Tłusta skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-04, 10:08   #1
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379

Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY


hej wizażanki!
dawno nie zaglądałam, bo wydawało mi się, że wszystko ze mną w porządku, a tu nagle...
wczoraj w pracy zorganizowano nam sztab lekarzy i aptekarzy z dziwnymi sprzętami. na tyle, na ile mogłam, poświęciłam czas badaniom i efekt był taki:

-jakiś dziwny sprzęt wykazał:
1. elastyczność w obrębie średnim (a spodziewałam się akurat super wyniku w tej kwestii, bo mam cerę tłustą i ciotki zawsze mówiły, że zmarszczek nie dostanę );
2. dalej tłustość: aptekarka wmawiała mi, że sobie coś tłustego rano musiałam wetrzeć w twarz, bo miałam maksymalną tłustość, a użyłam tego dnia tylko nawilżający krem do cery trądzikowej, no ale co tu się dziwić - po paru godzinach to norma i o dziwo najmniej się tłuszczę po oliwce dla dzieci (patrz wątek "znalazłam sposób na tłustą cerę" - coś w tym jest)
3. nawilżenie: myślałam, że chociaż to będzie dobre, ale nie... 100 punktów miało być "normą", a ja miałam 30
widocznie wszystko robię źle! do tego mam cerę wrażliwą, co do trądziku to powoli się uspokaja, bo też zaczęłam brać tabletki anty, więc tym się nie muszę przejmować. ale tłustość zostaje i mam wrażenie, że oliwki - chociaż matują, to są nieodpowiednim rozwiązaniem, bo nie nawilżają (a byłam przekonana, że owszem).

aptekarka dała próbki avene cleanance matująca emulsja regulująca przetłuszczanie (mam nadzieję, że dobrze przetłumaczyłam) i "physio-gel" z la roche posay. żel fajny, chyba sobie sprawię jeszcze coś w stylu toniku do tego, bo nie podrażnia i nie ściąga skóry jak moje dawne przeciwtrądzikowe preparaty (ich to się powoli pozbędę ostatecznie). ale ta emulsja... ok, matuje na początek (po 2 godzinach i tak się świecę), ale to matowanie nie jest dla mnie najważniejsze. ja chcę przede wszystkim nawilżenia!!! do cery wrażliwej jednak nawilżające produkty nie uwzględniają faktu, że można mieć cerę WRAŻLIWĄ + BARDZO TŁUSTĄ + MOCNO ODWODNIONĄ
co zatem stosować? widziałam na stronie la roche posay toleriane fluid nawilżający do cery tłustej (na KWC ocenione są tylko wersje odżywcze i lekkie, oceny oczywiście bardzo rozbieżne). najczęstszym narzekaniem przy wersjach lekkich i żelowych jest brak stosownego nawilżenia. czym więc nawilżyć tak, by nie natłuszczać i nie podrażniać??? (cena nie gra roli ) co do przetłuszczania, to wychodzę z założenia, że jak skóra będzie dobrze nawilżona, to i gruczoły łojowe nie będą musiały aż tak szaleć z nadprodukcją, czyż nie?

aha, wiadomo... najlepiej jeszcze całe masy wody pić - wierzcie mi, staram się jak mogę, wręcz wmuszam w siebie kolejne szklanki aż do odruchów wymiotnych, żeby wyrobić choćby te 1,5 litra...
i jeszcze jedno. nie wiem, czy będę miała znów okazję przebadać się tym sprzętem. jak zatem sprawdzę, czy mam dobrze nawilżoną cerę? do tej pory przecież myślałam, że jestem raczej w normie...
z góry dziękuję za porady i mam nadzieję, że nie jestem sama z tym problemem (chociaż takiego wątku jeszcze nie znalazłam)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 10:11   #2
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: cera b. tłusta, ale odwodniona

witam w klubie...mam taka sama cere plus zaskórniki tragedia.......tez nie mam pojecia jak sobie ztym poradzic...;/;/;/;/eh
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 10:26   #3
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: cera b. tłusta, ale odwodniona

przynajmniej nie jestem sama z tym problemem
daj znać, jak coś nowego będziesz wypróbowywać
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 10:47   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: cera b. tłusta, ale odwodniona

Dziewczyny, ręce opadają ... Dlaczego nie przejrzycie forum lub nie skorzystacie z wyszukiwarki zanim założycie wątek ...


