Agencja fotomodelek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-19, 09:53   #1
drozdi0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1

Agencja fotomodelek


Jestem teraz w kontakcie z agencją AGA Models jednak nie mogę znaleźć żadnych opinii na ich temat, czy ktoś może coś wie? Może polecić lub odradzić?
drozdi0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 13:02   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Agencja fotomodelek

Jeśli specjalnie założyłaś tu konto, żeby o nich zapytać, to widzę dwa możliwe powody, albo za chwilę pojawi się tu kilka wpisów od nowo zarejestrowanych osób, które będą bardzo zachwalały agencję, albo w Twoim obecnym kontakcie z agencją jest coś, co Cię bardzo mocno zaniepokoiło.
Jeśli to drugie, a wymagania agencje są takie jak np. w tych wpisach
"Ja się tam zgłosiłam, niby są zainteresowani i kazali mi przysłać filmik z tym jak pozuje w wybranym stroju i stroju kąpielowym. Potem krótkie wypowiedzi. Zrobiłam tak i wysłałam im to. Potem otrzymałam wiadomość że jest ok ale muszę poćwiczyć pozy i przysłali mi jak mam ćwiczyć jedną wybraną poze. Mam się znowu nagrać tym razem w obcisłej sukience i bieliźnie w pończochach. Najlepiej żeby jeszcze "niby" tylko im przesłać jak wygląda mój biust. Wszystko to odbiera mi wiarę że to poważna firma... Co sądzicie?"

"Czy doszliście do dalszego etapu? Proszą was o wysłanie aktów?
Czy to normalne, ze agencja prosi o wysłanie takiego filmu?"

( https://f.kafeteria.pl/temat/f14/age...ktos-p_6966544 )

to... chyba sama wiesz, co o tym myśleć, skoro masz wątpliwości
I nie, to nie jest normalny sposób pracy agencji, normalny to wysyłasz polaroidy, nie dostajesz odpowiedzi, albo wysyłasz i dostajesz podziękowanie za zgłoszenie (ale "w chwili obecnej nie jesteśmy zainteresowani takim typem urody"), i najmniej prawdopodobne - dostajesz zaproszenie do osobistego odwiedzenia agencji (wtedy Cię obejrzą, zmierzą, może zrobią sami polaroidy i może zaproponują współpracę). Pokazanie się na kamerce, castingi online, prośby o dosyłanie coraz to nowych, coraz bardziej "pokazujących ciało" fotek to z dużym prawdopodobieństwem domena facetów wyłudzających fotki. Zwróć uwagę, że na stronach innych agencji masz podane numery telefonów, są też inne, wymagane przez prawo informacje.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 16:28   #3
Angela992
Modelka amatorka :D
 
Avatar Angela992
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Agencja fotomodelek

Tamten wątek na kafeterii zniknął. Jest inny i opinie są raczej pozytywne. Jest też informacja, że w starym wątku było dużo bzdur i dlatego zniknął. Być może te cytaty powyżej z tamtego wątku, to też bzdury. Nie wiem, bo nie czytałam odpowiedzi na te wpisy, a podawanie wybiórczo jest trochę bez sensu. Przyznam, że kiedyś sama zgłaszałam się do tej agencji, mimo, że faktycznie ich metody wydały mi się podejrzane. Wtedy jeszcze telefon stacjonarny był normalnie na stronie. Nie wiem, czemu teraz nie ma. Niestety nie udało mi się dostać, więc sama osobiście nie mogę za dużo powiedzieć. Natomiast znam osobę, która tam ciągle jest i z tego co mi wiadomo, to nie narzeka, a nie pracuje nigdzie indziej, czyli znaczy, że zarabia wystarczająco. Nigdy też nie spotkałam się ze złą opinia o tej agencji z jej strony. Niestety nie znam adresu agencji, więc nie potwierdzę, czy jest na Stawki 2, czy nie. W razie czego mogę podać autorce wątku kontakt do tej koleżanki, to się sama dopyta, co będzie chciała.
Angela992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 19:45   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Agencja fotomodelek

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Tamten wątek na kafeterii zniknął. Jest inny i opinie są raczej pozytywne. Jest też informacja, że w starym wątku było dużo bzdur i dlatego zniknął. Być może te cytaty powyżej z tamtego wątku, to też bzdury.
Podasz link?
Jak najbardziej, anonimowe wpisy w internecie to nie jest coś, czemu warto w 100% wierzyć, i wpisy cytowane z tamtego forum to mógł być "czarny PR", podobnie jak założenie wątku na tym forum mogło być próbą reklamy. Zawsze trzeba brać poprawkę na to, że nie wiemy kto i dlaczego coś napisał.
Z drugiej strony jest wielu oszustów, maniaków i innych dziwnych osobników, próbujących wykorzystać małe doświadczenie dziewczyn do swoich celów. Dlatego jeśli ktoś pyta co sądzić o propozycjach wysłania amatorskich, domowych zdjęć w bieliźnie, topless lub nago, dla castingu itp, to zawsze zalecam dokładne upewnienie się, kogo mamy po drugiej stronie. Legalnie działające firmy posiadające swoją stronę mają pewne obowiązki wynikające z przepisów naszego prawa (RODO, ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną), więc można sprawdzić, gdy ktoś się podaje za fotografa, za przedstawiciela jakiegoś producenta odzieży itp.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 22:52   #5
Angela992
Modelka amatorka :D
 
