Ekologiczne ściemy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-26, 08:44   #61
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ekologiczne ściemy

Dla mnie jednak problemem jest pieczywo.
Niestety jak zostawiam je w papierowej torbie, to się robi szybko twarde Ale ograniczam te woreczki, pani w sklepie zawsze chce mi każdą bułkę do osobnego pakować, to proszę, żeby wszystko do jednego wrzuciła.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 09:43   #62
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I jeszcze ciuchowe kolejne pseudoeko.
Zamiast paru nowych rzeczy, przemyślanych, faktycznie potrzebnych, kupują 8 kilka siat szmat w ciucholandzie.

Co innego jak ktoś umie i w ciucholandzie kupować z głowa i to co faktycznie potrzebuje i zużyje . To jest super.

No ale na blogaskach obserwowałam raczej głupawkę i przemiał na ilość, dosłownie na siaty. Idę o zakład ze żadna nie ogarnie potem sprzedaży czy choćby rozdania takiej ilości ubrań, bo by chyba musiała nie innego nie robić , tylko ląduje to na śmieciach.
Ja kupuję używane ubrania i potrafię znaleźć takie, które rzeczywiście mi się sprawdzają, są ładniejsze i ciekawsze od propozycji z normalnych sklepów. Ale to jest racja, że niektórzy nie mają umiaru. Dlatego nienawidzę chodzić po stacjonarnych ciucholandach, tam jest dzika dzicz i chaos. Zamawiam przez Internet i zwykle trafiam bez żadnego problemu.

Przy zakupach internetowych martwi mnie jednak czasem ilość produktów zużytych do pakowania, zabezpieczenia towaru. Nawet jak kiedyś oglądałam ofertę sklepu ekologicznego to mieli informację, że "pakujemy ekologicznie tylko przy odbiorze w sklepie". Faktem jest, że teraz zakupy online to potęga, więc każdego dnia lecą tego tony.

Najgorsza jest chyba jednak stara elektronika. Jakiś czas temu sobie czegoś szukałam i zobaczyłam gigantyczne ilości starych laptopów/telefonów na sprzedaż. Przy czym oczywiście teraz "stare" wcale nie odnosi się do czegoś naprawdę starego. Wszystko rozwija się tak szybko, że mnóstwo sprzętów leży i prawdopodobnie nie doczeka się zainteresowanych, bo już są lepsze propozycje na rynku... Przy czym nie są to nawet rzeczy używane. Zestarzały się zanim ktoś zdążył wziąć je do ręki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 10:25   #63
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ekologiczne ściemy

Niektórzy sprzedawcy mocno przesadzają z pakowaniem towaru. Rozumiem, że szkło czy coś podatnego na zginanie jakoś trzeba zabezpieczyć, ale kiedyś zamówiłam kilka lakierów do paznokci i akcesoria typu plastikowe próbniki, bloczek polerski. Próbniki i bloczek były owinięte w bąbelki tak, że zajmowały 3/4 pudełka, już mniej tej folii dali na lakiery. Ale to chyba taka polityka firmy, że mają tylko jeden rodzaj pudełka, tylko jeden rozmiar i czymś trzeba to wypchać, gdy klient składa skromne zamówienie. Ostatnio zamówiłam kosmetyk w małej plastikowej butelce z pompką i to samo - owinięty bąbelkami, ledwo odpakowałam, a przy odbiorze zastanawiałam się czy to ta paczka, bo nieadekwatnie wielka.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 12:52   #64
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Niektórzy sprzedawcy mocno przesadzają z pakowaniem towaru. Rozumiem, że szkło czy coś podatnego na zginanie jakoś trzeba zabezpieczyć, ale kiedyś zamówiłam kilka lakierów do paznokci i akcesoria typu plastikowe próbniki, bloczek polerski. Próbniki i bloczek były owinięte w bąbelki tak, że zajmowały 3/4 pudełka, już mniej tej folii dali na lakiery. Ale to chyba taka polityka firmy, że mają tylko jeden rodzaj pudełka, tylko jeden rozmiar i czymś trzeba to wypchać, gdy klient składa skromne zamówienie. Ostatnio zamówiłam kosmetyk w małej plastikowej butelce z pompką i to samo - owinięty bąbelkami, ledwo odpakowałam, a przy odbiorze zastanawiałam się czy to ta paczka, bo nieadekwatnie wielka.
Dokładnie. Choć ostatnio jak zamawiałam kosmetyki zamiast folii bąbelkowej była taka ekologiczna tektura do wypełnienia. Tylko też - każdy produkt owinięty z osobna. I też jest taki dylemat, bo szklane opakowania są bardziej eko, ale do wysyłki są trudniejsze i wymagają więcej zabezpieczenia. Staram się zamawiać większe ilości za jednym razem, by mieć produkty na dłuższy czas za jedną przesyłką, ale to różnie bywa, a wypychanie paczki "bo tak" też się mija z celem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 17:30   #65
amorito
Amorito
 
