Ukąszenia komarzyc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-10, 09:33   #1
stoicka
Raczkowanie
 
Avatar stoicka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzie inni nie dotarli.
Wiadomości: 65

Ukąszenia komarzyc.


Witam, Nigdy mnie nie gryzły komarzyce... aż tu nagle w tym roku ‘ciach’ 35 ukąszeń. Są one brzydkie czerwone (dodatkowo bardzo widoczne, bo mam jasną karnację i nie mam zamiaru się opalać), opuchnięte, a za 2 tygodnie ślub!
Wczoraj wieczorem ugryzł mnie w palca u nogi, a dziś okropnie boli i jest z ropą (jakby paznokieć wrósł się do skory)

Stosuję Altacet na opuchlizny, ale nic nie daje, próbowałam też okładać domowymi sposobami- lilią na spirytusie i aloesem.

Dodam, że muszę zażywać wapno (biorę inne leki, które wypłukuje wap.), a niestety właśnie mi się skończyło.

Proszę o pomoc.
__________________
By pomagać innym .
stoicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 09:40   #2
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

mam podobny problem całe wakacje i jeszcze nie znalazłam dobrego sposobu :/
Wiem że zaraz po ugryzieniu jak się wsmaruje wysoko procentowym alkoholem (mój tata miał denaturat do celów technicznych, może być też jakiś spirytus), to nie będzie wielkiego bąbla (ja mam dodatkowo uczulenie na jad komarów).
Na to, co już jest wiele nie zaradzisz, możesz spróbować smarować jakimś voltarenem czy fastum. No i nie drapać (wiem, że to trudne) i nie wyciskać, bo wtedy dłużej nie chce znikać bąbel :/
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:16   #3
stoicka
Raczkowanie
 
Avatar stoicka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzie inni nie dotarli.
Wiadomości: 65
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

O Matko jedyna!
Moja mama ma uczulenie i była u alergologa. Jak ją komar ukąsił, to zawsze tak drapała, że powstawały strupki!
Byłaś u alergologa?
Najgorsze są te meszki.. są przez całą dobę, taki gorąc a ja cały czas w spodniach i w bluzie chodzę, żeby mnie nie 'pogryzły'.
Mój narzeczony radził mi, żeby smarowała się cebulą, ale on czasami jak coś powie... hehe Poza tym ten zapach. Najważniejsze, żeby ten czerwony ślad mi zeszedł. Do ślubu w czerwonych 'plackach' pójdę ;((((
__________________
By pomagać innym .
stoicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:18   #4
monmila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Moi znajomi mają niepełnosprawnego synka no i wiadomo że on sie nie podrapie tylko im płacze i znajoma będą w aptece natknęła się na starszą Panią magister która powiedziała ze na wszelkie ukąszenia najlepsze są leki do oczy krople maści...na sobie nie miałam okazji sprawdzić bo mnie raczej nic nie kąsa ale na dzieciach próbowałam i córka 8 lat powiedziała ze przestało swędzieć a ukąszenia na skórze moich dzieci kończą się rozległym puchnięciem i drapią się do krwi.
Może ta metoda zadziała warto spróbować leki na oczy zawsze są w domu a mało sie z nich korzysta
monmila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:47   #5
stoicka
Raczkowanie
 
Avatar stoicka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzie inni nie dotarli.
Wiadomości: 65
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Napewno wypróbuję, togo nie słyszałam ;*
__________________
By pomagać innym .
stoicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 09:33   #6
florydka
Raczkowanie
 
Avatar florydka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

witam. mam ten sam problem lubie chodzic przy ladnej pogodzie w krotkich spodenkach - a ze wczoraj bylo ladnie to wyszlam do ogrodu w takowym stoju. dzisiaj jak zobaczylam swoje nogi i rece to sie wystarszylam. dziwi mnie fakt ze te bąble sa kolosalnych rozmiarow. dawniej bąbel po komarze i czy innym owadzie nie byl az tak wielki o ile pamietam - teraz chyba owady przeszly mutacje ale do rzeczy- moje sposoby na bąble i na to zeby nie gryzly
1. jezeli juz jest babel to posmarowac go spirystusem, octem lub fenistilem ( zel do kupienia w aptece) lub posmarowac rozpuszczona soda w wodzie (zwykle spozywcza soda)

co do sody to sposob ten przetestowala moja kolezanka ktora cos ugryzlo w noge - ale jej reakcja byla taka ze miala noge spuchnieta i ledwo chodzila. przylozyla kompres z soda i jej przeszlo

