Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-28, 11:51   #31
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez basia80-kicia Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy po zastosowaniu skinoren wasza twarz wyglądała z dnia na dzień coraz gorzej? Moja twarz wygląda o dużo gorzej, powyskakiwało dużo czerwonych zaskórników (krem stosuję od tyg) , dermatolog poinformował mnie żeby się nie zrażać jak wszystko zacznie wychodzić bo należy otworzyć pory żeby wszystkiego z nich się pozbyć, ale nie sądziłam że aż tak będzie to wyglądać. I jak pomyslę że min 3 miesiace moja twarz będzie tak wyglądała koszmarnie to szok
Spokojnie, jak wyglada mega zle i np. cie szczypie, swedzi,piecze to zrob pare dni przerwy i na nowo Rzeczywisci,podstawa sukcesu to nie zrazac sie
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 13:55   #32
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

no mi na poczatku wyskoczylo chyba z 5 takich wiekszych krostek na jednym policzku i to wlasnie z tych zaskornikow w kolorze skory a reszta twarzy byla taka troche jak biedronka jakies takie planki gdzies tam wieksze krostki czolo tez nie wygladalo najlepiej ale teraz sie juz twarz unormowala mysle mam tylko jednego wiekszego pryszcza (zaskorniki niesttety tez) a reszta moze jeszcze cudowna nie jest walcze z przebarwieniami ale jest ok wiec mysle ze to pogorszenie wkoncu ustapi moje utrzymywalo sie tak do miesiaca ale pierwsze 2 tyg byly najgorsze
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 21:11   #33
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

ja zakupilam ten acne derm i widze roznice jest tez dobry chodz wydaje mi sie ze skinoren jest mocniejszy ja nie mam duzego tradzika chodz dwa tyg temu mialam cala buzie ssypana teraz juz nie, czasem jakies krostki wyskocza ale malo uciazliwe i malo widoczne, mi acne derm pomaga, tylko teraz lato i nie wiem czy go nie odstawiac.. bo nie znsoze sie blada , nie chce byc zjarana na heban ale troche opalona, chyba ze cialo sobie troszkie opale a twarz najwyzej kremem brazujacym i ciut ciemniejszy puder i powinno byc ok
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 09:17   #34
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

[QUOTE=gogela; wiec mysle ze to pogorszenie wkoncu ustapi moje utrzymywalo sie tak do miesiaca ale pierwsze 2 tyg byly najgorsze[/QUOTE]
Dzięki za pocieszenie, trochę mi ulżyło , mam nadzieję że u mnie też niebawem będzie lepiej. Ważne żeby wyleczyć buźkę.


---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
no mi na poczatku wyskoczylo chyba z 5 takich wiekszych krostek na jednym policzku i to wlasnie z tych zaskornikow w kolorze skory a reszta twarzy byla taka troche jak biedronka jakies takie planki gdzies tam wieksze krostki czolo tez nie wygladalo najlepiej ale teraz sie juz twarz unormowala mysle mam tylko jednego wiekszego pryszcza (zaskorniki niesttety tez) a reszta moze jeszcze cudowna nie jest walcze z przebarwieniami ale jest ok wiec mysle ze to pogorszenie wkoncu ustapi moje utrzymywalo sie tak do miesiaca ale pierwsze 2 tyg byly najgorsze
Dzięki za pocieszenie, trochę mi ulżyło , mam nadzieję że u mnie też niebawem będzie lepiej. Ważne żeby wyleczyć buźkę.
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 13:15   #35
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

kochane koleżnaki pomózcie mi mam sraszne blizny dziury na twarzy do tego tonę czerwonych plamek po prycholach. naczytalam sie o tym skinorenie że pomaga na to wszystko co napisałam ale...~~
Błagam czy krem czy żel mama zakupić który lepszy na blizny plamy i tonę dziur
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:10   #36
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

myśle ze ci pomoze mozesz sprubowac ja blizn to nie mialam ale za to duzo bardzo duzo czerwonych plamek i znikaja tylko te z policzek tak troche ciezej ale cierpliwie czekam ale jesli masz taki duzy problem dziury blizny to nie lepsze bylyby kwasy u kosmetyczki? ja sie nie znam na nich moze niech jakas bardziej doswiadczona osoba sie wypowie ale slyszalam ze bardzo pomagaja na te sprawy ale chyba nie wolno miec zadnego tradziku przy nich a jesli chodzi czy krem czy zel to raczej bez roznicy ja mam krem ale wiekszosc poleca zel to jak chcesz glowa do gory bedzie dobrze

