Dziwny problem z paznokciami, powocy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 15:09   #1
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010

Dziwny problem z paznokciami, powocy:(


Dziewczyny, pomóżcie, doradźcie, cokolwiek, bo sama już nie wiem co zrobić.

Zawsze miałam wyjątkowo twarde i mocne paznokcie. Rosły szybko , nie łamały się, nie było problemu z zapuszczeniem ich do naprawdę sporej długości. Wiadomo, bywały okresy, kiedy ich kondycja spadała, ale zawsze starałam się o nie dbać, stosowałam odżywki, co jakiś czas okresowo wcierałam olejek rycynowy. Jednak kilka dni temu zauważyłam coś bardzo dziwnego. Niemal z dnia na dzień moje paznokcie u jednej ręki zrobił się... po prostu rozmiękłe. Mogę je wyginać we wszystkie strony, pod naciskiem czegoś twardego po prostu zginają się do środka. Kiedy dotknę płytki , czuję na palcu uczucie, takie, jakby w ogóle nie było na nim paznokcia, który go chroni. Wybieram się do dermatologa, ale niestety dopiero za parę dni, jestem teraz w trakcie sesji i wiadomo jak jest z czasem Jakiś tydzień przed zanim zauważyłam te objawy, kupiłam sobie olejek rycynowy i znowu zaczęłam go wcierać w płytkę. Czy to może mieć wpływ, możliwe, że olejek zamiast je wzmocnić, zadziałał odwrotnie?

Dziewczyny powiedzcie, czy któraś z Was miała może kiedyś podobny problem?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:14   #2
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Dziwny problem z paznokciami, powocy:(

W takim bądź razie spróbuj go odstawić, ewentualnie używać go z mniejszą częstotliwością, chociaż wydaje mi się, że to nie w tym problem.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:00   #3
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Dziwny problem z paznokciami, powocy:(

Zainwestuj w dobrą odżywkę, np utwardzającą, a następnie pomaluj narazie utwardzaczem. Takie doraźne rozwiązanie, ale zawsze.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 10:26   #4
kosmetolog88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Post Dot.: Dziwny problem z paznokciami, powocy:(

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie, doradźcie, cokolwiek, bo sama już nie wiem co zrobić.

Zawsze miałam wyjątkowo twarde i mocne paznokcie. Rosły szybko , nie łamały się, nie było problemu z zapuszczeniem ich do naprawdę sporej długości. Wiadomo, bywały okresy, kiedy ich kondycja spadała, ale zawsze starałam się o nie dbać, stosowałam odżywki, co jakiś czas okresowo wcierałam olejek rycynowy. Jednak kilka dni temu zauważyłam coś bardzo dziwnego. Niemal z dnia na dzień moje paznokcie u jednej ręki zrobił się... po prostu rozmiękłe. Mogę je wyginać we wszystkie strony, pod naciskiem czegoś twardego po prostu zginają się do środka. Kiedy dotknę płytki , czuję na palcu uczucie, takie, jakby w ogóle nie było na nim paznokcia, który go chroni. Wybieram się do dermatologa, ale niestety dopiero za parę dni, jestem teraz w trakcie sesji i wiadomo jak jest z czasem Jakiś tydzień przed zanim zauważyłam te objawy, kupiłam sobie olejek rycynowy i znowu zaczęłam go wcierać w płytkę. Czy to może mieć wpływ, możliwe, że olejek zamiast je wzmocnić, zadziałał odwrotnie?

Dziewczyny powiedzcie, czy któraś z Was miała może kiedyś podobny problem?
Hej,
Ja zazwyczaj mam takie paznokcie po ręcznym, długim praniu lub po basenie;-( A nie moczyłaś może dłoni w jakimś detergencie wcześniej, wiesz nowy płyn do płukania, może myłaś zlew czy coś bez rękawiczek czymś cifo - podobnym?możesz zakupić odżywkę do paznokci firmy Nail Tek np. II mi pomogła, keratynę w kapsułkach do wcierania w płytkę w aptece. Miej pomalowane paznokcie choćby odżywką i lakierem bezbarwnym czy topem tak na chwilkę Ci to pomoże.Jak już będziesz po wizycie u dermo to daj znać .Powodzenia
__________________
Największa umiejętnością życia- i najrzadszą-
jest uznanie tego, kim jesteśmy,
robienie tego, co umiemy, i tylko tego
- i znalezienie w tym szczęścia.
Jasques Leclercq
kosmetolog88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:47   #5
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Dziwny problem z paznokciami, powocy:(

Nie kupuj na razie niczego, poczekaj na wizytę u dermatologa! Napisz nam jak się skończyło i powodzenia na sesji .
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 11:27   #6
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Dziwny problem z paznokciami, powocy:(

Witam.Swego czasu miałam podobny problem,ale do dzisiaj nie wiem co spowodowało pozbycie się go. Denerwowało mnie to,tak samo jak i Ciebie. Możliwe,że zależy to także od braku witamin,których zaczęłam więcej spożywać,możliwe,że one mi pomogły,a jeśli chodzi o rycynę,ona nie powinna źle wpływać na Twoje paznokcie.Sesję pewnie zaliczyłaś,z paznokciami też dasz radę.Pozdrawiam.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 18:18   #7
AnulkaKami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: Dziwny problem z paznokciami, powocy:(

Hmm.. a malujesz obecnie jakąś odżywką?
Ja po Nail Tek mam elastyczne pazurki wyginają się we wszystkie strony :/ jak zahaczę o coś zgina się w połowie. Lepiej poczekać na wizytę nie sądzę by to była wina olejku rycynowego. Przypomnij sobie co robiłaś w ostatnim czasie może jakieś czynności miały wpływ na to tak jak dziewczyny wyżej piszą.
AnulkaKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.