Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy! - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 09:48   #4381
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

mam problem. mianowicie chcę zajść w ciążę, a nie mam okresu. problem- pozostałości po anoreksji, potem bulimii, potem kompulsach, potem nadmiernych wahań wagi i ćwiczeń- wahania wagi - 20 / + 20 kg. i stąd problem z brakiem okresu. lekarz mówił, że on tu widzi gonadotropiny podane w zastrzykach by zajść w ciążę? a ja jednak wolałabym naturalnie by się poukładało bez ingerencji, w sumie tak od razu bez leczenia innego od razu zastrzyki- boję się.... a jak zajść w ciążę bez okresu- niemożliwe, więc sama nie wiem co robić?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 10:13   #4382
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Ciąża

Cytat:
Napisane przez Kamilasv Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny otoż staram sie z narzyczonym o dzidzie i nadal nic chodze teraz do swojego ginakologa robi mi ciągle badania ale nie wiem co to bedzie trzeba byc chyba dobrej mysli i co najwazniejsze sie nie załamywac bo to jeszcze gorzej.Mam nieregularne miesiaczki ale jak mi sie spoznia to max do tygodnia nie dluzej . Na razie z wynikow wychodzi ze jest wszystko dobrze,czasami to ze chcemy zajsc w ciąże a nie mozemy siedzi tylko w naszej psychice bo im bardziej chcemy tym to wszystko bedzie na odwrot ja tak miałam po za tym jestem do tego bardzo panikarą i moze to wszystko ze soba sie łączy i cieżko zajsc kazali mi wyluzowac i nie myslec o tym ze chce miec dzidzie a powinno sie wszystko udac . I własnie na ta chwile spoznia mi sie okres ponad tydzien lekarz kazal zaczekac i zrobic test,bola mnie piersi alepo bokach i troche sutki mam nabrzmałe i piekace i taki twardawy brzuszek ale co to bedzie to sie okaze
ciężko się to czyta, interpunkcja to jednak wspaniały wynalazek

skoro masz czekać, to zaczekaj jeszcze, potem zrób test.
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 13:43   #4383
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciąża

Spóznia jej sie nieregularny okres, który wystepuje zawsze tydzień po terminie, jest tydzien po terminie ew. okresu a lekarz każe czekać, no cóz lekarz tez idiota
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 19:07   #4384
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ciąża

Ona stara się o dzidzię, żeby wozić ją w wózeczuniu, patrzeć na jej buziunię, od czasu do czasu nakarmić mleczuniem a potem rzucić w kąt, aż do następnej zabawy. Tak kojarzy mi się kobieta, która stara się o "dzidzię". Jak już, to o dziecko, potomka. Wybaczcie, ale musiałam.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 07:18   #4385
nati16
Raczkowanie
 
Avatar nati16
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witam dziewczyny ponownie! Proszę Was o pomoc w interpretacji wyników bo nie wiem czy wszystko jest ok.
Pierwszy test wyszedł pozytywny w dniu 3.06.2013 następnego dnia tj. 04.06.2013 poszłam na betę i wyszła 285,8 mlU/mL po dwóch dniach 06.06.2013 zrobiłam ponownie i wyszła 448,4 mlU/mL i lekarz zalecił ponowna betę i w dniu 10.06.2013 wyszła 830,07 mlU/mL. Czy to są dobre przyrosty czy za małe? Może coś jest nie tak. Bardzo proszę pomóżcie
nati16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 08:24   #4386
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witam wizażanki, czy mogę do Was dołaczyć? Trochę Was podczytuje, ale dopiero teraz będę zgłębiała się w ten wątek. W tym miesiącu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne a od 2 dni łykam kwas foliowy. Chcemy z mężem zacząć się starać o dziecko jakoś od września (organizm ponoć musi odpocząć od hormonów), ale lekarz kazał brać mi już kwas. Tylko nic nie wspomniała o badaniach jakie powinnam wykonać na etapie planowania. Czy Wy miałyście jakieś badania zalecone? Informacje na ten temat w internecie jest duzo, ale sama nie wiem co z tego powinno być priorytetem. Razem z mężem zmieniamy powoli swoje nawyki żywieniowe oraz bardziej przywiązujemy wagę do tego co jemy. Niestety w moim otoczeniu jest bardzo dużo kobiet, które bardzo długo starają się o dziecko... , a jak się już uda to mają ciąże zagrożoną. Ja niestety od zawsze miałam problem z miesiączka dlatego musiałam brać tabletki. Eh rozpisałam się a w sumie chciałam się Was spytać o te badania, jakie Wy robiłyście, co Wam zalecono itp. Będę wdzięczna za każdą rade.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 08:45   #4387
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nati16 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny ponownie! Proszę Was o pomoc w interpretacji wyników bo nie wiem czy wszystko jest ok.
Pierwszy test wyszedł pozytywny w dniu 3.06.2013 następnego dnia tj. 04.06.2013 poszłam na betę i wyszła 285,8 mlU/mL po dwóch dniach 06.06.2013 zrobiłam ponownie i wyszła 448,4 mlU/mL i lekarz zalecił ponowna betę i w dniu 10.06.2013 wyszła 830,07 mlU/mL. Czy to są dobre przyrosty czy za małe? Może coś jest nie tak. Bardzo proszę pomóżcie
Nie pomoge Ci
Najlepiej zapytaj swojego Gina, oni mają to w małym paluszku, da Ci najlepsze info...

