Buty New Balance - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-10, 17:46   #1
gagagag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2

Rozmiarówka New Balance


Witam. Mam wątpliwości co do rozmiaru butów firmy New Balance, które chce kupić. Zazwyczaj kupuje buty w rozmiarze 38, ale nie wiem, czy nie będą one za małe/za duże. Mam np. vansy w tym rozmiarze,a są trochę za duże(wkładka ma 24 cm).
Może któraś z Was ma buty tej firmy(NB) i pomoże mi z wyborem rozmiaru?

Rozmiarówka :
http://www.runcolors.pl/pl/product/ml574srb/size
(wybrałam buty unisex, więc to będzie ta środkowa rozpiska)
gagagag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 18:10   #2
thediamondgirl
Zakorzenienie
 
Avatar thediamondgirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 5 078
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Ostatnio pomagałam kupować NB siostrze i ona wzięła pół rozmiaru większe buty ( nosi rozmiar 38, ale kupiła 38,5). Po zakupie rozmawiałam z bratem, który też planuje je zakupić i sam stwierdził, że mają zawyżone trochę rozmiarówki

A i z własnego doświadczenia wiem, że niezależnie od firmy, najlepiej jest patrzeć zawsze na długość wkładki . Skoro vansy 24 są trochę za duże, to zapewne dla Ciebie idealne będzie 23,4 cm
__________________
.
.

Jeżeli co jest prawdziwe to nic i nikt tego nie złamie.

thediamondgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 18:43   #3
jutka555
Wtajemniczenie
 
Avatar jutka555
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 678
Dot.: Rozmiarówka New Balance

a u mnie się to nie sprawdziło, normalnie noszę buty z wkładką 25 cm czyli 39 (baleriny,botki, buty sportowe - nike) a conversy i new balance mam z wkładką 24 cm czyli 37,5
jutka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 19:51   #4
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Rozmiarówka New Balance

moje New Balance mają rozmiar 42,5 a normalnie noszę 41 ale rozmiar jest taki bo mam prawą stopę troszkę większą i kiedyś w nike na czubku zrobiła mi się dziura i dlatego pani doradziła mi kupić większe buty
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 22:39   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Rozmiarówka New Balance

najlepiej podejdź do jakiegoś sklepu, gdzie są nb. pełno ich obecnie, więc z ustaleniem rozmiaru nie bedzie kłopotu.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 18:56   #6
kar0lina4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 207
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Koniecznie trzeba wziąć o połowę większy rozmiar. Ja normalnie noszę 37, a NB w tym rozmiarze były na mnie za małe. W ogóle w sklepach stacjonarnych ciężko o połówki z tych butów.
kar0lina4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 21:15   #7
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Cytat:
Napisane przez kar0lina4 Pokaż wiadomość
Koniecznie trzeba wziąć o połowę większy rozmiar. Ja normalnie noszę 37, a NB w tym rozmiarze były na mnie za małe. W ogóle w sklepach stacjonarnych ciężko o połówki z tych butów.
serio koniecznie? ja kupiłam swój rozmiar i to właśnie połówkę w sklepie stacjonarnym

najlepiej przymierzyć
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 11:38   #8
kar0lina4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 207
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
serio koniecznie? ja kupiłam swój rozmiar i to właśnie połówkę w sklepie stacjonarnym

najlepiej przymierzyć
Pewnie, że najlepiej przymierzyć. Z kolei 38 były dużo za duże
kar0lina4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 10:37   #9
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
serio koniecznie? ja kupiłam swój rozmiar i to właśnie połówkę w sklepie stacjonarnym

najlepiej przymierzyć
Ja też nie tak dawno kupowałam NB, nawet chwaliłam się nimi na forum i brałam swój rozmiar. Są idealne, więc nie wiem z czego wynikają te różnice...
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:31   #10
Roberta90
Przyczajenie
 
Avatar Roberta90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Rozmiarówka New Balance

zwróć uwagę na długość wkładki
Roberta90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:35   #11
thediamondgirl
Zakorzenienie
 
Avatar thediamondgirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 5 078
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Cytat:
Napisane przez jutka555 Pokaż wiadomość
a u mnie się to nie sprawdziło, normalnie noszę buty z wkładką 25 cm czyli 39 (baleriny,botki, buty sportowe - nike) a conversy i new balance mam z wkładką 24 cm czyli 37,5
serio? hm u mnie zawsze się sprawdza i zwróciłam uwagę też kilku koleżanką na to i z tego co wiem to też sprawdza się No ale widać różnie to jest.
A co do NB to może co model to też trochę inna rozmiarówka
__________________
.
.

Jeżeli co jest prawdziwe to nic i nikt tego nie złamie.

thediamondgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 14:01   #12
Olam21
Przyczajenie
 
Avatar Olam21
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Rozmiarówka New Balance

Tutaj masz tabelki z rozmiarami newbalansów i nie tylko http://www.butyjana.pl/tabele_rozmiarowe.html
Olam21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:40   #13
texaseyes_96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Buty New Balance

Cześć wizażanki!

