czy podklad niszczy skore? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 15:32   #1
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92

czy podklad niszczy skore?


witam. mam cere naczynkowa, dlatego codziennie uzywam podkladu. bez makijazu wygladam okropnie mama ciagle mi powtarza ze szybko bede miec zmarszczki. czy podklad naprawde niszczy skore? a moze polecilybyscie mi jakis podklad ktory nie niszczy tak cery. ja uzywam max factor miracle touch
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:18   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Podklad nie niszczy skory(ciagle sie zastanawiam sad te mamy maja takia wiedze?) Dobrze dobrany do jej potrzeb, nie tylko zamaskuje to co trzeba czy tez rozswietli splycajac zmarszczki, ale takze ochroni przed chloden( przy twojej cerze to bardzo wazne taka kolderka), odzywi czy tez nawilzy lub lekko natlusci skore jesli jestesmy posiadaczkami cery odwodnionej czy suchej. Wazne jest zeby dobrac odpowiednia konsystencje podkladu i trzeba tak samo patrzec na sklad jak w przypadku kremow. Podklady tak samo jak kremy moga miec komedogenne czy podrazniajace/uczulajace nas skladniki co sie moze skonczyc pryszczami lub alergia. Jesli ty znalazlas podklad dla siebie to uzywaj go zwalszcza teraz w zimie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 17:21   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Podklad nie niszczy skory(ciagle sie zastanawiam sad te mamy maja takia wiedze?) Dobrze dobrany do jej potrzeb, nie tylko zamaskuje to co trzeba czy tez rozswietli splycajac zmarszczki, ale takze ochroni przed chloden( przy twojej cerze to bardzo wazne taka kolderka), odzywi czy tez nawilzy lub lekko natlusci skore jesli jestesmy posiadaczkami cery odwodnionej czy suchej. Wazne jest zeby dobrac odpowiednia konsystencje podkladu i trzeba tak samo patrzec na sklad jak w przypadku kremow. Podklady tak samo jak kremy moga miec komedogenne czy podrazniajace/uczulajace nas skladniki co sie moze skonczyc pryszczami lub alergia. Jesli ty znalazlas podklad dla siebie to uzywaj go zwalszcza teraz w zimie.
może myślą o 'podkładach' czy czymś takim, co było dostępne gdy same były dziewczynami a tamte specyfiki były chyba szkodliwe dla skóry. jednocześnie nie mogą zrozumieć, że kosmetyka poszła do przodu i dzisiejsze pudry, podkłady nie tylko nie niszczą cer, ale mogą ja pielęgnować a nawet leczyć. wiem to bo często zdarza mi się wdawać w dyskusje z moja babcią (mamą rzadziej), dla której kosmetyki to samo zło
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 17:57   #4
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Jest gdzies na formu watek na temat podkładów.. po przeczytaniu sama przerzuciłam sie an puder sypki... jak znajde to wrzuce sznurek.
Czyli jednak szkodzi
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 17:58   #5
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Jest gdzies na formu watek na temat podkładów.. po przeczytaniu sama przerzuciłam sie an puder sypki... jak znajde to wrzuce sznurek.
Czyli jednak szkodzi
moim zdaniem tez szkodzi...
jakos tam działa na plus ale raczej więcej na minus
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 21:00   #6
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: czy podklad niszczy skore?

to chyba jednak zależy jaki podkład i dla kogo - przez jakis czas używałam tego musu z maybeline - skóra z podkładem wygladała całkiem dobrze, ale z czasem bez makijażu było... kiepsko - cera szara, pozapychana (choc wiekszej ilosci zmarszczek nie zauważyłam). Jestem przekonana że to przez podkład. Odstawiłam mus, zaczełam używać podkładów polecanych i sprawdzonych m.in. na wątku o składach i myslę, że cera wygląda bardzo dobrze (nie tylko z ale i bez podkładu)

