Problem z włosami - basen!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-29, 18:05   #1
bird_of_paradise
Raczkowanie
 
Avatar bird_of_paradise
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 211
GG do bird_of_paradise
Unhappy

Problem z włosami - basen!!!


W moim LO wychowanie fizyczne wyglada tak, ze mamy 1 godzine w-f na sali i 2 godziny pływania na basenie ( w szkole mamy basen). Po basenie mamy tylko przerwe na wyszykowanie sie, czyli mam okolo 20 minut łącznie na prysznic, ubranie sie, jako taka pielegnacje po tym chlorze, ewentualny makijaz, ubranie sie no i wysuszenie wlosow... I tu jest problem... Mam krecone podobno cholernie grube włosy, mam ich sporo i siegaja za ramiona... Normalne suszenie w domu zajmuje mi troche czasu, ale wole ich nie suszyc, bo wiadomo jak dziala suszarka na wlosy, tym bardziej suche i farbowane To pomyslcie tylko o moich wlosach, ktore sa 2 razy w tygodniu katowane chlorem a pozniej suszone suszarka! ehh... szkoda gadac, jak wygladaja moje koncowki w ciagu roku szkolnego a najgorsze jest to, ze staram sie zapuscic wlosy i nie chce jednak za czesto ich obcinac ;( Staram sie zawsze przed basenem nakladac cos na koncowki np wosk albo odzywke i dopiero zakladac czepek, ale i tak pozniej musze to zmyc z wlosow i czeka mnei suszenie suszarka pod bardzo goracym strumieniem i blisko wlosow, wiec i tak niszcza mi sie one strasznie... jestem zalamana zblizajacym sie rokiem szkolnym nie chce znowu miec takich okropnych suchych wlosow i zniszczonych koncowek, ktore bede musiala podcinac co miesiac moze macie dla mnie jakies rady, co mam zrobic, zeby wlosy sie az tak nie niszczyly? bede baaardzo wdzieczna za wszelkia pomoc
bird_of_paradise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 20:04   #2
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

ja swego czasu na basenie bylam codziennie i rózniez katowalam wlosy suszarka,ale w domku eksperyymentowalam z odzywkami i bylo ok.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 14:08   #3
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

Mam ten sam problem - też chodzę na basen i męczę włosy suszarką. Moja fryzjerka doradziła mi,żebympo prostu nosiła czepek, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Co gorsza, na moje włosy chlor działą natychmiastowo - zaraz po wyjściu z basenu i po wypłukaniu ich mam na głowie siano. :/ Też próbuję je zapuścić, ale wizja wakacji (basen, morze, słońce itd.) mnie przeraża... ;( Może macie jakiś kosmetyk, który nakłada się zapobiegawczo przed kąpielą?;>
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 10:19   #4
petrol
Raczkowanie
 
Avatar petrol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

Mnie również bardzo interesuje, czy istnieje jakaś forma ochrony włosków (oprócz czepka) przed chlorem. Już nie mówię, że blond włosy mogą się stać zielonkawe po miłej kąpieli
petrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 10:45   #5
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

Przyłączam się do pytania 2 razy w tygodniu mam 1,5 godz. basenu i przez to stan moich włosków się pogarsza . Wax całkiem dobrze sobie z nimi radz ale właśnie mi się skończył . Nakładałam go zawsze bo pływaniu ( już w domu ).
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 12:49   #6
immortal_20
Raczkowanie
 
Avatar immortal_20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiadomości: 52
GG do immortal_20
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

Jak czytalam ten watek, to wpadl mi do glowy taki glupi pomysl, zeby pod czeek nakladac odzywke na wlosy.... Ale nie jestem pewna czy byloby gut...
immortal_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 14:44   #7
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

a taki gumowy czepek, który nie przepuszcza nic wody i wlosy pozostają suche? nie obowiązują was czepki na basenie?
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 21:26   #8
XamsX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
GG do XamsX
Dot.: Problem z włosami - basen!!!

Cytat:
Napisane przez immortal_20 Pokaż wiadomość
Jak czytalam ten watek, to wpadl mi do glowy taki glupi pomysl, zeby pod czeek nakladac odzywke na wlosy.... Ale nie jestem pewna czy byloby gut...
Raczej to nie jest dobry pomysł
Polecam dobry czepek - mam długie włosy i ok. 1/3 jest mokra, więc z suszeniem nie jest źle. Ale może to też dlatego, że te luźne zasłaniają te, które są tuż przy skórze... w każdym razie, czepek - dobra rzecz. W ogóle to nie polecam basenów, na którym nie trzeba nosić czepków - znaczy to, że w wodzie jest wtedy o wiele więcej chloru.
XamsX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.