Singielka na swoim - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-02, 10:35   #61
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Margot85 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

wzięłam sama kredyt na mieszkanie i powiem tak da się, i nikt nigdy nie sugerował mi nawet, że jako singielce (jeszcze gorzej-rozwódce) może się to nie udać, czy będzie utrudnione.
Satysfakcja jest ogromna, że będę mieć swój własny kąt.
Nie zarabiam też kokosów, daleko mi do średniej krajowej, ale jestem bardzo oszczędna i udało mi się zebrać wysoki wkład własny - to ma znaczenie, czy chce się wziąć kredyt na 80%, 60% czy jedynie 50% wartości mieszkania.

Wprowadziłam się mając jedynie zrobione ściany, podłogi i łazienkę i pewnie długo tak pomieszkam, ale wcale mi to nie przeszkadza
Powoli zbieram na różne rzeczy, nie biorę kolejnych kredytów.
A dlaczego jako rozwódce miałoby być jeszcze gorzej, jeżeli mogę zapytać?
Kwestia oceny banku przy przygotowaniu oferty?
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 11:32   #62
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie
Zobacz sobie na ogłoszenia developerów na portalu Trójmiasto.pl. Pojawiają się oferty mieszkań do 40m z południowych dzielnic miasta. Nie każdy szuka na Zaspie czy Wrzeszczu.
Za mniej niż 200 000 nie znajdzie. Koleżanka kupiła w tym roku 41m za 208 000 w Siódmym niebie (deweloper) niedaleko Szadółek, dlatego tak tanio ale obsuwy straszne ma, wiszą jej ponad 8000 zł odsetek i dalej nie ma aktu notarialnego. Sama aktualnie szukam i takie 39 m można kupić za ok. 240 000 ale na zadupiu i 1,5 km do komunikacji miejskiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 12:01   #63
Margot85
Wtajemniczenie
 
Avatar Margot85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 837
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
A dlaczego jako rozwódce miałoby być jeszcze gorzej, jeżeli mogę zapytać?
Kwestia oceny banku przy przygotowaniu oferty?
Jedynie ze względu na dodatkową papierologię, musiałam przedstawić odpis z sądu, że jestem rozwiedziona i podpisać oświadczenie jeszcze jakieś. Singielka ma więc prościej
__________________
Będzie 55kg na 160cm
Margot85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 12:24   #64
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Znam 3 takie osoby:

1. Kuzyn - kupił mieszkanie 2 pokoje, 45-50 m2 z rynku wtórnego ale takie 7-8 letnie więc na dzień dobry zero remontów. Jeden pokój wynajął. Nie wiem jak u niego z wkładem własnym, myślę, że musiał mieć duży, bo na samozatrudnieniu zdolności raczej powalającej nie posiada. Miasto wojewódzkie.

2. Koleżanka - kupiła 27 m2 kawalerkę za gotówkę, tutaj akurat sytuacja jak z filmu, bo kasę odziedziczyła ona i brat po jakiejś ciotce piąta woda po kisielu spoczywającej na Powązkach. Brata chyba już spłaciła i mieszkanie jest jej. On nigdy w nim nie mieszkał. To samo miasto wojewódzkie.

3. Koleżanka - skorzystała z MDM, mając dobre zarobki nie miała nawet wkładu własnego. Oczywiście deweloperkie, oczywiście wykończyła w standardach powyżej przeciętnego po czym... dostała lepsza pracę w innym mieście. Teraz wynajmuje po znajomości, bo z MDM umowy nie może mieć, a bez umowy obcym ludziom się boi. I kolejny raz to samo miasto wojewódzkie.

Jeszcze co do cen. Moja rodzicielka właśnie sprzedała mieszkanie w małym mieście (14 tys, mieszkańców), w stanie idealnym, ostatni remont wykonany rok temu, za kwotę 3300 zł/m2. Byłyśmy zszokowane, że kupujący w ogóle nie próbował negocjować ceny. W tym samym mieście mieszkanie do remontu jakie nabyła: 2600 zł/m2.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 18:05   #65
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
To zalezy wlasnie jak Ci pasuje z dojazdem . Ja zdecydowalam sie na Targówek, mimo ze kiedys nie bralam prawego brzegu pod uwage. Ale okolice trafilam super, za kilka lat bede miec 200m do stacji metra a teraz mam tramwaj 15-20 min do pracy stamtad (centrum), do warszawy wschodniej tez jakos tyle tramwajem, duzo sklepow , szkole i park w poblizu.

