Kwietniówki 2018 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-29, 10:40   #1111
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Pewnie to ten lek separacyjny. Ja juz nie moge sie doczekac kiedy minie bo jak tylko gdzies ide to maly placze. Nawet w nocy najlepiej by spal z moja reka przy jego twarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 10:45   #1112
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas dziś nocka w miarę ok, mała przed 22 zaczęła tak odwalać, że myślę AHA, pospane. Ale punkt 22 nagle padła na cyca i sen chyba ma ściśle ustalony grafik, wykorzystuje każdą minutę obudziła się o 8, siadła, stanęła na nogi, pouśmiechała się, polozyla się na brzuch, rozwalajac się na całym łóżku i sama zasnęła na godzinkę.
Nela się nie boi, raczej lubi. Jak przyszłam z nią ostatnio do koleżanki i wszyscy nagle do niej wybiegli na raz to płakała, ale jak ktoś powoli do niej zagaduje to jest sprzedana, cyganka mała. A jak marudzi mi wieczorem i pójdziemy obudzić tatę to od razu inne dziecko. Śmieje się do niego, rozmawia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 12:28   #1113
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Mój też jak narazie nie boi się nikogo, mimo że nie widuje obcych za często A mnie i tatę traktuje prawie że na równi A nawet czesto tata lepiej go zabawi niż ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 18:37   #1114
anetka924
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 442
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Mój śpi ok 13h na dobe, w nocy 9-10 w dzień 3-4 podzielone na 3-4 drzemki różnej długości od 30 do 90 min czasami
U nas już widzę wyraźne zmniejszanie kp kosztem jedzenia stałego. Rano je kaszkę, potem obiad - warzywa, jajka, chleb, mięsko, zupy i wieczorem przeważnie owoc.
W ogóle to się załamałam bo nie wiem czy moje kp się wkrótce nie skonczy ;( Od 2 czy 3 dni mały mnie podgryza podczas karmienia. Już dwa razy krzyknęłam z bolu i zaskoczenia, on się wystraszył oczywiście i płacz ;( Zaczęłam się bać go przystawiać ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest na mm, ale to nie przeszkodziło małemu ugryźć TŻ w sutka przez koszulkę niech poczuje że nie jest lekko hihi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

My kupiliśmy pchacza ale Mikołaj ma go totalnie w d... najlepszym pchaczem jest odkurzacz poważnie! No i chodzenie przy łóżku, stoliku i zgarnianie wszystkiego na podłoge. Szwagierka się nim jeden dzień opiekowała, naznosiłam zabawek a ten pół dnia kartonem się bawi ahaaa ktoś ma puzzle na podłogę? U nas wszystko do wieczora jest rozebrane na części pierwsze, mówię wam nic tak nie spaja małżeństwa jak codzienne składanie puzzli na podłodze jak mały uśnie ehhh

Co do usypiania udało mi się chyba znaleźć sposób, kładziemy, mleko i jak zje to zabawka do ręki. Wtedy nie kręci się, tylko się nią zajmie. Po 15 min śpi. No i jedna drzemka w ciągu dnia ok. 2 h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Ok, ktoś ma ma patent na czerwone krostki na dupce najprawdopodobniej po antybiotyku? Clotrimazolum smaruje ale tak sobie, antybiotyk odstawiłam. Ehh to pierwszy raz coś takiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetka924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 19:12   #1115
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

U mnie to już jest problem ze spaniem w ciągu dnia ... dzisiaj w ciągu dnia spała tylko 1,5h. z czego tą drugą drzemkę godzinną to musiałam ją trzymać na rękach bo zrobiła się 'NIE ODKŁADA SIĘ MNIE do wyra' Czasami jak czytam ile znajomych dzieci śpią w dzień ... to zdążą zrobić obiad,pranie ... a ja mam w domu taki syf.. na obiad jem czekoladę popijaną colą... dzisiaj był wyjątek bo mama coś zrobiła ale i tak jedną łyżką jadłam ja a drugą pakowałam młodej obiadek ze słoika...