Avatar Angela992
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Agencja fotomodelek

Nie mogę teraz znaleźć, ale czytałam go dopiero co, a konkretnie wczoraj. Ja ogólnie jestem teraz na etapie prób dostania się do SPP, dlatego tematy modelingowe śledzę na bieżąco i właśnie wczoraj wpadłam na temat na kafeterii, gdzie były dobre opinie o AGA Models. Jedna negatywna też była, ale wyglądała mi właśnie na coś o czym piszesz, czyli tzw. czarny PR albo jakaś zemsta od wyrzuconej modelki. Dziewczyna jasno napisała, że nie została przyjęta i że jej zdaniem ta agencja jest do bani. Jeżeli dlatego jest do bani, że ona nie została przyjęta, no to dla mnie nie jest żaden powód. Mnie ta agencja też nie przyjęła, a nie wieszam na nich psów, a wręcz przeciwnie, bo nie spotkało mnie z ich strony nic niemiłego. Nie znam się na RODO itd. więc aż tak się nie interesowałam prawnymi sprawami. Natomiast, gdy wzbudza we mnie niepokój np. taka rzecz, jak jakieś wymagane zdjęcia lub filmiki, to zanim je zrobię zawsze szukam kontaktu do jakichś osób, które w takiej agencji pracują i które coś mogą realnie i faktycznie na jej temat powiedzieć. Udało mi się taki kontakt znaleźć, dzięki czemu zdecydowałam się tam pójść na casting. Kontaktowałam się dziś ze wspomnianą koleżanką i mówi, że w tej agencji wciąż jest wszystko ok i nie ma powodów do narzekań, chociaż trochę jej spadła liczba sesji zdjęciowych. Natomiast dodała, że faktycznie nie mają już siedziby na Stawki 2. Gdy tam byłam, to tam jest wielki biurowiec, jeden z podejrzewam droższych do wynajmu biur w Warszawie, więc może tną koszty. Nie dopytywałam o szczegóły, bo mnie to już nie dotyczy. Raz mnie nie przyjęli, więc nie zgłaszam się tam ponownie. Póki co wysłałam mailem fotki do SPP, a teraz szukam fotografa, żeby mi zrobił polaroidy i pójdę tam osobiście.
Angela992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 11:07   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Agencja fotomodelek

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Nie mogę teraz znaleźć, ale czytałam go dopiero co, a konkretnie wczoraj
Aaaaha, jasne

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Jeżeli dlatego jest do bani, że ona nie została przyjęta, no to dla mnie nie jest żaden powód.
Masz 100% racji. Wielu osobom się wydaje, że są gwiazdami, tylko ktoś nie potrafi tego dostrzec, więc "się nie zna".

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Nie znam się na RODO itd. więc aż tak się nie interesowałam prawnymi sprawami
A szkoda. To jest jeden ze sposobów umożliwiających sprawdzenie czy ktoś faktycznie jest tym, za kogo się podaje (zobacz na samym dole tego forum, linki "regulamin" i "kontakt"). Zdarzało się wiele stron, nawet fajnie zrobionych, które nie zamieszczały wymaganych informacji - nie było wiadomo co to za firmy, nie można było ich zweryfikować w żaden inny sposób, niż przez zapewnienia samego "anonimowego nadawcy". Coś takiego zawsze musi budzić ostrożność i podejrzliwość, tzn. powinno, bo tak naprawdę gdy dziewczyny dostają ofertę z czterocyfrowymi kwotami to u większości wyłącza się zdrowy rozsądek, i natychmiast wysyłają wszystko, co ktoś obiecujące takie kwoty zechce


Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Natomiast, gdy wzbudza we mnie niepokój np. taka rzecz, jak jakieś wymagane zdjęcia lub filmiki, to zanim je zrobię zawsze szukam kontaktu do jakichś osób, które w takiej agencji pracują i które coś mogą realnie i faktycznie na jej temat powiedzieć. Udało mi się taki kontakt znaleźć, dzięki czemu zdecydowałam się tam pójść na casting.
I tu miałbym inne zdanie. Pytając o sposób rekrutacji do różnych agencji powtarza się opisany poprzednio schemat (wysłanie swoich polaroidów, i czasem zaproszenie na osobiste spotkanie w agencji). Do tej pory jedyne sygnały o konieczności wysyłania kolejnych, domowych zdjęć, przygotowanych według otrzymanych wytycznych (coraz bardziej rozebranych, żeby było jasne) pochodziły od osób otrzymujących dobrze płatne propozycje od anonimów, o których nic więcej nie wiadomo, poza tym, że dużo obiecują. Łatwo można znaleźć takie tematy na forum maxmodels (dział "Nadużycia serwisu"). Stąd moja odpowiedź, że jeśli ktoś naprawdę żąda kolejnych, coraz bardziej rozebranych fotek, to należy zachować ostrożność, i zweryfikować taką osobę - czy rzeczywiście istnieje firma, w imieniu której pisze, i czy w tej firmie istnieje taka osoba. Jeśli nie da się tego zrobić, ja nie polecam dalszych kontaktów, ale każdy niech robi co chce

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
dodała, że faktycznie nie mają już siedziby na Stawki 2. Gdy tam byłam, to tam jest wielki biurowiec, jeden z podejrzewam droższych do wynajmu biur w Warszawie, więc może tną koszty. Nie dopytywałam o szczegóły, bo mnie to już nie dotyczy.
Aaaaha, jassne


Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Raz mnie nie przyjęli, więc nie zgłaszam się tam ponownie.
Z jednej strony racja, z drugiej - nie zawsze. Nie chodzi o wysyłanie co kilka miesięcy (tych samych zdjęć), ale zazwyczaj marzenia o karierze modelki dochodzą do głosu u nastolatek, których wygląd mocno się zmienia w krótkim czasie. Może się okazać, że jeśli agencja nie była zainteresowana daną osoba teraz, to za rok (inny wzrost, inne rysy twarzy, inne proporcje sylwetki) mogą być zainteresowani.

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Póki co wysłałam mailem fotki do SPP, a teraz szukam fotografa, żeby mi zrobił polaroidy i pójdę tam osobiście.
Najczęściej kolejność jest odwrotna, polaroidy (niekoniecznie od fotografa), wysłanie do agencji
Choć jak się wybierasz na casting (nie "znienacka", bez uprzedzenia), to zdjęcia możesz zabrać (książkę), ale najczęściej to przesłane zgłoszenie ze zdjęciami jest podstawą do zaproszenia kandydatki.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 12:11   #7
Angela992
Modelka amatorka :D
 
Avatar Angela992
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Agencja fotomodelek

To znaczy z tym moim startem do SPP to było tak, że zrobiłam mały falstart, bo wysłałam im mailem raczej kiepskie fotki robione w domu i mi nie odpisali. Dlatego teraz chcę zrobić porządne i pójść z nimi osobiście. Także może to faktycznie odwrotnie załatwiam, ale trochę się dokształciłam w międzyczasie i dlatego.

Dlaczego 2 razy piszesz "taaa, jasne". Jesteś strasznie nieufny do ludzi, czy co? Opisałam historię tak jak było. Przez ostatnie dni przeglądałam opinie o agencjach wpisując w google hasła typu "jaka agencja modelek", "agencja modelek i fotomodelek opinie" itp. Trafiłam na kilka wątków na kafeterii i jeden był o Aga models. Wpadłam też na forum wizaż, które zwykle tylko czytam, a nie piszę, a że był temat ciekawy, to napisałam. Nie muszę nic pisać, jeśli ma mi ktoś odpowiadać, że ściemniam... Chciałam po prostu pomóc dziewczynie z pierwszego postu i to wszystko...
Angela992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-26, 13:56   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Agencja fotomodelek