A obecnie mieszkam na ursusie - jade koleja do rpacy tyle co kumpela metrem z kabat (pracujemy w centrum) a okolica mila i ceny tansze-jak Ci zalezy na kolejce to na ursusie buduje sie teraz mnostwo inwestycji (kilka molochow ale tez duzo kameralnych-co kto woli)

mam kumpele na bemowie i ona tez ma tam jakas kolejke (ale inna linie) z tym,ze nie wiem czy to teraz nie w remoncie

a kolezanka z zoliborza sie np dziwi ,ze mi sie chce mieszkac na takim zadupiu
Najbardziej mi zależy na bliskości kolei/dobrym dojeździe do lotniska/dworców, bo jak to będę miała to i gdziekolwiek bym nie pracowała, jakoś dotrę. Auta na 100% nie planuję kupić.

właśnie odkąd się przeprowadziłam na Ochotę (3 miesiące temu) to jechałam 1 raz metrem i tylko dlatego, że było późno i musiałabym dłużej czekać na tramwaj. No ale nie ma co, pogratuluj koleżance - rzeczywiście Żoliborz jest najlepszym miejscem do życia

zawsze mi się wydawało, że Bemowo to takie zadupie, ostatnio nawet jechałam przez Chrzanów (autobus wycieczkowy na Os Górczewska z Wolskiej), jak się później okazało - póki co jakieś osiedla i pola, a za 4 lata (czyli może za 5-6? ;p) będzie tam metro.

Ursus mi w miarę pasuje, ale wolałabym mieszkać trochę bliżej - jakby nie patrzeć to już są grube km od centrum. Coś się rozkraczy z pociągami i jestem w czarnej d.

Lokalizacyjnie/cenowo wychodzi korzystnie Raków (a konkretnie okolice Bakalarskiej), ale przeraża mnie ilość mieszkających tam Azjatów (u mnie oczywiście też mieszka mnóstwo, nawet nade mną i są to chyba najgorsi sąsiedzi, jakich miałam od kilku lat - pal licho dzieciaki, to tylko dzieci, ale dorośli też lubią zachowywać się mocno hałaśliwie przez cały dzień). Z drugiej strony rzut beretem do bardzo często kursujących tramwajów i zaraz przy kolei.

Myślę jeszcze właśnie o drugiej stronie Wisły, ale tam też ceny są wysokie. Widuję czasem nawet dobre ceny przy r. Wiatraczna, ale to chyba rzadkość. Nie znam się w ogóle na tych okolicach, muszę tam kiedyś zrobić wycieczkę komunikacją w sobotę. Chyba bardziej wolałabym mieszkać z tej strony, dalej od Wiatracznej nawet, niż na Ursusie.


Edycja: budżet zakładany to max 400 tys.

Edytowane przez bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Czas edycji: 2019-01-02 o 18:06
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 18:26   #66
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Singielka na swoim

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86315357]Najbardziej mi zależy na bliskości kolei/dobrym dojeździe do lotniska/dworców, bo jak to będę miała to i gdziekolwiek bym nie pracowała, jakoś dotrę. Auta na 100% nie planuję kupić.

właśnie odkąd się przeprowadziłam na Ochotę (3 miesiące temu) to jechałam 1 raz metrem i tylko dlatego, że było późno i musiałabym dłużej czekać na tramwaj. No ale nie ma co, pogratuluj koleżance - rzeczywiście Żoliborz jest najlepszym miejscem do życia

zawsze mi się wydawało, że Bemowo to takie zadupie, ostatnio nawet jechałam przez Chrzanów (autobus wycieczkowy na Os Górczewska z Wolskiej), jak się później okazało - póki co jakieś osiedla i pola, a za 4 lata (czyli może za 5-6? ;p) będzie tam metro.

