Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-09, 18:38   #4111
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam. Jestem w trakcie przerwy między blistrami i musiałam zacząć przyjmować antybiotyk. Mam pytanie czy jeśli doszło do stosunku dzień przed przyjęciem pierwszej tabletki antybiotyku to zabezpieczenie uległo zmniejszeniu i mogło to doprowadzić do odblokowania owulacji? Czy powinnam robić test? Czy jednak nie ma powodu do obaw? Chodzi mi czy antybiotyk działa wstecz. A drugie moje pytanie to jeśli skończę antybiotyk w pierwszym tygodniu nowego blistra to normalnie zabezpieczam się dodatkowo w trakcie stosowania antybiotyku + 7 dni po? I czy dalsze stosowanie antybiotyku w pierwszym tygodniu nowego blistra wpływa jakoś na stosunki, które odbyły się tydzień przed?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-09, 22:35   #4112
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miewacie mdłości przy antykoncepcji? Biorę klasycznie tabletki regularnie, co do minuty, ostatnio byłam przeziębiona plus mam problem z ósemką, a łapią mnie czasami mdłości w ciągu dnia...
Przy poprzednich miewałam mdłości i uczucie w gardle jakby mi się coś skwasiło. Przechodzi samo.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 16:27   #4113
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Więc jak jest z tym antybiotykiem? Już nawet tylko chodzi mi o to, że będę kończyć antybiotyk w pierwszym tygodniu nowego blistra, więc zostanie zaburzone wchłanianie tabletek anty, wtedy te stosunki, które odbyły się tydzień przed nie są zabezpieczone?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 16:32   #4114
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Więc jak jest z tym antybiotykiem? Już nawet tylko chodzi mi o to, że będę kończyć antybiotyk w pierwszym tygodniu nowego blistra, więc zostanie zaburzone wchłanianie tabletek anty, wtedy te stosunki, które odbyły się tydzień przed nie są zabezpieczone?
Sa zabezpieczone. Postępuj tak jak w ulotce i będzie git.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 11:59   #4115
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Jednorazowa biegunka nie osłabia antykoncepcji

