Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 09:37   #1
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184

Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+


Mam 22 lata, a pod oczkami powoli zaczynają pojawiać się tyci zmarszczki (widoczne pod mikroskopem, ale jednak ) - ukazujące się szczególnie w momencie uśmiechania. Słyszałam kiedyś, że kremów przeciwzmarszczkowych powinno zacząć się używać po 20. roku życia, gdyż wtedy zaczynają zanikać włókna kolagenowe. Jednak na rynku kremów przeciwzmarszczkowych są całe półki, większość z nich ma silne oddziaływanie na cerę - zbyt silne jak na cery dwudziestoparolatek. Z resztą - nie bez powodu na opakowaniach jest umieszczone 35+ czy nawet 50+. Czy jest na rynku jakiś krem godny polecenia młodym buziom, które pomogą nam opóźnić wszystkie nieuniknione procesy?
aaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:48   #2
ziolkobella
Raczkowanie
 
Avatar ziolkobella
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 147
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

Mam 23 lata i ten sam problem. Mam zmarszczki mimiczne, od robienia min, śmiania się i oczywiście od solarium (już nie chodzę!), np zauważyłam zmarszczki na czole i pod oczami. Kupiłam sobie krem L'oreala na noc przeciw zmarszczkom mimicznym, ale coś mi się wydaje, że nie pomaga, ale jestem dopiero w połowie 1 opakowania i nie jestem systematyczna. Zastanawiam się nad czymś mocniejszym, np. 30+, bo wyczytałam w którymś wątku, że krem dobiera się do cery, a nie do wieku. Myślę, że przede wszystkim trzeba często nawilżać skórę i stosować kremy z filtrami.
__________________
"Lepiej grzeszyć i żałować, niż później żałowac, że się nie zgrzeszyło..."
ziolkobella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:34   #3
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

No tak, to nasze grzeszne solarium... Ja też co jakiś czas tam zawitam (raz w miesiącu, jak mi się przypomni), ale wiem, że prócz opalenizny tylko sobie szkodzę, dlatego chcę - jeśli już tam się zjawię - zasłaniać twarz, a na nią stosować jakiś krem brązujący (bo jednak nie oszukujmy się - opalone wyglądamy ładniej ).
Nie wiem od czego zacząć - czy tak jak Ty - krem przeciwzmarszczkowy na noc, czy może po prostu krem przeciwzmarszczkowy pod oczy (choć nie wiem, czy będzie mi się chciało regularnie go używać ).
aaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 12:36   #4
ziolkobella
Raczkowanie
 
Avatar ziolkobella
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 147
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

Ja zaraz po kąpieli smaruje twarz kremem Ziaja pro nawilżającym (z allegro) - ma kwas hialuronowy (poczytaj o tym), a ten L'oreala na mimiczne miałam wklepywać sobie na noc, ale jakoś o tym zapominam. Czytałam też w którymś wątku, że kremy pod oczy np z tej samej serii mają ten sam skład, ale są po prostu słabsze niż te na całą twarz (ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwsza). Dlatego lepiej jest stosować te do twarzy.
__________________
"Lepiej grzeszyć i żałować, niż później żałowac, że się nie zgrzeszyło..."
ziolkobella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 20:40   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

Cytat:
Napisane przez ziolkobella Pokaż wiadomość
Ja zaraz po kąpieli smaruje twarz kremem Ziaja pro nawilżającym (z allegro) - ma kwas hialuronowy (poczytaj o tym), a ten L'oreala na mimiczne miałam wklepywać sobie na noc, ale jakoś o tym zapominam. Czytałam też w którymś wątku, że kremy pod oczy np z tej samej serii mają ten sam skład, ale są po prostu słabsze niż te na całą twarz (ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwsza). Dlatego lepiej jest stosować te do twarzy.
Też słyszałam, ze kremy pod oczy to niezły biznes dla firm kosmetycznych - mniejsze steżenie substancji aktywnych, małe opakowanie, a cena taka jak kremu do twarzy. Jeśli skóa pod oczami nie reaguje podrażnieniem na krem do twarzy, to nie ma potrzeby stosowania w tym miejscu innego kremu niż na twarzy.
Kwas hialuronowy można kupić na mazidłąch czy BU. To żel o 1% stężeniu. Sam może wysuszać, ale jeśli po nałożeniu hialuronu nałożymy krem nawilżajacy to będzie to dobry zestaw prewencyjny. Tak samo jak kremy z antyoksydantami, żele z peptydami. Te składniki nie robią skórze krzywdy.
Teoretycznie ja jestem hardcorowcem, bo stosuję od czasu do czasu redermic, czyli krem dla 40+, a mam 25 lat. Tyle, że ten cudowny krem to poprostu baza z kwasem hialuronowym i witaminą c. W większości kremów przeciwzmarszczkowych nie ma nic co zaszkodziłoby młodszej cerze. Inna sprawa, to to, że skóra pod oczami jeśli jest dobrze nawilżona i ma zapewnioną warstwę okluzyjną. Sprawdzają się w tym dobrze kremu typu emolienty - jest ich całe mnóstwo w aptekach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 21:49   #6
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