Ursus mi w miarę pasuje, ale wolałabym mieszkać trochę bliżej - jakby nie patrzeć to już są grube km od centrum. Coś się rozkraczy z pociągami i jestem w czarnej d.

Lokalizacyjnie/cenowo wychodzi korzystnie Raków (a konkretnie okolice Bakalarskiej), ale przeraża mnie ilość mieszkających tam Azjatów (u mnie oczywiście też mieszka mnóstwo, nawet nade mną i są to chyba najgorsi sąsiedzi, jakich miałam od kilku lat - pal licho dzieciaki, to tylko dzieci, ale dorośli też lubią zachowywać się mocno hałaśliwie przez cały dzień). Z drugiej strony rzut beretem do bardzo często kursujących tramwajów i zaraz przy kolei.

Myślę jeszcze właśnie o drugiej stronie Wisły, ale tam też ceny są wysokie. Widuję czasem nawet dobre ceny przy r. Wiatraczna, ale to chyba rzadkość. Nie znam się w ogóle na tych okolicach, muszę tam kiedyś zrobić wycieczkę komunikacją w sobotę. Chyba bardziej wolałabym mieszkać z tej strony, dalej od Wiatracznej nawet, niż na Ursusie.


Edycja: budżet zakładany to max 400 tys.[/QUOTE]

pytanie ile pokoi chcesz za to 400 tys,
ogolnie ursus nie taki zly, jak kolejka byla w remoncie to ja jezdzilam do centrum autobusem pod cieplownie wole +stamtad tramwajem - 45-50 min dojazdu mniej wiecej,

nt targowka ciezko mi sie wypowiedziec, tam tez bylo duzo inwestycji ale w miejscach ,ktore mi jakos lokalizacyjnie nie pasowaly wiec nie interesowalam sie cenami. Ja za moje (kupowane w maju) dalam ok 7200 za metr (nie wliczam tu komorki i garazu) wiec uwazam,ze cena bardzo przyzwoita, ale mniejsze lokale chyba byly w okolicach 8 k. ogolnie moj deweloper planuje cos jeszcze na Targowku ale nie kolo mojej inwestycji - ale polecam sie porozgladac bo tam bardzo duzo sie budowalo przy liniach tramwajowych co jest komunikacyjnie naprawde fajne.

Na zoliborzu widzialam wetdy w maju fajne mieszkania kolo warszawy gdanskiej i arkadii ale za 10,5 za metr na 1 pietrze wiec dla mnie za drogo,

raków bym odradzala-kiedys tam byłam, na mapie wyglada fajnie, ale obok stoja jakies takie brzydkie stare magazyny, autobusy mpo, i jesli kiedys planujesz dzieci to do skzoly musialyby isc przez tory (chyba,ze dla Ciebie to bez znaczenia)

ja ogolnie bylam baaaardzo wybredna i dlugo szukalam mieszkania ale nie zaluje bo znalazlam prawie idealne, takze powodzenia!
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 18:41   #67
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Planuję mieszkanie w tym budżecie, a ile metrów/pomieszczeń to już jakby nie jest kluczowa kwestia. Nie chcę dużego kredytu, ale nie chcę też mieszkania na wygwizdowie - dlatego ok będzie mniejsze mieszkanie. Dzieci nie planuję, ale myślę np. o tym, żeby wyjechać gdzieś na dłuższy wyjazd i żeby wtedy było łatwo wynając mieszkanie komuś.

Własnie tak mnie mocno dziwiły te niskie ceny, właściwie zbliżone do tych na Białołęce. Ja mieszkam 3 przystanki od PKP Rakowiec i widzę to tylko z perspektywy tramwaju co najwyżej, jak jadę gdzieś w kierunku lotniska.

Dobrą cenę miałaś za to mieszkanie, fajnie, że udało Ci się tak dobrze wybrać
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 19:03   #68
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Singielka na swoim

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86315633]Planuję mieszkanie w tym budżecie, a ile metrów/pomieszczeń to już jakby nie jest kluczowa kwestia. Nie chcę dużego kredytu, ale nie chcę też mieszkania na wygwizdowie - dlatego ok będzie mniejsze mieszkanie. Dzieci nie planuję, ale myślę np. o tym, żeby wyjechać gdzieś na dłuższy wyjazd i żeby wtedy było łatwo wynając mieszkanie komuś.