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

a ja sie jeszcze was zapytam jesli ktokolwiek tu zaglada jaki antybiotyk doustny moglabym stosowac przy skinorenie zeby byl lepszy efekt ???no bo jeszcze krostki sie pojawiaja mniej ale zawcze cos teraz jka sie jakas dziadowska gula zrobila to jak przezywalam bylam nastawiona na calkowite wyleczenie a tu kuku mama przynisola mi jakas recepte na lek chyba robiony w aptece sklad ma cos takiego :
HYDROCORTISONI 1.0
DETREOMYCINI 5.0
AS. SALICYLIN 5.0
RESORCINI 3.0
SPIRYT. 70, 100.
ktos uzywal warto kupic? i prosze napiszcie mi jaki antybiotyk moglabym stosowac
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:04   #37
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ja uzywałam Duac'u przez ponad 2 miesiące [z przerwami na alergie i schodząą skórę ]. Teraz dermatolog zalecił mi Skinoren, w razie czego, gdyby coś wyskoczyło.
Moja siostra używała Skinorenu przez 2 miesiące. Dostała ten krem, bo było z nią lepiej niż ze mną, ale po tej 2-miesięcznej kuracji jej stan sie pogorszył. Wcześniej miała tylko drobne krostki, tzw kaszkę, a teraz kilkanaście czerwonych pryszczy. Dermatolog wydłużył jej kurację o kolejne 2 miesiące, podobno skinoren daje efekty po kilkumiesięcznym regularnym stosowaniu...

A antybiotyk to chyba powinien wypisać dermatolog po zobaczeniu stanu skóry..
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki

Edytowane przez budyniek90
Czas edycji: 2009-07-08 o 13:06
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 13:44   #38
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Ja uzywałam Duac'u przez ponad 2 miesiące [z przerwami na alergie i schodząą skórę ]. Teraz dermatolog zalecił mi Skinoren, w razie czego, gdyby coś wyskoczyło.
Moja siostra używała Skinorenu przez 2 miesiące. Dostała ten krem, bo było z nią lepiej niż ze mną, ale po tej 2-miesięcznej kuracji jej stan sie pogorszył. Wcześniej miała tylko drobne krostki, tzw kaszkę, a teraz kilkanaście czerwonych pryszczy. Dermatolog wydłużył jej kurację o kolejne 2 miesiące, podobno skinoren daje efekty po kilkumiesięcznym regularnym stosowaniu...

A antybiotyk to chyba powinien wypisać dermatolog po zobaczeniu stanu skóry..
ale mnie teraz zmartwiłaś tym wysypem u twojej siostry kurcze już nie wiem czy go zakupić.
Wyczytałam ze krem jest na przebarwienia a żel bardziej na krostki. i dalej nie wiem czy lepszy krem czy zel cena ta sama wiec już nie wiem
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:34   #39
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
ale mnie teraz zmartwiłaś tym wysypem u twojej siostry kurcze już nie wiem czy go zakupić.
Wyczytałam ze krem jest na przebarwienia a żel bardziej na krostki. i dalej nie wiem czy lepszy krem czy zel cena ta sama wiec już nie wiem
Słyszałam od kilku osób, że poprawa pojawia się dopiero po kilku miesiącach stosowania, może na początku wysyp jest normalny Az boję się używać, jak z pojedynczej małej krostki zrobi mi się duża czerwona kropa...
Ale skoro dermatolog to przepisał to chyba nie jest tak źle, Skinoren jest na lekkie odmiany trądziku
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 16:10   #40
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Słyszałam od kilku osób, że poprawa pojawia się dopiero po kilku miesiącach stosowania, może na początku wysyp jest normalny Az boję się używać, jak z pojedynczej małej krostki zrobi mi się duża czerwona kropa...
Ale skoro dermatolog to przepisał to chyba nie jest tak źle, Skinoren jest na lekkie odmiany trądziku
ja to tradziku nie mam wcale no jakiś tam pryszczyk wyskoczy przed @ ale to chyba normalne chciałam to używac na plamy i blizny
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:47   #41
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

