skin79/ ślimak - zapychał was? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-18, 13:21   #1
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628

skin79/ ślimak - zapychał was?


Chodzi oczywiście o ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...spf45-pa-.html

Po każdym użyciu wyskakuje mi kilka albo nawet więcej niż kilka krostek. Używam go od jakiś 2 tygodni, co +/- drugi dzień. Kiedy go nie używam nie mam problemu z krostami. Krem ma doskonałe opinie, tylko jedna osoba pisze w swojej recenzji, że miała ten problem, zastanawiam się więc co zrobić. Krem był drogi a tak naprawdę nadaje się z mojego punktu widzenia przez te krosty do wyrzucenia. Przejdzie czy odstawić?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 14:41   #2
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Chodzi oczywiście o ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...spf45-pa-.html

Po każdym użyciu wyskakuje mi kilka albo nawet więcej niż kilka krostek. Używam go od jakiś 2 tygodni, co +/- drugi dzień. Kiedy go nie używam nie mam problemu z krostami. Krem ma doskonałe opinie, tylko jedna osoba pisze w swojej recenzji, że miała ten problem, zastanawiam się więc co zrobić. Krem był drogi a tak naprawdę nadaje się z mojego punktu widzenia przez te krosty do wyrzucenia. Przejdzie czy odstawić?
Opinie tak naprawdę niewiele znaczą - widziałam dobre opinie przy czymś, co mnie zapychało i odwrotnie. Obejrzałaś skład? Może jest tam coś, co może zapychać?
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 14:52   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Chodzi oczywiście o ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...spf45-pa-.html

Po każdym użyciu wyskakuje mi kilka albo nawet więcej niż kilka krostek. Używam go od jakiś 2 tygodni, co +/- drugi dzień. Kiedy go nie używam nie mam problemu z krostami. Krem ma doskonałe opinie, tylko jedna osoba pisze w swojej recenzji, że miała ten problem, zastanawiam się więc co zrobić. Krem był drogi a tak naprawdę nadaje się z mojego punktu widzenia przez te krosty do wyrzucenia. Przejdzie czy odstawić?
Każdego może zapchać co innego, więc pewnie że Ciebie może zapchać akurat ten krem. Mnie nie zapycha, ale poza tym ma same wady i nie mam pojęcia, jak go używać, że by nie wyglądał tak bardzo źle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 15:07   #4
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Opinie tak naprawdę niewiele znaczą - widziałam dobre opinie przy czymś, co mnie zapychało i odwrotnie. Obejrzałaś skład? Może jest tam coś, co może zapychać?
No właśnie na opakowaniu, przynajmniej tym, które ja dostałam, nie ma wypisanego składu. Część opisu jest po koreańsku (?), więc może to skład.

Zresztą, ja na składach i tak się nie znam, więc trudno by mi było ocenić, wiem tylko, że parafina/ silikony mogą zapychać.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 15:20   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Mam ten krem w małej wersji (całe szczęście) i na moim opakowaniu jest skład. Na początku poza śluzem są: Titanium Dioxide (filtr mineralny), Phenyl Trimethicone, Dimethicone (silikony), Zinc Oxide (filtr mineralny), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate... zresztą cała długaśna lista jest na blogach, znalezienie zajmuje mniej niż minutę.

Mnie te silikony nie zapychają, za to koszmarnie nabłyszczają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 18:58   #6
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam ten krem w małej wersji (całe szczęście) i na moim opakowaniu jest skład. Na początku poza śluzem są: Titanium Dioxide (filtr mineralny), Phenyl Trimethicone, Dimethicone (silikony), Zinc Oxide (filtr mineralny), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate... zresztą cała długaśna lista jest na blogach, znalezienie zajmuje mniej niż minutę.