inna znajoma to ma dziecko 2 - miesięczne i po części jej zazdroszę bo w miesiac wróciła do figury sprzed ciąży ale jak nauczyła w domu i teściową i mame i wszystkich poustawiała, że ona tego i tego dnia idzie na zumby, sauny, baseny sporty rekreacyjne itd to tak jest... a nie, że ja nauczyłam, że to ja SIEDZE W DOMU.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 19:44   #1116
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez anetka924 Pokaż wiadomość
U mnie jest na mm, ale to nie przeszkodziło małemu ugryźć TŻ w sutka przez koszulkę niech poczuje że nie jest lekko hihi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

My kupiliśmy pchacza ale Mikołaj ma go totalnie w d... najlepszym pchaczem jest odkurzacz poważnie! No i chodzenie przy łóżku, stoliku i zgarnianie wszystkiego na podłoge. Szwagierka się nim jeden dzień opiekowała, naznosiłam zabawek a ten pół dnia kartonem się bawi ahaaa ktoś ma puzzle na podłogę? U nas wszystko do wieczora jest rozebrane na części pierwsze, mówię wam nic tak nie spaja małżeństwa jak codzienne składanie puzzli na podłodze jak mały uśnie ehhh

Co do usypiania udało mi się chyba znaleźć sposób, kładziemy, mleko i jak zje to zabawka do ręki. Wtedy nie kręci się, tylko się nią zajmie. Po 15 min śpi. No i jedna drzemka w ciągu dnia ok. 2 h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Ok, ktoś ma ma patent na czerwone krostki na dupce najprawdopodobniej po antybiotyku? Clotrimazolum smaruje ale tak sobie, antybiotyk odstawiłam. Ehh to pierwszy raz coś takiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co masz na myśli pisząc ze antybiotyk odstawilas? Na krostki sprobowalabym kąpieli w krochmalu z mąki ziemniaczanej. Ja generalnie od urodzenia nie smaruję mu pupy niczym tylko zasypuje mąka ziemniaczaną i to tylko po kupce i nigdy nie miał żadnego odparzenia ani krostki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:20   #1117
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
U mnie to już jest problem ze spaniem w ciągu dnia ... dzisiaj w ciągu dnia spała tylko 1,5h. z czego tą drugą drzemkę godzinną to musiałam ją trzymać na rękach bo zrobiła się 'NIE ODKŁADA SIĘ MNIE do wyra' Czasami jak czytam ile znajomych dzieci śpią w dzień ... to zdążą zrobić obiad,pranie ... a ja mam w domu taki syf.. na obiad jem czekoladę popijaną colą... dzisiaj był wyjątek bo mama coś zrobiła ale i tak jedną łyżką jadłam ja a drugą pakowałam młodej obiadek ze słoika...

inna znajoma to ma dziecko 2 - miesięczne i po części jej zazdroszę bo w miesiac wróciła do figury sprzed ciąży ale jak nauczyła w domu i teściową i mame i wszystkich poustawiała, że ona tego i tego dnia idzie na zumby, sauny, baseny sporty rekreacyjne itd to tak jest... a nie, że ja nauczyłam, że to ja SIEDZE W DOMU.
Hehe, to u mnie się zdarza "W dzień spał AŻ 1,5 h". Ja robie wszystko z małym w chuście bo inaczej ryczy. Od tego też się dobrze wraca do "figury sprzed ciąży" ja to już mam nawet na minusie trochę. Kurde zazdroszczę mieć tyle osób do pomocy. Zauważyłam że wszystkie znajome które twierdzą że wychowanie dziecka to pestka mają zawsze blisko którąś z babć albo jakąś siostrę .
Boże jak ja bym gdzieś poszła. Choćby na dłuższe zakupy.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 20:23   #1118
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja mam owszem, zostanie mi z dzieckiem, jak musze jechac na zakupy spozywcze (czekolada kiedyś się skończy ) i uwaga... jej to nawet śpi 2h ciągiem... a mi nie... ja nie wiem jak ona to robi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:37   #1119
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Moja mam owszem, zostanie mi z dzieckiem, jak musze jechac na zakupy spozywcze (czekolada kiedyś się skończy ) i uwaga... jej to nawet śpi 2h ciągiem... a mi nie... ja nie wiem jak ona to robi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
To jeszcze nie wiesz że dziecko zawsze najgorzej zachowuje się przy mamie? ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 21:17   #1120
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Każdego dnia się o tym przekonuje, że to jest fakt. Hahahahaa

