Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 21:44   #1
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9

Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania


Hej! Podglądam forum Wizażu już długo, ale jakoś nigdy nie miałam motywacji, by coś napisać. Do momentu gdy... no właśnie. Wraz ze skończoną szkołą średnią pojawiła się we mnie ochota zmian - w końcu przełomowy etap w życiu Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie obciąć włosów. Obecna długość (wydaje mi się - bezpłciowa) jest efektem czterech lat zapuszczania. Z jednej strony trochę szkoda mi pozbywać się długich włosów, z drugiej - wizja metamorfozy mnie kusi. Do rzeczy - ciąć czy nie ciąć? A jeśli tak... to jak? Całkiem krótko? A może średnia długość? Nie mam zupełnie pomysłu ;/ Boję się, że będę wyglądała jak pyza (uraz do fryzury z podstawówki)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (159,4 KB, 494 załadowań)
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 22:11   #2
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

ciąć! nie radykalnie, ale coś zmienić, bo ta fryzura jest taka... no mnie się wydaje, że mogłabyś coś zmienić na lepsze. grzywka?
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 22:31   #3
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Gdyby nie fakt, że grzywkę miałam od maleńkości i pozbyłam się jej dopiero w gimnazjum, być może wróciłabym do niej chętnie. Wcześniej miałam włosy do ramion i właśnie grzywkę, i wydaje mi się, że twarz automatycznie robiła mi się jakaś taka okrągła (bardzo dziecinna) :/ Może to kwestia "typu" grzywki?

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Ach, dodam jeszcze, że raczej nie chodzę z rozpuszczonymi włosami. Przy tej długości ciągle lecą mi na oczy, plączą się i denerwuje mnie to. Przeważnie noszę wysoką kitkę, a ostatnio warkocz na bok (z przedziałkiem też na bok). Moja Mama ma też pełno fantastycznych pomysłów na fryzury i nosiłam najróżniejsze koki itp. Ale, ale... na studiach nie będzie mnie miał kto czesać !;/
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 23:07   #4
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Jeśli się plączą i są kłopotliwe - postawiłabym raczej najpierw na pielęgnację, a później można myśleć o fryzurce Wejdź na podforum pielęgnacji, włosomaniaczki chętnie się Tobą zaopiekują

P.S. Ten kolor włosów jest naturalny? Bardzo ładny
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 00:19   #5
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Emmm nom zdecydowanie ściąć, ale nie na krótko. Teraz wyglądasz jak z Kelly Familly, podcięłabym o 15 cm i nadałabym kształt fryzurze. Lekka zmiana, przedziałek na bok,

może coś takiego?
http://media.onsugar.com/files/2011/...-long-hair.jpg
nie ma tutaj stricte grzywki ale włosy mają jakiś ciekawszy kształt.


jak wolisz dużo krócej to może tak? http://longhairstylescuts.com/wp-con...-hairstyle.jpg
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 07:37   #6
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Jeśli się plączą i są kłopotliwe - postawiłabym raczej najpierw na pielęgnację, a później można myśleć o fryzurce Wejdź na podforum pielęgnacji, włosomaniaczki chętnie się Tobą zaopiekują

P.S. Ten kolor włosów jest naturalny? Bardzo ładny

Tak, kolor włosów jest naturalny. Co do pielęgnacji - jestem maniaczką wszelkich odżywek itp. i o włosy dbam (wg bliskich - obsesyjnie), obawiam się więc, że mniej się plątać już nie będą. :/




Stwierdzenie o Kelly Family mnie zabiło Niemniej propozycje ciekawe, choć fryzura Gwyneth chyba doprowadzałaby mnie do szału - wszak włosy zakrywają kawał twarzy (albo mi się wydaje)!
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:20   #7
jo4nna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 37
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Jak tylko zobaczyłam twoje zdjęcie to w głowie miałam już inny obraz Ciebie- 15cm krótsze włosy i grzywka na bok- najprościej będzie jakbyś sama sobie wybrała, co Ci się podoba- http://www.google.pl/search?q=grzywk...iw=922&bih=497
Uważam, że to będzie strzał w dziesiątkę.
jo4nna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 12:39   #8
Gosiaa1251
Przyczajenie
 