Avatar amorito
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 382
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez berbetta Pokaż wiadomość
Też mnie irytuje napędzanie rynku na nowe rzeczy eko itp. i wyrzucanie całkiem sprawnych starych, totalnie bez sensu i też generuje mnóstwo śmieci.
Berbetta podcytuje Ciebiebo mi pasuje ogolnie co napisalas. ale rozwine nieco.
Wyrzucanie sprawnych,dobrych i wlasnie.. jakto sie ma do trendu slowfashion i #jestem_taka_minimalistka "
Moje znajome ogarniete wirusem miminalizmu wywalaja szafy robia capsule wardrobe, po czym znudzone zenosza to samo wpadaja w wirusa zakupow. I tak raz po raz


Ale jak spytasz czy sa wierne minimalizmowi, to jaaasne taaak.


Wole miec szafe w miare ogarnieta niz kicac stale w tym samym i tesknym wzrokiem pozerac wystawy
amorito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 22:18   #66
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87535503]Dla mnie jednak problemem jest pieczywo.
Niestety jak zostawiam je w papierowej torbie, to się robi szybko twarde Ale ograniczam te woreczki, pani w sklepie zawsze chce mi każdą bułkę do osobnego pakować, to proszę, żeby wszystko do jednego wrzuciła.[/QUOTE]Ja w domu przekładam pieczywo do takiego bawełnianego worka z napisem vegetables mam nadzieję że to legalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:31   #67
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87535503]Dla mnie jednak problemem jest pieczywo.
Niestety jak zostawiam je w papierowej torbie, to się robi szybko twarde Ale ograniczam te woreczki, pani w sklepie zawsze chce mi każdą bułkę do osobnego pakować, to proszę, żeby wszystko do jednego wrzuciła.[/QUOTE]

Kupic w papierowej i w domu yapakowac dodatkowo w foliowy woreczek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 10:40   #68
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Dokładnie. Choć ostatnio jak zamawiałam kosmetyki zamiast folii bąbelkowej była taka ekologiczna tektura do wypełnienia. Tylko też - każdy produkt owinięty z osobna. I też jest taki dylemat, bo szklane opakowania są bardziej eko, ale do wysyłki są trudniejsze i wymagają więcej zabezpieczenia. Staram się zamawiać większe ilości za jednym razem, by mieć produkty na dłuższy czas za jedną przesyłką, ale to różnie bywa, a wypychanie paczki "bo tak" też się mija z celem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do mnie ostatnio przyszedl telefon komorkowy w kartonie wypelnionym czyms, co wygladalo jak papierki z niszczarki. Mysle, ze to fajny pomysl, sama musze niszczyc wiele listow, dokumentow.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:43   #69
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87538201]Do mnie ostatnio przyszedl telefon komorkowy w kartonie wypelnionym czyms, co wygladalo jak papierki z niszczarki. Mysle, ze to fajny pomysl, sama musze niszczyc wiele listow, dokumentow.[/QUOTE]



Ja bym się bała, że ktoś to poskłada.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 12:49   #70
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87538201]Do mnie ostatnio przyszedl telefon komorkowy w kartonie wypelnionym czyms, co wygladalo jak papierki z niszczarki. Mysle, ze to fajny pomysl, sama musze niszczyc wiele listow, dokumentow.[/QUOTE]Do mnie te, ale to był jakby przemielony karton, takie kartonowe paski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 13:16   #71
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Ekologiczne ściemy

