UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-19, 12:02   #991
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RedSuit Pokaż wiadomość
Szkoda, że podają wyniki z ostatnich miejsc przewidywanego limitu, zamiast ostatnich miejsc rzeczywiście przyjętych w tym roku studentów na dany kierunek.


Jestem już na ekonomii, ale walczę jeszcze o prawo z listy rezerwowej.
Podejrzewam, że są to wyniki spisane przez autorkę bloga z ogólnodostępnych dla wszystkich list w systemie ERK, a nie podane przez uczelnię, więc nie ma co wymagać punktów rzeczywiście przyjętych
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:37   #992
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Studia - z UŚ na UJ na mgr

Hej,
Skończyłam studia (lic) na UŚ i planuję pójść na mgr na UJ. Byłby ktoś chętny udzielić jakichś porad odnośnie studiowania na UJ? Myślę nad kierunkiem "media społecznościowe w zarządzaniu", bo skończyłam na UŚ kierunek "kultury mediów, specjalność nowe media".
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:03   #993
nikapet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Hej Jestem tegoroczną maturzystką i ostatecznie wybieram się na psychologię stosowaną na UJ Są tu może jakieś koleżanki z kierunku lub wydziału,ktoś również na to idzie?
nikapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 23:03   #994
oliwia1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 61
UJ zarządzanie mediami

UJ zarządzanie kultura i mediami zaocznie- czy warto?
czy jest tutaj ktos kto moze sie wypowiedziec na temat tego kierunku?
oliwia1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 17:18   #995
Magmab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Akademik UJ -Bydgoska B/ Kwaterowanie?

Hej
W tym roku postanowiłam zamieszkać w akademiku i dostałam przydział na Bydgoską B na UJ. Nie mam żadnych znajomych z akademika więc piszę tutaj może mi pomożecie

Czytałam, że w tym akademiku są pokoje dwu lub trzyosobowe z kuchnią i łazienką lub segmenty dwupokojowe też z kuchnią i łazienką. Wszystko super, ale jak zaczęłam czytać to pojawiały się opinie, że tak luksusowo już tam nie jest. I teraz pytanie, czy jest aż tak źle? Mam jeszcze 5 dni na decyzję zamiany, ale sama nie wiem czy warto. Może znajdzie się ktoś kto tam mieszkał i się wypowie?
Jaka jest szansa, że osoba z pierwszego roku dostanie pokój dwuosobowy?

Dodatkowo, na stronie jest napisane, że kwaterowanie wewnętrzne jest 28 a kwaterowanie 29. I szczerze mówiąc zgłupiałam Może zabrzmi to głupio, ale czy ktoś wie co to znaczy kwaterowanie wewnętrzne i czy powinnam się na nim pojawić?
Chciałabym wiedzieć jak wygląda po kolei ten proces kwaterowania bo nigdzie nie widziałam takich informacji a chciałabym być na to dobrze przygotowana
Magmab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 16:05   #996
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

1. Luksusowo nie jest, fakt. Ale podobno i tak lepiej niż w Bydgoskiej A, w której mieszkałam przez rok. Da się przeżyć, ale owszem, luksusów się nie spodziewaj. Zależy też na jaki trafisz pokój - są naprawdę spore trójki, ale też i małe.

2. Na dwójkę nie masz szans (chyba że trafi się cud i nie będzie dla Ciebie miejsca, a jedyne wolny kwaterunek to będzie dwójka - ale to na zasadzie marzeń i co by było, gdyby) - dwójki dostają osoby ze studiów magisterskich/doktoranckich i wcześniej te pokoje są rezerwowane.

3. Wewnętrzne kwaterowanie jest dla studentów, którzy mieszkali przez wakacje w akademiku i muszą się poprzemieszczać do innych pokojów. Dla Ciebie kwaterowanie oznacza 29go.

Co mogę Ci poradzić:
- jeżeli masz okazję przenieść się do Bydgoskiej C lub D, nie ma co się zastanawiać, ale (raczej) nikt nie będzie chciał dokonać takiej zamiany
- przyjedź wcześnie na kwaterowanie, bo kolejka jest absolutnie ogromna i jest to kilka godzin czekania. Zawsze możesz się zakwaterować też w inne dni (na kwaterunek jest chyba około trzy dni), wtedy nie ma kolejek, ale mało pokojów do wyboru


Ja mieszkałam w Bydgoskiej A (teraz ten akademik jest wyremontowany, ale należy do Politechniki), warunki były absolutnie koszmarne, ale mimo wszystko miło wspominam ten czas. Po roku mieszkania na A przeniosłam się na trzy lata do budynku C.
Warto przez rok akademicki zbierać punkty (np. stypendium na wyższych latach, członkostwo w kole naukowym, samorządzie studentów, jakiś uczelniany wolontariat), które powodują, że przy składaniu podania na kolejne lata można dostać lepszy akademik.