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Witam wizażanki, czy mogę do Was dołaczyć? Trochę Was podczytuje, ale dopiero teraz będę zgłębiała się w ten wątek. W tym miesiącu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne a od 2 dni łykam kwas foliowy. Chcemy z mężem zacząć się starać o dziecko jakoś od września (organizm ponoć musi odpocząć od hormonów), ale lekarz kazał brać mi już kwas. Tylko nic nie wspomniała o badaniach jakie powinnam wykonać na etapie planowania. Czy Wy miałyście jakieś badania zalecone? Informacje na ten temat w internecie jest duzo, ale sama nie wiem co z tego powinno być priorytetem. Razem z mężem zmieniamy powoli swoje nawyki żywieniowe oraz bardziej przywiązujemy wagę do tego co jemy. Niestety w moim otoczeniu jest bardzo dużo kobiet, które bardzo długo starają się o dziecko... , a jak się już uda to mają ciąże zagrożoną. Ja niestety od zawsze miałam problem z miesiączka dlatego musiałam brać tabletki. Eh rozpisałam się a w sumie chciałam się Was spytać o te badania, jakie Wy robiłyście, co Wam zalecono itp. Będę wdzięczna za każdą rade.
Witaj

Bardzo dobrze! Kwas foliowy to podstawa najlepiej zacząć 3 miesiące przed rozpoczęciem starań o dziecko
Jeżeli chodzi o badania, to z tego co czytałam dziewczyny mają różne doświadczenia...
Ja poszłam na wizytę do swojego Gina w przychodni, po badaniu i po usg powiedziała, że jest wszystko w porządku i nie widzi anatomicznych przeszkód.
To też inaczej, bo ona zna mnie już od ponad 7 lat, więc wszystkie infekcje, usównanie nadżerek, czy wariacje z hormonami i pigułkami z nią przechodziłam...
Postaraj się o skierowania na podstawowe badanie krwi, to będą info o twoim stanie zdrowia ( to możesz wziąć od lekarza pierwszego kontaktu) a od Gina na ilość przeciwciał przeciwko cytomegalii, toksoplazmozie i różyczce...
Choć tak naprawdę, są to tylko info w liczbach...
Najważniejsze to gin, który ma czas dla Ciebie, wytłumaczy ci wszystko, i będziesz się czuła komfortowo
Powodzenia

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ona stara się o dzidzię, żeby wozić ją w wózeczuniu, patrzeć na jej buziunię, od czasu do czasu nakarmić mleczuniem a potem rzucić w kąt, aż do następnej zabawy. Tak kojarzy mi się kobieta, która stara się o "dzidzię". Jak już, to o dziecko, potomka. Wybaczcie, ale musiałam.

Oj miałam podobne skojarzenia!