na blizny najlepsze beda kwasy i microdermabrazja, micro droga kwasy mozna ciut taniej ale to jesienia badz wczesna wiosna, sama sie wygieram na 3 zabiegi jakos w pazdzierniku

skinoren troche splyci blizny ale to takie plytkie, rozjasniatez przebarwienia ciut.
co do wysypu moze sie tak zdarzyc tym nie trzeba sie zrazac, to minie. na efekty trzeba czekam min 3 mc!! do pol roku. Jak w sumie w kazdej terapi antytradzikowej

co do antybiotyku to mysle ze pownien dermatolog wypisac jaki po obejrzeniu tradziku, bo rodzai tradzika jest wiele. Ja osobiscie polecam dalacin doustnie. Ale to mowie lekars najlepiej stwierdzi bo zalezy czy macie tradzik ropno grudkowy czy inny i jak jest nasilony.
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 09:54   #42
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
na blizny najlepsze beda kwasy i microdermabrazja, micro droga kwasy mozna ciut taniej ale to jesienia badz wczesna wiosna, sama sie wygieram na 3 zabiegi jakos w pazdzierniku

skinoren troche splyci blizny ale to takie plytkie, rozjasniatez przebarwienia ciut.
co do wysypu moze sie tak zdarzyc tym nie trzeba sie zrazac, to minie. na efekty trzeba czekam min 3 mc!! do pol roku. Jak w sumie w kazdej terapi antytradzikowej

co do antybiotyku to mysle ze pownien dermatolog wypisac jaki po obejrzeniu tradziku, bo rodzai tradzika jest wiele. Ja osobiscie polecam dalacin doustnie. Ale to mowie lekars najlepiej stwierdzi bo zalezy czy macie tradzik ropno grudkowy czy inny i jak jest nasilony.
dziękuję za odp. no ja nie mam tradziku sporadyczna krostka ale nie robię z tego tragiedi mam plamy i blizny czerwone i wgłębieia i na to chciałam głównie skinoren ale nie wiem czy zel czy krem
na mikro ide po wakacjach zobaczymy jak to bedzie a kwasiki to sama w domku coś po kombinuję
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 10:29   #43
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

dziewczyny nie martwcie się, to że po dłuższym stosowaniu skinoren cera wyglada o wiele gorzej to normalne. Skinorem ma to do siebie, że otwiera pory i pozbywa się z nim wszystkiego, dlatego na twarzy pojawią się czerwone krostki i bedzie ich o 2 lub 3 razy więcej przed. U mnie było tak samo, poprostu trzeba przeczekać, z dnia na dzień będzie ich mniej a skóra będzie wygladać ładniej .



A ja, mam jeszcze takie dodatkowe pytanie, dermatolog odradził przy tym tradziku lamp bioptron, więc one odpadają. A co sądzicie o saunie, skoro mają się otworzyć pory i zostać wyczyszczone to taka sauna to najlepszy chyba pomysł. Otwiera pory, usuwa z ciała toksyny, itd. Co o tym sądzicie, zapomniałam sie spytać dermatologa ale może wy wiecie?
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 10:50   #44
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez basia80-kicia Pokaż wiadomość
dziewczyny nie martwcie się, to że po dłuższym stosowaniu skinoren cera wyglada o wiele gorzej to normalne. Skinorem ma to do siebie, że otwiera pory i pozbywa się z nim wszystkiego, dlatego na twarzy pojawią się czerwone krostki i bedzie ich o 2 lub 3 razy więcej przed. U mnie było tak samo, poprostu trzeba przeczekać, z dnia na dzień będzie ich mniej a skóra będzie wygladać ładniej .