Jeżeli masz jeszcze pytania, to pisz. Mieszkanie na Bydgoskiej było cudownym okresem w moim życiu

Znalazłam zdjęcie przykładowego pokoju z B. Nie mogę Ci zagwarantować jednak, że tak wyglądają wszystkie, bo może się zdarzyć, że nie wszystkie pomieszczenia zostały odmalowane.
(Ja na A miałam brudne ściany, a na środku pokoju była ogromna dziura w linoleum )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg XKnP1jbF-kE.jpg (12,9 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2016-09-21 o 16:13
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 18:13   #997
Magmab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Dzięki za odpowiedź! Eech, czyli jest tak jak się spodziewałam... No cóż, pewnie nikt się ze mną nie zamieni a i tak planuje mieszkać w Bydgoskiej tylko pół roku, jakoś wytrzymam

Co do dwójki miałam cichą nadzieję, że może coś dostanę z uwagi na studiowanie na dwóch kierunkach w tym na pierwszym roku magisterki :< ale jest to mój pierwszy rok na UJ(przeniosłam się w tym roku) i pewnie bez znajomości będzie ciężko.

Z tym kwaterowaniem też może być problem bo zaczyna się od 8 a ja niestety z racji odległości i połączeń do Krakowa będę się mogła tam zjawić góra koło 9... Czyli pewnie wszystkie fajne pokoje zostaną zajęte i będzie mnie czekać jakiś segment 6 osobowy

Brudnych ścian i dziur się właśnie najbardziej boję, meble mogą być stare ale brudu czy pleśni nie zniosę :< No cóż, nie pocieszyłaś mnie, ale chyba takiej odpowiedzi się spodziewałam Będzie jak będzie, może spotkam jakieś fajne osoby i też będę tak miło wspominać ten okres jak ty. Dzięki za pomoc i za wszystkie rady, na pewno się przydadzą
Magmab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 19:58   #998
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Jeżeli chodzi o zakwaterowanie: o 9 trafisz na dużą kolejkę, ale do 14 się wyrobisz Raz kwaterowanie odbyło się bardzo sprawnie, chyba około 11 byłam już w pokoju (i w lekkim szoku ), może jakoś usprawnili system i teraz tak będzie.

Nie pocieszę Cię co do składu, bo najczęstsze są właśnie szóstki, ale w przypadku Bydgoskiej B raczej lepiej nastawić się negatywnie, a później ewentualnie pozytywnie rozczarować Chociaż może nie będzie tak źle - jak mówię, Bydgoska B zawsze była uważana za lepszą niż A i chyba ją odmalowywali, o ile dobrze pamiętam. Wyprowadziłam się stamtąd (tj. z całego akademika) dwa lata temu i wypadłam z obiegu, więc może od tego czasu coś się zmieniło.

Gdyby było bardzo źle zawsze możesz spróbować zamienić pokój lub możesz też chodzić do administracji i pytać o pokoje na lepszych blokach. Szczególnie po pierwszym semestrze mogą zwolnić się miejsca.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 22:45   #999
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Rejestracja na seminaria

Mam dwa pytania:
1. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczę. Składam wniosek o przeniesienie z dziennych na zaoczne, a wlasnie rusza rejestracja na seminaria. Pani w sekretariacie powiedziały mi, że mam już sie nie rejesrtować na te dzienne (żebym nie zajmowała komuś miejsca) tylko wskazać promotora z zaocznych w podaniu. Czas ucieka i boje się, ze tu się nie zarejestruje a tam nie bede miała już możliwości, bo minie termin. Powiedziały mi niby, że one mogą mnie jeszcze podpiąć ręcznie, ale nie wiem czy się zrozumiałyśmy. Słuchać ich czy w razie W zająć sobie miejsce na seminarium dla dziennych?

2. Co w sytuacji, kiedy wszystkich miejsc w grupach jest np. 30 a studentów na roku prawie 40? Przecież tak zawsze ktoś zostanie bez możliwości rejestracji...
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 10:00   #1000
Musooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: UJ - Studia Dalekowschodnie, Moduł: Korea

Witam ^^
Jestem tegoroczną maturzystką marzącą, by studiować na Studiach Dalekowschodnich - moduł Korea na UJ.
Moje pytanie brzmi: jak wyglądają te studia - wiem jakie są przedmioty, z czego wykłady itp, ale chciałam się dowiedzieć czegoś więcej od kogoś kto może studiuje na tym kierunku, lub podobnym. Są możliwe wyjazdy stypendialne do Korei? Czy mając z japońskiego zdane JLPT na poziomie N3 jestem w stanie uczęszczać dodatkowo na lektoraty z tegoż języka?
No i najważniejsze: czy to prawda, że progi są wysokie? Z moich informacji wynika, że w roku 2016/2017 ostatnia osoba na liście miała 78 pkt, nie wiem na ile te informacje są prawdziwe.
Nie powiem, żyję w lekkim stresie, gdyż chodzę do szkoły plastycznej, (Tak kiedyś wielkie plany i ambicje, a skończyło się na wyssaniu wszystkich sił życiowych), i poziom nauczania takich przedmiotów jak polski i angielski (które zdaję na poziomie rozszerzonym), nie jest na jakimś wysokim poziomie - w końcu "wszyscy", a tak naprawdę 1/4 rocznika wybiera się na ASP, gdzie teczka jest wymagana, a nie jakaś matura.
Oczywiście pracuję samodzielnie nad jednym i drugim przedmiotem, ale mimo wszystko przezorny zawsze ubezpieczony