PS. moja mama tez mi takie rzeczy zawsze powtarzała (szczególnie, żebym się nie "paćkała" i wychodziła na słońce, bo będe miała przebarwienia, cos w tym mogło być bo dawniej filtrów nie używałam

przepraszam za "laickość" mojej wypowiedzi, ale mam mierne poczucie o kosmetologii i tylko chciałam się podzielić swoimi doswiadczeniami
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 22:49   #7
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Niszczy jak niszczy, ale na pewno zapycha pory. I to ja uważam za największy minus.
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 07:13   #8
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Niszczy jak niszczy, ale na pewno zapycha pory. I to ja uważam za największy minus.
no wlasnie, od kiedy uzywam podkladu zaczely mi sie pojawiac zaskorniki najwiecej na czole i policzkach
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:23   #9
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Mimo,że używam podkładów (bo niestety muszę) uważam jednak,że podkłady niekorzystnie działają na skóre. Nawet zapewnienia producentów jakie to one świetne,jak wspaniale nawilżają/matują/wygładzają zmarszczki a przede wszystkim nie powodują powstawania zaskórników itp. to tylko chwyt marketingowy Nie ma co ukrywać,że niestety skóra nie za bardzo ma "jak oddychać" pod maską. Oczywiście dzisiejsze podkłady również pięlegnują,ale w podkładach są inne składniki,które skutecznie zapychają skóre Trochę inna historia z kremami tonującymi
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA

Edytowane przez facilmente_irritabile
Czas edycji: 2009-01-03 o 16:24
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:55   #10
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: czy podklad niszczy skore?

kiedyś używałam tanich podkładów typu maybelline, l`oreal, rimmel itd i rzeczywiście niszczyły cerę strasznie zapychały pory, podrażniały itd. w końcu przerzuciłam się na podkłady z wyższej półki i jestem zadowolona. niestety, żeby miec dobry kosmetyk, trzeba wydac trochę kasy
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:00   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: czy podklad niszczy skore?

I dlatego ja zawsze powtarzam, ze nalezy patrzec na sklad tez w podkladach jesli sie ma sklonnosc do zapychania.
Ja chyba trafilam na moj podklad( chodz chcialabym zeby byl trwalszy). Nie mam problemow z zaskornikami, a byla to moja przypadlosc i podklad dobrze chroni moja cere przed chlodem. Jestem wrazliwym naczynkowcem. Oczywiscie uzywam codzien filtrow i jeszcze w zimie pod filtr klade dodatkowo krem, bo sam filtr to jednak mi ciutke malo. na to idzie podklad , puder. Wieczoerm jak zmywam tapete widze ladna cere bez rumienia, taka jaka byla kiedys gdy nie mialam cery naczynkowej.

merryy12 popatrz na sklad twojego podkladu? Moza zawiera jakies skladniki komedogenen, ktore cie zapychaja? Jesli wiesz co cie zapycha to poszukaj podkladu bez tego skladnika, albo jesli masz jakies przypuszczenia ze ten czy tamtej skladnik cie zapycha to sproboj podkladu ktory tego skladnika nie bedzie miec.A moze sprobujesz z puderm kompaktowym? jaka masz cere? Moze Creme Puff od Max factora ci podpasuje? To podklad z korektorem w formie pudru prasowanego, cos na wzor podkladow w kompakcie, ale nie jest kremowy a jest pudrowy. Kryje znacznie mocniej niz typowy puder. Moze to ci wystarczy zeby stworzyc warstweke chroniaca przed chlodem? gdyby krycie byle ciut za slabe to doloz pod spod korektor. Wiele z nas chwali sobie ten puder w kompakcie, wlasnie za krycie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 17:03   #12
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Cytat:
Napisane przez Bathory Pokaż wiadomość
kiedyś używałam tanich podkładów typu maybelline, l`oreal, rimmel itd i rzeczywiście niszczyły cerę strasznie zapychały pory, podrażniały itd. w końcu przerzuciłam się na podkłady z wyższej półki i jestem zadowolona. niestety, żeby miec dobry kosmetyk, trzeba wydac trochę kasy
Ja także przerzuciłam się na wyższą półke (ostatnio Lancome Photogenic,Guerlain Divinora i powrót do mojego ulubionego Shisheido Benefiance).Zgadzam się,że widać ogromną różnice. Ale i tak nadal uważam,że podkład to podkład,nic dobrego dla skóry
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:27   #13
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Obiecany link utwierdzający w przekonaniu ze podkłady sa złe!