A ja, mam jeszcze takie dodatkowe pytanie, dermatolog odradził przy tym tradziku lamp bioptron, więc one odpadają. A co sądzicie o saunie, skoro mają się otworzyć pory i zostać wyczyszczone to taka sauna to najlepszy chyba pomysł. Otwiera pory, usuwa z ciała toksyny, itd. Co o tym sądzicie, zapomniałam sie spytać dermatologa ale może wy wiecie?
wydaje mi sie ze sauna jest ok bo ona nie ma szkodliwego swiatła itd przeciez to głownie para wiec jak by ktoś robił sobie w domu parówkę ja tak uważam była kiedyś na saunie i jest to super sprawa nie chorowałam całą zime . robiłam na zmianę z sauna zimne prysznice i znowu sauna i tak kilka razy
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 16:42   #45
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

dziewczyny a co sądzicie o kwasach owocowych czy glikolowych AHA, zabiegi są dość kosztowne do 100 zł, ale podobno dające duże rezultaty. Znalazłam na alegro kwasy dosyć atrakcyjnie cenowo ok 8 zł za ampułkę 2ml czyli na jeden lub dwa zabiegi.

http://www.allegro.pl/item693457616_...sfoliacja.html

http://www.allegro.pl/item691579546_...la_gratis.html

http://www.allegro.pl/item686938882_..._promocja.html
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:46   #46
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez basia80-kicia Pokaż wiadomość
dziewczyny a co sądzicie o kwasach owocowych czy glikolowych AHA, zabiegi są dość kosztowne do 100 zł, ale podobno dające duże rezultaty. Znalazłam na alegro kwasy dosyć atrakcyjnie cenowo ok 8 zł za ampułkę 2ml czyli na jeden lub dwa zabiegi.

http://www.allegro.pl/item693457616_...sfoliacja.html

http://www.allegro.pl/item691579546_...la_gratis.html

http://www.allegro.pl/item686938882_..._promocja.html
moim zdaniem nie warte bo tak naprawde nie wiadomo co tam jest czy rzeczywiście kwas?? ja miała z all. w sumie 20 ampułek i twarz dalej taka sama ja proponuje ci sama Zrobić kwasy luknij np, na strone mazidła com. to nie jest reklama ja dzis zamówiłam 1 raz i czekam na paczkę myśle ze bedzie ok
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 22:05   #47
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Partymix czy po zastosowaniu kwasu potem trzeba nawilżyć kremem? Rozcieńczasz go z wodą czy bezpośrednio nakładasz na twarz?
Boję się że kwas może strasznie mi wysuszyć i podrażnić twarz.
A jeszcze jedno, jakiego używasz glikowego czy mlekowego?
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 22:13   #48
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez basia80-kicia Pokaż wiadomość
Partymix czy po zastosowaniu kwasu potem trzeba nawilżyć kremem? Rozcieńczasz go z wodą czy bezpośrednio nakładasz na twarz?
Boję się że kwas może strasznie mi wysuszyć i podrażnić twarz.
A jeszcze jedno, jakiego używasz glikowego czy mlekowego?
Tak, nałożyć mocno nawilżający krem, przez kolejne dni/tygodnie chronić skórę kremem z wysokimi filtrami.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 22:10   #49
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Tak, nałożyć mocno nawilżający krem, przez kolejne dni/tygodnie chronić skórę kremem z wysokimi filtrami.
a jaki jest najlepszy krem by nie zatykał porów, a co z skinorenem, czy po takim zabiegu mogę nadal go używać. I jak często można nakładać ten kwas na twarz?
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 23:46   #50
Wyfantazjowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 41
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

