Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-07, 08:54   #1771
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja uwazam ze dobrze zbilansowana dieta nie ustepuje na tym etapie niczym mleku. I od razu dodam, ze nie mam na mysli kaszki instant z cukrem z jednym owocem. Juz dodatek amarantusa jest dobrym zrodlem zelaza. Malo przetworzona kasza, mozna przeczycac oleje i warzywa z owocami jak dziecko nie chce warzyw jesc. Skoro mamy patrzec kiedy dziecko jest gotowe na rd i mu zaufac, to czemu mam mu nie ufac ze sie najada? Hamburgera nie dostaje, przybiera dobrze, a mleko pije regularnie w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:00   #1772
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ja uwazam ze dobrze zbilansowana dieta nie ustepuje na tym etapie niczym mleku. I od razu dodam, ze nie mam na mysli kaszki instant z cukrem z jednym owocem. Juz dodatek amarantusa jest dobrym zrodlem zelaza. Malo przetworzona kasza, mozna przeczycac oleje i warzywa z owocami jak dziecko nie chce warzyw jesc. Skoro mamy patrzec kiedy dziecko jest gotowe na rd i mu zaufac, to czemu mam mu nie ufac ze sie najada? Hamburgera nie dostaje, przybiera dobrze, a mleko pije regularnie w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amarantus tak tak tak, daję do jaglanki, owoców. Z owoców dużo, żelaza mają morele. Te ciemne są niesiarkowane

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Eceea
Czas edycji: 2020-01-07 o 09:02
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:02   #1773
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Hej!
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Chyba u jackowskiej albo gdzieś indziej było info aby posiłki proponować 20-30 minut po piersi lub mm.
U nas to te 30 min jest za wcześnie. Nic by nie ruszyła. Tak koło godziny jest ok.
A piersią karmie często jeszcze. Tak co 2.5-3.5 godziny. W nocy różnie. Dziś np chyba raz karmiłam. Tzn przed 22 później raz nie wiem o której i już o 4 mnie kaszel obudził, więc po 4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:17   #1774
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

No to ja od 7:30 karmiłam już dwa razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

No i skoro on jest taki cycusiowy to jak by to było w żłobku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:22   #1775
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Moja też do godziny po mleku nie ruszy nic, po godzinie, nawet 1,5 coś tam zje. Z tym że ona w nocy nie je, więc jakoś to muszę bilansować - żeby było akurat i mleka i innych posiłków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:26   #1776
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Moja też do godziny po mleku nie ruszy nic, po godzinie, nawet 1,5 coś tam zje. Z tym że ona w nocy nie je, więc jakoś to muszę bilansować - żeby było akurat i mleka i innych posiłków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozesz kaszki na mleku robic, zawsze to bedzie porcja mleka. Ja tak robilam jak 4dni mlody mleka w dzien nie chcial pic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:26   #1777
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Elsabel A ty już nie karmisz?
Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość

U nas w nocy cyc

7-8 śniadanie (kaszka na mm z owocami najczęściej )
Ok 10 cyc
12-13 obiadek ( czasem popity cycem)
15-16 cyc albo podwieczorek ( owoce jogurt chrupki wafle ryżowe)
18 kaszka na mm i do spania cyc

Jeśli sporo zje obiadku / podwieczorku to bez kaszki na noc
W nocy i nad ranem kp, w dzień mm, bo nie jest zainteresowana cycem.

Ala odstawia się sama, więc uznaję że mam temat załatwiony za darmo i bezwysiłkowo. Tyle wygrać!
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-07, 09:47   #1778
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
[LEFT]
W nocy i nad ranem kp, w dzień mm, bo nie jest zainteresowana cycem.