Cytat:
Napisane przez Angela992 Pokaż wiadomość
Jesteś strasznie nieufny do ludzi, czy co?
Nie, tylko ostrożny. Nie chodzi konkretnie o agencję z tego tematu, ale o treść różnych wiadomości, ofert i propozycji, które dostają dziewczyny praktycznie w kilka minut od rejestracji na portalach "z modelkami". Zwróć uwagę, co napisałem pod tymi cytatami - napisałem, że jeśli coś zaniepokoiło autorkę pytania, a szczególnie wiadomości podobne do cytowanych, to powinna posłuchać swojej intuicji (i dodałem, że w mojej ocenie to nie jest standardowy sposób kontaktów modelki z agencją).
Nasłuchałem się dość dużo o różnych sposobach na wyciągane zdjęć od dziewczyn, niektóre z nich kończyły się próbami szantażu, czytałem wiadomości, podesłane przez modelki, dlatego mam takie, a nie inne podejście:
1) jeśli oferta jest anonimowa, to upewnij się, że pochodzi od tej osoby i firmy, za którą się podaje nadawca (np. strona, adres, kontakt do firmy, sprawdzenie, czy dana osoba faktycznie coś takiego prowadzi)
2) jeśli oferta jest anonimowa i "rewelacyjna" (np. sesja do reklamy ubrań z honorarium "średnie/wysokie xxxx zł", kierowana do modelki nie mającej żadnego doświadczenia, z zapewnieniem, że sesja będzie u niej w mieście, w jakimś hotelu, tylko "wyślij domowe zdjęcia w bieliźnie"), to szkoda czasu na odpisywanie
3) jeśli w trakcie rozmowy druga strona prosi o zrobienie kolejnych, i kolejnych zdjęć, i znowu kolejnych, coraz bardziej "rozebranych", lub o pokazanie się "na kamerce" (gdy druga strona nie ma kamerki, a mikrofon ma zepsuty, nie może go włączyć itp teksty, a rozmowa telefoniczna jest niemożliwa z dowolnego powodu), to szkoda czasu na odpisywanie
Praktycznie wszystkie "podejrzane oferty" można odrzucić z jednego z tych punktów. I dopiszę jeszcze raz, nie chodzi o agencję wspomnianą w pytaniu, tylko o metody działania osób wyłudzających zdjęcia. Jeśli jakakolwiek agencja wysyła wiadomości, które mogą pasować do jednego z tych schematów, to w jej interesie warto, aby zmieniła sposób działania, bo wiele osób z ostrożności może zerwać z nimi kontakt.
Wspomniałaś o "nieufności" - nie chodzi o to, czy ja jestem nieufny, tylko o to, że to dziewczyny powinny być nieufne. Tym bardziej, jeśli są bardzo młodymi osobami, dopiero zaczynają, i nie mają żadnego doświadczenia w kontaktach z agencjami i fotografami, nie wiedzą, co jest standardem (jak np. polaroidy), a co nie (np. domowe zdjęcia nago, lub nagie pokazanie się na kamerce).
Chyba nie napisałem, że w wielu przypadkach nadawcy takich dziwnych ofert podają się za kobiety. To ma wzbudzić zaufanie, bo jak facet prosi o fotki topless, to pewnie jest zbokiem, ale jak kobieta, to na pewno "chodzi o kształt piersi". Jeśli rozmowa głosowa z taką panią jest niemożliwa, to w większości przypadków można założyć, że nadawcą nie jest "pani", tylko "pan", i dlatego nie można go zobaczyć na kamerce, ani z nim porozmawiać, a kontakt musi się ograniczać do pisania maili i wiadomości
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 14:07   #9
Angela992
Modelka amatorka :D
 
Avatar Angela992
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Agencja fotomodelek

No ok, rozumiem. Jeśli nie masz na myśli konkretnie AGA Models, tylko tak ogólnie ostrzegasz, to czy możesz wymienić jakieś agencje, które są niezbyt godne zaufania i o których masz jakąś wiedzę, że nie warto się zgłaszać? Których unikać i tak dalej? Co do zdjęć w hotelu albo u kogoś w domu, to oczywiście nigdy na takie coś bym się nie zgodziła. Nie wierzę też w bajki, że zarobię np. 8000zł za sesję, gdy nie mam doświadczenia. Tu się zgadzam oczywiście. Miesięcznie może się uda tyle wyciągnąć, chociaż też pewnie nie na początku i na pewno nie za jedną sesję. A jakie masz zdanie o SPP? Wiem, że o wielu nawet tych znanych agencjach chodzą nieciekawe opinie, np. o Rores z Krakowa, że tam jakiś oszołom rządzi, który nie szanuje dziewczyn, a z kolei GAGA z Poznania dba tylko o gwiazdy, a te mniej znane modelki olewa. O SPP nic złego nie znalazłam, czyli chyba mogę się tam bez obaw zgłaszać?
Angela992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 14:48   #10
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Agencja fotomodelek

Kiedyś działało forum promodels, ale chyba coś się pozmieniało i już nie istnieje, to było miejsce z konkretnymi informacjami "z pierwszej ręki". Teoretycznie możesz zapytać na forum maxmodels, ale nie podejrzewam, żeby pojawiło się dużo konkretnych odpowiedzi.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 15:14   #11
Angela992
Modelka amatorka :D
 
Avatar Angela992
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Agencja fotomodelek

Ok, dziękuję bardzo.
Angela992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 22:17   #12
gbl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Agencja fotomodelek

Aga Models to fejk
https://f.kafeteria.pl/temat/f1/aga-...inie-p_7363216


dzisiaj była tam zażarta dyskusja owego fejka z innymi, jutro ponoć ma być jakaś strona dla poszkodowanych
gbl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 16:55   #13
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Agencja fotomodelek

Ciekawe, akcja rozwija się jak (nomen omen) w dobrym kryminale
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-30 17:55:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.