Tutaj wątek dot. waszego problemu oraz wiele innych przydatnych: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:14   #5
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: cera b. tłusta, ale odwodniona

no mi ręce opadały, jak szukałam... ciągle było albo do tłustej/trądzikowej, albo do odwodnionej, suchej. kombinacji tłusta (i to porządnie), odwodniona i wrażliwa (że nie wspomnę o alergiach) jak boga kocham nie znalazłam. teraz mam do przeczytania 24 strony wątku, do którego link podałaś (tak na marginesie: dziękuję ślicznie). zobaczymy, czy tam coś znajdę
i przepraszam, następnym razem będę szukać 3 razy i czytać wszystkie podejrzane wątki, nim swój założę
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 18:04   #6
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Świece się ! - cera tłusta

Witam,

mam 17 lat (dodam, że jestem chłopakiem - tutaj to chyba rzadkość?). Mój problem polega na jednej, ale jakże wielkiej i dołującej rzeczy. Mianowicie moja twarz 15 min po umyciu błyszczy się niesamowicie. W lato jest z tym jeszcze gorzej. Wiadomo.. Dosłownie światło odbija się ode mnie. Po godzińce a nawet mniej moja twarz staje się do tego tłusta. Starałem się tym nie przejmować, ale postanowiłem wypowiedzieć wojne...

Musze zaznaczyć, że mam cere skłonna do trądziku, syfy najczęsciej wywala mi na czole i czasami na nosie, ale nie mam ich dużo. Jednak pod skórą mam dużo zaskórników, całe czoło mam pokryte takimi małymi kropeczkami, nie są zbyt widoczne. Jak miałem 15 lat skończyłem z rózego rodzaju specyfikami. Używałem kosmetyków z VICHY, ale kremy matujące działały zaledwie na 2h, a póżniej świeciłem się ejszcze bardziej...

Ostatnio gdzieś w internecie wyczytałem, że Olej z Hipp pomógł na ten problem. Faktycznie po wytarciu skóra była dośc matowa. Stosowałem 3 dni i dzisiaj odstawiam go do szafki... wywaliło mi praktycznie całe czoło czerwonymi pryszczami...ahhh.

Więc zamierzam wrócić do kosmetyków. Wiem teraz, że najlepszym rozwiązaniem będą jakieś kosmetyki ze składem dość naturalnym... ale, że kompletnie tego tematu nie ogarniam, prosiłbym o pomoc w dobraniu odpowiednich preparatów.

Twarz myję sama wodą, więc może coś do mycia by się przydało? Pamiętam ze zawsze po toniku wywalało mi pryszcze, więc nie wiem czy warto? No i najwazniejsze jakiś super kremik który mi zmatowi twarz na cały dzień ! (wiem wiem, nierealne). Coś na noc ? nie musi być :P

świecie się najbardziej na czole, brodzie i nosie :/

Pozdrawiam i dziękówka z góry
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 19:57   #7
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

świecisz się w tzw. strefie T. Też kiedyś tak miałam <dodam, ze jestem dziewczyną> i nic a nic z produktów dostępnych w zwykłych drogeriach mi nie pomagało. Wszystko jest bardziej na pryszcze, wągry itp. a nie na błyszczenie. Po zastosowaniu kosmetyków matujących zawsze mnie wywalało pryszczami. Kiedyś na babskim wieczorku dziewczyny "poczęstowały" mnie maseczką zGarniera dogłębnie oczyszcza pory na 7 <tja jasne> dni z cynkiem. I na początku było fajnie, dzień po zastosowaniu nie błyszczałam się wcale, a potem stopniowo coraz bardziej, choć nie aż tak. Ale używąłam jej dość często <ZA często> i było gorzej niż bez. Kiedy już miałąm dość dość dość <maj, gorące dni, masakra> poszłamw końcu do dermatologa. I przepisał mi receptę na wyśmienity środek, który sami robią w aptece. Tani, śmierdzi strasznie i trochę wysusza skórę, ale po zastosowaniu lekkiego kremu nawilżającego jest CUDNIE. Radzę więc dermatologa ;P
Na krótszą metę może i ta lub inna maseczka, chociaż wątpię by Tobie jako chłopakowi to odpowiadało ;D

Przepraszam za błędy. Ten środek co mi przepisał dermatolog jest bez nazwy, jak napisałam - sami sporządzają go w aptece i dają w buteleczce jak od syropu, to bardziej tonik niż żel czy coś. genialna cena i działanie, gorzej zapach, ale szybko znika.
Pozdrawiam
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 12:18   #8
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

kurde no faktycznie maseczki mnie nie przekonują ;p a znając życie pójde do dermatologa to przepisze mi samą chemie na twarz i będzie po zabawie.. tak to już dzisiaj z nimi jest : ) Używasz tylko tego co przepisał dermatolog? Żadnych inncyh kremów? żelów ? toników? I to co używasz to jest do mycia? czy nakładasz na dzień i gitara ? znasz skład może tej miksutury bo jakbym się juz wybrał do tego dermatologa to bym go nakierował czego szukam.


