Wynik cytologii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 16:11   #1
Izunia2201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8

Wynik cytologii


Witam wszystkich... chciałam poprosić o pomoc gdyż nie potrafie odczytac wyniku z cytologii... moj wynik wyglada tak:
1. ogólna ocena rozmazu: nieprawidlowy
2. estrogenna reakcja nabłonka pochwy: 13 dz.cyklu
3. flora bakteryjna pochwy: mieszana
4. w rozmazie z kanału szyjki obecne grupy kom.endocervicalnych
5. obecne metaplastyczne nabłonki odpowiadające zróżnicowaniem kom.parabazalnym i bazalnym
6. obecne atopowe kom.nabłonkapłaskiego o nieokreślonym znaczeniu (ASC-US)
7. obecne leukocyty głownie w kanale szyjki
i napisano mi ze mam III grupe.
Czy moze ktos wie co jest w mojej cytologii nie tak??
zaznacze tez ze mikrobiologia grzybów narządowych jest ujemna.
a wynik z mikrobiologii pochwy wyglada tak:
stopień w skali NUGENTA; 1
lactobacillus żywy: bardzo liczne
leukocyty: dość liczne
grzyby : brak
pH: 4,9

Bardzo prosze o pomoc. z góry dziekuje
Izunia2201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:43   #2
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wynik cytologii

Szczerze powiem nie znam sie na wynikach cytologii, ale III grupa na pewno jest niepokojąca.Poza tym rozmaz ogólny jest nieprawidłowy.Koniecznie zgłoś sie do lekarza ginekologa z wynikami!!!
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:43   #3
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Wynik cytologii

Z tego co się znam to nie wygląda to za dobrze. Jak najszybciej do lekarza.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:13   #4
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Wynik cytologii

moj gin po mojej cytologii mowil ze jak mam II grupe to jest dobrze, a nalezy sie zaczac martwic od III grupy...
lepiej idz z tym do gina i zrob badanie jeszcze raz...
lepiej to skontrolować
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 20:23   #5
marcia620
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 47
Dot.: Wynik cytologii

Ja miała II grupe to musiałam brać tabletki bo moja gin stwierdziła stan zapalny wię przy III grupie moim zdaniem szybko idź lekarza.
marcia620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 20:49   #6
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Wynik cytologii

Nie rozumiem dlaczego nie skonsultowałaś tego z lekarzem?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 22:41   #7
paipai
Raczkowanie
 
Avatar paipai
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 472
Dot.: Wynik cytologii

Potwierdzam. III grupa kwalifikuje się pod wizytę u gina.
Nie umrzesz, ale wizyta jest niezbędna.

Lekarzna pewno przepisze Ci co trzeba. Sama nie rozprawisz się z problemem.
__________________
Wymienię: Kosmetyki | Książki
paipai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 22:44   #8
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Wynik cytologii

Tak, III grupa to już niedobrze... Predko do lekarza i niech on dokładniej Ci objaśni o co chodzi w Twoim wyniku Powodzenia!!!
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 22:48   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wynik cytologii

wizyta u ginekologa jest konieczna, bo wynik jest nieprawidłowy...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 00:11   #10
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Wynik cytologii

Jest na wierzchu to się może podepnę...

Ostatnio byłam u ginekologa (nie mam stałego. poszukuję;/). Kobieta zrobiła mi usg dopochwowe, badanie podczas, którego stwierdziła nadżerkę i powiedziała, że ze względu na to wykona cytologię. Byłam na NFZ u lekarza nic nie płaciłam. Wrażenie po owej wizycie miałam bardzo pozytywne.

2 tygodnie później zgłosiłam się z powrotem (wynik cytologii). Powiedziała tylko, że nie ma komórek rakowych, i ogólnie nie jest źle, ale będę miała zabieg na ową nadżerkę (kraniotomię czyli zamrażanie). Gdy zapytałam o grupę przy cytologii to powiedziała, że teraz się już nie oznacza grup Nie widziałam także swojego wyniku (chciałam go sobie chociaż obejrzeć, jeśli byłaby możliwość skserować). Powiedziała, że to niemożliwe.

