"szczypanie" twarzy po żelu do mycia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-28, 09:13   #1
gienna
Przyczajenie
 
Avatar gienna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9

"szczypanie" twarzy po żelu do mycia


Witajcie wizażanki
Moja cera nie sprawia mi problemów - od czasu do czasu zjawiają się krostki, ale zazwyczaj przed miesiączką. Jest sucha jedynie w zimie, podczas okresu grzewczego, ale wówczas nakładam odpowiedni krem i buzia jest ok. Tłusta również nie jest, nie świeci się. Wydaje mi się więc że mam skórę normalną - z jednym problemem. Dbam o twarz, ale mam problem z kupnem odpowiedniego żelu do mycia twarzy - po KAŻDYM, nawet przeznaczonego dla skóry wrażliwej - buźka piecze. Nie zdarza mi się to przy żadnym kremie, płynie do demakijażu, toniku, maseczce - a jedynie przy żelach do mycia.
Chciałabym czymś myć twarz. Ale czym? ;/

Jeśli gdzieś już był opisywany taki problem, bardzo proszę o przekierowanie. Przeglądałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na takie pytanie, wobec tego swoją prośbę kieruję do Was - pomóżcie!
PS Mam 22 lata.
__________________
25.06.2016
gienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 09:17   #2
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Mnie też piecze buzia po żelach do mycia , zwłaszcza tych mainstreamowych firm dostępnych na polskim rynku .
Dlatego całkowicie zrezygnowałam z tego typu kosmetyku, wolę używać maseczek i dobrego mleczka do demakijażu .
Jednak jeśli bardzo zależy ci na oczyszczeniu twarzy to polecam pianki - są bardziej delikatne, łatwo się rozprowadzają i szybko można je spłukać.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 09:53   #3
gienna
Przyczajenie
 
Avatar gienna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Bardzo dziękuję za podpowiedź Wypróbuję na pewno. Mam jednak pytanie dla osób które się na tym znają (ciekawość ludzka) - który składnik z żeli do mycia może powodować to szczypanie?
__________________
25.06.2016
gienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 10:12   #4
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

A jakiego konkretnie zelu uzywalas ostatnio?
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 10:37   #5
gienna
Przyczajenie
 
Avatar gienna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Używałam naprawdę różnych - od Lirene po Nivea Aqua Effect (dodatkowo pieczenie), Garnier Czysta Skóra, przeróżnych z Avonu - przy ich używaniu "szczypanie" było wyjątkowo nasilone, AA Ultra Nawilżanie. Było ich więcej, niestety nie przypomnę sobie, jednakże gdybym przy którymś nie odczuwała tego "szczypania" to z pewnością bym przy nim została i nie zwracała się do Was z tym problemem...

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Ostatnim był Nivea, nie mogłam się zmusić do używania go, w końcu oddałam współlokatorce...
__________________
25.06.2016
gienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 10:45   #6
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Spróbuj dermokosmetyków, np. Bioderma sensibio przeznaczona dla skóry wrażliwej, Cetaphil (pod makijaz jednak się nie nadaje, jest zbyt ciężki), podobnie Physiogel.
Mogę też polecić coś do nawilzania, mianowicie żel aloesowy firmy Gorvita (dostępny w sklepach zielarskich) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 10:46   #7
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Cytat:
Napisane przez gienna Pokaż wiadomość
Używałam naprawdę różnych - od Lirene po Nivea Aqua Effect (dodatkowo pieczenie), Garnier Czysta Skóra, przeróżnych z Avonu - przy ich używaniu "szczypanie" było wyjątkowo nasilone, AA Ultra Nawilżanie. Było ich więcej, niestety nie przypomnę sobie, jednakże gdybym przy którymś nie odczuwała tego "szczypania" to z pewnością bym przy nim została i nie zwracała się do Was z tym problemem...

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Ostatnim był Nivea, nie mogłam się zmusić do używania go, w końcu oddałam współlokatorce...
mnie Nivea strasznie uczulił (ten zielony żel ) , momentalnie cała twarz była czerwona jak burak

z zeli polecam ci Organiqe (trochę drogi ale bardzo dobry i delikatny ) nie powinien Cie uczulić ani szczypać

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...eaner-gel.html

dla mnie ten żel jest ideałem.

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-07-28 o 10:47
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-28, 17:37   #8
gienna
Przyczajenie
 
Avatar gienna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Dziękuję za pomoc Z pewnością coś wypróbuję z Waszych propozycji
__________________
25.06.2016
gienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 18:38   #9
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: "szczypanie" twarzy po żelu do mycia

Spóbuj emulsji micelarnej z Anidy. To najłagodniejszy środek oczyszczający jaki znam. Zostawia przyjemne uczucie komfortu nie skórze. Do dostania w aptekach np. doz-u.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 19:38:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.