Ala odstawia się sama, więc uznaję że mam temat załatwiony za darmo i bezwysiłkowo. Tyle wygrać!
U mnie też w ciągu dnia się nie interesuje cyckiem, wręcz męczy mnie te karmienie bo on od cycka prawie że ucieka... Także już i tak od dawna tylko do drzemki kilka pociągnięć i tyle. Nie chce mi się butli robić, ale wczoraj jak był tż to zrobił butlę i już xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:51   #1779
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Czyli muszę najpierw nakarmić piersią,a potem obiad? Kurcze, nie wiedziałam. Jak obiad to obiad, a do popicia woda. Myślałam, że robię dobrze, bo przecież dużo osób odstawiających od piersi najpierw rezygnuje z karmienia w dzień. Widzę, że chyba muszę doczytać, chyba czegoś nie zrozumiałam... ((
Do roku mleko to podstawa. Wiadomo że z dnia na dzień nie odrzuvisz. Ale 3 posiłki stałe z 5, więc 2mleka przed połowa tych 6 miesięcy keody trwa rozszerzanie to trochę za szybko wg mnie.
Kwestia proponowania. Zje to zjw
Mójpdy na 10mcy jadl rano i o 17 i tyle. Nie chciał. Biegalam za nim z cyckiem a on nie chciał. Ale to ewidentnie btla jego decyzja a nie ze nie dostał

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 09:53   #1780
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Mozesz kaszki na mleku robic, zawsze to bedzie porcja mleka. Ja tak robilam jak 4dni mlody mleka w dzien nie chcial pic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to tak, te co są u nas to na mm się robi, one same w składzie nie mają... Kupuje też mm w kartoniku, już gotowe i na nim robię mannę, i teraz na dniach chce zobaczyć jak owsiankę przyjmie w sumie faktycznie trochę tego mleka jest, bo i jogurty zajada - takie po 6 miesiącu, naturalne, czasem mieszam z owocami ale woli bez także też porcja mleka. No i butla wiadomo.

Młoda zalicza pierwsza drzemkę, jak wstanie to na zakupy bo lodówka w zasadzie świeci pustkami. Ostatnie 2 dni obiady u teściów jedliśmy bo nie ogarnęłam taka ze mnie pani domu, o.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 10:03   #1781
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Wiecie co, testowaliśmy sobie ostatnio różne godziny kładzenia malego spać i nijak nam się nie sprawdza ta magiczna 19. Jak idzie spać 19-19.30 to jest milion pobudek w nocy i zrywa się rano, a jak około 20.30-21 to śpi ładnie do 7.30 z małą ilością pobudek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kto powiedział że 19 jest magiczna? o 19 jedt wieczorynka, kąpiel, książki i spanie 20 to idealna pora

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja dziś gadałam z pediatrą o odstawianiu od piersi. Nie wiem, czy się nie wstrzymam do roku jednak. Jego zdaniem nie powinno się odstawiać stopniowo tylko nagle - nie ma i tyle. Co o tym sądzicie?

Aha i ze Stasiem wszystko super, jestem bardzo zadowolona z opieki, leczenia, wnikliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie to jedna okropna bzdura poniekąd. Z jednej storny się nie zgadzam a z jednej zgadzam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ja uwazam ze dobrze zbilansowana dieta nie ustepuje na tym etapie niczym mleku. I od razu dodam, ze nie mam na mysli kaszki instant z cukrem z jednym owocem. Juz dodatek amarantusa jest dobrym zrodlem zelaza. Malo przetworzona kasza, mozna przeczycac oleje i warzywa z owocami jak dziecko nie chce warzyw jesc. Skoro mamy patrzec kiedy dziecko jest gotowe na rd i mu zaufac, to czemu mam mu nie ufac ze sie najada? Hamburgera nie dostaje, przybiera dobrze, a mleko pije regularnie w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki zjada odpowiednie ilpsci i póki faktycznie sumiennie kazdu posiłek masz taki fantastyczny. .moja je jak ptaszyna, pozniej może 3h bez cycka żyć. Nie robię jej 1lyzeczkowego zbilansowanego dania. Zje 2dynie i kawałek mięsa. Albo 4 makarony w sosie.. No z całym szacunkiem dietetykiem nie jestem ale wiem ze dalekie to od zbbilansowanej diety. A już na pewno nie jestem w stanie stwierdzić że NA PEWNO jej wartości wystarcza. Mało latamy po lekarzach? Jakiejś anemii mi nie trzeba i innych cudów.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2020-01-07 o 10:04
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-07, 10:28   #1782
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Sama już nie wiem z tym odstawianiem. Ja byłam pewna, że możemy całkowicie zrezygnować z mleka w ciągu dnia przed rokiem i widziałam to tak, że już odstawimy powoli w ciągu dnia a na noc mm. A jak nie to bez sensu mi na mm przechodzić, nie chce mi się ogarniać tego. Teraz usypialam na drzemkę. 3 minuty przy cycku i spi. A tak w ciągu dnia to mu nawet nie proponuję prócz do spania bo ucieka. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 11:14   #1783
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sama już nie wiem z tym odstawianiem. Ja byłam pewna, że możemy całkowicie zrezygnować z mleka w ciągu dnia przed rokiem i widziałam to tak, że już odstawimy powoli w ciągu dnia a na noc mm. A jak nie to bez sensu mi na mm przechodzić, nie chce mi się ogarniać tego. Teraz usypialam na drzemkę. 3 minuty przy cycku i spi. A tak w ciągu dnia to mu nawet nie proponuję prócz do spania bo ucieka. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest masa opracowań mądrych co do ilości... poczytaj. Przecież Staś w nocy je. To też wartość dodana, nie jest obojętne