Cytat:
Napisane przez ziolkobella Pokaż wiadomość
Ja zaraz po kąpieli smaruje twarz kremem Ziaja pro nawilżającym (z allegro) - ma kwas hialuronowy (poczytaj o tym), a ten L'oreala na mimiczne miałam wklepywać sobie na noc, ale jakoś o tym zapominam. Czytałam też w którymś wątku, że kremy pod oczy np z tej samej serii mają ten sam skład, ale są po prostu słabsze niż te na całą twarz (ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwsza). Dlatego lepiej jest stosować te do twarzy.
ziolkobella, a czy dłuższe stosowanie tego kremu nie zaszkodzi lub nie potrażni skóry? Ja mam na nosie sporo porów, które bardzo mi przeszkadzają. Czy ten krem nie pogorszy sytuacji?
aaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 00:01   #7
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Też słyszałam, ze kremy pod oczy to niezły biznes dla firm kosmetycznych - mniejsze steżenie substancji aktywnych, małe opakowanie, a cena taka jak kremu do twarzy. Jeśli skóa pod oczami nie reaguje podrażnieniem na krem do twarzy, to nie ma potrzeby stosowania w tym miejscu innego kremu niż na twarzy.
Kwas hialuronowy można kupić na mazidłąch czy BU. To żel o 1% stężeniu. Sam może wysuszać, ale jeśli po nałożeniu hialuronu nałożymy krem nawilżajacy to będzie to dobry zestaw prewencyjny. Tak samo jak kremy z antyoksydantami, żele z peptydami. Te składniki nie robią skórze krzywdy.
Teoretycznie ja jestem hardcorowcem, bo stosuję od czasu do czasu redermic, czyli krem dla 40+, a mam 25 lat. Tyle, że ten cudowny krem to poprostu baza z kwasem hialuronowym i witaminą c. W większości kremów przeciwzmarszczkowych nie ma nic co zaszkodziłoby młodszej cerze. Inna sprawa, to to, że skóra pod oczami jeśli jest dobrze nawilżona i ma zapewnioną warstwę okluzyjną. Sprawdzają się w tym dobrze kremu typu emolienty - jest ich całe mnóstwo w aptekach.
Popieram w 100%
Większość kremów to pic na wodę, tylko, że za sprawą pięknego opakowania i reklamy nabierają magicznych właściwości (tak samo szampony, balsamy i cała reszta). Jakby ktoś się przyjrzał tym wszystkim fantastycznym kremom nie zwracając uwagi na firmę i opakowanie stwierdziłby, żę nie ma nadzwyczajnej różnicy między ich składem. Ale fajniej brzmi "używam kremów Lancome, Vichy itd" niż "używam kremu x z niższej półki".

Tak ogólnie jestem pełna podziwu dla osób, które kopcą paczkę fajek dziennie, piją mnóstwo kawy i herbaty, siedzą cały dzień w zamkniętym pomieszczeniu, nie wysypiają się, mają ubogą dietę i liczą na to, że krem sprawi, że ich skóra będzie idealnie nawilżona, wypoczęta i gładka



aaby: wszyscy mają na nosie pory (i nie tylko tam). Generalnie nasza skóra jest tak zrobiona, że ... ma pory.
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-02-18 o 00:03
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 08:32   #8
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+


Edytowane przez aaby
Czas edycji: 2009-02-18 o 08:36
aaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 08:35   #9
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy u kobiet 20+

Oj wiem wiem, oblabobla Chodziło mi o takie widoczne, otwarte pory. Po prostu cały ten kwas jest dla mnie nowością i nim spróbuję - wolę popytać
aaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.