basia80-kicia :
ja stosuję Skinoren od długiego czasu ( nie powiem od kiedy bo nie pamiętam, a nie chcę kłamać) i powiem ci, że buzia wygląda trochę lepiej.
zaczerwieniania zniknęły (przed zastosowaniem kremu, po umyciu twarzy byłam cała czerwona co doprowadzało mnie do szału) ale niestety trądzik nie zniknął całkiem.
moje czoło wygląda zupełnie tak jak twoje na zdjęciu, a nawet chyba gorzej.
mam pod skórą mnóstwo podskórnych zaskórników ( nie wiem jak to się tam zwie :P ) i nie mam pojęcia jak to usunąć. do kosmetyczki nie pójdę bo boje się, że po wizycie będe miała tego jeszcze więcej.
stosowałam Differin, antybiotyk Summamed , maść Aknemycin i wiele wiele innych. mam dość tych cholernych pryszczy i wiecznie świecącej się cery..
pozdrawiam wszystkich walczących z tym paskudztwem.
nie poddajemy się. walczymy do końca!
Wyfantazjowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 20:08   #51
holga
Raczkowanie
 
Avatar holga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: dogodna
Wiadomości: 57
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Skończyłam stosować Skinoren jakieś dwa miesiące temu. Zużyłam dwie tubki(przepisał mi lekarz, który nawiasem potraktował mnie dość nieciekawie, przegryzając kanapkę i oceniając skórę z 3metrów). Potem z powodu braku pieniędzy kupiłam acne-derm. I ten i ten lek nic mi nie pomógł. Na początku zachwyciłam się działaniem Skinorenu, blizny zrobiły się deko jaśniejsze(dzień przed maturą wyskoczyły mi olbrzymie ropniaki, które pękły przy przemywaniu wodą, pozostawiając blizny), ale skóra pękała, piekła, była wysuszona na wiur. Trudno mi było ją nawilżyć, ale udało się.
Odstawiłam lek, kończąc kurację acne-derm, a blizny ponownie stały się czerwone i bardzo widoczne! Obecnie urzywam No-scar, kremu na blizny. Narazie jestem zadowolona! I to bardzo! Ale, nauczyłam się, że nie warto się cieszyć na samym początku...
__________________
5 miesiąc nie farbuję włosów





holga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 20:54   #52
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

skinoren działa dobrze na moją skórę, ale żel do mycia + woda strasznie podrazniły moja cerę i wysuszyły. Jakie środki polecacie, byle nie PHYSIOGEL, garnier. Mam cerę suchą i bardzoz wrażliwą.A czy używacie podczas skinorenu kremy nawilżające? jeśli tak to jakie, byle nie zapychały porów.
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:29   #53
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

dermatolog polecił do nawilżania cery 3 kremy:
  • La Roche - Posay Effaclar H
  • Physio gel krem
  • Nivea Visage Young Control Shine matujacy żel-krem

Pomimo że mam już trzydziestkę to poleciła mi krem nivea dla młodych i ten zamierzać kupić bo cenowo najtańszy. jeśli ktoś z was uzywał tych kosmetyków czekam na opinie o kremach.
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 09:54   #54
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

mam do was male pytanie wczesniej uzywalam skinoren krem troche mnie pieklo po nalozeniu ale przez chwilke potem nie od jakis 2 tyg uzywam skinoren zel po nalozeniu tak mnie piecze twarz ze juz nie moge wytrzymac minely 2 godziny a mnie dalej szczypie jak zlagodzic to uczucie? do nawilzeniu uzywam krem z va'bry nawilzajaco matujacy skinoren uzywam 2 razy dziennie codzinnie wieczorem po nalozeniu skinorenu odczekam jakas godzine i nakladam krem mam nadzieje ze mi pomozecie
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:05   #55
madam
Raczkowanie
 
Avatar madam
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 43
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

To i ja wtrące swoje 3 grosze

Skinoren żel przepisała mi dermatolog w połowie maja, moim problemem są głównie zaskórniki i grudki. Właśnie kończę tubke i wybieram się do kontroli, ale zauważyłam dużą poprawę. Zgodnie z zaleceniami lekarki na początku smarowalam twarz przez tydzień co drugi dzień, później codziennie, a po paru kolejnych dniach miałam 2x dziennie.

