Balsam czy woda po goleniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-06, 13:56   #1
brzeszczotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10

Balsam czy woda po goleniu?


Balsam czy woda po goleniu? A może i to i to? Oto jest pytanie
Wiem, że to forum portalu typowo kobiecego, ale jak my mężcźni wiemy, że kobiety w dziedzinie wszelkich kosmetyków i pochodnych znają się najlepiej Także chciałbym prosić o pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi czym złagodzić skutki golenia się. Korzystając z Google najczęściej natrafiłem na wypowiedzi panów, że niczego po goleniu nie używają Osobiście tego nie widzę. Używałem zawsze łagodzącego balsamu po goleniu NIVEA, a potem jeszcze wody po goleniu. Pewnego dnia zacząłem się zastanawiać jaki jest sens "wrzucać" na twarz w tym samym czasie dwóch róznych środków. Od pewnego czasu zostałem przy samym balsamie. Te od NIVEA sprawują się całkiem dobrze i nie wiem czy potrzebuje jeszcze wody po goleniu. Tym bardziej, że jakoś nie przekonują mnie to szczypanie po użyciu takiej wody.

P.S. Jeżeli źle trafiłem w dział forum to proszę o przeniesienie tematu tam gdzie należy
brzeszczotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 14:36   #2
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Balsam czy woda po goleniu?

Jeśli balsam Ci odpowiada bardziej, to po co to zmieniać? Myślę, że albo używa się wody albo balsamu, a nie obu na raz.
Mój mąż polubił balsam z Avonu, a ja bardzo polubiłam jego zapach.
Wody po goleniu używają tradycjonaliści albo pokolenie 39,5 przyzwyczajone do takiego a nie innego rodzaju pielęgnacji po goleniu.
Nivea też bosko pachnie. Najlepiej wypróbuj efekty na swojej bądź nieswojej kobiecie i wtedy decyzja będzie prosta.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 16:48   #3
brzeszczotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Dot.: Balsam czy woda po goleniu?

Mhm. Bardziej zastanowiałem się nad sprawami zdrowotnymi. Balsam posiada całkiem inny skład niż woda. Balsam wyraźnie łagodzi, woda wręcz "wyżera". Tylko, że wodę się stosuje niby do dezynfekcji. Balsam sam w sobie chyba nie posaida funkcji dezynfekujących.

Balsamy NIVEA rzeczywiście pachną ładnie, a jednocześnie nie intensywnie. Samej wody nie zamierzam używać bo skórę mam wrażliwą i po jej użyciu straszni mi twarz jakby ściąga.
brzeszczotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 17:01   #4
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Balsam czy woda po goleniu?

Powiem Ci to co własnemu kochanemu Chłopowi i u Niego sie to sprawdza.

Ja bym na Twoim miejscu odrzuciała wszelakie specyfiki zawierające alkohol, czyli te szczypiące!! One tylko wysuszają Ci skóre.
Moj wybór padła na Nivee - w lecie Łagodząca woda po goleniu

http://www.nivea.pl/products/show/Ła...20po%20goleniu

W jej składzie nie ma alkoholu, natomiast sa wyciągi roślinne z rumianku i substancje łagodzące. Jak sie ogolisz przemyj twarz wodą, a następnie przemyj twarz wacikiem nasaczonym tym płynem! Twarz będzie doswiezona, lekko nawilżona i nie będzie piekła.

Jak masz wrazliwa skóre to zimą lepiej stosować balsam po goleniu, np. ten

http://www.nivea.pl/products/show/Ła...20po%20goleniu

On silniej nawilży skóre i da lekką warstwe chroniącą przed mrozem! Latem może sie spisywac równie dobrze, ale też moż elekko obciązyć skóre podczas upałów!

Nie ma sesu stosowac obu tych kosmetyków na raz. To nic nie da!
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:22   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Balsam czy woda po goleniu?

Woda po goleniu jest na bazie alkoholu, może wysuszać, jako, że to alkohol. Jej zadaniem jest zdezynfekowanie ranek, małych mikrouszkodzeń które mogła spowodować maszynka i dzięki temu możesz uniknąc np. krostek.

Balsam po goleniu też czasem zawiera alkohol (albo nie), ale oprócz tego ma także skłądniki takie jak np. silikony, parafinę, panthenol itd. Maja one działanie nawilżające, wygładzajace, łagodzą podrażnienia. Nie podrażniają (te bezalkoholowe są jeszcze delikatniejsze).

Sam dobierz co jest dla Ciebie odpowiedniejsze- jeśli skóra Cię piecze po wodzie, to uzywaj balsamu; jeśli nie lubisz balsamów, a skóra po wodzie nie jest podrazniona, nie jest wysuszona to uzywaj wody
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.