Avatar Gosiaa1251
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

wycieniuj, i lekka grzywka na bok. Masz śliczny kolor włosów.
__________________
twoje milczenie odbite echem wyobraźni. mów ciszej, bo nie słyszę.
Gosiaa1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:28   #9
eithrose
Magda
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 12
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Masz śliczne włosy! Jednak proste, długie włosy nie podkreślają Twojej pięknej twarzy, można nawet odnieść wrażenie, że ją przytłaczają. Proponuję Ci fryzury podobne do tych na załączonych obrazkach- będą bardzo dobrze podkreślać Twoje oczy, oraz dodadzą Ci lekkości. Aby dodać blasku Twojej cerze, dobrym pomysłem będą delikatne (koniecznie naturalnie wyglądające !!! ) pasemka w kolorze miedzianym/ kasztanowym. Nie chodzi tu o zmianę koloru, a jedynie o jego podkreślenie, poprzez dodanie właśnie takich refleksów.
Proponowane fryzurki nie są trudne w ułożeniu, a wyglądają naprawdę zjawiskowo. Do ich wykonania wystarczy pianka do włosów i ew odrobina lakieru. Przy suszeniu włosów lekko podkręcasz je na okrągłej szczotce i gotowe Kiedy planujesz większe wyjście- randkę/ wesele możesz użyć lokówki, aby fale (loki) były bardziej wyraziste. Włosy nie będą krótkie więc będziesz mogła spiąć je w kucyk, lub elegancki kok w zależności od potrzeby.
Pamiętaj o wyborze dobrego fryzjera! Specjaliści potrafią obciąć tak włosy żeby same się podkręcały.
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg reese-witherspoon-wavy-hairstyle.jpg (36,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg short-charlize-theron.jpg (25,2 KB, 23 załadowań)
__________________
Idealny facet istnieje !

eithrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:59   #10
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Dzięki za dotychczasowe propozycje! Lękam się o dobrego fryzjera, ponieważ pochodzę z prowincji. Siłą rzeczy u fryzjera daaaaawno nie byłam Myślę też o regulacji brwi. Niby reguluję je sama (trudno uwierzyć, ale byłam jeszcze bardziej krzaczasta) i w lustrze mają ładny kształt, aaa na zdjęciach zawsze wychodzą takie (wydaje mi się) dzikie

Czekam też na kolejne pomysły!

Aha... moje włosy są chyba mało podatne na układanie i raczej cienkie. Prostują się naturalnie.
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 14:56   #11
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Kurczę, wydaje mi się, że odpisałam, a moja wiadomość się nie pojawiła (?) Może coś pokręciłam

Tak czy inaczej odpisuję drugi raz!
Dziękuję za dotychczasowe porady! Wynika z nich jednoznacznie, że pasowałoby zrobić grzywkę na bok Myślę, że będę musiała się z tym jeszcze poważnie przespać.
Co do fryzjera - mam ten problem, że mieszkam powiedzmy na... prowincji, a tutaj chyba nie jest łatwo znaleźć kogoś odpowiedniego.
Pomyślałam sobie też, że może warto zrobić sobie regulację brwi? Niby dotychczas sama je regulowałam (tak! miałam jeszcze bardziej krzaczaste) i w lustrze osiągałam ładny kształt, ale... na zdjęciach zawsze wydają mi się takie nieforemne.

Czekam na wasze kolejne propozycje i dodam jeszcze, że moje włosy są raczej cienkie i mało podatne (tak mi się wydaje) na układanie. Włosów nie prostuję, prostują się naturalnie.

jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 16:55   #12
eithrose
Magda
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 12
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Regulacja- jak najbardziej, ale nie mozna z nia przesadzic, bo oczy nie beda wygladaly dobrze w takiej oprawie Najwazniejsza jest kosmetyczka, ktora potrafi dobrac ksztalt brwi do twarzy. Niestety spora czesc pan w salonach kosmetycznych ''robi'' takie sajme brwi kazdej kobiecie, bez wzgledu na ksztalt twarzy...
m
__________________
Idealny facet istnieje !

eithrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 17:16   #13
takinna
Zadomowienie
 
Avatar takinna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 093
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Cytat:
Napisane przez jsl Pokaż wiadomość
Hej! Podglądam forum Wizażu już długo, ale jakoś nigdy nie miałam motywacji, by coś napisać. Do momentu gdy... no właśnie. Wraz ze skończoną szkołą średnią pojawiła się we mnie ochota zmian - w końcu przełomowy etap w życiu Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie obciąć włosów. Obecna długość (wydaje mi się - bezpłciowa) jest efektem czterech lat zapuszczania. Z jednej strony trochę szkoda mi pozbywać się długich włosów, z drugiej - wizja metamorfozy mnie kusi. Do rzeczy - ciąć czy nie ciąć? A jeśli tak... to jak? Całkiem krótko? A może średnia długość? Nie mam zupełnie pomysłu ;/ Boję się, że będę wyglądała jak pyza (uraz do fryzury z podstawówki)
Masz śliczne włosy, nie ścinaj, jeśli koniecznie chcesz zmienić charakter fryzury może spróbuj na noc nakręcić włosy na gąbkowe papiloty, a rano rozprostować je trochę przy pomocy wody lub pianki, wygładzając palcami każde pasmo. Fryzura prosta i szybka do zrobienia a bardzo efektowna taki look nadaje "pazura"