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Dziewczyny, miewacie mdłości przy antykoncepcji? Biorę klasycznie tabletki regularnie, co do minuty, ostatnio byłam przeziębiona plus mam problem z ósemką, a łapią mnie czasami mdłości w ciągu dnia...
Ja kiedys przy jednych tabletkach, jak brałam je rano, miałam nudności przez cały dzień. Pozniej zmieniłam godziny przyjęcia na wieczór i problem zniknął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 15:39   #4116
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy ktoras z was ma pajaczki na nogach i mimo to stosuje tabletki ?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 18:26   #4117
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-12, 15:18   #4118
mampytanie332
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przyjmuję od roku tabletki Naraya, nigdy żadnej nie pominęłam. 9 marca przyjęłam ją standardowo w okolicach godziny 19. W nocy współżyłam ze swoim chłopakiem.
Następnego dnia, tj. 10 marca nie wiem czemu z rozpędu (po prostu szykuję sobie tabletki na każdy dzień i musiałam wrzucić ją do rannego pojemniczka ) wzięłam tabletkę około godziny 11 razem z witaminami (D3 i C). Tego samego dnia wieczorem w okolicach 19 nie brałam już tabletki. Następną tabletkę wzięłam 11 marca, już standardowo chwilę po 19. W nocy współżyłam.
Dodam, że to tabletki z drugiego tygodnia blistra. Czy powinnam się schizować, że mogę być w ciąży?
Nie wiem, przez to pomieszanie zaczęłam trochę panikować...
mampytanie332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 05:56   #4119
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mampytanie332 Pokaż wiadomość
Przyjmuję od roku tabletki Naraya, nigdy żadnej nie pominęłam. 9 marca przyjęłam ją standardowo w okolicach godziny 19. W nocy współżyłam ze swoim chłopakiem.
Następnego dnia, tj. 10 marca nie wiem czemu z rozpędu (po prostu szykuję sobie tabletki na każdy dzień i musiałam wrzucić ją do rannego pojemniczka ) wzięłam tabletkę około godziny 11 razem z witaminami (D3 i C). Tego samego dnia wieczorem w okolicach 19 nie brałam już tabletki. Następną tabletkę wzięłam 11 marca, już standardowo chwilę po 19. W nocy współżyłam.
Dodam, że to tabletki z drugiego tygodnia blistra. Czy powinnam się schizować, że mogę być w ciąży?
Nie wiem, przez to pomieszanie zaczęłam trochę panikować...
W ciąży nie będziesz. Ja bym się tym nie przejęła i brała tabletki dalej, no ale niby luki ponad 12h niewskazane .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-15, 17:54   #4120
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć Chciałabym Was prosić o poradę. Otóż mam problem z antykoncepcją. Parę miesięcy temu byłam u ginekologa po tabletki, dostałam receptę na Vines. Wykupiłam je ale po przeczytaniu ulotki nie odważyłam się ich brać. Niedawno byłam znowu po receptę, tym razem dostałam Ovulastan (podobno z większą ilością hormonów bo biorę leki od psychiatry na nerwicę). Niestety nie wkupiłam jeszcze tych tabletek bo wciąż się obawiam skutków ubocznych tj. zakrzepicy, pogorszenia wzroku, zatoru itp. Tym bardziej, że moja mama ciężko choruje na serce. Tyle się słyszy negatywnych opinii o tabletkach anty, nawet czytałam że ktoś z ich powodu zmarł, co jeszcze bardziej mnie przeraziło. Stosowanie samej prezerwatywy również bardzo mnie stresuje i co miesiąc wyczekuję okresu... Już nie wiem co robić.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 20:46   #4121
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jestem w trakcie nowego opakowania (wzięłam dzisiaj 3 tabletkę) i dostałam receptę na 7 tabletek flucofastu (zacznę brać dzisiaj). Czy dla pewności poczekać z seksem do nowego opakowania?
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-17, 13:26   #4122
malpka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć!

Mam pewien problem a mianowicie, biorę tabletki naraya plus. We wtorek zaczął mi się "okres/plamienie" i w sobotę w teorii przestało ( było już bardzo mało, znikome ilości krwi itd) ale pozostało takie bardzo małe poranne brązowe plamienie które trwa od soboty do teraz i występuje tylko rano później przez cały dzień nic.. Dziewczyny proszę o pomoc dlaczego to brązowe plamienie jeszcze się pojawia rano jeżeli powinno skończyć się, proszę o pomoc
malpka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:01   #4123
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malpka12345 Pokaż wiadomość
Cześć!

Mam pewien problem a mianowicie, biorę tabletki naraya plus. We wtorek zaczął mi się "okres/plamienie" i w sobotę w teorii przestało ( było już bardzo mało, znikome ilości krwi itd) ale pozostało takie bardzo małe poranne brązowe plamienie które trwa od soboty do teraz i występuje tylko rano później przez cały dzień nic.. Dziewczyny proszę o pomoc dlaczego to brązowe plamienie jeszcze się pojawia rano jeżeli powinno skończyć się, proszę o pomoc
Ile bierzesz tabletki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:20   #4124
malpka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

biorę ok 10 miesięcy tabletki

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Biorę ok 10 miesięcy
malpka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 11:07   #4125
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malpka12345 Pokaż wiadomość
biorę ok 10 miesięcy tabletki