Pomóżcie proszę. Znalazłam buty na zalando firmy New Balance; oto link do nich : https://www.zalando.pl/new-balance-m...5b01c-k11.html
Są strasznie drogie, dlatego nie chciałabym jakiś problemów. Bardzo mi się podobają. Chodzi o to, że nigdzie takich nie ma, nawet na oficjalnej stronie. Szukałam w internecie i pokazywało że to model butów męskich. Co mam o tym sobie myśleć?
Kupować? Czy któraś z was już kupowała na tej stronie?

Z góry dziękuję
PS. Jestem tu nowa i nie wiem czy w dobrej kategorii to założyłam, więc przepraszam
texaseyes_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:50   #14
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Buty New Balance

na tej stronie zakupy należą do przyjemnych, jeśli buty Ci się nie spodobają możesz je odesłać i to za darmo, choć nie jestem ekspertką od NB to nie sądzę aby Zalando sprzedawało podróbki
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:50   #15
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Buty New Balance

Buty, któe wkleiłas są modelem unisex ( jak widac po rozmiarówce, od 36 do 47,5). Na zalando możesz śmiało zamawiać, jest to solidna firma, w razie czego masz 100 dni na zwrot produktu. Dodatkowo zapisując się do ich newslettera możesz uzyskać 40zł zniżki Ja radziłabym zaczekać na jakiś weekend zniżek, które sa z gazetami joy, avanti itp.. tam często są zniżki do zalando ok 20%
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 13:33   #16
Regon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 134
Dot.: Buty New Balance

Jeśli masz Facebooka, to możesz zapytać w komentarzu na profilu oficjalnego dystrybutora NB w Polsce https://www.facebook.com/New.Balance.Polska?fref=ts czy ten model jest oryginalny. Widziałem, że ludzie pytają tam o takie rzeczy podając link do sklepu internetowego, a oni odpowiadają. Przy okazji przydałoby się dowiedzieć, jaki to dokładnie model. Wiadomo, że MRL996, ale NB ma taki system oznaczeń, że po numerze podaje literowe oznaczenie konkretnej wersji kolorystycznej. Gdyby udało się tego dowiedzieć, to można poszukać w wyszukiwarce tego modelu i sprawdzić ceny. Mówię to dlatego, że pomimo, że mam bardzo dobre doświadczenie z Zalando (w tym ze zwrotem nie było problemów), to ostatnio zauważyłem, że NB, które kupiłem (konkretnie te https://www.zalando.pl/new-balance-m...5b010-g11.html) kosztują u nich 389 zł, a ja w firmowym sklepie stacjonarnym NB dałem 299.

EDIT:
No właśnie - na ich stronie oficjalnej jest model szary ciut jaśniejszy za 379 ;-) http://www.newbalance.pl/katalog-pro.../mrl996dg.html Niby link sugeruje kolekcję męską, ale jak się kliknie "Kup" to widać też rozmiary damskie.

Edytowane przez Regon
Czas edycji: 2015-03-06 o 13:41
Regon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:54   #17
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Buty New Balance

Poszukaj jeszcze w innych sklepach internetowych - Zalando ma bardzo wysoką marżę
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 10:31   #18
kamiimax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
New Balance - oryginał ?

Witajcie, zdecydowałam się na zakup butów New Balance z internetu ( jako, że w sklepach pustki zarówno jeśli chodzi o rozmiarówkę jak i kolory ) jednakże zastanawia mnie oryginalność tych butów . Wybrałam sobie model czarno-niebieski, który występuje tylko na jednej aukcji na allegro, nie ma ich nigdzie indziej w sieci, pytanie czy ktoś mógłby ocenić czy te buty są oryginalne ? Nie znam się na takich rzeczach ale zastanawiają mnie takie rzeczy jak wysyłka z zza granicy ( USA, Wielka Brytania, CHINY itp ) oraz to, że niektórzy dają komentarze z wątpliwościami jeśli chodzi o oryginalność obuwia. Mowa o tych butach : http://allegro.pl/new-balance-574-cz...111500449.html . Prośba o pomoc

Edytowane przez kamiimax
Czas edycji: 2015-03-11 o 10:37
kamiimax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 10:38   #19
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: New Balance - oryginał ?

1) historia ocen i język, jakim sprzedawca odpowiada, dają do myślenia
2) dopóki nie przyjdą do Ciebie, nie sposób ocenić ich oryginalności - na zdjęciach w aukcji na pewno są oryginały, ale co dostaniesz...
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 10:46   #20
kamiimax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: New Balance - orginał ?

Dlatego też mnie to zastanawia chociaż sprzedawca ma wiele butów i to różnych marek więc już sama nie wiem.
kamiimax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:00   #21
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: New Balance - orginał ?

200 złotych i wszytkie rozmiary? Podróbki.

Porównaj z Zalando https://www.zalando.pl/new-balance/?...FVPMtAodLQEAIw

Poza tym, ja tu tej wersji kolorystycznej nie widzę (ale przeglądałam pobieżnie) - https://www.google.pl/search?q=new+b...w=1057&bih=623
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2015-03-11 o 11:06
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:03   #22
kamiimax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: New Balance - orginał ?