To ja pakuje owoce/warzywa w foliowki. Ale te woreczki zawsze wykorzystuje na smieci bo maja idealny rozmiar. Wiec nie uwazam tego za zle, bo i tak musialabym kupic jakies worki, a tak wykorzystuje te ktore juz posiadam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 13:58   #72
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ekologiczne ściemy

Ja wczoraj posmutniałam. Często jedzenie awokado wzbudza kontrowersje, czy to na pewno takie ekologiczne, skoro jest sprowadzane z daleka. Wczoraj przeczytałam gdzieś wzmiankę, że w Polskich sklepach jest pełno... cebuli z Nowej Zelandii. I że niby opłaca się ją stamtąd sprowadzać. Warzywo za 2-3zł/kg. Nasze narodowe warzywo. Tyle tego jemy, że trzeba sprowadzać z antypodów, bo naszych upraw nie wystarcza.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 14:54   #73
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja wczoraj posmutniałam. Często jedzenie awokado wzbudza kontrowersje, czy to na pewno takie ekologiczne, skoro jest sprowadzane z daleka. Wczoraj przeczytałam gdzieś wzmiankę, że w Polskich sklepach jest pełno... cebuli z Nowej Zelandii. I że niby opłaca się ją stamtąd sprowadzać. Warzywo za 2-3zł/kg. Nasze narodowe warzywo. Tyle tego jemy, że trzeba sprowadzać z antypodów, bo naszych upraw nie wystarcza.



Nic nowego, normalnie importujemy cebulę i kapustę z Turcji...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 18:06   #74
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ekologiczne ściemy

Przecież cebula to symbol Polski jak mogą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 19:43   #75
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cebula z Nowej Zelandii??? Jak się ludzie dowiedzo, to bedo rozruchy na ulicach!
Okropnie mnie irytuje nadmiar opakowań. Rukola w plastikowym pudełku, pudełko dodatkowo w plastikowej owijce. Ogórki, każdy w swoim kondomie - pomijając aspekt ekologiczny, wkurzające jest obłuskiwanie tego przy śniadaniu. Warzywa do zupy - tacka ze styropianu i folia.



Tu gdzie mieszkam jest sporo osiedlowych sklepików prowadzonych przez Wietnamczyków - oni nawet pojedyncze papryki i pomidory potrafią owijać w kawałki stretchu, żeby im na wystawce nie wysychały...
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 19:46   #76
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Ekologiczne ściemy

Rolnicy od lat skarżą się na to że jedzenie na półkach pochodzi zza granicy (mimo że mamy swoje). Mało tego, podobno można nakleić napis warzywa z "Polski, Hiszpanii lub Portugalii", a w rzeczywistości one są tylko zza granicy Poza tym - transport tych warzyw, później opakowania. To jest wszystko z każdej strony nieekologiczne. Jedyne rozwiązanie to zakładanie wspólnot żywnościowych w miastach i wspólne hodowanie warzyw i owoców, bez pośredników, opakowań i ze 100% pewnością że pochodzą z Polski.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 19:59   #77
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Ekologiczne ściemy