I... Teraz po okresie idę na konsultacje do innego gina. Bo ok mam nadżerkę, ale taką "łagodną" w objawach jeszcze. Tylko nieprzyjemne upławy, ale niezbyt obfite. Żadnego bólu czy krwawień. I... zdziwiłam się, że lekarka od razu chce robić zabieg (także na NFZ więc nie zarobi). Kumpele z krwawiącą po stosunkach nadżerką lekarka leczyła lekami... A wydaje mi się, że był to gorszy stan niż mój. Żałuję, że nie mam możliwości zapoznać się/skserować wyniku cytologii, bo to by się przydało przy konsultacji z innym lekarzem. Nic najwyżej zrobię prywatnie.

A wy co myślicie? Słusznie mi w tej lekarce "coś" nie pasuje i szukam innej opinii? Czy przesadza i jestem przewrażliwiona? Chcę być zdrowa, dbam o siebie... ale wolałabym uniknąć zabiegów jeśli mogą być zastąpiony czymś innym
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 00:35   #11
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Wynik cytologii

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Jest na wierzchu to się może podepnę...

Ostatnio byłam u ginekologa (nie mam stałego. poszukuję;/). Kobieta zrobiła mi usg dopochwowe, badanie podczas, którego stwierdziła nadżerkę i powiedziała, że ze względu na to wykona cytologię. Byłam na NFZ u lekarza nic nie płaciłam. Wrażenie po owej wizycie miałam bardzo pozytywne.

2 tygodnie później zgłosiłam się z powrotem (wynik cytologii). Powiedziała tylko, że nie ma komórek rakowych, i ogólnie nie jest źle, ale będę miała zabieg na ową nadżerkę (kraniotomię czyli zamrażanie). Gdy zapytałam o grupę przy cytologii to powiedziała, że teraz się już nie oznacza grup Nie widziałam także swojego wyniku (chciałam go sobie chociaż obejrzeć, jeśli byłaby możliwość skserować). Powiedziała, że to niemożliwe.

I... Teraz po okresie idę na konsultacje do innego gina. Bo ok mam nadżerkę, ale taką "łagodną" w objawach jeszcze. Tylko nieprzyjemne upławy, ale niezbyt obfite. Żadnego bólu czy krwawień. I... zdziwiłam się, że lekarka od razu chce robić zabieg (także na NFZ więc nie zarobi). Kumpele z krwawiącą po stosunkach nadżerką lekarka leczyła lekami... A wydaje mi się, że był to gorszy stan niż mój. Żałuję, że nie mam możliwości zapoznać się/skserować wyniku cytologii, bo to by się przydało przy konsultacji z innym lekarzem. Nic najwyżej zrobię prywatnie.

A wy co myślicie? Słusznie mi w tej lekarce "coś" nie pasuje i szukam innej opinii? Czy przesadza i jestem przewrażliwiona? Chcę być zdrowa, dbam o siebie... ale wolałabym uniknąć zabiegów jeśli mogą być zastąpiony czymś innym
poszukałabym innego gin na twoim miejscu... swoja droga masz prawo obejzec swoje wyniki badan.. to jest ich obowiazek ci je pokazac a nie jakis przywilej...

mi kilka lat temu gin tez robil cytologie, ale nie odebrałam wynikow... tez ponoc mialam nadzerke i zwiazku z tym mialam miec zabieg... jakos to olalam... i ostatnio jak jestem w ciazy od 5 mies zaden gin o zadnej nadzerce nie wspomnial... przed ciaza tez poszlam sie przebadac ale nic mi nie mowili o tym zeby bylo cos nie tak... nie bylo tez zadbych przeciwskazan do ciazy
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 11:33   #12
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Wynik cytologii

ja tam też tego nie ogarniam

Zagubiona 89r niestety, każdy lekarz ma swoją filozofię - jeśli chodzi o nadżerkę, to mając doświadczenie z 2 lekarzami ginekologami, jeden z nich powiedział nt nadżerki, że zajmiemy się nią ja "wyrodzi pani wszystkie dzieci", a drugi stwierdził, że jest i na tym się skończyło, więc podejrzewam, że ma podobną opinię .
Nie odczuwam negatywnych skutków jej obecności więc na siłę na zabieg pchać się nie będę.
Ale jeśli chodzi o fakt że nie dostałaś chociażby kopii wyniku to to już uważam jest coś nie tak. Jesteś pacjentką, Ciebie dotyczyło badanie, i masz prawo otrzymać wynik TWOJEGO badania. Nie wiem co było tu dla lekarza problemem
aha, i grupy oznacza się, przynajmniej ja za każdym razem mam wskzanie grupy, mam wrażenie że ta lekarka coś tam nie do końca jest szczera.