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 22:24   #1121
emelcia
Rozeznanie
 
Avatar emelcia
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2018

Ktoś pisał o spaniu? U nas impreza w najlepsze, Mała turla się po podłodze, trze oczka, ziewa, ale spać? No nieeee, sen jest dla słabych 🤪
Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
U mnie to już jest problem ze spaniem w ciągu dnia ... dzisiaj w ciągu dnia spała tylko 1,5h. z czego tą drugą drzemkę godzinną to musiałam ją trzymać na rękach bo zrobiła się 'NIE ODKŁADA SIĘ MNIE do wyra' Czasami jak czytam ile znajomych dzieci śpią w dzień ... to zdążą zrobić obiad,pranie ... a ja mam w domu taki syf.. na obiad jem czekoladę popijaną colą... dzisiaj był wyjątek bo mama coś zrobiła ale i tak jedną łyżką jadłam ja a drugą pakowałam młodej obiadek ze słoika...

inna znajoma to ma dziecko 2 - miesięczne i po części jej zazdroszę bo w miesiac wróciła do figury sprzed ciąży ale jak nauczyła w domu i teściową i mame i wszystkich poustawiała, że ona tego i tego dnia idzie na zumby, sauny, baseny sporty rekreacyjne itd to tak jest... a nie, że ja nauczyłam, że to ja SIEDZE W DOMU.
Jak dobrze czytać, że nie tylko moje obiady to "obiady" - coś tam odmrozonego (o zgrozo zapasy się kończą ) lub jakiś shit. O porządku w domu nie wspomnę. Dziś moj tata wpadł na kawę, siedzi siedzi i w pewnym momencie: to na meblach to jest taki kurz? Oczywiście odpowiedziałam, że nie, taka tam ozdoba - szary puch
Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc ze antybiotyk odstawilas? Na krostki sprobowalabym kąpieli w krochmalu z mąki ziemniaczanej. Ja generalnie od urodzenia nie smaruję mu pupy niczym tylko zasypuje mąka ziemniaczaną i to tylko po kupce i nigdy nie miał żadnego odparzenia ani krostki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coooo? Rany, ja znów walczę z całą czerwona pupcią. Calutka! Chyba muszę zacząć w nocy zmieniać 2x pampersa, bo chyba po nocy tak się robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez emelcia
Czas edycji: 2018-11-29 o 22:27
emelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 22:28   #1122
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Kwietniówki 2018