-dzięki
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:46   #9
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Na zaskórniki polecany jest Benzacne i Brevoxyl, mi osobiście Benzacne pomogł w 50 % , wiec całkiem nieźle.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:21   #10
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
Na zaskórniki polecany jest Benzacne i Brevoxyl, mi osobiście Benzacne pomogł w 50 % , wiec całkiem nieźle.

najbardziej to mi jednak chodzi o matową skórę, tzn. żebym się nie świecił.. :/ no i do tego żeby nie wyskakiwały mi pryszcze przy stosowaniu tego czegoś do matowienia...
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 21:32   #11
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

też radzę wybrać się do dermatologa czasem tanie kosmetyki robione w aptece moga okazc sie lepsze niż te ogólno dostępne. lekarz na pewno jakos ci pomoże
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 21:52   #12
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cieszy mnie że nie tylko ja mam taki problem z przetłuszczaniem skóry... Identyczna sytuacja, tłuszcz na twarzy już po 15 minutach. Byłem z tym u dermatologa, też dostałem jakiś przepis na jakiś środek, też w buteleczce jak po syropie ;p tyle że nic nie dało... A stosowałem z miesiąc
Idę jutro do innego dermatologa, poproszę go o jakieś antybiotyki czy hormonalne leki bo dłużej z tym przetłuszczaniem nie wytrzymam...
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 23:58   #13
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

CHlopie, jesli bys poczytal co nieco na temat to bys wiedzial, ze skore przetluszczajaca trzeba nawilzac kremem a nie matowic !
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:16   #14
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez cinek26 Pokaż wiadomość
CHlopie, jesli bys poczytal co nieco na temat to bys wiedzial, ze skore przetluszczajaca trzeba nawilzac kremem a nie matowic !
a kto powiedział, ze nie ma kremów nawilżająco-matujących ? własnie takich szukam.

matowienie nie zawsze znaczy wysuszanie pamiętaj o tym.
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:22   #15
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez Iniu Pokaż wiadomość
Cieszy mnie że nie tylko ja mam taki problem z przetłuszczaniem skóry... Identyczna sytuacja, tłuszcz na twarzy już po 15 minutach. Byłem z tym u dermatologa, też dostałem jakiś przepis na jakiś środek, też w buteleczce jak po syropie ;p tyle że nic nie dało... A stosowałem z miesiąc
Idę jutro do innego dermatologa, poproszę go o jakieś antybiotyki czy hormonalne leki bo dłużej z tym przetłuszczaniem nie wytrzymam...

Proponuję zaopatrzyć się w puder sypki Kryolana anti shine- jest genialny
I kolejna kwestia czy twarz się tylko błyszczy czy są jakies poważne problemy skórne- bo to chyba najważniejsze, a samym świeceniem bym się nie przejmowała
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 13:04   #16
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Proponuję zaopatrzyć się w puder sypki Kryolana anti shine- jest genialny
I kolejna kwestia czy twarz się tylko błyszczy czy są jakies poważne problemy skórne- bo to chyba najważniejsze, a samym świeceniem bym się nie przejmowała
jeżeli chodzi o mnie to się świece i skóra strasznie się przetłuszcza... do tego troche zatkanych porów, i pare czerwonych pryszczy, nie jest to jakiś mega wysyp pryszczy. No i własnie to błyszczenie jest dla mnie największym problemem. Nie stosuje narazie żadnych kremów itp. I sie nie znam, dlatego chcialem sie dowiedziec co może byc dobre na noc? co na dzień? czym mam się myć? Bo mydło strasznie wysusza więc odpada...

a puder..? jestem chłopakiem więc odpada
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 13:30   #17
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez zmarnowany Pokaż wiadomość
a kto powiedział, ze nie ma kremów nawilżająco-matujących ? własnie takich szukam.

matowienie nie zawsze znaczy wysuszanie pamiętaj o tym.

Owszem sa , ale one nie nawilzaja cere tak jak powinno, stosuj co uwazasz za sluszne
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 19:03   #18
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez cinek26 Pokaż wiadomość
Owszem sa , ale one nie nawilzaja cere tak jak powinno, stosuj co uwazasz za sluszne
a Ty co byś polecił z akrem na dzien ?
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 00:39   #19
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

hmmm... że oliwka Cie tak zawiodła, to sie dziwię, bo mi sie zdaje ze jak narazie to jedyny środek ktory mi nie zapycha porów.
W takim razie potestuj ze skrobią ziemniaczaną jako puder. Nałożona na krem nawilżający potrafi zmatowić na cały dzień twarz i nie zapycha porów.
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 07:44   #20
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