Ja karmie tak zwby mi i Helci było wygodnie dostawie też tak żeby nam było wygodnie. W nosie mam zalecenia czy najpierw dzień czy nic czy po 1 czy wsyztsko... Zrobię jak wyjdzie. Nie mówię że tak jak z młodym... Było super ale to 2 innych dzieci co nie zmienia faktu że nie będę do roku jej ograniczać lub dodawać przekąski bo za godzinę obiad i po chrupce obiad zhe a po cycku już nie..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sama już nie wiem z tym odstawianiem. Ja byłam pewna, że możemy całkowicie zrezygnować z mleka w ciągu dnia przed rokiem i widziałam to tak, że już odstawimy powoli w ciągu dnia a na noc mm. A jak nie to bez sensu mi na mm przechodzić, nie chce mi się ogarniać tego. Teraz usypialam na drzemkę. 3 minuty przy cycku i spi. A tak w ciągu dnia to mu nawet nie proponuję prócz do spania bo ucieka. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimo że jestem pro kp to jedynie może podpowiem że mimo niechevi dzienneho mm myślę że może być Co łatwiej przed jak po roku. Na rok bardzo dużo dzieci wtrąca do piersi jak noworodek... Cyrk na kółkach. Można mówić nie(ja swojemu wydzielalam bo miałam dość) . Ale jednak łatwiej przejść na mm jak dziecko mało je kp

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 11:15   #1784
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Kto powiedział że 19 jest magiczna? o 19 jedt wieczorynka, kąpiel, książki i spanie 20 to idealna pora

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Jak dla mnie to jedna okropna bzdura poniekąd. Z jednej storny się nie zgadzam a z jednej zgadzam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Póki zjada odpowiednie ilpsci i póki faktycznie sumiennie kazdu posiłek masz taki fantastyczny. .moja je jak ptaszyna, pozniej może 3h bez cycka żyć. Nie robię jej 1lyzeczkowego zbilansowanego dania. Zje 2dynie i kawałek mięsa. Albo 4 makarony w sosie.. No z całym szacunkiem dietetykiem nie jestem ale wiem ze dalekie to od zbbilansowanej diety. A już na pewno nie jestem w stanie stwierdzić że NA PEWNO jej wartości wystarcza. Mało latamy po lekarzach? Jakiejś anemii mi nie trzeba i innych cudów.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja nie bilansuje kazdego posilku bo jak nie mam czasu to dostaje mleko i tyle. No i mlody je sporo takze nie ma juz ze 4 lyzeczki i buzia zamknieta. Po 6msc i tak trzeba zelazo suplementowac z jedzenia zeby wlasnie anemi nie bylo wiec staram sie zeby kazdy posilek byl ok, ale nie przeliczam ze do sniadania dalam oleju wielkosci groszku to do obiadu dodam wielkosci fasoli bez jaj. Jak dam wiecej do obiadu to do kolacji juz nie dostaje. No z blw jest lipa jezeli chodzi o bilansowanie, bo jak zje buraka to moze nie zje miesa albo kaszy, ja przy blw tez bym mu mleko dawala co 3h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 11:19   #1785
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jest masa opracowań mądrych co do ilości... poczytaj. Przecież Staś w nocy je. To też wartość dodana, nie jest obojętne