Z góry dziękuję za wszelkie informacje ^^
Musooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 22:34   #1001
Libby13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Witam,
Czy któraś z Was studiuje/studiowała ma znajomych, którzy studiują psychologię bądź psychologię stosowaną na UJ?
Która lepiej wybrać? Czy studia są ciężkie? Dużo osób odpada? Czy trzeba mieć wiedzę z biologii rozszerzonej? Jak wykładowcy, atmosfera na zajęciach? Czy pracujecie w zawodzie? Chciałabym po krótce usłyszeć coś o tym kierunku
Zastanawiam się czy warto iść na UJ na psychologię, jakie jest Wasze zdanie?
Libby13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-01, 14:24   #1002
sylviaa_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Hej Wybieram się na magisterkę na kierunek relacje miedzykulturowe lub M.A. transatlantic studies. Czy ktoś studiował na którymś z tych kierunków i może podzielić się opinią? A może znacie kogoś kto wybrał taki kierunek?
sylviaa_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 18:23   #1003
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Czy ktoś studiował zarządzanie informacją z myślą o zostaniu analitykiem biznesowym?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 11:42   #1004
laskowyorzeszek
Przyczajenie
 
Avatar laskowyorzeszek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 11
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Jest tu ktos kto studiuje kosmetologie i czy moze mi cos o tym kierunku powiedziec?
laskowyorzeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 19:36   #1005
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć

Wie ktoś kiedy są egzaminy wstępne na kierunek dietetyka II stopnia? Jak w tamtym roku było?
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 14:58   #1006
Rogalll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Ja myślałam kiedyś o resocjalizacji, ale dużo osób mi odradzało. Ostatecznie wybrałam dziennikarstwo i jestem bardzo zadowolona. Napisałam rok temu licencjat i teraz robię magistra. Na prawdę polecam
Rogalll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 15:29   #1007
olicca0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Witam wszystkich, odkopuje watek czy ktoras z was posiada moze informacje o progach na filologie w zeszlym roku i ogolnie w ostatnich latach? Szczegolnie interesowalaby mnie hungarystyka Prosilabym tez o jakies opinie ogolnie od wszystkich studentek filologii na uj Jak oceniacie swoje kierunki?
olicca0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 18:47   #1008
margol133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie
Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań?
1. Jakie są możliwości, jeśli chodzi o lektoraty z języka obcego na filologiach angielskiej i rosyjskiej?
2. Opinie o filologi rosyjskiej.
3. Oraz jak wyglądają studia na kierunku Elektroniczne Przetwarzanie Informacji? Czy trzeba mieć jakąś wiedzę z zakresu informatyki przed rozpoczęciem studiów, żeby się nie pogubić, czy program idzie od podstaw? I na czym polega humanistyczna część tego kierunku. Widziałam program tego kierunku, ale chciałabym wiedzieć, jak to wygląda od strony studenta
margol133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 11:30   #1009
Seville
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Hej, wie ktoś może jaki był próg na Elektroniczne Przetwarzanie Informacji w 2018 roku?
Seville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 10:36   #1010
wszystkojuzistnieje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez margol133 Pokaż wiadomość
Witajcie
Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań?
1. Jakie są możliwości, jeśli chodzi o lektoraty z języka obcego na filologiach angielskiej i rosyjskiej?
2. Opinie o filologi rosyjskiej.
3. Oraz jak wyglądają studia na kierunku Elektroniczne Przetwarzanie Informacji? Czy trzeba mieć jakąś wiedzę z zakresu informatyki przed rozpoczęciem studiów, żeby się nie pogubić, czy program idzie od podstaw? I na czym polega humanistyczna część tego kierunku. Widziałam program tego kierunku, ale chciałabym wiedzieć, jak to wygląda od strony studenta
Wiem, że pytanie sprzed ponad roku, ale może się przyda innym osobom. Właśnie kończę licencjat na EPI i szłam na te studia z zerową wiedzą z zakresu informatyki. Wszystko idzie od początku, od totalnych podstaw, więc jeśli ktokolwiek chce tam iść, ale na informatyce w liceum rysował w paintcie - można uderzać. Trochę pracy i wszystko się da


Ale! Jeśli ktokolwiek chce iść na EPI ze względu na grafikę - to niech szuka czegoś innego. Będziecie rozczarowane poziomem i narzędziami, z których się tu korzysta (np. przymus robienia projektu na Corelu, a nie na czymkolwiek nowszym, czy korzystanie tylko z Flasha do przygotowywania animacji).

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Czy jest tu ktokolwiek, kto był/jest na mediach społecznościowych w zarządzaniu na UJocie? Jakie wrażenia? Czy to, co piszą o tych studiach na stronie faktycznie przekłada się na rzeczywistość? Czy przedmioty czysto ekonomiczne są jakoś bardzo uporczywe?

Edytowane przez wszystkojuzistnieje
Czas edycji: 2019-06-23 o 10:34
wszystkojuzistnieje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-23 11:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.