Własnie tak mnie mocno dziwiły te niskie ceny, właściwie zbliżone do tych na Białołęce. Ja mieszkam 3 przystanki od PKP Rakowiec i widzę to tylko z perspektywy tramwaju co najwyżej, jak jadę gdzieś w kierunku lotniska.

Dobrą cenę miałaś za to mieszkanie, fajnie, że udało Ci się tak dobrze wybrać [/QUOTE]

trzymam kciuki,zeby tez Ci sie udalo znalezc idealne dla siebie
powiem Ci,ze ja sporo inwestycji przegapilam (tzn znalazlam za pozno jak metraze,ktore mnie interesuja byly juz wyprzedane) bo jest sporo srednich/mniejszych inwestycji,ktore sa fajne a nie reklamuja sie na targach/wielkich stronach czy obido i ciezko je znalezc. Takze duzo buszowalam na internecie , ale tez duzo jezdzilam bo czesto cos na necie wyglada super a w rzeczywistosic juz jakos mniej.

jesli chodzi o wynajem to chyba nie musisz sie martwic - amatorow wynajmu teraz mnostwo. Ja jak chcialam wynajac mieszkanie na ursusie to bylo ciezko, trafilam fartem, zwykle ogloszenia znikaja po paru godzinach, wiec mysle,ze niezleznie gdzie bedziesz miala, ktos chetny sie trafi
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 20:08   #69
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Jakiś czas temu natknęłam się na ofertę mieszkań z licytacji komorniczych. Wiecie może coś w tym temacie?
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 20:18   #70
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu natknęłam się na ofertę mieszkań z licytacji komorniczych. Wiecie może coś w tym temacie?

Pracuję w spółdzielni. Rocznie mamy kilka takich licytacji. Generalnie wiecznie przychodzą te same osoby, które robią interes: kupują jak najtaniej w jak jakgorszym stanie, remontują i sprzedają drożej.


Trudno się w to wbić amatorowi, a mieszkanie opłaca się w styuacji gdy możesz bardzo tanio zrobić remont, np, siłami własnymi, kogoś z rodziny, tzn. nie płacąc przynajmniej za robociznę. Remont jest często od podstaw, bo to są mieszkania w stanie fatalnym.


Sama kiedyś o tym myślałam, ale prześledziłam sobie trochę cen za które takie mieszkania poszły i zasięgnęłam opinii ile trzebaby włożyć w remont od osób, które w nich były i oceniały ich stan. Często oszczędność na takim mieszkaniu była na granicy... braku oszczędności.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 20:36   #71
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 20:46   #72
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Można na kredyt Aby wziąć udział w licytacji musisz po prostu wpłacić wadium przetrgowe. Jeśli wygrasz idzie ono już na poczet zakupy, jeśli przegrasz jest Ci zwracane.


Co prawda raz miałam niefajną rozmowę z panem, który wtopił, bo załatwił sobie kredyt, wylicytował mieszkanie, a okazało się, że są z nim jeszcze jakieś zawirowania. Kredyt trzeba było spłacać, on nie mógł zamieszkać, ogólnie kiepska sytuacja, bo facet podłamany. Niestety nie znam szczegółów,bo musiałam jego rozmowę przekierwać do innego działu.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 22:21   #73
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Pracuję w spółdzielni. Rocznie mamy kilka takich licytacji. Generalnie wiecznie przychodzą te same osoby, które robią interes: kupują jak najtaniej w jak jakgorszym stanie, remontują i sprzedają drożej.


Trudno się w to wbić amatorowi, a mieszkanie opłaca się w styuacji gdy możesz bardzo tanio zrobić remont, np, siłami własnymi, kogoś z rodziny, tzn. nie płacąc przynajmniej za robociznę. Remont jest często od podstaw, bo to są mieszkania w stanie fatalnym.