Ja karmie tak zwby mi i Helci było wygodnie dostawie też tak żeby nam było wygodnie. W nosie mam zalecenia czy najpierw dzień czy nic czy po 1 czy wsyztsko... Zrobię jak wyjdzie. Nie mówię że tak jak z młodym... Było super ale to 2 innych dzieci co nie zmienia faktu że nie będę do roku jej ograniczać lub dodawać przekąski bo za godzinę obiad i po chrupce obiad zhe a po cycku już nie..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Mimo że jestem pro kp to jedynie może podpowiem że mimo niechevi dzienneho mm myślę że może być Co łatwiej przed jak po roku. Na rok bardzo dużo dzieci wtrąca do piersi jak noworodek... Cyrk na kółkach. Można mówić nie(ja swojemu wydzielalam bo miałam dość) . Ale jednak łatwiej przejść na mm jak dziecko mało je kp

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dużo osób mi mówi, że łatwiej odstawić przed rokiem niż później. Tym bardziej jak mój młody akceptuje butlę plus u niego nie ma (oprócz nocy) cycka dla samego cycka, only jak głodny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 11:50   #1786
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ja nie bilansuje kazdego posilku bo jak nie mam czasu to dostaje mleko i tyle. No i mlody je sporo takze nie ma juz ze 4 lyzeczki i buzia zamknieta. Po 6msc i tak trzeba zelazo suplementowac z jedzenia zeby wlasnie anemi nie bylo wiec staram sie zeby kazdy posilek byl ok, ale nie przeliczam ze do sniadania dalam oleju wielkosci groszku to do obiadu dodam wielkosci fasoli bez jaj. Jak dam wiecej do obiadu to do kolacji juz nie dostaje. No z blw jest lipa jezeli chodzi o bilansowanie, bo jak zje buraka to moze nie zje miesa albo kaszy, ja przy blw tez bym mu mleko dawala co 3h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy blw zupy czy sosy też można robić i przemycic superfood..
Tak trzeba... Do mleka dodawać. Więc żelazo w diecie powinno się wylewac. z mleka trzeba potroic chyba w jedzeniu bo o ile pamiętam mleko daje 70%.
no umówmy się to krppla w morzu.. Zelazo to ok a reszta? Wapno magnez dha itp na prawdę o tym myślisz robiąc obiad?
Trochę mnie dziwi dorabianie idei do stanu
Jak ktoś tu mało je to są głosy że mleko to podstawa i póki co to nauka smaków
Jak dziecko nie chce mleka i je tylko stałe to że dziecko madre i się naje magicznie dostarczając sobie wszystkiego co w mleku by dostalo i ponad to co powinno dostarczyć jako dodatek
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dużo osób mi mówi, że łatwiej odstawić przed rokiem niż później. Tym bardziej jak mój młody akceptuje butlę plus u niego nie ma (oprócz nocy) cycka dla samego cycka, only jak głodny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie e tyle jak po roku co ma rok. Na te 12-13mcy tzn z moich obserwacji

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 12:24   #1787
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ale generalnie do 12mż obowiązuje, że dziecko powinno pić mleko 8-12x dziennie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 12:40   #1788
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Ale generalnie do 12mż obowiązuje, że dziecko powinno pić mleko 8-12x dziennie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oszalalas? A jak ci noc przespi, gdzie to zmieścić?

Dziecko samo sobie z czssem.wyreguluje, jak się nie naje obiadem to dopije mlekiem i już

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Agadzie mój synek też bardzo lubi jogurt naturalny.czasem sam między posiłkami czasem z owocami mieszam

A owsianke mamy Holle. Też bardzo lubi. Na mm robię
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 12:51   #1789
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Ale generalnie do 12mż obowiązuje, że dziecko powinno pić mleko 8-12x dziennie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ☠☠☠☠ełe, moja dawno tyle nie pije
Dzisiaj z fochami 2 malutkie porcje dopiero

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-07, 13:00   #1790
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Przy blw zupy czy sosy też można robić i przemycic superfood..
Tak trzeba... Do mleka dodawać. Więc żelazo w diecie powinno się wylewac. z mleka trzeba potroic chyba w jedzeniu bo o ile pamiętam mleko daje 70%.
no umówmy się to krppla w morzu.. Zelazo to ok a reszta? Wapno magnez dha itp na prawdę o tym myślisz robiąc obiad?
Trochę mnie dziwi dorabianie idei do stanu
Jak ktoś tu mało je to są głosy że mleko to podstawa i póki co to nauka smaków
Jak dziecko nie chce mleka i je tylko stałe to że dziecko madre i się naje magicznie dostarczając sobie wszystkiego co w mleku by dostalo i ponad to co powinno dostarczyć jako dodatekNie e tyle jak po roku co ma rok. Na te 12-13mcy tzn z moich obserwacji

