Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-09, 13:28   #1
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353

Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge


Dziewczyny od kilku dni strasznie swedzi mnie pochwa. Jakis czas temu dosatalam telefon od ginekologa ze mam sie zjawic - w cytologii wyszledl stan zapalny (ale ani grzybow, ani bakterii w opisie nie bylo). Dostalam tabletki dopochwowe, co ciekawe kiedy miałam cytologie robiona nke czulam żadnego swedzenia ani niczego co wskazywało na infekcje. A teraz tragedia. Ginekolog powoedziala ze mam przyjsc na ponowna cytologie jal skonczy sie koronawirus.
A ja zaraz sie zadrapie. Nie pisałam na watku grzybica - bo nie wiem czy to grzybica. Czy moze jakaś reakcja na proszek do prania, plyn do ciala itp.

Jakie macie sposoby na infekcje zeby pomoc sobie doraźnie samemu. Do ginkologa zapisze sie w poniedziałek ale wiadomo teraz kolejki długie, a juz uslyszalam ze umawiac sie w sprawach pilnych lub jak ktos w ciazy jest. A moja sprawa pilna nie jest... Dodatkowo mam od kilku lat nadzerke, w cyt. Zawsze grupa 2.

Myślałam o lactovaginal, ale nie wiem czy te tabletki stosuje sie jak stan zapalny jest zaleczony i dopiero to zapobiega nawrotom? Albo jakies domowe sposoby, jogurt naturalny na wacik - tez czytalam ze pomaga

W załączniku wyniki cytologii
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--193815872.jpeg (142,7 KB, 33 załadowań)
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-09, 18:21   #2
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Dziewczyny od kilku dni strasznie swedzi mnie pochwa. Jakis czas temu dosatalam telefon od ginekologa ze mam sie zjawic - w cytologii wyszledl stan zapalny (ale ani grzybow, ani bakterii w opisie nie bylo). Dostalam tabletki dopochwowe, co ciekawe kiedy miałam cytologie robiona nke czulam żadnego swedzenia ani niczego co wskazywało na infekcje. A teraz tragedia. Ginekolog powoedziala ze mam przyjsc na ponowna cytologie jal skonczy sie koronawirus.
A ja zaraz sie zadrapie. Nie pisałam na watku grzybica - bo nie wiem czy to grzybica. Czy moze jakaś reakcja na proszek do prania, plyn do ciala itp.

Jakie macie sposoby na infekcje zeby pomoc sobie doraźnie samemu. Do ginkologa zapisze sie w poniedziałek ale wiadomo teraz kolejki długie, a juz uslyszalam ze umawiac sie w sprawach pilnych lub jak ktos w ciazy jest. A moja sprawa pilna nie jest... Dodatkowo mam od kilku lat nadzerke, w cyt. Zawsze grupa 2.

Myślałam o lactovaginal, ale nie wiem czy te tabletki stosuje sie jak stan zapalny jest zaleczony i dopiero to zapobiega nawrotom? Albo jakies domowe sposoby, jogurt naturalny na wacik - tez czytalam ze pomaga

W załączniku wyniki cytologii
A stosowalas po.globulkach jakies.probiotyki gin? Moze.to byc nawrot infekcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-09, 18:55   #3
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;87834777]A stosowalas po.globulkach jakies.probiotyki gin? Moze.to byc nawrot infekcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie stosowalam probiotykow. Co ciekawe wtedy kiedy mialam infekcje stwierdzona na cytologii to w ogole nie mialam zadnych obajawow. A teraz bardzo swedzi, moze to glupie ale nie umiem stwierdzic czy to na zewnatrz swedzi czy w srodku. Na zewnatrz na pewno, a w srodku? Moze tez.. Tak jakby wejscie do pochwy.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-09, 19:31   #4
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Nie stosowalam probiotykow. Co ciekawe wtedy kiedy mialam infekcje stwierdzona na cytologii to w ogole nie mialam zadnych obajawow. A teraz bardzo swedzi, moze to glupie ale nie umiem stwierdzic czy to na zewnatrz swedzi czy w srodku. Na zewnatrz na pewno, a w srodku? Moze tez.. Tak jakby wejscie do pochwy.
Wybilas sobie cala flore bakteryjna tymi globulkami i nie zdazyla sie ona odbudowac i moglas zlapac cos innego, bo wszystko bylo oslabione. Radze ci juz lykac lacibios femine w celu odbudowania flory. Doraznie co Ci.moge poradzic to clotrimazolum wmasci na swedzenie. Uwazam.jednak ze.powinnas isc do.lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-09, 20:49   #5
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

Oczywiście że pójdę do gin. ale teraz przez koronawirusa jest ciężej się dostać. Pierwsze słyszę o tym że trzeba łykać probiotyki po leczeniu tabletkami dopochwowymi, ginekolog mi nic o tym nie mówiła. Dziękuję zatem
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 08:16   #6
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Oczywiście że pójdę do gin. ale teraz przez koronawirusa jest ciężej się dostać. Pierwsze słyszę o tym że trzeba łykać probiotyki po leczeniu tabletkami dopochwowymi, ginekolog mi nic o tym nie mówiła. Dziękuję zatem
Ja tez nie wiedzialam pare miesiecy temu, ale globulki zabijaja te zle bakterie jak i dobre, wiec po takim leczeniu pochwa jest bezbronna + okres i infekcja gotowa kolejna. Mi tez ginekolog nic nie mowil. Dopiero po nawrotach miesiecznych sie wkurzylam i wyszlo ze nie mam tych paleczek..od 3.miesiecy lykam lacibios i na razie odpukac ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 14:03   #7
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

Zaczęłam przyjmować antybiotyk na gardło. Od razu zaczęłam też brać probiotyk by unikać biegunki. Czy w takim wypadku ten probityk też zadziała tak by zmieniejszyc ryzyko jakieś infekcji, grzybicy pochwy ? Czy typowo trzeba kupić też lacibios Femina bo zwykły probiotyk działa oslonowo na żołądek a lacibios Femina na pochwę ?
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-27, 17:15   #8
AgataLeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
Dot.: Swedzenie pochwy - szybkie sposoby na ulge

Na swędzenie sromu i infekcje możesz stosować lek zawierający oktenidynę, zapewno taki w domu posiadasz. Ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne i łagodzi dolegliwości.
AgataLeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 18:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.