Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-20, 07:13   #1891
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez justynazielinska95 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o interpretacje wyników badań, nie rozumiem co jak ma się do drugiego.
TSH: 1,680
FT3: 3,64
FT4: 1,26
anty TPO: 10,89
anty TG: <10


Dodam,że zrobiłam te badania z zalecenia ginekolog, dlatego,że mam od 8 miesięcy problem z nadmiernym wypadaniem włosów, dodatkowo doszły wypryski ropne na twarzy, a ostatnimi czasy doszły obajwy typu nagłe uczucie ciepła, osłabienie, nadmierne pocenie się, zwłaszcza plecy oraz wilgotne dłonie.
Poprosimy normy.

Na pierwszy rzut oka jest ok i nie obstawiałabym tutaj przyczyny wypadania włosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 08:42   #1892
justynazielinska95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

FT3 2,00-4,40
FT4 0,93-1,71
anty TpO 0,00-35,00
anty TG 0,00-115,00


Dodam,że zrobiłam wiekszość badań i wszytkie na moje oko wydają się prawidłowe, ale zastanawa mnie jedno, czy zmiana trybu życia i rozpoczęcie aktywności fizycznej mogło przyczynć się do osłabienia i wypadania włosów.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Miałam jakieś 4 miesiące temu podwyższony kortyzol.
Czy mam się martwić wynikiem jeżeli 17 Oh progesteron wyszedł mi 1,30 ng/ml

przy normach (0,2-1,3 ng/ml)
justynazielinska95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 20:39   #1893
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez justynazielinska95 Pokaż wiadomość
FT3 2,00-4,40
FT4 0,93-1,71
anty TpO 0,00-35,00
anty TG 0,00-115,00


Dodam,że zrobiłam wiekszość badań i wszytkie na moje oko wydają się prawidłowe, ale zastanawa mnie jedno, czy zmiana trybu życia i rozpoczęcie aktywności fizycznej mogło przyczynć się do osłabienia i wypadania włosów.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Miałam jakieś 4 miesiące temu podwyższony kortyzol.
Czy mam się martwić wynikiem jeżeli 17 Oh progesteron wyszedł mi 1,30 ng/ml

przy normach (0,2-1,3 ng/ml)



Wyniki sa ok. 17 oh też.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 11:38   #1894
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Kilka dni temu robiłam badania prolaktyny . Wyszło mi 711 gdzie normą jest 102-496 :/ czy ktoś miał podobne wyniki? Czy to duże odchylenie ...nie wiem co myśleć.
Bardzo możliwe , że jest to winowajca moich niepowodzen ciążowych
To dopiero początek a już boje się kolejnych badań. Lekarz powiedział, żeby przyjść do niego jak już wszystkie badania będą porobione ....więc jakieś 3 tygodnie ehh przez 3 tygodnie to sama diagnoze sobie postawie ( nie daj Boże)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 15:56   #1895
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Kilka dni temu robiłam badania prolaktyny . Wyszło mi 711 gdzie normą jest 102-496 :/ czy ktoś miał podobne wyniki? Czy to duże odchylenie ...nie wiem co myśleć.
Bardzo możliwe , że jest to winowajca moich niepowodzen ciążowych
To dopiero początek a już boje się kolejnych badań. Lekarz powiedział, żeby przyjść do niego jak już wszystkie badania będą porobione ....więc jakieś 3 tygodnie ehh przez 3 tygodnie to sama diagnoze sobie postawie ( nie daj Boże)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój TŻ ma podobny problem, wprawdzie nie aż tak wysoki poziom ale też znacznie podwyższony. Koniecznie zrób prolaktynę w obciążeniu, to badanie pokaże co jest przyczyną. U mojego TŻ jest to mikrogruczolak przysadki, na szczęście nie trzeba go usuwać i wystarczy leczenie farmakologiczne. Leki bardzo szybko obniżają poziom prolaktyny, po dobraniu właściwej dawki łatwo można dojść do normy.