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Nie rozumiem tej dyskusji, chyba wszystkie dzieci tutaj mleko pija. Robie obiady tak zeby byly zbilansowane, jeden dzien ryba, drugi mieso, a trzeci sos z warzyw z makaronem. Do kaszek dodaje raz zmielone siemie, a innym razem amarantus. Jogurty je veganskie, ale szukam ciagle z jak najlepszym skladem. Robie placki bananowe ze szpinakiem np. Jedyne czego nie jadl to jajko jeszcze. Jak mi zostaje np gotowana papryka do blenduje i dostaje do kaszy na noc. Instant kaszki dostaje jak sie spiesze, a tak kleik kukurydziany, owsianke gotowana, kasze gryczana i jaglana. Mam tez kaszki ktore trzeba gotowac. On wypija 6 butelek na dzien, przeciez to nie jest malo mleka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Ale generalnie do 12mż obowiązuje, że dziecko powinno pić mleko 8-12x dziennie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
12 na dzien to mi noworodek nie pil. Mlody jadl co 3h to wychodzi gora 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 13:34   #1791
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Martita A jak to siemie dajesz? Zmielone suche czy jak?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 13:53   #1792
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

No pytam o zalecenia i chodziło mi oczywiście na dobę. Mój mleko z piersi je co 1,5h nadal, bo, ale w nocy przeważnie je 1-2 razy. A RD po ok. godzinę od mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 13:55   #1793
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cześć,
Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tej dyskusji, chyba wszystkie dzieci tutaj mleko pija. Robie obiady tak zeby byly zbilansowane, jeden dzien ryba, drugi mieso, a trzeci sos z warzyw z makaronem. Do kaszek dodaje raz zmielone siemie, a innym razem amarantus. Jogurty je veganskie, ale szukam ciagle z jak najlepszym skladem. Robie placki bananowe ze szpinakiem np. Jedyne czego nie jadl to jajko jeszcze. Jak mi zostaje np gotowana papryka do blenduje i dostaje do kaszy na noc. Instant kaszki dostaje jak sie spiesze, a tak kleik kukurydziany, owsianke gotowana, kasze gryczana i jaglana. Mam tez kaszki ktore trzeba gotowac. On wypija 6 butelek na dzien, przeciez to nie jest malo mleka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

12 na dzien to mi noworodek nie pil. Mlody jadl co 3h to wychodzi gora 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja jeszcze do miesiąca wstecz w ciągu dnia piła 1-2 butelki mleka. Coś jej się zmieniło po ostatniej trzydniowce. Mleko było podstawa i tylko trochę dojadała. Teraz jakby od nowa uczymy się posiłków, bo przez prawie 2 tygodnie plus święta, zamieszanie, wszyscy w domu dieta się nam rozregulowała i teraz domaga się mleka w ciągu dnia co 3 -4 godziny. Jakby zastąpiła mleko kaszka, obiadem i kolacja, to bym jej wcale nie namawiała do butli. Rano, wieczorem, w nocy jest dla mnie jak najbardziej wystarczająco.

Ale... Wczoraj życie zweryfikowało pewien mój pogląd. Od zawsze mówiłam, że tata musi tak samo jak mama umieć uśpić dziecko. I zawsze udawało nam się to bez problemu. Ale Mają ostatnio się zmieniła, jest bardziej mamusiowa, marudna... Może to kryzys 8 miesiąca (dziś kończymy). Więc przekazuje wczoraj mała tatusiowi i idę się kąpać. Słyszę jęki, ryki, krzyki... Ale myślę sobie, że zaraz przejdzie.... Yhy. Po 15 minutach darcia się już nie wytrzymałam. Położyłam się z Majka, przytuliłam, odpadła w 3 min.... Mam nadzieję, że to jednorazowy incydent. W każdym razie jeśli będzie się darła, a przy mnie się uspokoi, to złamię się kolejny raz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 14:13   #1794
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Cześć,Moja jeszcze do miesiąca wstecz w ciągu dnia piła 1-2 butelki mleka. Coś jej się zmieniło po ostatniej trzydniowce. Mleko było podstawa i tylko trochę dojadała. Teraz jakby od nowa uczymy się posiłków, bo przez prawie 2 tygodnie plus święta, zamieszanie, wszyscy w domu dieta się nam rozregulowała i teraz domaga się mleka w ciągu dnia co 3 -4 godziny. Jakby zastąpiła mleko kaszka, obiadem i kolacja, to bym jej wcale nie namawiała do butli. Rano, wieczorem, w nocy jest dla mnie jak najbardziej wystarczająco.

