Czy to nie za duzo ?? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-08, 15:54   #1
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw

Czy to nie za duzo ?? ;)


Nie mialam i nie wiedzialam gdzie to pytanie wsadzic wiem zalzoylam nowy watek

Moje pytanie
Ma skore tlusta strasznie sie swieci
Teraz uzywam tego physiogelu na noc
Moj poranny makijaz to troche podkladu i puder niestety jak mam sam puder to sie bardziej swieci Jednak nei stosuje pod podklad zadnego kremu moze gdybym stosowalo bylo by inaczej ?? Nie wiem ,ale uwazam ze to jest za duzo
Kupilam sobie dzis krem Humektan i nie wiem czy go wsadzic pod podklad czy nie ?
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 16:20   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Jeśli masz tlustą skórę to musisz ją bardzo dobrze nawilzac. Na dzien obowiązkowo jakiś krem , najlepiej nie tłusty. A czym myjesz buzię? I co to za podkład?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:19   #3
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Jeśli masz tlustą skórę to musisz ją bardzo dobrze nawilzac. Na dzien obowiązkowo jakiś krem , najlepiej nie tłusty. A czym myjesz buzię? I co to za podkład?
Buzie myje woda zwykla przegotowana zimna
Podklas to dream matte mouse z maybelline
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:43   #4
miyusakoshi
Raczkowanie
 
Avatar miyusakoshi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury/Warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Hey. Miałam ten sam problem co ty.

Gdy nakładałam krem pod podkład (oczywiście trzeba odczekać z 5 minut, żeby kremik się wchłoną) to skóra mniej mi się świeciła ^^ Gdy nie nakładałam kremu, a na podkład kładłam puder sypki, to na początku miałam suchą skórę na brodzie i nosie, a po jakiejś godzinie na całej twarzy wyglądałam jak świetlik xD Ale na jakiś czas zrezygnowałam z malowania się, bo mimo, że się nie błyszczałam tak mocno to czułam jakbym miała mokrą twarz czy jak to opisać =/
Postanowiłam znaleźć jakiś dobry krem matujący zamiast podkładu ^^ Kładłam podkład tylko ze względu na te błyszczenie się, ale wyczytałam, że w ten sposób zatykałam pory i przez to świeciłam się bardziej =P

ten physiogel działa?
a może któraś z was zna dobry podkład do cery tłustej w cenie do ok. 15 zł?=p by poprawić koloryt skóry ^^
__________________
"\O.o/"
miyusakoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:44   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Myjesz samą woda? Może uzywaj jakiegos żelu do mycia buzi? No przeciez woda nie usunie Ci wszyskich zanieczyszczen.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:58   #6
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

ale nie znalzłam jeszczze zadnego dobrego zelu ;/ Po iwostinie swiece sie blee
,a musze uzywac hipoalergicznych

Czy ja wiem czy ten physiogel dziala narazie uzywam 2 dni i wydaje mi sie ze sie bardziej swiece
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 21:05   #7
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
ale nie znalzłam jeszczze zadnego dobrego zelu ;/ Po iwostinie swiece sie blee
,a musze uzywac hipoalergicznych

Czy ja wiem czy ten physiogel dziala narazie uzywam 2 dni i wydaje mi sie ze sie bardziej swiece
Nie dziw się,że się swiecisz bo mi sie wydaje,ze Twoja pielegnacja skory jest nie taka jak trzeba. Stawiasz na podklad. A skore, szczegolnie tlustra, nalezy dokladnie oczyscic poniewaz wydziela bardzo duzo loju, Twoje pory sie zapychaja, Twoja skora nie jest nawilzona i dlatego się swiecisz. Wydaje mi się,że po prostu zle ja pielegnujesz.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 21:08   #8
gusia-girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 70
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Ja polecam Podklad Lirene 16h mat czy jakos tak kosztuje niecałe 13 zł, takie bezowe opakowanie z niebieskim paskiem u góry
__________________
chciałabym.. chciała ;]
gusia-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 21:16   #9
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Nie dziw się,że się swiecisz bo mi sie wydaje,ze Twoja pielegnacja skory jest nie taka jak trzeba. Stawiasz na podklad. A skore, szczegolnie tlustra, nalezy dokladnie oczyscic poniewaz wydziela bardzo duzo loju, Twoje pory sie zapychaja, Twoja skora nie jest nawilzona i dlatego się swiecisz. Wydaje mi się,że po prostu zle ja pielegnujesz.
Moze zle ich uzywam ,ale szafka cala w kremach tych z wyzeszej polki
,a co polecasz do oczyszczania ?