Przypomniało mi się: ekologiczna ściema na festiwalach piwnych i winnych, która mnie zirytowała w tym roku strasznie. Miasto wprowadziło zakaz sprzedaży napojów w jednorazowych plastikach. No to zaopatrzyliśmy się z chłopem we własne eko kufelki i kubeczki i nosimy ze sobą. A tu w tym roku organizatorzy się wycwanili - kufelki i kieliszki tylko z danego festiwalu, trzeba kupić. My na to, że mamy swoje, z podziałką na mililitry i żeby nam nalali do naszych. Oni nie mogą, muszą być te ich konkretne, z danego wydarzenia. To co to za ekologia, jak na każdym festiwalu muszę kupić kolejne niepotrzebne mi szkło, którego wyprodukowanie też nie jest obojętne dla środowiska
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 20:11   #78
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się: ekologiczna ściema na festiwalach piwnych i winnych, która mnie zirytowała w tym roku strasznie. Miasto wprowadziło zakaz sprzedaży napojów w jednorazowych plastikach. No to zaopatrzyliśmy się z chłopem we własne eko kufelki i kubeczki i nosimy ze sobą. A tu w tym roku organizatorzy się wycwanili - kufelki i kieliszki tylko z danego festiwalu, trzeba kupić. My na to, że mamy swoje, z podziałką na mililitry i żeby nam nalali do naszych. Oni nie mogą, muszą być te ich konkretne, z danego wydarzenia. To co to za ekologia, jak na każdym festiwalu muszę kupić kolejne niepotrzebne mi szkło, którego wyprodukowanie też nie jest obojętne dla środowiska
Pod tym względem bardzo mnie ucieszyło rozwiązanie z Tauron NM (wiem, że było tak też min. na Offie) - albo możesz wejść ze swoją butelką albo kupujesz wielorazowy kubek za jakąś śmieszną kaucję i woda pitna w takich wielkich wozach.
W porównaniu z tym, co widziałam m. in. na Openerze ze dwa lata temu (tona plastikowych kubków walających się wszędzie) - genialne rozwiązanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 20:15   #79
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Rolnicy od lat skarżą się na to że jedzenie na półkach pochodzi zza granicy (mimo że mamy swoje). Mało tego, podobno można nakleić napis warzywa z "Polski, Hiszpanii lub Portugalii", a w rzeczywistości one są tylko zza granicy Poza tym - transport tych warzyw, później opakowania. To jest wszystko z każdej strony nieekologiczne. Jedyne rozwiązanie to zakładanie wspólnot żywnościowych w miastach i wspólne hodowanie warzyw i owoców, bez pośredników, opakowań i ze 100% pewnością że pochodzą z Polski.
nie masz znajomych czy rodziny na wsi? Kupuj od nich warzywa i owoce. Już są rolnicy którzy dowożą do domu zamówienia powyżej jakiejś kwoty.

Rośliny są uprawiane a zwierzęta hodowane.

b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 20:17   #80
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87539849]Pod tym względem bardzo mnie ucieszyło rozwiązanie z Tauron NM (wiem, że było tak też min. na Offie) - albo możesz wejść ze swoją butelką albo kupujesz wielorazowy kubek za jakąś śmieszną kaucję i woda pitna w takich wielkich wozach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


I to jest godne naśladowania, dlatego mamy swoje naczynia i nosimy je ze sobą. Ale organizatorzy niektórych imprez wywęszyli w ekologii dodatkową kasę za kufle czy kieliszki Szkoda...
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 10:25   #81
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87532096]Dla mnie najwieksza eko-sciema sa samochody na prad.
Nie same w sobie, ale no ludzie, skad sie prad bierze dopoki nie produkujemy pradu w 80% z energii odnawialnej i nie pozegnamy sie z weglem brunatnym to to przeciez nie ma sensu (mowie o Europie, nie tylko o Polsce). Prawdziwy boom jest na te samochody, ladowarki zajmuja miejsca parkingowe w srodku miast, takie samochody moga wjezdzac w miejsca uprzywilejowane np. na pas przeznaczony dla autobusow.

No i jeszcze te akumulatory, jeszcze chyba nikt nie wie jak ich sie pozbedziemy jak sie zepsuja i ile to bedzie nasze srodowisko kosztowac.[/QUOTE]




No dokładnie.
Dla mnie toi kolejny przekręt pseudoekologiczny, mający zapewnić zapotrzebowanie na wzmożoną produkcję zastępujacą starsze samochody .


I jeszcze info z dziś.
darmowe ładowarki dla samochodów elektrycznych odchodzą w zapomnienie.
Pierwsze płatne ładowarki wprowadza Orlen, za nim pójdą inni.
Darmowe ładowarki są zamykane.

Szacuje się, ze biorąc pod uwagę wzrost kosztów energii elektrycznej, za max 2 lata, przejechanie 100 km po kosztach ładowania prądem na płatnych stacjach, będzie około DWU krotnie droższe niż przejechanie 100km samochodem napędzanym na ropę.