Sama kiedyś o tym myślałam, ale prześledziłam sobie trochę cen za które takie mieszkania poszły i zasięgnęłam opinii ile trzebaby włożyć w remont od osób, które w nich były i oceniały ich stan. Często oszczędność na takim mieszkaniu była na granicy... braku oszczędności.
Dziękuję, że napisałaś. Będę znać teraz bliżej jak to wygląda w praktyce. Szczególnie pod kątem oszczędności lub jej braku.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 22:32   #74
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Singielka na swoim

Ja kupiłam. Odkładałam na wkład własny, do tego dostałam MDM więc wkładu miałam 30 %. Z remontem sporo pomogli rodzice, wzięłam stare meble, sporo rzeczy jeszcze nie mam i będę dokupywać w międzyczasie.
Kokosów nie zarabiam ale i tak opłaca się to bardziej niż wynajem.
Da się, polecam na początek wyliczyć wstępnie jaka byłaby rata i czy będzie Cie po prostu stać na to żeby zapłacić ratę, opłacić wszystkie rachunki i zakupy i mieć jeszcze jakiś mały zapas finansowy.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 06:32   #75
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Dziękuję, że napisałaś. Będę znać teraz bliżej jak to wygląda w praktyce. Szczególnie pod kątem oszczędności lub jej braku.
Nie ma sprawy Od razu zastrzegam, że zdarzają się oczywiście wyjątki, ale gra rzadko warta jest świeczki.

Rodzicielka czaiła się na mieszkanie w naszym mieście rodzinnym, takie do licytacji, ale po zastanowieniu zrezygnowała. Dodatkowy problem jest taki, że w tamtym przypadku nikt w mieszkaniu nie mieszkał od 2 lat (aż dziwne, że spółdzielnia tak długo czekała z licytacją), wszystkie media odłączone, liczniki itp. W tamtym przypadku byłoby jeszcze sporo papierkologii oprócz samego remontu.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:11   #76
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu natknęłam się na ofertę mieszkań z licytacji komorniczych. Wiecie może coś w tym temacie?
mnie na studiach ostrzegali, zeby bardzo dokladnie lsutrowac takie mieszkanka czy ktos tam nie ma prawa dozywotnio mieszkac albo cos.

No i mysle ze takie w bloku to jeszcze chyba mozna bezpiecznie kupic ale prowadzaca opowiadala nam o dziadku,ktoremu zlicytowali dom. Kupila go jakas rodzina wprowadzila sie a on im potem robil na zlosc i np drzwi oblewal benzyna i podpalal bo to 'jego dom'

Ale to chyba rzadkie historie , bo tez sporo slyszalam o tym , ze ludzie kupuja takie remontuja i na tym zarabiaja
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:16   #77
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Mieszkanie sąsiadów zostanie wystawione na licytację, bo dostali nakaz eksmisji. Serdecznie współczuję temu, kto wpadnie na pomysł kupna, bo sąsiedzi zaprzyjaźnieni z tą "pokrzywdzoną rodziną" (oczywiście wszystkiemu winna choroba alkoholowa) nie dadzą im żyć, a sami eksmitowani też już szeroko zapowiadają, że tych *!#!# z mieszkania wy*##!.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:23   #78
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Mój wujek bodajże w 2001 roku kupił domek na wsi, który przez kilka lat właściciel wynajmował takiej szemranej rodzince wielodzietnej.

Pomijając syf w środku jaki tam panował i kosz remontów to chyba ze 2 lata podjeżdżały mu pod dom dziwne auta z jeszcze dziwniejszymi panami nie mogącymi zrozumieć, że facet z którym robili "dziwne" interesy juz tu nie mieszka. Wujek bał się o bezpieczeństwo swoje i rodziny.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 13:12   #79
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mieszkanie sąsiadów zostanie wystawione na licytację, bo dostali nakaz eksmisji. Serdecznie współczuję temu, kto wpadnie na pomysł kupna, bo sąsiedzi zaprzyjaźnieni z tą "pokrzywdzoną rodziną" (oczywiście wszystkiemu winna choroba alkoholowa) nie dadzą im żyć, a sami eksmitowani też już szeroko zapowiadają, że tych *!#!# z mieszkania wy*##!.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sweet, w koncu najbardziej winni sytuacji sa wlasnie nowi lokatorzy
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 13:52   #80
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Singielka na swoim