2. jezeli chce sie uniknac pogryzienia to nalezy posmarowac sie octem niestety wiem ze smierdzi ale owady nie lubia tez tego smrodu. nawet jakis czas temu tato przywiozl mi z Wloch preparat ktory odkrecalo sie i pozostawialo w pokoju do emitowania zapachu odstraszajacego owady - jak sie okazalo smierdzial octem
florydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 11:57   #7
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Cytat:
Napisane przez stoicka Pokaż wiadomość
Witam, Nigdy mnie nie gryzły komarzyce... aż tu nagle w tym roku ‘ciach’ 35 ukąszeń. Są one brzydkie czerwone (dodatkowo bardzo widoczne, bo mam jasną karnację i nie mam zamiaru się opalać), opuchnięte, a za 2 tygodnie ślub!
Wczoraj wieczorem ugryzł mnie w palca u nogi, a dziś okropnie boli i jest z ropą (jakby paznokieć wrósł się do skory)

Stosuję Altacet na opuchlizny, ale nic nie daje, próbowałam też okładać domowymi sposobami- lilią na spirytusie i aloesem.

Dodam, że muszę zażywać wapno (biorę inne leki, które wypłukuje wap.), a niestety właśnie mi się skończyło.

Proszę o pomoc.
Sądzę, że do 2 tygodni powinno się zagoić. Jeżeli nie będziesz rozdrapywała miejsc po ukąszeniach, naprawdę powinno być okej. Smaruj dalej Altacetem, aby opuchlizna zeszła. Możesz też przemywać czymś dezynfekującym, żeby nic nie wsiąknęło do ranki.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 12:41   #8
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Ja też mam straszny problem z ukąszeniami komarów itd. Polecam smarować te miejsca Fenistil żelem oraz dobrze nawilżać skórę. Mnie często komary zgryzą w czoło, przez co wyglądam jak z guzami. :/ Fenistil bardzo mi pomaga!
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 13:27   #9
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Ja tez polecam fenistil! Bez niego nie ide nawet spac Zawsze lezy obok mnie tubka bo bym sie drapala cala noc
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:52   #10
stoicka
Raczkowanie
 
Avatar stoicka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzie inni nie dotarli.
Wiadomości: 65
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Cytat:
jezeli chce sie uniknac pogryzienia to nalezy posmarowac sie octem niestety wiem ze smierdzi ale owady nie lubia tez tego smrodu
Właśnie moja ciotka zobaczyła moje bąble i poleciła olejek do pieczenia (waniliowy) . ale nie wiem czy to pomaga, napewno mniej śmierdzi niż ocet.

dziękuję dziewczyny widzę, że nie jestem sama z tym problemem...

A co sądzicie o Off'ie i innych kosmetykach tego typu? ja myśle, ze to tylko chwyt reklamowy..
__________________
By pomagać innym .
stoicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 14:14   #11
florydka
Raczkowanie
 
Avatar florydka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

dawno temu juz uzywalam off-a ale ten spray raczej działał - chociaz wiadomo krotko bo po jakims czasie ulotnil sie. moge skomentowac spray z apteki "100p"-spray ochronny - tak sie nazywa - smierdzi duszącą miętą i efekt zerowy. a moja mam stwierdzila ze nawet przyciąga do niej owady
florydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 00:11   #12
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

Mi tez pomaga Fenistil, mam wrażenie że działa jako jedyny z dostępnych preparartów do smarowania... A co do kropli do oczu to nie słyszałam o tym sposobie, ale wypróbuje na pewno, wszystko byleby pozbyc się swędzących ugryzień;/
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:07   #13
Katja8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

ja również stosuję calendeel - przekonało mnie to, że jest w 100% naturalny i nie zawiera parabenów
Katja8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:45   #14
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

A polecacie coś może, co ma zastosowanie i u dorosłych i u dzieciaczków? Mam takiego agenta 4letniego, który nie da na sobie testować domowych sposobów
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 15:23   #15
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

ja się zaopatrzyłam w jakiś środek na komary i daje radę nie gryzą mnie za bardzo. Ale też się zastanawiam, czy od czegoś zależy, że gryzą bardziej albo mniej? bo np. w zeszłym roku prawie w ogóle mnie nie pogryzły
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 07:20   #16
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Ukąszenia komarzyc.

To nie wiem gdzie się rok temu uchowałaś piranie zgryzają nas rok w rok!
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 08:20:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.