Od czego spada mi cukier w szkole? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-11, 15:55   #1
20a95efe726a92fdad420a0f54f18a9cf3cdb0ab_608746308193d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 65

Od czego spada mi cukier w szkole?


Od paru lat mam często spadki cukru (mam 17 lat). Byłam już w szpitalu na wszystkich badaniach, wykluczono insulinome (nowotwór trzustki), tarczycy też nie mam, stwierdzili że muszę poprostu przestrzegać diety i być pod kontrolą lekarza, mierzyć cukier itd. No i poprawiło się, ale od momentu rozpoczęcia szkoły znowu to samo. Jak jestem w domu cukier mi nie spada, jak gdzieś wyjeżdżam to też rzadko, jak pracowałam w wakacje też mi nie spadał (pracę miałam w sumie siedzącą), ale oczywiście w szkole to CODZIENNIE spada. Mimo, że jem ciemne pieczywo, czy owoce (wszystko co powinnam jeść) to nawet nie daje rady wytrzymać dwóch godzin przerwy między posiłkami bo mi się robi słabo. Już nie wiem od czego to się dzieje, w szkole codziennie to samo, a ze szkoły mogę ledwo dojść do domu bo się boję że się przewróce czy zemdleje. Ale dlaczego w szkole mi to się dzieje? Nie mogę skupić się na lekcji, bo się boję że za chwilę cukier spadnie do 40, zacznę się trząść i nawet nie dam rady nikogo prosić o pomoc, bo ledwo będę kontaktować. Nie czuję np. żebym się czymś denerwowała, więc już nie wiem co to znaczy.. Mam tego dosyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
20a95efe726a92fdad420a0f54f18a9cf3cdb0ab_608746308193d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 05:42   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Od czego spada mi cukier w szkole?

Glukoza jest materiałem energetycznym dla mózgu, więc podczas intensywnej pracy umysłowej poziom cukru we krwi się obniża. Skoro masz skłonności do spadków to jesteś na to dodatkowo narażona.
Rozumiem, że wykluczono u ciebie poważne zaburzenia. Skoro byłaś w szpitalu na diagnostyce to raczej nie podpowiem Ci nic więcej odnośnie badań.
Ale jeśli chodzi o same spadki cukru to spróbuj troszkę zmodyfikować dietę - opieraj ją na produktach, które podnoszą poziom glukozy powoli i na długo. Cukierki, większość owoców, soki - to produkty, które podnoszą cukier szybko, organizm wyrzuca dużą ilość insuliny żeby to zbić i potem szybko cukier się obniża. Na sam spadek, jeśli czujesz że masz niski poziom glukozy warto mieć przy sobie tego cukierka, ale do tego trzeba zjeść coś co zawiera węglowodany złożone żeby historia zaraz się nie powtórzyła. Opieraj się na produktach o niskim indeksie glikemicznym.

Odnośnie strachu - warto przełamać wstyd i poinformować o chorobie nauczycieli i bliskich przyjaciół. Jest to też istotne w kontekście tego, że czasami powinnaś coś zjeść w trakcie lekcji.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-17 06:42:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.