Oglądałam w necie zdjęcia niektórych mieszkań na licytację. Czasem to syf, kiła i mogiła, a czasem mieszkanie w całkiem niezłym stanie. Dużo zależy od tego, czy mieszkała tam patologia czy komuś normalnemu się mocno powinęła noga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 14:16   #81
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Singielka na swoim

Takie mieszkania w mojej okolicy są bardzo kuszące i niektóre naprawdę fajne w fajnych cenach ale z obawy że to zbyt skomplikowany proces i że przypałętają się problemy z mieszkaniem (takie jak wyżej) zrezygnowałam i się nie interesowałam.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 15:27   #82
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mieszkanie sąsiadów zostanie wystawione na licytację, bo dostali nakaz eksmisji. Serdecznie współczuję temu, kto wpadnie na pomysł kupna, bo sąsiedzi zaprzyjaźnieni z tą "pokrzywdzoną rodziną" (oczywiście wszystkiemu winna choroba alkoholowa) nie dadzą im żyć, a sami eksmitowani też już szeroko zapowiadają, że tych *!#!# z mieszkania wy*##!.
Bałabym się czegoś takiego, brrrr. Widziałam ostatnio ogłoszenie z licytacji - śliczna działka, na niej mały, zaniedbany dom. Świetna okolica, śmiesznie niska cena, nawet za samą parcelę. Ale haczyk - dom kupujesz "na ślepo", nie możesz wejść do środka, ba, nie możesz postawić nogi na posiadłości, nawet zaparkować przed nią i zrobić zdjęć nie wolno, bo mieszkańcy są agresywni. Yyyy....
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 16:43   #83
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
mnie na studiach ostrzegali, zeby bardzo dokladnie lsutrowac takie mieszkanka czy ktos tam nie ma prawa dozywotnio mieszkac albo cos.

No i mysle ze takie w bloku to jeszcze chyba mozna bezpiecznie kupic ale prowadzaca opowiadala nam o dziadku,ktoremu zlicytowali dom. Kupila go jakas rodzina wprowadzila sie a on im potem robil na zlosc i np drzwi oblewal benzyna i podpalal bo to 'jego dom'

Ale to chyba rzadkie historie , bo tez sporo slyszalam o tym , ze ludzie kupuja takie remontuja i na tym zarabiaja
Odnośnie ewentualnych nadprogramowych lokatorów koleżanka kupując mieszkanie na rynku wtórnym (nie z licytacji) również z mężem prosiła o sprawdzenie tej kwestii.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Bałabym się czegoś takiego, brrrr. Widziałam ostatnio ogłoszenie z licytacji - śliczna działka, na niej mały, zaniedbany dom. Świetna okolica, śmiesznie niska cena, nawet za samą parcelę. Ale haczyk - dom kupujesz "na ślepo", nie możesz wejść do środka, ba, nie możesz postawić nogi na posiadłości, nawet zaparkować przed nią i zrobić zdjęć nie wolno, bo mieszkańcy są agresywni. Yyyy....
Dało się potem jakoś to sprawdzić, czy znalazł się śmiałek, który podjął się zakupu?
Bałabym się potem mieszkać w takim domu.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 21:14   #84
YesIam
Przyczajenie
 
Avatar YesIam
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 19
Dot.: Singielka na swoim

Czy obecnie jest możliwość dofinansowania na kupienie czegoś w pojedynkę?
MDM w ogóle istnieje? Czy ktoś się orientuje?
YesIam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 21:17   #85
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez YesIam Pokaż wiadomość
Czy obecnie jest możliwość dofinansowania na kupienie czegoś w pojedynkę?
MDM w ogóle istnieje? Czy ktoś się orientuje?
MDM się skończyło w 2018 r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:19   #86
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Singielka na swoim

Ja kupiłam mieszkanie 3 lata temu jako singielka, klucze odebrałam 2 lata temu - rynek pierwotny, kupiłam dziurę w ziemi