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Biorę ok 10 miesięcy
Ja bym obserwowała sytuację. Zabezpieczona jestes. Jak plamienia będą się powtarzać, idź do ginekologa. Nie chorowałaś ostatnio? Nie stresowałaś się? Nie brałaś tabletek o nieregularnych porach? Bardziej wrażliwy organizm może tak zareagować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 22:55   #4126
NowyNowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam. Mam pytanie biorę od lat oc35 w zeszły czwartek tj 1w marca zaczęłam brać nowe opakowanie w czwartek również byłam u lekarza i mam zapalenie oskrzeli. Dostałam od lekarza antybiotyk Bioracef. Zupełnie wyleciało mi z głowy lekarzowi powieiziec że biorę anty ale ma wpisane w kartotece że biorę oc35. Dzisiaj mi się wogole skojarzyło że mogę mieć osłabione działanie anty? Przeczytałam ulotkę oc35 i pisze ze obniżają antybiotyki ale głównie z grupy penicylin, tetracyklin np mój lek jest na bazie cefuroksym. Kilka dni pod rząd od tego czasu był finał w środku. Czy mam się czego obawiać? Czy i e martwić się jak tego w ulotce nie ma a lekarz który przepisywał chyba widzial że biorę oc35 bo biorę często u mi iego recepty i przepisał ten który nie obniża anty?
NowyNowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 07:09   #4127
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez NowyNowy Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie biorę od lat oc35 w zeszły czwartek tj 1w marca zaczęłam brać nowe opakowanie w czwartek również byłam u lekarza i mam zapalenie oskrzeli. Dostałam od lekarza antybiotyk Bioracef. Zupełnie wyleciało mi z głowy lekarzowi powieiziec że biorę anty ale ma wpisane w kartotece że biorę oc35. Dzisiaj mi się wogole skojarzyło że mogę mieć osłabione działanie anty? Przeczytałam ulotkę oc35 i pisze ze obniżają antybiotyki ale głównie z grupy penicylin, tetracyklin np mój lek jest na bazie cefuroksym. Kilka dni pod rząd od tego czasu był finał w środku. Czy mam się czego obawiać? Czy i e martwić się jak tego w ulotce nie ma a lekarz który przepisywał chyba widzial że biorę oc35 bo biorę często u mi iego recepty i przepisał ten który nie obniża anty?
Znalazłam w internecie ulotkę tego antybiotyku i jest w niej napisane, że osłabia antykoncepcję. Poszukaj "bioracef charakterystyka produktu leczniczego".

Musisz zastosować się do kroków w ulotce o dodatkowym zabezpieczeniu.

Ja bym przyjęła, że lakarz zapomniał o tym, że bierzesz tabletki.

Nie jest to dla mnie jasne, kiedy zaczęłaś brać antybiotyk, a kiedy współżyłaś, więc ciężko mi doradzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 08:10   #4128
NowyNowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Lekarz pytał jakie leki biorę i nic nie wposminal o DPD zabezpieczeniu. 12 marca pierwsza tabletka po odstawieniu 13 marca antybiotyk. Współżyłam 16 i 18 marca. Na ulotce oc35 jest napisane że głównie chodzi o antybiotyki z grupy jak pisałam. Tak Jeszce na marginesie jaki procent jest szans zajścia w ciążę przy reg tabletkach i antybiotyku bez DPD zabezpieczenia. Takich osób pewnie jest sporo co zapomnialo o DPD zabezpieczeniu.
NowyNowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 08:51   #4129
NowyNowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dwóch lekarzy patrzyło w kartotekę i na glos mówił jakie leki biorę.

Ulotka oc35 :

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta
obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Niektóre leki mogą zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych.
Dotyczy to głównie:
- antybiotyków z grupy penicylin i tetracyklin (tj. ampicylina, ryfampicyna, gryzeofulwina)

Więc sugerować się ulotką i tego leku tu nie ma czy wariować ?

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

A Bioracef to Cefuroksym i tego w ulotce OC35 nie ma natomiast w ulotce Bioracef jest napisze że może obniżać działanie anty ale może dotyczyć to innych leków anty nie OC35.

Edytowane przez NowyNowy
Czas edycji: 2020-03-20 o 08:52
NowyNowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-20, 12:33   #4130
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez NowyNowy Pokaż wiadomość
Dwóch lekarzy patrzyło w kartotekę i na glos mówił jakie leki biorę.

Ulotka oc35 :

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta
obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Niektóre leki mogą zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych.
Dotyczy to głównie:
- antybiotyków z grupy penicylin i tetracyklin (tj. ampicylina, ryfampicyna, gryzeofulwina)

Więc sugerować się ulotką i tego leku tu nie ma czy wariować ?