Izunia Apropo's wyników cytologii:
na każdym wybniku jest wskazanie co do dalszego postępowania, tj.
z reguły gdy wszystko w miarę ok: "kontrola za 12 m-cy, kontrola za 6 m-cy ", więc autorko wątku, powinnaś mieć coś tam napisane, i napewno nie będzie to ani kontrola za 6 czy 12 mcy tylko coś wskazującego na natychmiastową interwencję.
Co oznacza grupa III możesz znaleźć w googlach, i nie ma tu żartów.
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 12:16   #13
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Wynik cytologii

No ja wiem tylko tyle, że brak komórek rakowych i zalecane leczenie. Więc nie odpuszczę sobie tej nadżerki bo już teraz daje mi się we znaki. Poszukam innego gina.

I może zrobię cytologię prywatnie.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 10:50   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Wynik cytologii

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
No ja wiem tylko tyle, że brak komórek rakowych i zalecane leczenie. Więc nie odpuszczę sobie tej nadżerki bo już teraz daje mi się we znaki. Poszukam innego gina.

I może zrobię cytologię prywatnie.
Zrób kolposkopię, bo moze sie okazać, że wcale nie masz zadnej nadżerki...
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 12:17   #15
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Wynik cytologii

dostałam skierowanie do centrum onkologii do poradni chorób szyjki macicy, cytologia grupa III, w posiewie liczne nabłonki i leukocyty, Lactobacillus Ziarniaki, w rozpoznaniu nie mogę rozczytać co jest napisane, ale zalecenia to badanie histopatologiczne i kolkoskopie, zabrzmiało to wszystko jak wyrok, jestem załamana
-

rozpoznany nabłonek(tego słowa nie jestem pewna, bo niewyraźnie) zapalny w cytolizie


LG-SIL zmiany śródbłonkowe małego stopnia


któraś z was tak miała, boje się panicznie
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 19:37   #16
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wynik cytologii

zmiany małego stopnia, więc nie powinnaś się bardzo póki co przejmować. małe dysplazje nie są groźne, niemniej powinnaś zrobić badanie w kierunku HPV
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 11:27   #17
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Wynik cytologii

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
zmiany małego stopnia, więc nie powinnaś się bardzo póki co przejmować. małe dysplazje nie są groźne, niemniej powinnaś zrobić badanie w kierunku HPV
Dostałam skierowanie do Centrum Onkologii, wizytę mam w czwartek i myślę, że zrobią mi te badanie
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:36   #18
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Wynik cytologii

Mi moja ginekolog też stwierdziła nadżerke, ale mówiła tak samo jak jednej dziewczynie że zajmie sie tym jak bede miec juz dzieci...
Poprzedni lekarz też mówił że jestem młoda i narazie tym sie nie bedzie zajmował...
A co do cytologii to jak miałam robione, to powiedziała że jak coś bedzie nie tak to zadzwoni... wiec ja ogolnie nawet tego wyniku nie widzialam..
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:03   #19
register9
Raczkowanie
 
Avatar register9
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 411
Dot.: Wynik cytologii

Witam, czy ktoś mógłby pomóc mi zinterpretować wynik?

FLORA BAKTERYJNA: Obfita, mieszana
OGÓLNA CHAR. ROZMAZU: w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka)
GRUPA II
ZALECENIA: kontrola wg zaleceń lekarza
UWAGI: miernie liczne komórki metaplastyczne, zmiany odczynowe, łuski rogowe, erytrocyty.

Najbardziej interesują mnie te łuski rogowe, bo nigdzie nic na ten temat nie ma. Czy któraś z Was miała coś takiego w wyniku?
register9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 18:08   #20
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wynik cytologii

łuski rogowe pewnie oznaczają obecność zrogowaciałych komórek - one występują np. w czasie owulacji (czyli zależą od cyklu w którym jesteś). jeśli ich liczba jest w normie, nie stanowią nic groźnego
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.