Czyli jak wydasz najpierw na masakrycznie drogi samochód elektryczny, a potem na uzbrojenie swojego dachu we własne solary żeby ładować po taniości jak akurat świeci , to w koło domu sobie pojeździsz taniej jak już Ci się ta inwestycja zwróci za jakieś 1869 lat, ale zasadniczo wywaliłeś masę kasy na kupno "zabawki".
Lepiej sobie kup chomika i posadź drzewo, a swoim dieslem jeździj póki działa, bo to tańsze, praktyczniejsze (przynajmniej dojedziesz gdzie potrzebujesz bez parugodzinnych przerw na ladowanie żeby przejechać jakies marne kilkaset km) i w ogólnym rozliczeniu chyba nadal dużo bardziej ekologiczne , bo diesle są już tak czyste, z ez ich rur wydechowych wylatuje czystsze powietrze niż panuje w miastach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 14:01   #82
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Ekologiczne ściemy

Przy wydaniu na Tesle pol miliona, ladowanie ma sie gratis Ale ladowarek w Polsce jest aktualnie 5 - Krakow, Wroclaw, Katowice, Ciechocinek i gdzies jeszcze
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 14:19   #83
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
To ja pakuje owoce/warzywa w foliowki. Ale te woreczki zawsze wykorzystuje na smieci bo maja idealny rozmiar. Wiec nie uwazam tego za zle, bo i tak musialabym kupic jakies worki, a tak wykorzystuje te ktore juz posiadam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też używam foliowe torebki na śmieci


Jeśli chodzi o torby na zakupy, to już od dawna używam szmacianych. Najlepiej z długimi uszami, żeby można było powiesić sobie na ramieniu. Mam całą kolekcję takich toreb , przywożę sobie z różnych podróży (z nazwą miasta/kraju/uczelni).


Dziwi mnie używanie "ekologicznych" papierowych słomek z papieru, które szybko rozmiękają po włożeniu do napoju (wiele restauracji stosuje taki model), uważam, że lepszym rozwiązaniem są słomki z prawdziwej słomy - równie "eko" i biodegradowalne, a chyba nie są specjalnie drogie w pozyskiwaniu?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 18:32   #84
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87541696]Przy wydaniu na Tesle pol miliona, ladowanie ma sie gratis Ale ladowarek w Polsce jest aktualnie 5 - Krakow, Wroclaw, Katowice, Ciechocinek i gdzies jeszcze [/QUOTE]

To rzeczywiście świetna okazja.
Warto kupić od razu 2 Tesle na raz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 21:56   #85
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No dokładnie.
Dla mnie toi kolejny przekręt pseudoekologiczny, mający zapewnić zapotrzebowanie na wzmożoną produkcję zastępujacą starsze samochody .


I jeszcze info z dziś.
darmowe ładowarki dla samochodów elektrycznych odchodzą w zapomnienie.
Pierwsze płatne ładowarki wprowadza Orlen, za nim pójdą inni.
Darmowe ładowarki są zamykane.

Szacuje się, ze biorąc pod uwagę wzrost kosztów energii elektrycznej, za max 2 lata, przejechanie 100 km po kosztach ładowania prądem na płatnych stacjach, będzie około DWU krotnie droższe niż przejechanie 100km samochodem napędzanym na ropę.


Czyli jak wydasz najpierw na masakrycznie drogi samochód elektryczny, a potem na uzbrojenie swojego dachu we własne solary żeby ładować po taniości jak akurat świeci , to w koło domu sobie pojeździsz taniej jak już Ci się ta inwestycja zwróci za jakieś 1869 lat, ale zasadniczo wywaliłeś masę kasy na kupno "zabawki".
Lepiej sobie kup chomika i posadź drzewo, a swoim dieslem jeździj póki działa, bo to tańsze, praktyczniejsze (przynajmniej dojedziesz gdzie potrzebujesz bez parugodzinnych przerw na ladowanie żeby przejechać jakies marne kilkaset km) i w ogólnym rozliczeniu chyba nadal dużo bardziej ekologiczne , bo diesle są już tak czyste, z ez ich rur wydechowych wylatuje czystsze powietrze niż panuje w miastach.