Heeej dziewczyny! Pozdrowienia z zimnej Florydy 5 stopni było rano brrr.
Mamy właśnie za sobą kolejny skok rozwojowy. Akurat wypadł na święto Dziękczynienia i gość, który do nas przyjechał mógł posłuchać pięknego wycia bez powodu No ale minęło i odzyskalam swoje dziecko. Rozszerzanie diety też jest w formie degustacyjnej. Póki co je i próbuje wszystko i dość nie wybrzydza, ale nie załapała, że może to być posiłkiem i zdarza się, że marudzi żeby dac mlesio. Wciąż odciągam 6x na dobę 1,2l, a Ola wcina wciąż wszystko.
Mamy dwie śliczne dolne jedynki wyszły po cichutku Olcia sama nie siada ale pelza i wyczynia cuda na podłodze ósmy miesiąc za 3 dni więc w diecie coraz więcej Amerykanki w tym wieku dają dziecku już chyba wszystko
Mam ubaw bo ledwo temperatura spadla poniżej 10 stopni a kobiety chodzą tu w kozakach i puchowych kurtkach i tych paskudach ugg. Ja wciąż w japonkach. Ola złapała za to katar i na szczęście tyle z chorób (odpukac!)
Pozdrawiam i przesyłam dużo słońca!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 01:02   #1123
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja będąc w Hiszpanii w listopadzie czułam się jak dzikuska, wszyscy w futrach gapili się na mnie, że ja na krótki rękaw
A co do diety to niektóre Polki też na tym etapie już dają wszystko.. bardzo często się ostatnio z tym spotykam. 'A to 8 miesięcy, to ona już pewnie wszysyko je?' Tak, wpiernicza z nami kebaby i popija fantą znajoma 3-miesieczniakowi(!!!!) dawała musy owocowe...
Zmieniamy mieszkanie na większe, tak się cieszę! Tż tylko ciężko wzdycha, ja za to szał zakupów i marzę o tym, by mieć już klucze i wszysyko urządzać w końcu upchnę gdzieś wyczekany fotel, myślałam, żeby kupić wiszący, to fajnie będzie się nam w nocy usypiało
1,5h snu w dzień to u nas norma Dużo rzeczy też robię z dzidzią w chuście, ale to jest automatyczne zasypianie
Na wieczór za to chodzi jak w zegarku. Choćby się walilo to o 22 jest spanko. Najgorsze są te chwile na godzinę przed myciem i spaniem. Zmęczone to, jeść się nie chce, bawić się nie chce, marudzi, cyca nie dam bo zaśnie, tańczę z nią i śpiewam ale to ją po dluzszej chwili też lula. Dziś kolejny raz kasza z termokubka elegancko wchodziła! Zrobiłam jej placki, ale nie chciała. W ogóle to jedzenie to tylko takie dziubanie, ale przestałam się przejmować.
Coraz częściej myślę o odstawieniu od piersi (w sensie nie teraz, ale nie mogę się doczekać, aż to nastąpi). Ale będzie fajnie nie, że kp mnie jakoś wyjątkowo męczy, ale jednak to taka trochę 'kula u nogi'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 16:30   #1124
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
Ja będąc w Hiszpanii w listopadzie czułam się jak dzikuska, wszyscy w futrach gapili się na mnie, że ja na krótki rękaw
A co do diety to niektóre Polki też na tym etapie już dają wszystko.. bardzo często się ostatnio z tym spotykam. 'A to 8 miesięcy, to ona już pewnie wszysyko je?' Tak, wpiernicza z nami kebaby i popija fantą znajoma 3-miesieczniakowi(!!!!) dawała musy owocowe...
Zmieniamy mieszkanie na większe, tak się cieszę! Tż tylko ciężko wzdycha, ja za to szał zakupów i marzę o tym, by mieć już klucze i wszysyko urządzać w końcu upchnę gdzieś wyczekany fotel, myślałam, żeby kupić wiszący, to fajnie będzie się nam w nocy usypiało
1,5h snu w dzień to u nas norma Dużo rzeczy też robię z dzidzią w chuście, ale to jest automatyczne zasypianie
Na wieczór za to chodzi jak w zegarku. Choćby się walilo to o 22 jest spanko. Najgorsze są te chwile na godzinę przed myciem i spaniem. Zmęczone to, jeść się nie chce, bawić się nie chce, marudzi, cyca nie dam bo zaśnie, tańczę z nią i śpiewam ale to ją po dluzszej chwili też lula. Dziś kolejny raz kasza z termokubka elegancko wchodziła! Zrobiłam jej placki, ale nie chciała. W ogóle to jedzenie to tylko takie dziubanie, ale przestałam się przejmować.
Coraz częściej myślę o odstawieniu od piersi (w sensie nie teraz, ale nie mogę się doczekać, aż to nastąpi). Ale będzie fajnie nie, że kp mnie jakoś wyjątkowo męczy, ale jednak to taka trochę 'kula u nogi'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale zazdroszczę tego punktualnego zasypiania! O której kapiecie mała? Ja też już powoli czekam na koniec kp ale z drugiej strony jak sobie to wyobrażam, to będzie jakoś tak smutno bez tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 18:00   #1125
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Ale zazdroszczę tego punktualnego zasypiania! O której kapiecie mała? Ja też już powoli czekam na koniec kp ale z drugiej strony jak sobie to wyobrażam, to będzie jakoś tak smutno bez tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kąpiel jakoś o 21.15 akurat tż się zgarnia do pracy.
Jutro jedziemy do Polski, my miałyśmy zostać w domu ale jednak stwierdzilismy, że jedziemy wszyscy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Dziewczyny, a propos podróży.. kiedy można wymienić dziecku fotelik na większy? Niby od 9kg jest większość, więc wtedy już mogę? myślę, że dużo lepiej by jej było siedzieć przodem do kierunku jazdy, i jednak większa swoboda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 18:38   #1126
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Teoretycznie niby zmienia się jak dziecko samodzielnie siedzi ...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:14   #1127
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Przodem po skończonych 4 latach najwcześniej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:20   #1128
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Przodem po skończonych 4 latach najwcześniej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Aah kurde, masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 19:54   #1129
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Przodem po skończonych 4 latach najwcześniej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Myślę, że w tej kwestii to każdy WOZI JAK UWAŻA. Dużo moich znajomych ma WYJECHANE... na zalecenia wożenia jak najdłużej tyłem i wiadomo jak wozi Znajoma starsze dziecko o miesiąc - raz z czystej ciekawości patrzyłam jak pakuje dziecko do samochodu.