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

A Bioracef to Cefuroksym i tego w ulotce OC35 nie ma natomiast w ulotce Bioracef jest napisze że może obniżać działanie anty ale może dotyczyć to innych leków anty nie OC35.
Nie wiem, czy są tutaj jacyś eksperci, którzy Ci dadzą prawidłową odp na 100%. Ja znalazłam informacje, że ten antybiotyk może obniżać antykoncepcje i tego bym się trzymała.

Na tabletkę po już za późno, więc zrób za jakiś czas test ciążowy. Szansę ciężko określić. Wg mnie owulacja się tak szybko nie odblokuje, ale pewnie są różne przypadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 14:02   #4131
NowyNowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Napisałam do innego lekarza ogólnego. Odpisal że ten lek OC 35 i Bioracef można brać i antybiotyk ten nie zmniejsza antykoncepcji.
NowyNowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 14:07   #4132
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy stosowanie maseczki z aktywnym węglem moze obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 14:24   #4133
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Czy stosowanie maseczki z aktywnym węglem moze obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
Nie

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 21:54   #4134
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, myślicie, że jednorazowe spożycie małej ilości dziurawca może mieć wpływ na antykoncepcje?
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 10:07   #4135
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny jaka dawka paracetamolu obniża działanie tabletek? Czy nalewka z piołunu obniża działanie?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 12:22   #4136
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jaka dawka paracetamolu obniża działanie tabletek? Czy nalewka z piołunu obniża działanie?
Pierwsze słyszę, żeby paracetamol osłabiał tabletki.

Masz taką informację na recepcie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 14:21   #4137
Silva Ros
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę Lesiplus od listopada, przy czym ostanie dwa opakowania to był zamiennik Daylette. Zapomniałam jednej tabletki w 18 dniu i ze względu na okoliczności postanowiłam zgodnie z ulotką przejść od razu do następnego opakowania po skończeniu tabletek aktywnych. Nie miałam plamienia/krawienia, które wg ulotki mogło wystąpić, za to przytrafiło mi się duuuuże obniżenie nastroju jakieś 2 dni po tym jak miał mi się skończyć planowo okres. Załamanie było dość duże, takie jak za czasów nerwicy i prawdę mówiąc trochę się tego przestraszyłam i planuje zmienić tabletki. Chciałabym też zaznaczyć, że to załamanie nie było spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Ogólnie jeśli chodzi o inne skutki uboczne, to cera faktycznie się uspokoiła (trądzik hormonalny) jednak po tym przeskoku trochę ten trądzik wrócił. Poza tym, co ciekawe, włosy zaczęły mi się stopniowo prostować z każdym kolejnym opakowaniem i to też działa średnio, bo jednak całe życie z kręconymi i nagle taka zmiana. Jestem mega zadowolna z tego, że skrócił mi się okres z 8 na 4 dni, co prawda nadal bolesny ale mniej.

Stąd moje pytanie. Czy któraś z was przesiadała się z Lesiplus/Daylette na jakieś inne tabletki z pozytywnym skutkiem? Wiem, że na każdego antykoncepcja działa inaczej, ale słysząc pozytywne historię myślę, że będzie mi się łatwiej zdecydować co teraz wypróbować

Z góry przepraszam za tak długi post i dziękuję za odpowiedzi!
Silva Ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 06:24   #4138
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, myślicie, że jednorazowe spożycie małej ilości dziurawca może mieć wpływ na antykoncepcje?
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 07:58   #4139
mika121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, chciałabym zacząć stosować wcierkę na porost włosów z kropli żołądkowych - krople wciera się bezpośrednio na skórę głowy.

Myślicie, że mogą one wpływać na działanie tabletek, mimo tego, że krople nie trafiają bezpośrednio do żołądka?
mika121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 11:53   #4140
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jaka dawka paracetamolu obniża działanie tabletek? Czy nalewka z piołunu obniża działanie?
Antykoncepcja może obniżać działanie paracetamolu a nie odwrotnie

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.