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
mam problem. mianowicie chcę zajść w ciążę, a nie mam okresu. problem- pozostałości po anoreksji, potem bulimii, potem kompulsach, potem nadmiernych wahań wagi i ćwiczeń- wahania wagi - 20 / + 20 kg. i stąd problem z brakiem okresu. lekarz mówił, że on tu widzi gonadotropiny podane w zastrzykach by zajść w ciążę? a ja jednak wolałabym naturalnie by się poukładało bez ingerencji, w sumie tak od razu bez leczenia innego od razu zastrzyki- boję się.... a jak zajść w ciążę bez okresu- niemożliwe, więc sama nie wiem co robić?
Bez stabilizacji cyklu ciężko będzie o ciąże
Ustabilizuj wagę, daj organizmowi czas na regenerację, i okres sam się pojawi!
Zaufaj lekarzom, oni wiedzą co robią... na własną rękę będzie Ci ciężko...

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Ja jestem zachwycona castangnusem
Jeszcze raz dzięki dziewczyny

Okres niebolesny, tylko na 2 tabletkach no-spy!!
Do tego mało obfity...
Poczekam jeszcze na troszkę lżejszy PMS, ale myślę, że po kolejnym opakowaniu powinno być lepiej również w tej kwestii.
Dalej łykam kwas foliowy

Dziewczyny czy szczepiłyście się przeciwko HPV?
Ja jestem przed 3 dawką ( przypada na koniec lipca) szczepionka typu Silgard...
Moja Gin mówi, że wystarczy odczekać jeden cykl i można starać się o dziecko bez stresu... ech sama nie wiem...
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 10:27   #4388
Bad Shiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Gratuluje wszystkim staraczkom które są w ciąży
ja troszkę się podłamałam bo u mnie bez zmian
przyszła @ więc kolejny cykl przepadł... może następnym razem się uda
Bad Shiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 10:44   #4389
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Odp: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

No właśnie cos mało sukcesów...chwalcie się Dziewczyny II bo potrzebna dobra energia;-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 08:17   #4390
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
CLO+pregnyl=starania o ciążę!

Witam, chciałabym sie dowiedzieć o Wasze doświadczenia z tymi lekami. Czy pomogły? w którym cyklu starań? a może nic nie zdziałały?
Ja od przeszło półtora roku staram sie o dzidziusia (z przerwami) a od października ubiegłego roku jestem pod stałą opieką ginekologa u którego leczyłam wysoką PRL (unormowała się) bromergonem, który z resztą łykam do tej pory (musze az do zajścia zeby znowu nie skoczyła) i od tamtej pory również kilkakrotnie w miesiacu chodzę na monitoring owulacji, której z resztą za bardzo nie miałam. Drugi cykl biorę Clo i zastrzyki z pregnylu. W ubiegłym miesiącu wychodowałam dwa pecherzyki, jeden w prawym, drugi w lewym jajniku, z obu była owulacja (lekarz nastawił sie, że sie uda i beda bliźniaki) ale niestety przyszła @. Teraz jestem w drugim cyklu po Clo i zastrzyku i czekam na rezultaty o których dowiem sie w przyszłym tygodniu. Dodam że wszelkie badania moje i małża są w porządku.
Jesli ktoś ma doświadczenia i chciałby sie nimi ze mną podzielić to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 10:50   #4391
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

Ja miałam w sumie trzy razy kurację clo+pregnyl. Z tym, że przez dwie pierwsze (każda po 7 cykli) nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego że sa inne problemy jeszcze - jak się okazało po roku badania które robiliśmy były źle zrobione - niestety cały czas robiliśmy je w tym samym laboratorium
Dopiero jak wyleczyliśmy to co było do wyleczenia i jeszcze raz zastosowaliśmy u mnie clo i pregnyl zaszłam w pierwszym cyklu.

Badaliście już wszystko? badania robiliście raz czy powtarzaliście?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 11:08   #4392
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