Co do niepowodzeń ciążowych to raczej tak, prolaktyna rozwala wszystkie hormony od tarczycy po płciowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 16:10   #1896
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mój TŻ ma podobny problem, wprawdzie nie aż tak wysoki poziom ale też znacznie podwyższony. Koniecznie zrób prolaktynę w obciążeniu, to badanie pokaże co jest przyczyną. U mojego TŻ jest to mikrogruczolak przysadki, na szczęście nie trzeba go usuwać i wystarczy leczenie farmakologiczne. Leki bardzo szybko obniżają poziom prolaktyny, po dobraniu właściwej dawki łatwo można dojść do normy.

Co do niepowodzeń ciążowych to raczej tak, prolaktyna rozwala wszystkie hormony od tarczycy po płciowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badałam hormony tarczycy... wszystkiie są ok . Nie wiem o co to chodzi . Czytałam o ewentualnyxg objawach - nie mam żadnych. Stresuje mnie to . Mam 35 lat staram się o pierwsze dziecko i od pół roku nic. Teraz jeszcze ta prolaktyna. Jak przed 40 zajdę to będzie cud.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 17:05   #1897
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Badałam hormony tarczycy... wszystkiie są ok . Nie wiem o co to chodzi . Czytałam o ewentualnyxg objawach - nie mam żadnych. Stresuje mnie to . Mam 35 lat staram się o pierwsze dziecko i od pół roku nic. Teraz jeszcze ta prolaktyna. Jak przed 40 zajdę to będzie cud.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopytałam TŻ, jednak miał sporo wyższy poziom od Ciebie. U TŻ też nie było widocznych objawów, oprócz nerwowości i tego że nie mogłam zajść w ciążę. Po dokładnym sprawdzeniu innych hormonów okazało się że prolaktyna rozwaliła tyle, że raczej na dziecko nie mamy co liczyć.

Tak jak pisałam, leki działają szybko, więc jeśli inne hormony masz w porządku to nie masz czym się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 18:24   #1898
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dopytałam TŻ, jednak miał sporo wyższy poziom od Ciebie. U TŻ też nie było widocznych objawów, oprócz nerwowości i tego że nie mogłam zajść w ciążę. Po dokładnym sprawdzeniu innych hormonów okazało się że prolaktyna rozwaliła tyle, że raczej na dziecko nie mamy co liczyć.

Tak jak pisałam, leki działają szybko, więc jeśli inne hormony masz w porządku to nie masz czym się martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz , że nieodpowiedni poziom hormonów może coś zmienić nieodwracalnie ? Nie wiedziałam i tym . Czy lekarze mówią ,że nie ma szans ? To straszne.
Ja jestem złosnikiem strasznym. W rodzinie mówią ( pół żartem pół serio) , że ja urodziłam się już wkur****na i tak zostało a może to przez prolaktynę. No ostatnio w pracy nie mam w ogóle cierpliwości


Aha nie wszystko jeszcze mam zbadane. Zostal progesteron i estradiol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez AnnaLenna
Czas edycji: 2019-01-24 o 18:25
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 20:54   #1899
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Myślisz , że nieodpowiedni poziom hormonów może coś zmienić nieodwracalnie ? Nie wiedziałam i tym . Czy lekarze mówią ,że nie ma szans ? To straszne.
Ja jestem złosnikiem strasznym. W rodzinie mówią ( pół żartem pół serio) , że ja urodziłam się już wkur****na i tak zostało a może to przez prolaktynę. No ostatnio w pracy nie mam w ogóle cierpliwości


Aha nie wszystko jeszcze mam zbadane. Zostal progesteron i estradiol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zależy od tego dlaczego hormony mają nieodpowiedni poziom i które. U mężczyzn wysokie fsh oznacza bezpłodność, może być efektem wysokiej prolaktyny. TŻ bierze lek który teoretycznie oprócz prolaktyny powinien obniżać też fsh, ale spadła tylko prolaktyna a fsh ani drgnie. Próbujemy szukać rozwiązań gdzie się da, ale już stoimy pod ścianą i więcej opcji nie mamy.