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181191

Mam pytanie odnoscie Creme Puff.
Czy on jest równie szkodliwy jak fluidy w postaci płynnej? A jak to jest z kremami tonującymi?
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 19:05   #14
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: czy podklad niszczy skore?

a ten podklad creme puff max factor dobrze kryje naczynka? mam bardzo wrazliwa cere, czesto sie czerwienie pod wplywem stresu czy temperatury a w dodtaku mam cienie pod oczami i wole nigdzie nie wychodzic bez podkladu, chociaz nie lubie go uzywac moze jak uda mi sie pozamykac wszystkie naczynka to przestane uzywac podkladow moze znacie jakies dobry podklad do cery naczynkowej, wrazliwej?
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:53   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Przetestuj ten puder kompaktowy w sklepie.
Dla mnie on calkiem dobrze kryje, ale czasami potrzeba jeszcze korektora na newralgiczne miejsca. Wszystko zalezy jak duze masz problemy z naczynkami. Wiele osob uzywa go samego a wiele jeszcze dodatkowo typowy podklad czy korektor.
Przeczytaj recenzje na KWC i obmacaj go wsklepie. Juz na rece widac ze ten puder ma krycie, czego nie maja zwykle pudry prasowane.Cena tez jest przystepna i duza poj. 20g. Wysokiej polki nie uzywalam, wiec nic nie polece. Zrazilam sie do wysokiej polki, a skoro ze sredniej mi pasuje to po co kombinowac z wysoka?
Poki co nie uzywam tego pudru, bo uzbieralo mi sie troche prasowancow, ktore to nie sa kompaktami( niestety, wiec krycia nie maja), ale jak ogranicze moje zbiory to ponowie zakup Max factora.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 10:02   #16
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Niszczyć nie niszczy - chyba, że zapychanie nazwiemy niszczeniem skóry - wtedy, owszem, niszczy. Ja nie cierpię podkładów Ale i tak stosuję

Choć dziś użyłam tylko różu, korektora i skrobii A dodam, że cerę mam paskudną
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 12:08   #17
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: czy podklad niszczy skore?

ja tez wlasnie nie cierpie podkladow ale musze uzywac chyba przetestuje ten puder wiem ze od podkladow powstaja zaskorniki ale czy np.maja one jakis wplyw na powatawanie zmarszczek i szybsze starzenie sie skory?
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 13:56   #18
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Cytat:
Napisane przez merryy12 Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie nie cierpie podkladow ale musze uzywac chyba przetestuje ten puder wiem ze od podkladow powstaja zaskorniki ale czy np.maja one jakis wplyw na powatawanie zmarszczek i szybsze starzenie sie skory?
Jakim cudem podkład mógłby wywoływać zmarszczki? Bez przesady...
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 16:24   #19
merryy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 92
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Jakim cudem podkład mógłby wywoływać zmarszczki? Bez przesady...
no ja juz sama nie wiedzialam bo mam mi tak caly czas powtarzala
merryy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 19:30   #20
Olusia14141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Ja rozmawialam na ten temat z moja mama ;p powiedziala mi ze jezeli nie bede stosowac duzo fluidu tzn. cienka warstwa raz dziennie to nie bede miala problemow ze skora . Ja uwazam ze to prawda A poza tym przy stosowaniu podkladów, fluidów itp. bardzo wazne jest nawilzenie skory ;p ja stosuje fluid stay matte z rimmela i do tego krem nawilzajacy z apteki ;P mam nadzieje ze nie bede miala zadnych zmarszczek xD Poza tym kwas hialuronowy decydujacy o procesiestarzenia sie skroy zanika dopiero okolo 20 roku zycia wiec narazie mie masz sie co martwic pozdrawiam
Olusia14141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 21:16   #21
chicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: czy podklad niszczy skore?

Mnie również wydaje się, że podkład niszczy skórę. Obecnie Używam Revlona Colorstay i miejscowo mus z Dream Matte z Maybelline i jak zmywam makijaż po przyjściu do domu, to cera nie wygląda najlepiej, mam wrażenie jakby parę krostek wyskoczyło hmm. Ale znowu nie zawsze tak jest. Ja używam podkładu bo muszę. Jeżeli pozbędę się całkowicie trądziku to będę stosowała jakiś naprawdę lekki podkład czy nawet tylko krem matujący.
chicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.