Cytat:
Napisane przez zmarnowany Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o mnie to się świece i skóra strasznie się przetłuszcza... do tego troche zatkanych porów, i pare czerwonych pryszczy, nie jest to jakiś mega wysyp pryszczy. No i własnie to błyszczenie jest dla mnie największym problemem. Nie stosuje narazie żadnych kremów itp. I sie nie znam, dlatego chcialem sie dowiedziec co może byc dobre na noc? co na dzień? czym mam się myć? Bo mydło strasznie wysusza więc odpada...

a puder..? jestem chłopakiem więc odpada

Myj twarz najlepiej np. syndetem La Roche Posay albo płynem micelarnym (Erisa czy innym), koniecznie tonik- możesz zrobić sam z kwasu borowego(najlepiej kupić proszek w aptece-jakies grosze kosztuje) rozpuszczasz 1 łyżeczkę kwasu borowego w szklance wody-tani a dobry, to przepis mojej kosmetyczki
Puder polecam Ci nadal, bo jest bez koloru, albo raczej w kolorze mąki -normalnie biały wiec spokojnie mógłbyś sobie nałożyć, on tylko matuje nie nadaje żadnego koloru.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 18:42   #21
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Exclamation Mycie twarzy, cera tłusta

Pytanie do specjalistów - czym myć twarz, co poszłoby w parze z takimi lekami które dostałem od dermatologa (o ile robi to jakąś różnicę że biorę te leki):

- Isotrexin (żel, na noc)
- Face Okay

Moim celem jest pozbycie się łojotoku, dermatolog argumentował się że eliminując podstawy trądzika wyeliminuję łojotok - brzmi ciekawie ;p

Prosiłbym o jakieś porady, czy wziąć mydło, żel czy inne magie.
Z góry thx
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 08:28   #22
zmarnowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

ok dzięki
zmarnowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 13:06   #23
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Świece się ! - cera tłusta

a polecacie mycie twarzy seria bodyshopu z olejkiem herbacianym ? na mnie dobrze dziala i opinie tez ma niezle, wiec ja polecam.

zastanawiam sie tylko czy dobrze robie uzywajac zelu z peelingiem (tym z drobinkami) na biale krosty (co jakies 4-5 dni)? czy te drobinki to nie jest substytut 'wyciskania' ? skora w prawdzie po nim jest bardzo ladna i gladka, ale moze cos zle robie ?
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 13:50   #24
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

up
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 10:03   #25
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

A nie polecił Ci dermatolog, czym myć? Dziwne, z reguły, to pierwsze o co pytają.

Ja od paru lat używam Phisiogelu, poleconego przez dermatologa. Jest łagodny i nie podrażnia. Do kupienia w aptece - ok. 27-30 zł.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 10:09   #26
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

Ja czytałam że najlepsze do cery tłustej są żele do mycia twarzy z jakimiś granulkami bo odblokowuja pory.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 13:17   #27
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

spoko, już wyhaczyłem żel Iwostinu z oliwek z drzewa herbacianego (coś w ten deseń)
dobry do mycia, trochę pomaga przeciwko trądzikowi ale łojotoku nie rusza...

mój łojotok jest niezniszczalny ;p
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 21:34   #28
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

Cytat:
Napisane przez Iniu Pokaż wiadomość
spoko, już wyhaczyłem żel Iwostinu z oliwek z drzewa herbacianego (coś w ten deseń)
dobry do mycia, trochę pomaga przeciwko trądzikowi ale łojotoku nie rusza...

mój łojotok jest niezniszczalny ;p
Olejek z drzewa herbacianego (jeśli o to chodzi?) bardzo wysusza. Nie znam tego żelu, ale polecam coś delikatniejszego, masz mocne leki.

Możesz poszukać np. Ziaja Calma - żel do mycia, albo rano nie myć twarzy wodą, tylko przetrzeć wacikiem z jakimś micelem, albo hydrolatem.
Myślę, że im mniej skóra będzie wysuszona, tym mniej się będzie przetłuszczać.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 08:12   #29
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

Cytat:
Napisane przez Iniu Pokaż wiadomość
spoko, już wyhaczyłem żel Iwostinu z oliwek z drzewa herbacianego (coś w ten deseń)
dobry do mycia, trochę pomaga przeciwko trądzikowi ale łojotoku nie rusza...

mój łojotok jest niezniszczalny ;p
Twój łojotok będzie nadal niezniszczalny, gdyż za bardzo wysyszasz skórę. Im bardziej ją wysuszasz, tym bardziej ona się broni i pordukuje sebum. I tak w kółko.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 18:49   #30
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mycie twarzy, cera tłusta

Specjalistą to ja nie jestem,ale mój dermatolog mówił mi,żebym myła buzię Cetaphilem,bo on również przygotowuje buzię do zabiegów Obczaj sobie na KWC

Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-01 20:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.