Nie wiem jak Wy ale ja tam siedzę z tyłu z moim dzieckiem a ona obok męża na przodzie se usiadła i chyba ma wywalone czy dziecko zacznie ryczeć czy się ksztusić czy co...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-30, 19:59   #1130
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja już ponad 9kg ale poki co fotelika nie wymieniamy. Dopiero jak usiadzie stabilnie, ale dalej mamy zamiar wozic sie tylem. Moze kolo roczku? A myslalyscie juz o foteliku nastepnym? Jaki bedziecie kupowac?

Mysle ze duzo ludzi nie ma swiadomosci, ze sa takie zalecenia, woza tylem bo tak jest jakos logiczniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czasem siadam z przodu ale tylko jak jedziemy jakimis obrzezami i na krotkie trasy, gdzie wiem ze w razie potrzeby w kazdej chwili mozemy sie zatrzymac.
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2018-11-30 o 20:01
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 20:06   #1131
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Paradoksalnie dla dziecka jest bezpieczniej jak rodzic siedzi na przednim siedzeniu

My zmienimy fotelik dopiero jak mała wyrośnie albo będzie już się mocno buntować. Niektóre dzieci nie lubią jeździć w łupinie a w drugim foteliku gdzie siedzą wyżej i mają lepszy widok już jest ok. Moja czasem ryczy w aucie, ale to chyba od tego że jest ciemno i nas nie widzi. Chętnie bym kupiła drugiego britaxa max waya, ale nie wiem czy uda się go upchnąć w aucie, czy trzeba będzie wybrać coś mniejszego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 20:09   #1132
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja kompletnie nie orientuje się w fotelikach, chętnie poczytam jak macie jakieś polecane.
Też zawsze z tylu siedzę, chyba, że mała śpi i jedziemy krótką trasę, 5-10 minut

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Paradoksalnie dla dziecka jest bezpieczniej jak rodzic siedzi na przednim siedzeniu

My zmienimy fotelik dopiero jak mała wyrośnie albo będzie już się mocno buntować. Niektóre dzieci nie lubią jeździć w łupinie a w drugim foteliku gdzie siedzą wyżej i mają lepszy widok już jest ok. Moja czasem ryczy w aucie, ale to chyba od tego że jest ciemno i nas nie widzi. Chętnie bym kupiła drugiego britaxa max waya, ale nie wiem czy uda się go upchnąć w aucie, czy trzeba będzie wybrać coś mniejszego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
No właśnie tak jak piszesz, widzę, że o wiele wygodniej by jej było w całkowicie siedzącej pozycji. Mogłaby swobodniej czymś się bawić, ciumkac jakiegoś chrupka..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 20:24   #1133
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

No ja miałam w planach kupic cybexa gb vaya ale oglądam jeszcze kilka opcji. Zależy mi na obrocie 360 stopnii...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 21:19   #1134
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Dzięki Dziewczyny za informacje dot. spania i jedzenia. Jestem spokojniejsza


Też chętnie dowiem się jakie foteliki rozważacie. Zależy mi na takim obrotowym. Myślałam o 9-36 kg. Uważałam, że to sensowny pomysł - jeden porządny na cały okres wożenia. Wczoraj tż był w sklepie kupić na cito laktator, bo zajeździłam dotychczasowy i rozejrzał się za fotelikami. Sprzedający mówił, że 9-36 to nie bardzo, najlepiej 9-18, ewentualnie do 25.
Jeszcze nie nie zdecydowałam się na markę, dlatego chętnie posłucham podpowiedzi.