Cytat:
Napisane przez gusia-girl Pokaż wiadomość
Ja polecam Podklad Lirene 16h mat czy jakos tak kosztuje niecałe 13 zł, takie bezowe opakowanie z niebieskim paskiem u góry
Uczulona a na dlugo matuje ?
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 21:23   #10
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Ja mam cere mieszaną i uzywam pianki HappyDerm z loreala. Jak dla mnie jest super. Do tego tonik z garniera, jakis zamykajacy pory i teraz mocno nawilzajacy krem z Oriflame do cery mieszanej/ tłustej. a podkład Revlon Custom cos tam.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 21:32   #11
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Ja mam cere mieszaną i uzywam pianki HappyDerm z loreala. Jak dla mnie jest super. Do tego tonik z garniera, jakis zamykajacy pory i teraz mocno nawilzajacy krem z Oriflame do cery mieszanej/ tłustej. a podkład Revlon Custom cos tam.
Ja moge uzywac tylko hipoalergicznych
Mialam podklad z revlona colorstay ,ale nie matuje tak dobrze
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 08:34   #12
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Również mam Humektan i stosuję go pod krem tonujący dodatkowo. Skóra lepiej się zachowuje, bo rzeczywiście mniej się świeci niż kiedy używałam samego kremu. Chociaż robię to tylko w okresie jesienno-zimowo-wiosennym, w lecie raczej nie zdecydowałabym się, bo myślę, że pod wpływem gorąca wszystko spłynęłoby mi z twarzy Ale wg mnie Humektan jak najbardziej nadaje się pod podkład.
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:08   #13
assia1709
Raczkowanie
 
Avatar assia1709
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 182
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Czesc
Sprobuj przemywac buzie tonikiem z Loreala: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5111 tutaj jest zamieszczone jakies stare zdjecie, ale jest naprawde skuteczny... Do tej pory moja buzia swiecila sie jak opetana, teraz bibulki matujace nosze w kosmetyczce z przyzwyczajenia a nie dlatego, ze sa mi potrzebne... Naprawde polecam
Zapomnialam o podkladzie: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27559 nie jest matujacy, ale mnie skutecznie i na dlugo matuje, bo pomimo, ze tonik jest super to po innych podkladach buzia sie i tak swiecila... I dodam ze mam wrazliwa cere a zaden z tych kosmetykow jej nie podraznia

Edytowane przez assia1709
Czas edycji: 2009-01-09 o 19:10 Powód: dopisanie informacji o podkladzie
assia1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 17:24   #14
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Kupie sobie jeszcze ten tonik z loreala i zobaczymy
W miedzy czasie kupilam jeszcze jakas oliwke dla dzieci ,ale nie mogla Mimo ze wielu dziewczynom pomogla
No moja skora tak jakby wszystko wypycha ;/ Co ja mam stosowac pod ten podklad ?

a co do husteczek matujacych To mam jakies tam za 10 zl ,a jakie sa dobre ?
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:45   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
Kupie sobie jeszcze ten tonik z loreala i zobaczymy
Piszesz, ze masz cerę wrażliwą, używasz tylko dermoksmetyków, a chcesz kupić ten tonik? To killer dla wrażliwej cery, ma dużo alkoholu, do tego salicylany, wiec mocno wysusza, a wrażliwe cery może podrażnić. Dawno temu miałam ten tonik i żel i mimo tłustej cery męczyłam się z nimi okropnie, bo wysuszały skórę na wiór.
Potrzebujesz raczej jakiegoś delikatnego toniku lub hydrolatu, który wyreguluje ph, ściągnie pory, ale nie wysuszy za bardzo skóry. Pamiętaj, że jeśli skórę wysuszysz, to odwdzięczy się wydzieleniem dużej ilości sebum (broniąc się przed agresywną pielęgnacją sama się natłuści)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:53   #16
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Piszesz, ze masz cerę wrażliwą, używasz tylko dermoksmetyków, a chcesz kupić ten tonik? To killer dla wrażliwej cery, ma dużo alkoholu, do tego salicylany, wiec mocno wysusza, a wrażliwe cery może podrażnić. Dawno temu miałam ten tonik i żel i mimo tłustej cery męczyłam się z nimi okropnie, bo wysuszały skórę na wiór.
Potrzebujesz raczej jakiegoś delikatnego toniku lub hydrolatu, który wyreguluje ph, ściągnie pory, ale nie wysuszy za bardzo skóry. Pamiętaj, że jeśli skórę wysuszysz, to odwdzięczy się wydzieleniem dużej ilości sebum (broniąc się przed agresywną pielęgnacją sama się natłuści)

aha
No dzieki ze mi powiedzialas nie przeczytalam jeszcze opini tego kosmetyku wiec narazie bym go nie kupila ale i tak dziekuje tyle czytam o tych rozznych kremach itp. ,ze sama nie wiem ktory jest ktory juz
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:04   #17
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Szczerze to jakoś dziwnie wygląda Twoja pilęgnacja tak jak powiedziała wcześniej _Emi_.