Zrób komplet badań, na ich podstawie lekarz będzie mógł postawić właściwą diagnozę. U kobiet o wiele łatwiej jest wyrównać różne poziomy hormonów, więc w razie potrzeby lekarz na pewno dobierze Ci właściwe leki. Trzymam kciuki za to żeby udało Ci się szybko zajść w ciążę i za zdrowie malucha!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 21:48   #1900
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Badałam hormony tarczycy... wszystkiie są ok . Nie wiem o co to chodzi . Czytałam o ewentualnyxg objawach - nie mam żadnych. Stresuje mnie to . Mam 35 lat staram się o pierwsze dziecko i od pół roku nic. Teraz jeszcze ta prolaktyna. Jak przed 40 zajdę to będzie cud.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Prolaktyna skacze od stresu i nerwów. Jesli jestes osoba wrazliwa i niespokojna to mozesz miec ja podwyzszona wtedy nazywa sie to hiperprolaktynemią czynnosciowa. Trzeba robic badanie bedac wyspanym. Dzień przed badaniem nie mozna nic trenować, a rano przed pobraniem krwi trzeba unikać wysiłku i usiąść na spokojnie na kilka minut. To bardzo czuły parametr. Jednego dnia moze byc ponad norme, a drugiego w normie, wiec nie ma co sie tak stresowac, bo moze to miec wplyw na wynik.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 08:31   #1901
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Prolaktyna skacze od stresu i nerwów. Jesli jestes osoba wrazliwa i niespokojna to mozesz miec ja podwyzszona wtedy nazywa sie to hiperprolaktynemią czynnosciowa. Trzeba robic badanie bedac wyspanym. Dzień przed badaniem nie mozna nic trenować, a rano przed pobraniem krwi trzeba unikać wysiłku i usiąść na spokojnie na kilka minut. To bardzo czuły parametr. Jednego dnia moze byc ponad norme, a drugiego w normie, wiec nie ma co sie tak stresowac, bo moze to miec wplyw na wynik.
Hmm ale czy wtedy badanie naprawdę odzwierciedla faktyczny stan? jeśli codziennie ćwiczymy (lub prawie codziennie), mamy stresującą pracę i inne problemy osobiste to właśnie chyba w takiej 'codzienności' trzeba zrobić badanie a nie specjalnie się odstresować, wyspać, nie ćwiczyć, wysłać głowę na wakacje i iść dopiero na badanie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-26, 11:08   #1902
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Hmm ale czy wtedy badanie naprawdę odzwierciedla faktyczny stan? jeśli codziennie ćwiczymy (lub prawie codziennie), mamy stresującą pracę i inne problemy osobiste to właśnie chyba w takiej 'codzienności' trzeba zrobić badanie a nie specjalnie się odstresować, wyspać, nie ćwiczyć, wysłać głowę na wakacje i iść dopiero na badanie.
Niestety, to jest takie badanie. W przypadku osób w zasadzie zdrowych, u których źródłem problemu jest stres wynik jest bardzo mało miarodajny. Można powtórzyć badanie kilka razy w określonych odstępach czasu i sprawdzić trend długoterminowy. Można też robić badania w określonych sytuacjach, np. jeden po kilku dniach wolnego, jak jest się zrelaksowanym i wypoczętym a drugi w środku tygodnia pracy. Wtedy widać czy winowajcą jest stres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 13:58   #1903
joannieel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 20
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg BB6D9B69-5A3D-4761-A1AF-49592E4ECF5E.jpeg (147,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 7ED8230C-729F-459B-AA0E-EE8169F77B7B.jpeg (95,0 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg EC91F635-DE1D-4EF1-9815-EFE2297991C5.jpeg (115,1 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez joannieel
Czas edycji: 2019-02-19 o 14:10
joannieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 20:36   #1904
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez joannieel Pokaż wiadomość
Hej, mam dręczące mnie pytania odnośnie mojego stanu zdrowia.. od kilku lat wypadają mi włosy, wydałam już dużo pieniędzy w suplementację itd, wizyty u dermatologów kończyły się przepisywaniem kolejnych specyfików.. Mieszkam obecnie zagranica. Niedawno zdecydowałam się na wizyte u ginekologa i endokrynologa. Według wyników endokrynolog twierdzi ze moje wypadanie włosów nie ma związku z hormonami, natomiast ginekolog stwierdził inaczej i po badaniu Usg (stwierdził ze mam kompetencje do PCOS) przepisał mi Bella Hexal (odpowiednik polskiej Diane 35 - Cyproteronacetaat/Ethinylestradiol 2mg/35mcg) jednak ze względu na to ze wystąpiły u mnie skutki uboczne utrudniające funkcjonowanie zmieniono mi je na Aristelle (odpowiednik Jeanine - Dienogest (2 mg) Ethinylestradiol (0,03 mg). Po tych drugich pigułkach wypadanie wzmozylo się!!!! Teraz włosy wypadają mi masakrycznie, przed tymi wszystkimi badaniami itd., nigdy czegoś takiego nie widziałam.. Zrozpaczona udałam się do innego ginekologa.. który stwierdził ze nic mi nie jest.. ze badania mam w normie i on NIE WIE NA CO MNIE LECZONO!!! Na nowo zrobił mi usg i powiedział ze wszystko jest w porządku. Kazał odstawić mi całkowicie leki, pobral mi krew by powtórzyć badania hormonow. Proszę pomóżcie mi bo jestem w okropnym stanie psychicznym, boje się ze będę łysa, nie wiem któremu lekarzowi wierzyć, wypada iść do kolejnego, a czas tu odgrywa ważna role bo włosy wciąż lecą. Na wyniki muszę czekać 10 dni.. i tu tez dręczy mnie jedno, czy wynik będzie miarodajny skoro byłam wtedy W TRAKCIE brania pigułek? Dokładnie pod koniec opakowania?