Mnie te silikony nie zapychają, za to koszmarnie nabłyszczają.
No ale sprawdzam teraz te składniki na stronach z informacjami o substancjach, które mogą zapychać i na przykład bardzo zapychający Myristyl Myristate jest w ślimaku, ale również w Roche Posay Kerium, który używam i który robi mi na cerę bardzo dobrze. Swoją drogą, nie wiem po co dodają zapychającą sybstancję do kremów dla zanieczyszczonej cery.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 19:00   #7
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

często jest tak że to nie pojedyncze składniki zapychają, ale ich połączenia z innymi w składzie
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 19:23   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
No ale sprawdzam teraz te składniki na stronach z informacjami o substancjach, które mogą zapychać i na przykład bardzo zapychający Myristyl Myristate jest w ślimaku, ale również w Roche Posay Kerium, który używam i który robi mi na cerę bardzo dobrze
Zapychanie zależy też od ilości składnika i połączenia z pozostałymi w kosmetyku.

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Swoją drogą, nie wiem po co dodają zapychającą sybstancję do kremów dla zanieczyszczonej cery.
Bo nie każdego zapycha. A przede wszystkim to każdy krem, mleczko, balsam opiera się na emolientach a każdy emolient ma potencjał mniej lub bardziej zapychający, nie tylko osławiona parafina.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 19:24   #9
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Mnie do spółki z kremem Missha, koszmarnie zapchał. Leczyłam trądzik ze 4 miesiące po tych koreańskich kremach. Koszmar.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 19:26   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Mnie do spółki z kremem Missha, koszmarnie zapchał. Leczyłam trądzik ze 4 miesiące po tych koreańskich kremach. Koszmar.
Niestety to nie są kosmetyki dla każdego. Ja też (słusznie) podejrzewałam, że BB nie są dla mnie i długo opierałam się przed spróbowaniem, ale ciekawość zwyciężyła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 11:47   #11
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

W niektórych kremach BB są silikony, które optycznie wygładzają twarz. Niektóre osoby one zapychają, inne nie, zależy od twarzy. Słyszałam, że najlepiej jest zmywać je olejami (wybrać taki niezapychający) wtedy silikony nie zapchają. Czy to prawda to nie wiem.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 20:06   #12
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
W niektórych kremach BB są silikony, które optycznie wygładzają twarz. Niektóre osoby one zapychają, inne nie, zależy od twarzy. Słyszałam, że najlepiej jest zmywać je olejami (wybrać taki niezapychający) wtedy silikony nie zapchają. Czy to prawda to nie wiem.
Z tego co widzę, wszystkie kremy bb/ podkłady mają w składzie silikony.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 20:37   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, wszystkie kremy bb/ podkłady mają w składzie silikony.
Praktycznie wszystkie. Istnieją podkłady bezsilikonowe, większość ekologicznych marek ma je w ofercie, ale wybór nie jest duży (także odcieni), z dostępnością bywa różnie. Z nieekologicznych marek jest Bio Detox Bourjois. No i jeszcze minerały.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 16:20   #14
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Wiecie co jest głównym problemem tych silikonów? Złe zmywanie przez właścicielki. Jeśli zmywałaś go micelem lub jakimś żelem, to się naprawdę nie dziwię. Kluczem do sukcesu są oleje.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 19:13   #15
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Wiecie co jest głównym problemem tych silikonów? Złe zmywanie przez właścicielki. Jeśli zmywałaś go micelem lub jakimś żelem, to się naprawdę nie dziwię. Kluczem do sukcesu są oleje.
No jasne, zwłaszcza, że krosty pojawiały się w przeciągu 3-4 h po nałożeniu, to po cholerę nakładać jak tak szybko trzeba zmywać.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 19:22   #16
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: skin79/ ślimak - zapychał was?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
No jasne, zwłaszcza, że krosty pojawiały się w przeciągu 3-4 h po nałożeniu, to po cholerę nakładać jak tak szybko trzeba zmywać.
To zapycha Cię coś innego azjatyckie kosmetyki często zawierają składniki, których nie uświadczysz w naszym rejonie geograficznym, możesz być na coś uczulona nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.