To dotyczy tylko nowych samochodów, które mają zbiorniki z DEF, stare diesele to największy producent NOx, czyli, oprócz osobowych- maszyny rolnicze, budowlane, kopalniane, etc. Dla odmiany, od ok.15-17 lat ciężarówki z certyfikatem eco, mają DEF.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 17:16   #86
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No dokładnie.
Dla mnie toi kolejny przekręt pseudoekologiczny, mający zapewnić zapotrzebowanie na wzmożoną produkcję zastępujacą starsze samochody .


I jeszcze info z dziś.
darmowe ładowarki dla samochodów elektrycznych odchodzą w zapomnienie.
Pierwsze płatne ładowarki wprowadza Orlen, za nim pójdą inni.
Darmowe ładowarki są zamykane.

Szacuje się, ze biorąc pod uwagę wzrost kosztów energii elektrycznej, za max 2 lata, przejechanie 100 km po kosztach ładowania prądem na płatnych stacjach, będzie około DWU krotnie droższe niż przejechanie 100km samochodem napędzanym na ropę.


Czyli jak wydasz najpierw na masakrycznie drogi samochód elektryczny, a potem na uzbrojenie swojego dachu we własne solary żeby ładować po taniości jak akurat świeci , to w koło domu sobie pojeździsz taniej jak już Ci się ta inwestycja zwróci za jakieś 1869 lat, ale zasadniczo wywaliłeś masę kasy na kupno "zabawki".
Lepiej sobie kup chomika i posadź drzewo, a swoim dieslem jeździj póki działa, bo to tańsze, praktyczniejsze (przynajmniej dojedziesz gdzie potrzebujesz bez parugodzinnych przerw na ladowanie żeby przejechać jakies marne kilkaset km) i w ogólnym rozliczeniu chyba nadal dużo bardziej ekologiczne , bo diesle są już tak czyste, z ez ich rur wydechowych wylatuje czystsze powietrze niż panuje w miastach.



Nie wiem jak to jest, ale 9 na 10 diesli ci rozpoznam wąchając same spaliny przechodząc obok czy stojąc w korku i to mówię o nówkach sztukach a nie trupach dymiących jak T34...






Dla mnie ekościemą są "pomiary" zawartości spalin. Niby jak patrole policyjne mają sprawdzać zawartość spalin kontrolowanego auta, jak sprzęt do tego to może na politechnikach się znajdzie a nie na standardowym wyposażeniu patrolu?
Jakoś nie widzę za to większego zainteresowania policji tymi szrotami, za którymi ciągnie się chmura czarna jak smoła
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 18:51   #87
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ekologiczne ściemy

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87541696]Przy wydaniu na Tesle pol miliona, ladowanie ma sie gratis Ale ladowarek w Polsce jest aktualnie 5 - Krakow, Wroclaw, Katowice, Ciechocinek i gdzies jeszcze [/QUOTE]

W Norwegii parking był też za darmo, ale już się z tego wycofują.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 22:08   #88
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Norwegii parking był też za darmo, ale już się z tego wycofują.
W NL jest tylko przywilej parkowania elektryka na miejscach ze slupkiem do ładowania, za ładowanie i miejsce parkingowe trzeba płacić.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 20:21   #89
East_coastt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 11
Dot.: Ekologiczne ściemy

Cytat:
Napisane przez flyingcrows Pokaż wiadomość
Jeszcze u nas nie jest chyba tak źle, przynajmniej sama nie widziałam takich absurdów na żywo jak widuję czasem na yt na filmikach ze Stanów - pokrojony arbuz w kostkę w plastikowym pudełku, jabłko pokrojone w pudełku, plastry mango pokrojone w pudełku... jakby ludzie nie umieli już się nożami posługiwać

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
I jeszcze cztery kawałka jabłka na samym dnie dużego pudełka
East_coastt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 17:42   #90
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ekologiczne ściemy

a co powiecie na turbiny elektowni wietrznych, które trzeba zakopywać bo nie da się ich recyklingować?
https://www.bloomberg.com/news/featu...dkZm3wUBtXPuhI
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 14:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.