To znaczy prolaktyne miałam wysoką, po obciązeniu również, a progesteron za niski, po pół roku powtórzyłam badanie żeby sprawdzić jak wynik i jest teraz przy najniższej normie i zmniejszyłam dawke bromka o połowe. biorę go cały czas żeby znowu nie skoczyła i nie blokowała owulacji. Tarczyce mam wporzadku, również powtarzałam niedawno. Tż badalismy nasienie bardzo dokładnie, przeciwciała przeciwplemnikowe również i wynik jest dobry. gin zlecił mu tylko branie witaminek androvitu (brał proviron, lek 60tabl.za 130zł starczajacy an miesiac tak na poprawe morfologii plemników). Po unormowaniu PRL nadal owulki co miesiac nie było, a jak była to późno w 20-22dc przez co na ewentualne zagniezdzenie mogło by byc za późno (cykle mam 27-31dniowe) dlatego to clo u mnie. działa poprawnie biore od 3-7dc 1x1tabl. i potem pregnyl bo same nie chciały pękać. teraz tez jestem po owulacji (tym razem miałam dwa pecherzyki ale w jednym jajniku) no i lekarz kazał uzbroic sie w cierpliwość i czekać do terminu @. Zastanawia mnie tylko fakt, bo zapomniałam spytać, czy nie powinnam dodatkowo brać progesteronu na ewentualne podtrzymanie.. Teraz mi powiedział że jeśli sie nie uda to przepisze dla małża juz nie witaminy tylko leki (pewnie bardzo drogie) bo u mnie teraz wszystko ładnie idzie. a jak nie uda sie jeszcze przez jakieś kilka cykli to skieruje mnie na drożność..

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

mezaga a z czym miałas problem?
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 11:14   #4393
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

ja mam PCO i Hashi ale jak widać problem leżał u mojego męża. Wyniki badań pierwszych były bardzo dobre - idealne - dlatego zaczęliśmy kurację CLO+PREGNYL. ale po 3 latach w klinice okazało się, ze tamte badania były wszystkie źle zrobione. Załamaliśmy się wtedy totalnie, bo ja się trułam lekami tyle czasu a one nie mogły pomóc bo co z tego, ze u mnie wywoływały owulację i było ok jak u męża było kiepsko. A tyle czasu opieraliśmy się na tych badaniach kilku jego. Jeździliśmy po lekarzach, mąż brał rożne leki na receptę ale nic nie pomagało, bo generalnie ciężko walczyć z problemami u facetów. Dopiero odpowiednio dobrany zestaw witamin spowodował, że wyniki poprawiły się w ciągu trzech miesięcy. No i ja teraz jestem w 9 tygodniu ciąży W sumie leczyliśmy się 5 i pół roku.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 11:22   #4394
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

Matko to jestes po przejściach! 5 lat?! jak to mozliwe że były źle zrobione? gdzie je robiłaś?
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 11:35   #4395
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

Dopiero po pewnym czasie dowiedziałam się, ze w tym laboratorium zdarzały się takie przypadki. Teraz się to wydaje szmat czasu ale jakoś na to nie zwracaliśmy uwagi. Grunt to dobre podejście i optymizm
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 11:53   #4396
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

To laboratorium powinno ponieść jakieś konsekwencje bo jak tak można.. widac jakieś nieuki tam pracowały
No ja po takim czasie juz wyluzowałam, co bedzie to bedzie, aczkolwiek nie powiem- przez terminem zawsze sie człowiek nakręci i ma nadzieje.. no ale chyba nie pozostaje mi nic innego jak miec nadzieje i czekać..

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Czy ktoś podzieli sie jeszcze swoimi doświadczeniami?
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 13:18   #4397
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

czesc,
ja na kurachi clo plus pregnyl zaszlam w ciaze przy drugim cyklu tejze kuracji.
podstawa to monitoring usg, powodzenia!
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 14:43   #4398
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

monitoruje sie cały czas! nie raz to i aż 4 razy w miesiącu jade do lekarza na usg!
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 11:00   #4399
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

zophiee co to jest za szczepienie przeciwko HPV
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 14:56   #4400
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

Nikt już nie wypowie sie na temat tych leków? mhmm..
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 17:57   #4401
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
zophiee co to jest za szczepienie przeciwko HPV
Rak szyjki macicy
sa 2 typy szczepionek... ja mam tą starszej generacji
U mnie to dziedziczne niestety i mimo, że nastolatka już nie jestem to Gin dała mi to pod rozwagę... i jestem przed 3 dawkę w lipcu...
mam nadzieję, że jak zaczniemy starania we wrześniu to to szczepienie nie będzie kolidowało...
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 23:39   #4402
sara_N
Raczkowanie
 
