Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 09:19   #1
ania_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Unhappy

Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?


Witam. Bardzo proszę o pomoc, mam duże problemy z cerą. Mam 17 lat i od czasu do czasu pojawiają się na mojej cerze wypryski. Dodatkowo mam widoczne zatkane pory- próbuję usuwać je na wszystkie sposoby- chodzę do kosmetyczki, używam peelingów- jednak bezskutecznie. Ponadto moja cera jest dosyć wysuszona, pomimo tego, ze używam kremów nawilżających i często wydaje mi się, że jest jednak tłusta, skoro często wychodzą mi pryszcze. Na domiar złego mam skórę naczynkową, czyli często jestem po prostu czerwona.
Nie radzę sobie już z tymi problemami z cerą. Szukam odpowiedniego kremu BB lub jakiegoś odpowiedniego podkładu, który poprawiłby wygląd mojej cery.
Ważne, żeby był przede wszystkim nawilżający, TRWAŁY, i dość mocno kryjący. Mam bardzo jasną karnację. I dobrze, gdyby cena też nie przekraczała 100 zł.
Wolałabym jednak krem BB, bo wydaje mi się, że jestem za młoda na podkłady. Chcę wyglądać świeżo i czysto.
ania_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:46   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?

Wyszukiwarka i KWC naprawdę są skarbnicą wiedzy i chętnie służą radą
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 15:25   #3
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?

Skoro jesteś młoda, to zdecydowanie puder mineralny jakiejkolwiek firmy - wyglada naturalnie i swieżo na twarzy i ma właściwości matujące!
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 15:54   #4
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?

Przede wszystkim powiedz nam jakie peelingi stosujesz? Jeżeli masz cerę naczynkową to przede wszystkim NIE WOLNO jej traktować peelingami ziarnistymi!
Po drugie, jeżeli dysponujesz kwotą do 100 zł to mamy bardzo duże pole popisu Warto abyś poczytała o prawdziwych, azjatyckich kremach BB. Nie ma kompletnie żadnego sensu sięgać po "europejskie" - bo ich specyfika jest zupełnie inna.

Poszukaj informacji o kremach BB Skin79 i Bio-Essense - to są typowe azjatyckie kremy BB.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 16:01   #5
MiaColucci
Rozeznanie
 
Avatar MiaColucci
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 544
Dot.: Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?

Również polecam kremy bb skin79. Mi przypadl do gustu bardzo ten w pomarańczowym opakowaniu
Ja poczytalam recenzje, wybrałam wstępnie 3 kremy i wtedy zamowilam probki na allegro. Ogladalam swatche ale balam sie zamowic jednak w ciemno krem bb za prawie 100 zl dlatego wolalam probki
__________________
Keep calm and love animals
MiaColucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 16:07   #6
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?

Cytat:
Napisane przez MiaColucci Pokaż wiadomość
Również polecam kremy bb skin79. Mi przypadl do gustu bardzo ten w pomarańczowym opakowaniu
Ja poczytalam recenzje, wybrałam wstępnie 3 kremy i wtedy zamowilam probki na allegro. Ogladalam swatche ale balam sie zamowic jednak w ciemno krem bb za prawie 100 zl dlatego wolalam probki
To jest najlepszy sposób na znalezienie odpowiedniego dla siebie kremu. Na allegro i w sklepach azjatyckich są zawsze próbeczki w ofercie więc warto je sobie zakupić i wybrać najlepszy. A próbki nie są super drogie
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 16:42   #7
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Jaki będzie dla mnie odpowiedni krem BB lub podkład?

Cytat:
Napisane przez ania_7 Pokaż wiadomość
Witam. Bardzo proszę o pomoc, mam duże problemy z cerą. Mam 17 lat i od czasu do czasu pojawiają się na mojej cerze wypryski. Dodatkowo mam widoczne zatkane pory- próbuję usuwać je na wszystkie sposoby- chodzę do kosmetyczki, używam peelingów- jednak bezskutecznie. Ponadto moja cera jest dosyć wysuszona, pomimo tego, ze używam kremów nawilżających i często wydaje mi się, że jest jednak tłusta, skoro często wychodzą mi pryszcze. Na domiar złego mam skórę naczynkową, czyli często jestem po prostu czerwona.
Nie radzę sobie już z tymi problemami z cerą. Szukam odpowiedniego kremu BB lub jakiegoś odpowiedniego podkładu, który poprawiłby wygląd mojej cery.
Ważne, żeby był przede wszystkim nawilżający, TRWAŁY, i dość mocno kryjący. Mam bardzo jasną karnację. I dobrze, gdyby cena też nie przekraczała 100 zł.
Wolałabym jednak krem BB, bo wydaje mi się, że jestem za młoda na podkłady. Chcę wyglądać świeżo i czysto.
Polecam zacząć od dobrej pielęgnacji Skoro masz zaskórniki to najprawdopodobniej masz skórę tłustą lub mieszaną, taka cerę bardzo łatwo przesuszyć np. stosując nieodpowiednią pielęgnację.
Na jakie zabiegi chodzisz do kosmetyczki i jak często? Piszesz, że używasz peelingów, to też ważne jakich i z jaką częstotliwością. Przy cerze naczyniowej trzeba uważać na peelingi ziarniste, ale też nie jest tak że nie wolno ich używać - wszystko zależy od cery i czy jest płytkounaczyniona czy masz popękane naczynka. Używasz dodatkowo maseczek oczyszczających/regulujących pracę gruczołów łojowych, toniku po umyciu buzi? To tez jest bardzo ważne, przy cerze tłustej czy mieszanej nie wystarczy tylko krem i peelingi. Niektórych zapychają też trójglicerydy często stosowane w dużej ilości w kremach nawilżających, to samo jest z gliceryną może musisz na to uważać.
Jesteś młoda więc lepiej będzie zacząć od kremów bb czy lekkich podkładów wyrównujących koloryt a nie tych mocno kryjących
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.