W załącznikach efekt jaki powinnaś uzyskać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ashlee1.thumbnail.jpg (7,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 766.jpg (41,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z5205338X.jpg (31,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (10,8 KB, 19 załadowań)
takinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 22:08   #14
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Chyba wezmę z każdego pomysłu po kawałku i stworzę swój Dzięki wielkie! Mam jeszcze pytanie o mój typ urody. Niby robiłam sobie test i czytałam coś na ten temat, ale wychodziła mi zima (???) co mnie bardzo dziwi. Czy aby na pewno?
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 02:30   #15
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

dziwią mnie propozycje do włosów kręconych gdyż dziewczyna na zdjęciu ma włosy śliczne i proste jak drut o jakie kobiety się zabijają...

fryzura gwyneth jest taka sama jak twoja teraz praktycznie, tylko ładnie okiełznana
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 14:00   #16
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Stanęło na tym, że ścięłam włosy ok 15 cm, zrobiłam też grzywkę na bok i cieniowanie. Hm... nawet mi się podoba, ale włosów trochę żal
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 16:38   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

włos nie nos - odrośnie. lepsze krótkie i zdrowe niż zniszczone i nudne jak Bożenki z klanu. dobra decyzja! wrzucisz zdjęcie?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 18:16   #18
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

No to Bożenka czy Kelly Family? Co do zniszczonych włosów - polemizowałabym, ponieważ dbałam o nie bardzo, a na zdjęciu mogły wydawać się suche, gdyż woda morska robi swoje (a zdjęcie wakacyjne).


/Zdj. średnie, bo robione kamerką... a i jestem napuszona, bo świeżo po "praniu". Szkoda, że zdjęcie nie oddaje rzeczywistego wyglądu, bo na żywo włosy błyszczą i wydają się gładsze
Poza tym grzywka to dla mnie ciągłe wyzwanie (nie jestem przyzwyczajona)

Co do kręconych włosów - papiloty mam w pogotowiu (kupiłam) i jakbym chciała krótkotrwałej metamorfozy, to przecież mogę się podkręcić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,1 KB, 130 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110831-173923.jpg (27,4 KB, 124 załadowań)
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:49   #19
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

według mnie jest fajnie, coś się dzieje na głowie, na pewno nie jest nudno. wiadomo że zdjęcie trochę przekłamuje więc biorę na to poprawkę i uważam że jest bardzo dobrze, pozdrawiam ^^
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 13:40   #20
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Dodaj grzywkę i podetnij końcówki : ) Będzie duża zmiana , a fryzurka się odświeży i jednocześnie nie będzie Ci żal, że obcięłaś za dużo
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 15:43   #21
qnia
Przyczajenie
 
Avatar qnia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Ślicznie ja też wczoraj zmieniłam swoją fryzurkę i też zrobiłam ala grzywkę na bok, teraz Twoje włosy nie będą takie oklapnięte,moim zdaniem teraz wyglądasz bardzo dojrzale ale nie staro. Powodzenia na "nowej drodze życia"
qnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 15:08   #22
jsl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

No tak... ale prostownica to kolejne wyzwanie dla moich delikatnych włosów...

Dziękuję wszystkim za porady dotyczące fryzury! Aktualnie testuję różne sposoby jej układania iii przyzwyczajam się do grzywki Otoczenie twierdzi, że jest dużo lepiej (a więc metamorfoza chyba udana)


Byłabym wdzięczna, gdybyście pomogły mi jeszcze ustalić mój typ urody. Że coś takiego jest, dowiedziałam się dopiero, przeglądając to forum. Mnie wychodzi, że jestem zimą, ale... jakoś nie chce mi się wierzyć! Potrzebuję więc obiektywnego oka!
jsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:21   #23
xwhisper
Raczkowanie
 
Avatar xwhisper
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 73
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Masz naprawde śliczne włosy . sama bym takie chciała..
ja na twoim miejscu podcięłabym je trochę by nadać im odpowiedni kształt
najlepiej poszukaj fryzury na ikf .
xwhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:25   #24
panna tofu
Raczkowanie
 
Avatar panna tofu
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 249
Dot.: Długie czy krótkie? Dylemat po kilku latach zapuszczania

Bardzo fajna zmiana
panna tofu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.