Zabiegi kosmetyczne a trądzik ze stanem zapalnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-01, 20:37   #1
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518

Zabiegi kosmetyczne a trądzik ze stanem zapalnym


Witajcie
Mam pytanie do kosmetyczek/kosmetologów.
Czy osoba ze skórą tłustą, trądzikową, wrażliwą (grudki, pojedyncze krosty, skora ogólnie zanieczyszczona - prawdopodobnie stan nasilił się za sprawą nowego podkładu) moze miec wykonane jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne? Kwasy, mikrodermabrazja, mezoterapia beziglowa, jonoforeza itp.? Książkowo niby tradzik ze stanem zapalnym jest przeciwwskazany, ale wiadomo co osoba to inna opinia.
Dziekuje za odpowiedzi
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 22:21   #2
ClaireStyle
Przyczajenie
 
Avatar ClaireStyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 14
Dot.: Zabiegi kosmetyczne a trądzik ze stanem zapalnym

Witaj
Jak najbardziej powinnaś korzystać z zabiegów kosmetycznych, szczególnie jeśli masz cerę tłustą, trądzikową (pomogą polepszyć jej stan).
Wielokrotnie wykonywałam różne zabiegi koleżance właśnie z cerą podobną do Twojej, uważając jedynie na aktywne zmiany zapalne (po prostu są omijane, podczas wykonywania zabiegów). Stan jej cery po miesiącu był nie do poznania.
Niestety nie wiem jak wygląda twoja cera, więc nie mogę polecić Ci jakiegoś konkretnego zabiegu. Umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym, tam po dokonaniu diagnozy stanu twojej cery kosmetyczka powinna zalecić Ci serię zabiegów dostosowanych do potrzeb Twojej skóry.
ClaireStyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 06:23   #3
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Zabiegi kosmetyczne a trądzik ze stanem zapalnym

ja jak mialam tradzik z wypryskami w dosc duzej ilosci, stany zapalne itd. to chodzilam tylko na oczyszczanie manualne. mikrodermabrazja to chyba zbyt inwazyjny zabieg- chodzilam na nia zimą jak mialam pojedyncze krostki- i wtedy kosmetyczka i tak omijala te miejsca- wiec mysle ze to nie jest zabieg dla Ciebie. zreszta latem nie wykonuje sie mikrodermabrazji. na Twoim miejscu wybralabym by sie na manualne oczyszczanie- kosmetyczka porzadnie usunie zanieczyszczenia a potem moze jakies enzymy? to dosc delikatny zabieg a dobrze sprawdza sie tez dla cery tłustej- ja swiece sie po tych zabiegach o wiele mniej
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 16:33   #4
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Zabiegi kosmetyczne a trądzik ze stanem zapalnym

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
ja jak mialam tradzik z wypryskami w dosc duzej ilosci, stany zapalne itd. to chodzilam tylko na oczyszczanie manualne. mikrodermabrazja to chyba zbyt inwazyjny zabieg- chodzilam na nia zimą jak mialam pojedyncze krostki- i wtedy kosmetyczka i tak omijala te miejsca- wiec mysle ze to nie jest zabieg dla Ciebie. zreszta latem nie wykonuje sie mikrodermabrazji. na Twoim miejscu wybralabym by sie na manualne oczyszczanie- kosmetyczka porzadnie usunie zanieczyszczenia a potem moze jakies enzymy? to dosc delikatny zabieg a dobrze sprawdza sie tez dla cery tłustej- ja swiece sie po tych zabiegach o wiele mniej
Absolutnie nie! Jak ktoś ma wrażliwą trądzikową cerę to oczyszczanie manualne spowoduje tylko masakrę na twarzy, zwłaszcza że po "zabiegu" kosmetyczka zwykle nakłada jeszcze specyfiki wysuszające które mają "pomóc" w pozbyciu się pryszczy.

Kiedyś trafiłam na bardzo mądrą kosmetyczkę, mądrzejszą od dermatologów do których chodziłam. Jak tylko zmyła mi makijaż to załamała ręce, powiedziała że jeszcze nie widziała tak wrażliwej skóry i że mi szczerze współczuje Wytłumaczyła, że skóra trądzikowa to po prostu skóra bardzo wrażliwa która na najmniejsze zanieczyszczenie reaguje pryszczami i absolutnie nie wolno jej bardziej podrażniać. Oczyszczanie manualne kazała mi w ogóle wybić sobie z głowy.

Z zabiegów poleciła mi peeling kawitacyjny, ponieważ w przeciwieństwie do mikrodermabrazji można go stosować na skórę na której są ropne stany zapalne Rewelacyjnie wyciąga wszystkie otwarte zaskórniki, po raz pierwszy od nie wiem kiedy zobaczyłam swój nos bez czarnych kropek. A w domu delikatna pielęgnacja żeby nie podrażnić skóry i znowu jej nie zapchać.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-07 17:33:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.