Proszę pomóżcie



Dodam jeszcze ze zawsze miałam nieregularne miesiączki, nigdy nie były na czas, zdażyło się wcześniej..



Wstawiam wyniki (są po niemiecku ale myśle ze da się zrozumieć) jeżeli nie to przetłumaczę.

W ktorym dniu cyklu byly robione te badania?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 05:14   #1905
joannieel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 20
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg F61A9CAF-EEC4-4945-B816-768AFF48DE4A.jpg (62,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg A4D47F64-AB99-49BB-BFA9-506AB777E0F7.jpg (57,6 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez joannieel
Czas edycji: 2019-02-19 o 14:09
joannieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 05:15   #1906
joannieel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 20
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

,

Edytowane przez joannieel
Czas edycji: 2019-02-19 o 14:10
joannieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 10:43   #1907
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Szkoda, ze Ci lekarz nie powiedzial,ze wiekszosc badan hormonow trzeba wykonac w 2-4 dniu cyklu.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 17:08   #1908
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Czy zawsze to musi być 2-4 dzień cyklu?
Ja idę niedługo na badania do szpitala na oddział endo-gin i mam sztywny termin ustalony, a będę wtedy jakoś w 20 d.c. i lekarka powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Z tego co wiem to tam wszystkich umawiają na konkretne terminy a nie w zależności od dnia cyklu.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 17:18   #1909
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Czy zawsze to musi być 2-4 dzień cyklu?
Ja idę niedługo na badania do szpitala na oddział endo-gin i mam sztywny termin ustalony, a będę wtedy jakoś w 20 d.c. i lekarka powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Z tego co wiem to tam wszystkich umawiają na konkretne terminy a nie w zależności od dnia cyklu.
Część hormonów robi się około 3 dnia cyklu, część po owulacji. Bez tego nie ma punktu odniesienia, bo poziomy hormonów płciowych zmieniają się w zależności od fazy cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 07:33   #1910
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Mam pytanie. Czy ginekolog oprócz endokrynologa może mi dać skierowanie na wszystkie badania hormonalne? Chcę pójść na depilację laserową, ale wpierw sprawdzić czy nie mam bałaganu w hormonach. Do endokrynologa na NFZ nie mam szans, bo kolejki od 4 do 10 lat, więc chcę pójść prywatnie, ale nie po to aby za pierwszą wizytę dać 150zł i tylko dostać skierowanie, stąd moje pytanie. Mam jeszcze drugie. Które badania nie są teraz refundowane? Czy jeżeli większość nie jest to mogę sobie je wykonać sama, bez skierowań? Jeżeli tak to w jakim dniu cyklu?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:12   #1911
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Nie wiem czy na wszystkie ale ja od ginekologa na nfz dostalam na pewno na testosteron, progesteron, estrogen
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 06:16   #1912
Marika987x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Czy to zaburzenia hormonalne?Zawsze regularna miesiaczka spoznia sie juz 14 dni. Ostatni raz kochalam sie w pazdzierniku, w kazdym cyklu od pazdziernika mialam miesiaczke w terminie. Nie mam zadnych objawow oprocz nasilonego tradziku i jestem troche spuchnieta-nie moge zdjac pierscionkow.Co to moze byc? Isc do lekarza czy jeszcze poczekac?
Marika987x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 20:42   #1913
klaudiakoltonowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 21
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Też tak uważam. Ostatnio byłam w Invikcie i załatwiłam wszystko w jednym miejscu. Cena też była spoko.Więc, szukajcie takich miejsc, gdzie jest szeroka oferta.
klaudiakoltonowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 12:13   #1914
bozenaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 23
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Najlepiej robić badania hormonów w placówce z szeroką ofertą, żeby nie biegać i nie szukać klinik
bozenaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 18:25   #1915
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Dziewczyny, jak patrzeć na wyniki badań przy zespole policystycznych jajników?
Możemy określić, że 20 d.c to II faza? Co jeśli jeszcze albo w ogóle w tym cyklu nie było owulacji?