W przyszłym tygodniu planujemy kupić, ale jeszcze chwilę musimy się wstrzymać z używaniem. Mała waży co prawda dyszkę ale jeszcze sama nie siedzi...
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 21:27   #1135
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Obrotowych nie ma do 36 kg.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 21:33   #1136
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Chyba nie ma fotelików obrotowych do 25 kg bo one muszą byc na ISOFIX a on tylko do tylu ma wytrzymałość.


Nie ma uniwersalnego najlepszego fotelika dla każdego. Model musi przede wszystkim pasować do auta i do dziecka. Ja polecam przymierzyć max waya, bo jest do 25 kg ale niedużych rozmiarów, ma zaliczony test plus (najbardziej restrykcyjny test zderzeniowy) i w miarę cenę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 23:27   #1137
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Kurde ja też muszę wkrotce zrobić rozeznanie w fotelikach :/ Mały tez waży już dyszke, od kilku dni zaczął już siadać, narazie jeszcze nie super stabilnie ale już prawie prawie, no ale co najważniejsze to on już ledwo co się mieści w foteliku na szerokość - mam na myśli jego bary ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 23:34   #1138
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Jej, ja przy drugim dziecku będę o milion złotych mądrzejsza tak nie raz myślę ile ja niepotrzebnych rzeczy kupiłam..
Dziś u nas dobra nocka. Mała bez problemu daje się odłożyć do łóżeczka,otworzy oczy i śpi dalej. A zawsze jak ją odkladałam i nie daj Boże się przebudzila to był płacz. Chyba jakiś skok rozwojowy był, opornie dni zlatywały, a teraz zaczyna być fajniutka, bawi się nawet czasem sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa, dziś dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak okresy sensytywne. Może któraś z Was zaciekawi okres sensytywny obejmujący sprzątanie już się zaczął, od dziś właśnie będę próbowała jej demonstrować, że można na wieczór pozbierać po sobie zabawki raczej zbytnio mi nie pomoże narazie, ale może jak codziennie wieczorem będzie widziała, że robimy to samo to troszkę zalapie i z czasem będzie łatwiej to ogarnąć okres muzyczny wykorzystujemy bardzo, muzyka gra cały dzień, tanczymy minimum 2 razy dziennie, dużo jej śpiewam, jeszcze muszę kupić jakieś instrumenty, których pewnie będę miała dość. Mamy grzechotki-jajka, które są faworytem, dzwonki i tamburyn, na które jest za mała, ale jak widzi jak gram to coś tam później próbuje stukać.

Edytowane przez malami1901
Czas edycji: 2018-11-30 o 23:46
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 05:15   #1139
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Chyba nie ma fotelików obrotowych do 25 kg bo one muszą byc na ISOFIX a on tylko do tylu ma wytrzymałość.


Nie ma uniwersalnego najlepszego fotelika dla każdego. Model musi przede wszystkim pasować do auta i do dziecka. Ja polecam przymierzyć max waya, bo jest do 25 kg ale niedużych rozmiarów, ma zaliczony test plus (najbardziej restrykcyjny test zderzeniowy) i w miarę cenę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Dzięki Iclosemyeyes spróbujemy ten britax przymierzyć. Tylko nie wiem czy dobry znalazłam - można go zamontować tylko tyłem (taki znalazłam) czy jest możliwość obrotu?

Chcemy wozić tyłem ale mieć też możliwość zmiany jak Mała nie da rady w ten sposób.



Ja póki co zawsze z Małą na tyle siedzę, tylko ona jeśli nie śpi to się często wkurza i trzeba animacje stosować wszelakie, więc brak matki nie przejdzie
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 06:52   #1140
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja mam fotelik po starszej,przodem do kierunku jazdy i jak Mały wyrośnie z pierwszego fotelika to będzie jeździł w tym co mamy. Odnośnie jazdy koło dziecka to ja niestety rzadko mam okazję siedzieć z tyłu,bo zazwyczaj jeżdżę sama z dzieckiem/dziećmi. Nie daję mu jedzenia w czasie jazdy, więc się nie zakrztusi a jak płacze to się zatrzumuję. Ostatnio jechałam sama z Małym na pogrzeb, 1,5h w jedną stronę. Przeżył, ja przeżyłam, nie widzę problemu.
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.