profilaktycznie. Gdy widzisz ze masz wrosniete wlosy to wtedy nim smarujesz zeby sie do nich przebic. chyba ze masz pewnosc co do miejsc w ktorych wrastaja ci wlosy. jezeli jest to cale bikini to pewnie warto stosowac, nawet wtedy, gdy wlosow jeszcze niema. Stosuje sie dwa razy dziennie.to chyba na tyle powodzenia

Dzieki za info
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:15   #44
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: wrastające włoski

tak , peeling regularny , a jak wrosną się jakieś uparciuchy to trzeba je wyjąć igłą do iniekcji, oczywiscie miejsce zdezynfekować
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:36   #45
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez Emilia1
tak , peeling regularny , a jak wrosną się jakieś uparciuchy to trzeba je wyjąć igłą do iniekcji, oczywiscie miejsce zdezynfekować
a jesli igla nie pomaga ?
Nakluc, z doswiadczenia wiem, ze mozna tylko raz dzienne :P Te igly sa za ostre na takie rzeczy...
Ale moge od razy kilka minut po depilacji wysmarowac sie tym erialem? Czy powinnam odczekac ???
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 20:20   #46
Chlorella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Hej! "sprzedam" Wam receptę na wrastające włosy, która podała mi moja pani dermatolog. Dodam, że mam straszny problem z wrastaniem po depilacji, niezależnie czy depiluję, wyrywam za pomocą depilatora czy też golę. Do tego moje włosy są mocne i bardzo bardzo szybko rosną, np. gdybym chciała je golić i miec nogi zawsze gładkie, musiałabym to robić 2 razy dziennie... Moja dermatolog poleciła mi preprata Akneroxid L, to jest płyn przeciwtrądzikowy (tak, tak ), który ma przede wszystkim działanie złuszczające. Pani poleciła mi stosowac go przez 3-5 dni po depilacji, nalozyc na jakies kilka minut (na opakowaniu jest napisane, zeby nakladac na 1-2 minuty, ale pamietajmy, ze jest to w pierwszej kolejnosci specyfik na twarz, gdzie skora jest wrazliwsza), a potem spłukać i wymasowac nogi szorstka gąbką - polecam taką z sizalu. Ja ten przepis nieco urozmaiciłam - obecnie moja pielegnacja wyglada tak: najpierw myje nogi zwyklym zelem, zeby zmyc resztki balsamu, no i ogólnie umyć sie potem nakładam Akneroxid, trzymam parę minutek, spłukuję, robię peeling (polecam antycellulitowy Dr Eris), a po kąpieli masuję skórę szorstką rękawicą, no i na koniec smaruję nawilżającym balsamem - pani dermatolog poleciła mi Iwostin i uważam, że jest świetny! ale planuję także spróbować balsamu xerialine muszę dodać, ze nie mam delikatnej skóry, może dlatego cały ten zestaw "tortur" nie wywołuje u mnie drastycznych reakcji, podrażnień itp. dodam też, że włoski sa nadal nieco niesforne, ale o ile wczesniej wrastaly masakrycznie bardzo, to teraz wrastaja tylko troszke mysle, ze warto sprobowac pozdrawiam!
Chlorella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 09:58   #47
SDFAS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Owłosienie u kobiet jak i u mężczyzn jest naturalną cechą ewolucyjną i psioczenie że u niektórych włoski wrastają jest nie na miejscu. Tak zostałyśmy stworzone, u jednych będzie to mniej widoczne u drugich bardziej, gdyż depilacja nóg nie jest w zgodzie z naturą.
SDFAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 16:33   #48
water
Raczkowanie
 
Avatar water
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 36
GG do water
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

by unikną wrastania włosków, stosuj peelingi i nawilżaj regularnie skóre i to wystarczy
water jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 21:18   #49
Chlorella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

Nie wystarczy, przynajmniej nie we wszystkich przypadkach. W moim nie wystarczy
Chlorella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 18:23   #50
water
Raczkowanie
 
Avatar water
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 36
GG do water
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

to nie wiem moze idzi do dermatologa; mojej przyjaciółki siostra tez miała problem z tymi wrastającymi włoskami i była u lekarza ale nie wiem co jej przepisał;
lepiej nie ryzykować i wybrać się do lekarza bo jeszcze ci to zostanie albo coś
a wogóle teraz lato i chodzi się w krutkich spudniczkach i szortach więć to bedzie widać
__________________
water
water jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 20:46   #51
tola001
Przyczajenie
 
Avatar tola001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

A teraz będzie długo !!!
Ja mam problem z włoskami ze 3 lat . Ślady na nogach to normalny koszmar nie chodzę w spódnicy – wiadomo czemu. Wypróbowałam już wszystko zmieniłam depilator elektryczny na krem a potem na maszynki i nadal nic. Mikstury i specyfiki nawet te własnoręcznie robione też nic nie pomogły. W końcu poszłam do dermatologa(nie znoszę lekarzy bo najczęściej nie pomagają a wystać się trzeba jak diabli) no i przepisał mi ze 3 różne specyfiki jeden nawet z antybiotykiem i oczywiście nic- jak było tak pozostał - różnica może z 5 %.. Zaczęłam robić peeling codziennie i smarować kremem – ale dla tych co tak radzą powiem tyle to za mało. Ostatnio znalazłam artykuł o kremie przeciw wrastającym włoską Veet i uwaga – pomogło. Naprawdę widzę po raz pierwszy różnice (Używam go 8 dni). Włoski mi wrastają minimalnie i nie robią się te obrzydliwe pryszcze!!! Nie odkryłam jednak jeszcze jak rozjaśnić stare ślady – takie ciemniejsze plamki – może teraz mi ktoś coś na to doradzi. Proponuje spróbować.
1. Peeling – taki porządny gruboziarnisty – codziennie wieczorem
2. Smarowanie kremem Veet po peelingu
3. Golcie nogi wtedy kiedy naprawdę musicie – żeby stare rany się pogoiły
4. POWODZENIA
tola001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:17   #52
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Re: wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez DominikaS Pokaż wiadomość
Czesty peeling a do mycia szorstka myjka lub szczotka. Ja peeling robie sola kuchenna i nic mi nie wrasta
Jak przyżądzasz taki peeling? ???
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 00:27   #53
Arjanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastające włoski, jak sobie z tym poradzić?????

A ja mam pytanko odnośnie wrastających włosków ale już niestety ze stanem zapalnym. Słyszałam i czytałam, że to trzeba wysterylizowaną igłą wyjąć ten włosek czy coś, ale trochę boję się sama grzebać poza tym nie mam pojęcia jak wyszukać ten włosek, a de dermatologa jakoś tak wstydzę się iść. Czy są jakieś inne sposoby? Aby może chociaż załagodzić ten stan zapalny, bo to jest naprawdę niekomfortowe. Błagam pomocy
Arjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.