Filtry- czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-07, 14:35   #1
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie

Filtry- czy warto?


Powiedzcie mi proszę , czy warto kupowac i stosowac filtry o faktorze np.60, czy większym, wtedy gdy nie wyjeżdzam, mieszkam w mieście, nie opalam sie. Tyle, co chodzę po dworku. Czy to ma sens? Teraz mam Iwostin 15 i jestem zadowolona.
Czy stosując wyższy filtr słońce nie muśnie mnie nic zupełnie? Tak "muśnięta" słoneczkiem bużka jest fajna...
Proszę o wyjaśnienie tej kwestii..
papa
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 15:49   #2
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Filtry- czy warto?

Wysokie faktory z reguły są dla osób, które wogóle nie mogą pozwolić sobie na opalenizne czy jakikolwiek kontakt ze słońcem, ale chodzi też oto żeby nie nakładać co godzine nowej warstwy kremu - wiadomo, że po jakimś czasie ta ochrona zanika, więc im wyższy faktor tym później też daje lepszą ochronę. Trudno się opalić z takim filtrem, na pewno trwa to dłużej, ale nie jest to niemożliwe Ya na przykład mam teraz SVR 100, a i tak robią mi się już piegi - trochę później niż co roku, ale mimo wszystko nic nie zapewnia 100% ochrony
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 20:57   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry- czy warto?

czy warto...
jak grubo smaruszesz sie Iwostinem spf 15? nakładasz 2mg ma cm2 skóry? nie sądzę- za tłusto by to wygladało. czyli ochrona nie jest spf15 lecz powiedzmy spf8.
załóżmy, ze stosujesz krem z spf60. też nie nakładasz go prawidłowo (producent ustala spf dla skóry pokrytej kremem w ilości 2mg na cm2), więc ochrona jest niższa, powiedzmy spf30. a spf30 na lato to nie jest strasznie dużo.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 22:41   #4
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
JUSTY!!

Dobrze, że Cię dorwałam w tym temacie - czy możesz powiedzieć coś o nowym SVR 100? w KW wymieszano ich oceny, co jest moim zdaniem bez sensu, bo widzę z ulotek że jednak chyba mają inny skład? jakieś różnice w kolorze, konsystencji? który lepszy?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 07:37   #5
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Filtry- czy warto?

A ja mam trochę inne pytanko, ale jak najbardziej na temat. Czy filtry działają, jeśli na krem z filtrami UVA UVB 10 nałożę podkład lub/i puder bez nich?? Czy to ma sens??
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 08:29   #6
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: do katriny

Recenzje SVR 100 B wcale nie są wymieszane.

W zgłoszeniu, które zawiera skład obecnie dostępnej wersji kremu, zaznaczone jest że wersja ta dostępna jest w handlu od marca 2004.
Recenzje starej wersji kończą się na ocenie Myszaczka (2003-08-31 13:10) i jest oczywistym że wśród nich NIE ma ocen nowej wersji. Natomiast w późniejszych recenzjach w lila12 i AnnHolland zaznaczyły że uzywają nowej wersji. Moja recenzja natomiast (ostatnia) zawiera odpowiedź na Twoje pytanie: ocenę kremu z uwzglednieniem różnic między starą i nową wersją.

Wyjaśniam, że mamy zasadę, że w Kosmetyku WszechCzasów nie usuwamy starych recenzji, jeśli producent nie zmienił jego nazwy; zmiana składu (niewielka) polega w tym przypadku na usunięciu uzytkowej wady poprzedniej wersji, jaką była tendencja do rozdzielania się kremu (oddzielała się oleista faza o pomarańczowym kolorze). Teraz krem sie nie rozdziela, ale ma bardziej różowe zabarwienie, o czym napisałam w recenzji. Pozostałe właściwości użytkowe kosmetyku są identyczne /podniesienia skuteczności ochrony przed UVA o 10 PPD ja jakoś nie umiem wyczuć - wierzę firmie na słowo /.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 16:50   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Filtry- czy warto?

MagJa napisał(a):
> A ja mam trochę inne pytanko, ale jak najbardziej na temat. Czy filtry działają, jeśli na krem z filtrami UVA UVB 10 nałożę podkład lub/i puder bez nich?? Czy to ma sens??
Ponawiam pytanie
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-09, 17:04   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Filtry- czy warto?

Też jestem tego ciekawa.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 20:32   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry- czy warto?

MagJa napisał(a):
> Czy filtry działają, jeśli na krem z filtrami UVA UVB 10 nałożę podkład lub/i puder bez nich??

tak, działają. no, chyba, ze krem zawiera filtry mineralne, a podczas nakładania makijażu bardzo postarasz się, zeby zetrzeć filtr.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 20:50   #10
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Filtry- czy warto?

justy napisał(a):
> MagJa napisał(a):
> > Czy filtry działają, jeśli na krem z filtrami UVA UVB 10 nałożę podkład lub/i puder bez nich??
>
> tak, działają. no, chyba, ze krem zawiera filtry mineralne, a podczas nakładania makijażu bardzo postarasz się, zeby zetrzeć filtr.
A skąd mam wiedzieć czy krem ma filtry mineralne? Dokładnie chodzi o ten http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6775
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-09, 21:22   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry- czy warto?

MagJa napisał(a):
> A skąd mam wiedzieć czy krem ma filtry mineralne?
zagladając do składu.
ten krem oglądałam kilka tygodni temu, ale z tego, co maiętam, zawiera filtry chemiczne. ogólnie mało jest preparatów zawierajacych wyłącznie filtry mineralne, bez dodatku chemicznych.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-10, 08:54   #12
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Filtry- czy warto?

A możesz mi dokładnie powiedzieć co tu jest filtrem i jakim? Będę wdzięczna. Tu masz skład: AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, PEG-12, CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS), DIMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, GLYCERYL STEARATE, STEARIC ACID, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTHYLPHENOL, WATER (AQUA), BHT.BLUE 1 (CI 42090), CARBOMER, CHLORPHENESIN, DECYL GLUCOSIDE, DEXTRAN SULFATE, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE (PERFUM), HESPERIDIN METHYL CHALCONE, o-PHENYLPHENOL, PHENOXYETHANOL, RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT (RUSCUS ACULEATUS), TRIETHANOLAMINE, XANTHAN GUM
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 14:40   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry- czy warto?

to są filtry:
ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE- filtr UVB
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTHYLPHENOL (Tinosorb M)- filtr UVA/UVB

poczytaj:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz13_uzup.php
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:39   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: Filtry- czy warto?

justy
już się biorę za czytanie
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.