Początkowo twarz dosć mocno szczypała przez kilkanaście minut, po jakichś 2 tygodniach przestała szczypac, a zczęła swędzieć. Zacisnęłam zęby, przeczekałam i smarowałam wedlug poelceń.

Wydaje mi się, że skinoren pomaga zwłaszcza na zaskórniki, bo moich jest duuużo mniej i nie mam takich podskórnych jakby grudek. Na zmiany ropne, które mi czasem wyskakują dostałam clindacne.

Co do oczyszczania twarzy, to lekarka powiedziała, że na moje liczne zaskórniki potrzebne jest mechaniczne oczyszczanie u kosmetyczki i żebym 2 dni przed i 2 dni po nie używała skinorenu. Ale i tak jeszcze nie byłam na oczyszczaniu, a buźke mam dużo gładszą.

Acha, skinoren żel wygląda jak krem
madam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 07:51   #56
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
mam do was male pytanie wczesniej uzywalam skinoren krem troche mnie pieklo po nalozeniu ale przez chwilke potem nie od jakis 2 tyg uzywam skinoren zel po nalozeniu tak mnie piecze twarz ze juz nie moge wytrzymac minely 2 godziny a mnie dalej szczypie jak zlagodzic to uczucie? do nawilzeniu uzywam krem z va'bry nawilzajaco matujacy skinoren uzywam 2 razy dziennie codzinnie wieczorem po nalozeniu skinorenu odczekam jakas godzine i nakladam krem mam nadzieje ze mi pomozecie
jeśli masz cerę suchą to odradzam żel, dermatolog powiedział że jest lepszy do tłustej cery i silniej ją wysusza. Może lepiej skinoren w kremie. Na początku też mnie piekło ale zaraz szybkoo ustępowało. Ale jak przesuszyłam skórę na polikach to koszmar, odstawiłam na 3 dni skinoren i tylko nawilżanie i nawilżanie.
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:34   #57
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

wlasnie mam tlusta cere koszmar powiem i sie dziwie ze tak na nia dziala skinoren zel Ten krem z va'bry moim zdaniem slabo nawilza ale boje sie kupic nowego zeby mnie nie zapchal znowu jeli sie nim posmaruje to rano sie budze z twarza bardzo tlusta czy po innych kremach nawilzajacych tez jest rano taka jest? widzialam jak ktos wyzej polecal jakies kremy nawilzajace bede sobie musiala chyba kupic wczoraj tak mnie pieklo ze posmarowalam cala twarz sudoreamem przeszlo ale boje sie uwyac go codziennie zeby nic mi nie wyskoczylo oj jak sie ciesze ze jest to forum chociaz mozna sie poradzic pozalic
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 14:42   #58
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Witajcie Dziewczyny!
Ja takze uzywam Skinorenu i chce Wam tu, najkrocej jak moge, przyblizyc moja historie ;D