Miałam badania robione w 20 d.c. Mieszczę się w normie dla fazy lutealnej (II) ale nie dla fazy folikularnej (I). Od poprawności tego wyniku zależy czy mam robić dalsze badania no i sama nie wiem
Cykl miałam wtedy bodajże 34 dniowy ale coś mi świta, że owulację 'czułam' że mogłam mieć jednak po tych badaniach stąd nie daje mi to spokoju. Lekarz, który interpretował wynik mnie zbył
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 10:20   #1916
elizaliza08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 12
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Nie wiem czy na wszystkie ale ja od ginekologa na nfz dostalam na pewno na testosteron, progesteron, estrogen
IzzieSt, ja staram się robić badania profilaktyczne. Ostatnio szukałam jakichś rabatów i znalazłam w Invikcie. Nigdy tam nie byłam, ale chciałabym trochę zaoszczędzić.A czemu prolaktynę nie badasz?
elizaliza08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 18:30   #1917
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elizaliza08 Pokaż wiadomość
IzzieSt, ja staram się robić badania profilaktyczne. Ostatnio szukałam jakichś rabatów i znalazłam w Invikcie. Nigdy tam nie byłam, ale chciałabym trochę zaoszczędzić.A czemu prolaktynę nie badasz?
skąd informacja, że nie badam?

I nie reklamuj placówki. Jakaś laska też z nowym kontem zrobiła to kilka postów przed Tobą. Nic to nie da, aż smutne, że placówki się muszą uciekać do takich sposobów

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2019-03-25 o 18:32
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 09:13   #1918
elizaliza08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 12
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klaudiakoltonowska Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Ostatnio byłam w Invikcie i załatwiłam wszystko w jednym miejscu. Cena też była spoko.Więc, szukajcie takich miejsc, gdzie jest szeroka oferta.
klaudiakoltonowska, a jaka jest cena?

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
skąd informacja, że nie badam?

I nie reklamuj placówki. Jakaś laska też z nowym kontem zrobiła to kilka postów przed Tobą. Nic to nie da, aż smutne, że placówki się muszą uciekać do takich sposobów
Nie reklamuje placówki. Po prostu pytam...
elizaliza08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 18:01   #1919
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej dziewczyny czy ktoras zna sie na normach progesteronu dla starajacych sie o ciaze? Mieszkam w Uk, tu wszystko bagatelizuja a w PL bede dopiero w czerwcu..
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 21:08   #1920
domowerozmowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

klaudiakoltonowska, też wolę załatwić wszystko w jednym miejscu Pod tym kątem placówka jest spoko.
domowerozmowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.