Miałam 27 lat jak podpisywałam umowę, zarabiałam psie pieniądze, bo 2800zł i właśnie podpisałam umowę na czas nieokreślony (wtrakcie całego procesu). Teraz, 3 lata później po 2 awansach się zastanawiam co te banki miały w głowie, że dały mi kredyt Już nie mówiąc, że jest na 15 lat, a nie 30. No ale ja korzystałam z MDM, swoich oszczędności, dorzucili do wkładu się się rodzice (bez tego też bym kredyt dostała, ale na dłuższy okres), a remont zrobiliśmy rodzinnie. Co nie zmienia faktu, że wprowadziłam się do mieszkania w pełni wyposażonego, z meblami i AGD, nie na podłogę z materacem

No i jeszcze jest kwestia miejsca postojowego i komórki lokatorskiej - przy deweloperskim mieszkaniu to są dodatkowe, osobne koszta, które trzeba zapłacić z własnej gotówki, albo dopisać do kredytu. A czasami takie miejsce postojowe potrafi kosztować koszmarne pieniądze (koleżanka rekordzistka zapłaciła 50 tys zł). Ja zapłaciłam za miejsce i komórkę gotówką, więc kredyt mi przez to nie wzrósł.

Mieszkanie dwupokojowe, 41m2 na obrzeżach drugiego największego miasta w Polsce - nie zależy mi na centrum, dojazd 30 min dwa razy w miesiącu kiedy tego centrum potrzebuje jest ok. Za to zależało mi na dobrej komunikacji z miejscami gdzie potencjalnie mogę pracować, zielonej okolicy, dobrym wyjeździe na autostradę i bliskości sklepów i kina.

Generalnie to teraz, 3 lata później większość z moich znajomych kupiło lub jest na kupnie mieszkania. Część jest singlami. Koło 30 już wszyscy mają jakieś tam doświadczenie zawodowe, oszczędności i potrzebę własnego kąta.
__________________
"W ramach występów artystycznych planuję zaprosić jakiegoś człowieka, co uprawia sport i wtedy on będzie uprawiał sport, a my będziemy z niego szydzić, jak to nie jest świetna zabawa, to nie wiem, co nią jest."

-16kg - 5/8kg to go
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:26   #87
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Singielka na swoim

Mój brat kupił nowe mieszkanie w Warszawie, część miał oszczędzone, część pożyczył od rodziców plus kredyt.
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 11:30   #88
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Singielka na swoim

Czesc moich znajomych kupilo mieszkania za swoje pieniadze w bardzo malych miasteczkach, takich, gdzie kawalerki kosztowaly ok. 80-90 tys i dojezdzaja godzine do pracy do miasta wojewodzkiego. Znam tez wielu singli, ktorzy kupili mieszkania bez pomocy rodziny, ale wiekszosc zarabiala na nie za granica.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 21:36   #89
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57
Dot.: Singielka na swoim

Sytuacja mnie nie dotyczy (nie jestem singielką i mam mieszkanie) ale monitoruję lokalny rynek nieruchomości z innych względów

Na Śląsku, o ile ktoś niekoniecznie celuje w najdroższe Katowice/Gliwice, tylko bierze pod uwagę mniejsze miasta aglomeracji (Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze) spokojnie można znaleść kawalerkę lub i dwa pokoje w bloku do 100tyś. Oczywiście rynek wtórny, przeważnie bloki z lat 80. Stan tych mieszkań jest mocno przeciętny, ale zazwyczaj pozwala na zamieszkanie (można remontować już mieszkając, gdy trafi się przypływ gotówki). Oczywiście dużo jest kwestią gustu i oczekiwań - ja akurat przyznaję, że sama nie odczuwam potrzeby, żeby mieć mieszkanie "jak ze zdjęć w internecie" i absolutnie rozumiem, że ktoś mógłby take mieszkanko "obśmiać".

Tym nie mniej, jest realne w moich okolicach kupić za 100 tyś mieszkanie, w ocieplonym bloku, z centralnym itd. I remontować je sobie z czasem, wg potrzeb i możliwości.
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 23:32   #90
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Singielka na swoim

Ja kupiłam sobie mieszkanie na 30 urodziny. Wcześniej wynajmowałam kawalerkę i po co połrocznej zwyżce czynszu przeliczyłam, że inwestując oszczędności plus biorąc nieduży kredyt miesięcznie w portfelu zostanie mi więcej pieniędzy niż przy wynajmie. Na marginesie dodam że w moim mieście ceny wynajmu są obecnie absurdalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.