Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-20, 09:36   #1
jboberebel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Exclamation

Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?


Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?
jboberebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 15:37   #2
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez jboberebel Pokaż wiadomość
Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?
Może. "Nauczyciel" na tym podforum może wszystko.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 14:28   #3
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez jboberebel Pokaż wiadomość
Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?
Nie może - nie ma prawa kierować się emocjami żadnymi w tym seksualnymi. Rozumiem, że chciał żebyś mu dała a Ty odmówiłaś i dlatego założyłaś wątek na tym podforum - o seksie.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 08:48   #4
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez jboberebel Pokaż wiadomość
Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?

Czy ta średnia uwzględnia oceny, które masz tylko?
Dlaczego nie nadrobiłeś kartkówek? Może nauczyciel w ich miejsce wstawił 1 i średnia wcale nie wynosi 2,15 już?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 09:22   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Zakładam, że to co wystawił to ocena proponowana - jeszcze jakieś 2 tygodnie masz na poprawę. I tak, jeśli kartkówek nie napiszesz, możesz dostać 1. Polecam lekturę przedmiotowego systemu oceniania średnia 2,15 to bardzo słabo, obstawiam, że liczysz zwykłą średnią - sumujesz oceny i dzielisz wynik przez liczbę ocen. A jednak są oceny ważniejsze i mniej ważne. Jeśli z kartkówek, sprawdzianów masz 1, a z pracy domowej 3 - no to sorry, ale...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 15:39   #6
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Średnia 2,15 kłóci się z dobrymi ocenami. Słabiutko.

Podpisuję się pod tym, co zostało już napisane przez dziewczyny. Od siebie dodam tylko, że może nauczyciel wymaga zaliczenia wszystkich partii materiału żeby uzyskać pozytywną ocenę: czyli żeby z każdego większego sprawdzianu ocena była pozytywna i już jedna jedynka oznacza brak zaliczenia semestru. U mnie w szkole obowiązywał taki system (na studiach z resztą też), sprawdziany poprawiało się do skutku (tego już niestety na studiach nie było), a ci którzy zostawiali to na koniec semestru zazwyczaj się nie wyrabiali.
Polecam zapoznać się dokładnie z zasadami oceniania panującymi u Ciebie w szkole zanim zaczniesz wdawać się w dyskusję o tym, że ocena jest niesprawiedliwa. W każdym momencie też możesz podejść do nauczyciela i zapytać o wyjaśnienia (byle nie z pretensją).
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:29   #7
Rezolutna_Frania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Jeśli nie byłaś na sprawdzianie i nie poprawiłaś tych ocen, tak, masz ocenę niedostateczną. Miałam ucznia, który na sprawdzianie był, i ma nieobecność - bo po sprawdzianie wyszedł gdzieś. Ma zatem jedynkę za sprawdzian, bo oblał, drugą jedynkę za stosunek do przedmiotu, i nieusprawiedliwioną nieobecność - choć kłóci się, że nie mógł dostać jedynek, skoro go nie było.
Rezolutna_Frania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-15, 11:59   #8
marta_sokolska
Raczkowanie
 
Avatar marta_sokolska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez jboberebel Pokaż wiadomość
Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?
Jesteś uczniem, wiec zapewne uczono cie o czymś takim jak średnia ważona. W skrócie, to że dostalas piatke za prace domową nie ma takiej samej "mocy" jak jedynka z kartkówki czy sprawdzianu. Wiec obstawiam, że licząc sobie średnia po prostu dodałaś wszystkie oceny jak leci i podzielilas je przez ich ilosc. A to po prostu tak nie dziala xD

PS. Jakim cudem masz dobre oceny, skoro dwie jedynki z kartkówek dają ci tak niską średnią jak 2,15? To jest matematycznie niewykonalne.

Edytowane przez marta_sokolska
Czas edycji: 2019-03-15 o 12:01
marta_sokolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 10:18   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez Rezolutna_Frania Pokaż wiadomość
Jeśli nie byłaś na sprawdzianie i nie poprawiłaś tych ocen, tak, masz ocenę niedostateczną. Miałam ucznia, który na sprawdzianie był, i ma nieobecność - bo po sprawdzianie wyszedł gdzieś. Ma zatem jedynkę za sprawdzian, bo oblał, drugą jedynkę za stosunek do przedmiotu, i nieusprawiedliwioną nieobecność - choć kłóci się, że nie mógł dostać jedynek, skoro go nie było.
Może trochę poniewczasie, bo wątek sprzed kilku miesięcy, ale NIE, nie masz racji.
Dostał jedynkę ze sprawdzianu- sprawiedliwie.
Ale drugą, za stosunek do przedmiotu (ucieczka)? Od ucieczek i godzin nieusprawiedliwionych jest chyba ocena ze sprawowania, a nie z przedmiotu.

U nas było tak w liceum. Nie można dostać jedynki za nieobecność. U nas nauczyciel wyznaczał termin poprawy, a jak się ktoś nie stawił to trudno, jego strata, jedynka zostawała (nie dotyczyło to kartkówek, bo nie było możliwości poprawy kartkówek, tylko sprawdziany wolno było poprawiać).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 23:15   #10
WeronikaTrymarska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Może trochę poniewczasie, bo wątek sprzed kilku miesięcy, ale NIE, nie masz racji.
Dostał jedynkę ze sprawdzianu- sprawiedliwie.
Ale drugą, za stosunek do przedmiotu (ucieczka)? Od ucieczek i godzin nieusprawiedliwionych jest chyba ocena ze sprawowania, a nie z przedmiotu.

U nas było tak w liceum. Nie można dostać jedynki za nieobecność. U nas nauczyciel wyznaczał termin poprawy, a jak się ktoś nie stawił to trudno, jego strata, jedynka zostawała (nie dotyczyło to kartkówek, bo nie było możliwości poprawy kartkówek, tylko sprawdziany wolno było poprawiać).
Miałam przykład u kuzynki. Też miała wyższą średnią, a dostała PAPCIA. Malo tego poprawiała sprawdzian, poprawiła go i gościu nie wpisał jej go jako poprawy - w takim przypadku ocena 1 powinna się nie liczyć, a w zamian do s©edniej powinno się liczyć tę z poprawy, a on jej wpisał tę poprawkową obok jedynki. I pomimo iż średnia wychoidziła jej wyższa, w każdy sposób liczona, łącznie z tzw. ważeniem ocen, to i tak jej wpisał papcia.
WeronikaTrymarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-10 00:15:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.