Nie mam jakiegos wielkiego problemu z tradzikiem, nigdy nie mialam z czego sie ciesze. Czasami tylko wyskoczyl jakis malutki syfek, ktory z czasem przeradzal sie w pryszcza. Chcialam sie tego pozbyc jak najszybciej wiec wyciskalam, maltretowalam, zdrapywalam kazdy jeden strupek po zaschnietej krwi, lecial pozniej przezroczysty plyn, robilo sie to ohydne i wielkie. Taka sytuacje mialam 2 razy.
Za pierwszym razem byl to tylko jeden pryszczek, w koncu zszedl i zostala wielka plama na srodku nosa. Przez pol roku nie schodzila, ale uzywalam Alcepalanu i zeszlo Ale bylam zadowolona... Nie na dlugo.
Za drugim razem w jednakowym czasie wyszly 3 pryszcze. Wszystkie zmaltretowane pozostawily plamy. Ale te juz schodzic nie chcialy, minelo juz pol roku na pewno.
Uzywalam wszystkich mozliwych srodkow. Co jakis czas pojawialy sie nowe wypryski i juz nawet niedotykane zostawialy ciemnoczerwone plamy. W te wakacje wybralam sie do dermatologa, dokladniej 30 lipca.
Moja Pani doktor obejrzala moja twarz, uznala, ze nie mam wielkiego problemu, ze te slady to nie sa blizny, tylko przebarwienia i, ze na to pomoze Skinoren zel. Wyszlam od lekarza po 5 minutach bez zadnej umowionej nastepnej wizyty itd. Kupilam ten lek i jakiez bylo moje zdziwienie, gdy przeczytalam na ulotce, ze tylko krem pomaga na przebarwienia, a zel juz nie.
Uzywam Skinorenu 2 razy dziennie, bez zadnej przerwy od 31 lipca. Nie wysypalo mnie jakos specjalnie - tak jak juz mowilam nigdy nie mialam problemu z tradzikiem, sporadyczne wypryski. Jedynym efektem ubocznym bylo to, ze bardzo mnie szczypalo. Ale to tez juz powoli przechodzi, takze daje rade.
UWAGA! Moja pani doktor zakazala mi uzywac przy kuracji wszystkich innnych kosmetykow! Nawet kremu nawilzajacego! Trzymam sie tej reguly caly czas, moge jedynie potraktowac moje wypryski i blizny korektorem. Wiem, ze za wczesnie na jakies efekty, dlatego mam kilka pytan do Was. Dodam, ze wypryski i przebarwienia mam TYLKO na nosie, a smaruje na nim i wokol niego (wedlug zalecenia dermatologa).

1. Czy zel w ogole pomoze mi na przebarwienia skoro pisze, ze na takie problemy to tylko krem? Czego wy uzywacie/uzywalyscie? Kremu czy zelu?
2. Czy po miesiacu uzywania moge zobaczyc jakies efekty czy nie ma kompletnie szans? Chodzi mi o te blizny...
3. Czy jesli skonczy mi sie zel, moge go zamienic na tanszy Acne - derm? Czy ten lek takze moze mi pomoc? I czy moge tak przerwac kuracje skinorenem?

To chyba wszystko. Jakby mi sie cos przypomnialo to napisze.
Z gory dziekuje i pozdrawiam. Justyna.
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 17:25   #59
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

hej
1.ja wczesniej uzywalam kremu a teraz mam zel ale sadze ze to bez roznicy szczypanie mi juz przeszlo wiec jest ok i te przebarwienia naprawde schodza tylko trzeba czasu ok 3 miesiecy na ich pozbycie mi w trakcie kuracji twarz sie oczyszczala wiec mam jesze slady ale czekam cierpliwie jak pozbede sie tradziku slady na pewno znikna

2. Po miesiacu to nie wiem czy znikna tak zeby nic nie bylo... napewno twarz bedzie ladniejsza gladsza i slady zbledna

3. Ja wole nieryzykowac sa osoby ktore mowia ze to jest to samo i tak samo na nie dziala ale sa tez takie ktore chwala sobie jedynie skinoren albo tylko acne derm ( tez bylam ciekawa i tyle przeczytalam tych opini ze loo) narazie zobacz jak bedzie dzialal skinoren powodzenia
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 19:07   #60
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

O... Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz. Najbardziej denerwuje mnie, ze Skinoren ma date waznosci 28 dni od pierwszego otwarcia
Ryzykowal ktos, uzywajac go po przeterminowaniu? Szczerze mowiac boje sie, ze to zaszkodzi mojej twarzy, ale z drugiej strony tego leku chyba duzo mi zostanie i takie troche marnotrwactwo. Co sadzicie?
A co do Acne-dermu to naprawde zastanawiam sie ciezko czy nie kupic nastepnym razem wlasnie jego. Jest jednak wielka roznica w cenie, a jesli nie bedzie pomagal, czy cos sie bedzie innego dzialo to po prostu kupie znowu Skinoren. Tak mysle ;-)
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:17:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.