No tak ale sprowadzane zza granicy, czas oczekiwania do 30 dni roboczych więc nie jest to możliwe?
kamiimax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:10   #23
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: New Balance - orginał ?

Jakoś jestem sceptycznie nastawiona. Komentarze negatywne ma, sposób kontaktu niezbyt grzeczny. Na Zalando za zarejestrowanie dostaniesz 40 zł na kolejne zakupy, można użyć ten kod również na rzeczy przecenione. Może taki zakup byłby pewniejszy?
__________________


magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 13:26   #24
caleczka
Moda
 
Avatar caleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 857
Dot.: New Balance - oryginał ?

Cytat:
Napisane przez kamiimax Pokaż wiadomość
Witajcie, zdecydowałam się na zakup butów New Balance z internetu ( jako, że w sklepach pustki zarówno jeśli chodzi o rozmiarówkę jak i kolory ) jednakże zastanawia mnie oryginalność tych butów . Wybrałam sobie model czarno-niebieski, który występuje tylko na jednej aukcji na allegro, nie ma ich nigdzie indziej w sieci, pytanie czy ktoś mógłby ocenić czy te buty są oryginalne ? Nie znam się na takich rzeczach ale zastanawiają mnie takie rzeczy jak wysyłka z zza granicy ( USA, Wielka Brytania, CHINY itp ) oraz to, że niektórzy dają komentarze z wątpliwościami jeśli chodzi o oryginalność obuwia. Mowa o tych butach : http://allegro.pl/new-balance-574-cz...111500449.html . Prośba o pomoc
Osobiście bym nie kupiła...

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez magda20003 Pokaż wiadomość
Jakoś jestem sceptycznie nastawiona. Komentarze negatywne ma, sposób kontaktu niezbyt grzeczny. Na Zalando za zarejestrowanie dostaniesz 40 zł na kolejne zakupy, można użyć ten kod również na rzeczy przecenione. Może taki zakup byłby pewniejszy?
Jestem tego samego zdania
caleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 13:46   #25
kamiimax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: New Balance - orginał ?

Nie no końca chodzi o to czy ktoś by wziął czy nie bo kwestia gustu zawsze względna tylko czy buty są oryginalne Może ktoś zamawiał jakiekolwiek buty od tego sprzedawcy na allegro i może się na ten temat wypowiedzieć ?
kamiimax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 13:57   #26
caleczka
Moda
 
Avatar caleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 857
Dot.: New Balance - orginał ?

Cytat:
Napisane przez kamiimax Pokaż wiadomość
Nie no końca chodzi o to czy ktoś by wziął czy nie bo kwestia gustu zawsze względna tylko czy buty są oryginalne Może ktoś zamawiał jakiekolwiek buty od tego sprzedawcy na allegro i może się na ten temat wypowiedzieć ?

Ale to chyba oczywiste, że skoro sa głosy, że by się tych butow nie kupiło to znaczy, że mamy jakieś obiekcje co do ich oryginalności. Juz sam termin oczekiwania wskazuje na to, że buty ida z Chin i to bynajmniej nie od producenta..
caleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 14:03   #27
kamiimax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: New Balance - orginał ?

Oczywiście, że tak dlatego ten temat powstał jednakże nikt z nas nie wie co przyjedzie w przesyłce Dlatego też pytam, może ktoś zamawiał i jest w stanie te wątpliwości rozwiać
kamiimax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 14:06   #28
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: New Balance - orginał ?

ja z własnego doświadczenia powiem, ze z tą wysyłką z USA, Chin itp to bywa różnie, bo zamówiłam u podobnego sprzedawcy kurtkę puchową marki Zara, trochę się obawiałam się co dostanę, ale ani na Allegro ani na stronie czy w sklepach zary tej kurtki już nie było, a bardzo chciałam ją mieć, wiec zaryzykowałam i zamówiłam - w końcu zamawiałam od firmy, wiec mam prawo zwrotu Po otwarciu paczki byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, kurtka była w 100% oryginalna (nie jakaś chińska podróba) - porównywałam z koleżanką, która taki sam model kupiła w sklepie stacjonarnym zary i jest identyczna, więc nie ma co sie uprzedzać do wysyłki z innych krajów, chociaż trzeba liczyć się z tym, że coś może być nie tak
Jeśli chodzi o odpowiedzi tych Państwa w komentarzach, to swoją drogą są na dość kiepskim poziomie dlatego chyba lepiej sobie darować - bo później z ewentualnym zwrotem tez mogą być problemy
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 20:23   #29
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: New Balance - orginał ?

daruj soebie, jak ktoś napisał powyzej lepiej zamów z zelando
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 06:03   #30
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: New Balance - orginał ?

on tych butów nie ma - tylko je dla Ciebie zamówi
poproś o prawdziwe zdjęcia jeśli chcesz ryzykować
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-08 10:23:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.