Avatar sara_N
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witam. Dawno nie zaglądałam, ale to przez brak internetu. Sama już nie wiem. Testu drugiego nie robiłam. @ niby przyszła, ale nie taka jak zawsze. Bardziej był to taki brązowy śluz z takimi `farfoclami` trwało to niecałe 3 dni chyba muszę wybrać się do ginekologa jak najszybciej.
pati86też tak miałam, kilka lat borykałam się z ED. Od 2 lat jest już dobrze i okres się unormował, a bywało tak, że w ciągu roku miałam go tylko raz, albo i nie.
sara_N jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 08:52   #4403
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sara_N Pokaż wiadomość
Witam. Dawno nie zaglądałam, ale to przez brak internetu. Sama już nie wiem. Testu drugiego nie robiłam. @ niby przyszła, ale nie taka jak zawsze. Bardziej był to taki brązowy śluz z takimi `farfoclami` trwało to niecałe 3 dni chyba muszę wybrać się do ginekologa jak najszybciej.
pati86też tak miałam, kilka lat borykałam się z ED. Od 2 lat jest już dobrze i okres się unormował, a bywało tak, że w ciągu roku miałam go tylko raz, albo i nie.
No i jak? Udało się dostać do Gina? Jakieś informacje??

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

ja dalej jestem na diecie
zrzuciłam już 4 kg, jestem przeszczęśliwa...
Pomaga też duża dawka ruchu, rower, spacery!
Kwas foliowy dalej łykam, męża też karmię nim ( słyszałam,że nie zaszkodzi, hehe)...
Już się nie mogę doczekać jesieni
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 09:17   #4404
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: CLO+pregnyl=starania o ciążę!

No i mój drugi cykl z clo poszedł na marne...
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 15:57   #4405
Bad Shiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

starania czas zacząć
może teraz się uda
dziewczyny a jak tam u was ?
Bad Shiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 17:16   #4406
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Ja mam dni płodne
Ale czekamy do sierpnia, czyli 2 cykle
a potem hulaj dusza

Mam nadzieję, że uda się szybko zaskoczyć, chciałabym być w ciąży jesienią, zimą a potem na wiosnę szykować się do porodu...
nie wyobrażam sobie ciąży w takim upale, zwłaszcza zaawansowanej w pracy! Masakra

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Bad Shiro Pokaż wiadomość
starania czas zacząć
może teraz się uda
dziewczyny a jak tam u was ?
3mam kciuki za ten cykl
mam nadzieję, że będzie owocny
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 09:18   #4407
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Chciałam się Was poradzić w pewnej kwestii a mianowicie w 15 dc cyklu (przy cyklach 31-33) mój pęcherzyk miał 23mm lekarz powiedział, że szykuje się owulacja po pęcherzyk ładny, śluzówka też tylko że ja wtedy jeszcze nie miałam śluzu płodnego pojawił się dopero dzisiaj rano w 18 dc cyklu czyli jak dobrze myślę owulacji jeszcze nie było ? a co z pęcherzykiem? czy on już nie będzie za duży żeby pęknąć? podobno rośnie 2mm na dobę. martwie się, że znow coś pójdzie nie tak
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/a36f317b2e.png

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 17:53   #4408
sara_N
Raczkowanie
 
Avatar sara_N
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witam starające się u mnie nic ciekawego. Do ginekologa się dostałam, ale on jest BEZNADZIEJNY, powiedział, że takie plamienie to nic takiego i jakby okres się nie pojawił to przepisał luteinę. I @ jak nie było tak nie ma. Testu nie robiłam, ale jakoś często dziwnie się czuję, jakbym miała temperaturę, mam zwroty głowy i kucie w jajnikach, ale to pewnie przed @
Wczoraj będąc u znajomych koleżanka wróżyła mi z igły i nitki odnośnie płci i liczby dzieci. Za każdym razem wychodził chłopiec i dziewczynka. U nich też wychodzi tak samo i synka już mają poszukałam w internecie i jest wiele opinii, że wróżba się sprawdza, może to głupie, ale myślę, że coś w tym jest. Co do dzieci to już kiedyś wróżka mi wywróżyła 1-go chłopca

Edytowane przez sara_N
Czas edycji: 2013-06-28 o 18:04
sara_N jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 19:31   #4409
Bad Shiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

u mnie już po staraniach
teraz czas na oczekiwanie II kreseczek lub złej @...
Bad Shiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 07:02   #4410
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Ja też za 6 dni albo II kreski albo miesiączkę
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/a36f317b2e.png

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-01 23:25:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.