Mam cerę tłustą chociaż na wierzchu jest lekko wysoszona więc nie mozna zapominac o nawilzaniu. Nie wiedzialam za bardzo jak ją pielegnowac. Ostatnio troche sie za nią "wzięłam". Poczytałam trochę opini o roznych kosmetykach, znajoma kosmetyczka polecila mi kilka rzeczy jak dbac o taką skóre. Wiec jesli chodzi o moj zestaw, moze Ci troche pomoze, jesli chcialabys sie zasugerowac wygląda tak:
1.Wieczorem myję twarz żelem, w tej chwili jest to żel firmy raczej dostepny w salonach- gernetic, ma bardzo drobne ziarenka więc struktura podobna nieco do peelingu, ale lagodny. Wczesniej myłam physiogel bo poradziła mi go dermatolog. Raczej nie zarzucalabym tutaj zelowi, ze po nim swieci sie twarz, on ma oczysczac a dopiero krem (moim zdaniem oczywiscie) powinien matowac, ewentualnie tonik.
2. Więc po umyciu przemywam ją tonikiem jakims przeznaczonym do cery trądzikowej, tłustej, zamykającym pory. Akurat żadnego nie polecę bo ostatnio skusiłam się na wodę termalną i ją stosuję własnie "zamiast", jak dla mnie bardzo fajnie nawilża i koi róznego rodzaju podraznienia. Edit: choć tu zdania są podzielone więc narazie eksperymentuje Fajnie nawilża ale moze jednak z toniku nie rezygnowac na noc.

3. smaruję twarz kremem nawilżającym do cery tłustej. W tejch chwili mam z nivea i jestem bardzo zadowolona.

Rano przemywam twarz tonikiem, pozniej krem i na to podklad- ja mam z la roche korygujący toleriane wiec mozliwe ze pasowalby Twojej cerze. Moglabys sprobowac z la roche podklad matujący- zawsze mozesz wziac próbki w aptece. Koszt nie ejst aly ale podkład wystarcza na dlugo.

Nie wiem czy to idealna pielęgnacja ale moja skóra sie nie sprzeciwia
Musisz sobie sama dopasować własnie taki zestaw. Niektórzy np myją twarz szarym mydłem i są najbardziej zadowleni z efektów. Jeśli mogłabym Ci coś polecić to przychodzi mi do głowy maseczka firmy tołpa. Dostepna w aptekach. Stosuje sie ja raz-dwa razy w tygodniu albo na poczatku w tygodniowej serii codziennie- jak dla mnie swietnie zmatowila i ma ogolnie bardzo przychylne opinie.

Edytowane przez Camarilla
Czas edycji: 2009-01-14 o 22:11
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 16:48   #18
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Camarilla dzieki to ja moze jakos sobie poukladam to

aha.. Czy efekty stosowania kremu widac juz po 1 razie ? ile potrzeba

Mam duzo kosmetykow z tej wysokiej polki

Moze ktos mi pomoze to ulozyc ?
znaczy plan dnia xD
No wiec posiadam: physiogel,effelcar,pivita l,wod termalna tez mam
Cala serie kosmetykow iwostin purrtin,hemektan (pewnie zle nazy napisalam)
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:24   #19
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

Jesli chodzi o krem to stan cery nie poprawi Ci sie z dnia na dzien- meisiac to optymalny czas, ale oczywiscie mozesz zauwazyć ze skóra bedzie mniej sie blyzszczala w ciagu dnia jesli krem bedzie matujący, ze bedzie bardziej gładka i taka mila w dotyku jesli nawilzajacy. Sama bedziesz obserwowac zmiany. A na kremie nawet tez i bedzie makijaz trwalszy niz bez niczego.
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 15:20   #20
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Czy to nie za duzo ?? ;)

No masakra ;/
Juz nie wiem co mam robic

Z tym tonikiem to jeszcze nie robilam tak zze tonik a potem krem i podklad ,ale jutro zobacze

Wygladam w podkladzie jagbym bagno miala na twarzy
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.