Ale... Wczoraj życie zweryfikowało pewien mój pogląd. Od zawsze mówiłam, że tata musi tak samo jak mama umieć uśpić dziecko. I zawsze udawało nam się to bez problemu. Ale Mają ostatnio się zmieniła, jest bardziej mamusiowa, marudna... Może to kryzys 8 miesiąca (dziś kończymy). Więc przekazuje wczoraj mała tatusiowi i idę się kąpać. Słyszę jęki, ryki, krzyki... Ale myślę sobie, że zaraz przejdzie.... Yhy. Po 15 minutach darcia się już nie wytrzymałam. Położyłam się z Majka, przytuliłam, odpadła w 3 min.... Mam nadzieję, że to jednorazowy incydent. W każdym razie jeśli będzie się darła, a przy mnie się uspokoi, to złamię się kolejny raz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Moze ma mamoze. Taka faza mam nadzieje. Jak mlodemu cos dolega np szczepienie to tez tulaski ze mna pomagaja a tata be.
U nas duzo mleka jest wypijane wlasnie wieczorem bo on nadal od 18 do 8 rano wypija 4 butelki. W dzien zazwyczaj 2. Ale jak nas nie ma to biore zawsze mleko ze soba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 15:07   #1795
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Oszalalas? A jak ci noc przespi, gdzie to zmieścić?

Dziecko samo sobie z czssem.wyreguluje, jak się nie naje obiadem to dopije mlekiem i już

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Agadzie mój synek też bardzo lubi jogurt naturalny.czasem sam między posiłkami czasem z owocami mieszam

A owsianke mamy Holle. Też bardzo lubi. Na mm robię
U nas nie ma takiego wyboru kaszek itd, więc owsiane będę robić te zwykłe ze sklepu o kaszy gryczanej mogę też pomarzyć tutaj, dobrze że manna jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 15:37   #1796
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja się Misha odniosłam do Twojego postu zsczete go stwierdzeniem że dobra dieta nicyxm nie ustępuje mleku. No dla mnie go nie zastąpi i każde dziecko powinno jeść jeszcze głównie mleko

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Ja robie zwykle płatki owsiane, dobrze rozgotowuje i wcina.. Choć dziś dałam z jagodami i malinami. Hesu jak ją wytrzepalo

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 15:39   #1797
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja się Misha odniosłam do Twojego postu zsczete go stwierdzeniem że dobra dieta nicyxm nie ustępuje mleku. No dla mnie go nie zastąpi i każde dziecko powinno jeść jeszcze głównie mleko

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dzieci ktore mleka pic nie chca, a sa takie ze juz po 4msc odrzucaja, dzieki dobrej diecie nie maja niedoborow i zdrowo sie rozwijaja, wiec uwazam inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 16:36   #1798
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

https://www.smyk.com/p/babymatex-och...8Q9YmNpgR5oxSw

Któraś ma ten ochraniacz?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 17:04   #1799
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Nie mam konkretnie tego ale oddychający mam z tym że czekam aż przyjdzie w paczce, i dopiero wtedy będę używac, więc będę mogła się wypowiedzieć za jakiś tydzień, w porywach do 2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-07, 18:15   #1800
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Dzieci ktore mleka pic nie chca, a sa takie ze juz po 4msc odrzucaja, dzieki dobrej diecie nie maja niedoborow i zdrowo sie rozwijaja, wiec uwazam inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ok. Zgodzę się. Z tym że takie dzieci to chyba są prowadzone przez dietetyka a już na pewno ja bym tak zrobiła
Chyba.

Matko dzień minął a ja dalej nierozpakowana... Na wieczór mam tyyyle do zrobienia. A tu coś zmierzyć co sprzedaje a tu menu na urodziny a to tort a to schować coś a to umyć lodówkę. Pikole...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 11:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.