Kupno drzwi do mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-29, 15:25   #1
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236

Kupno drzwi do mieszkania


Witam,

przymierzam się do zakupu drzwi wejściowych do mieszkania. Stare już wyglądają tragicznie i pora coś z tym zrobić. Mam tylko dylemat jakie drzwi wybrać. Najpierw myślałam nad gerdą, ale ceny troszkę mnie przeraziły. Może znacie coś tańszego ale również dobrego?

Poza tym mam też dylemat czy lepiej kupić drzwi gdzieś w markecie czy takich się wystrzegać... ?
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:16   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
Witam,

przymierzam się do zakupu drzwi wejściowych do mieszkania. Stare już wyglądają tragicznie i pora coś z tym zrobić. Mam tylko dylemat jakie drzwi wybrać. Najpierw myślałam nad gerdą, ale ceny troszkę mnie przeraziły. Może znacie coś tańszego ale również dobrego?

Poza tym mam też dylemat czy lepiej kupić drzwi gdzieś w markecie czy takich się wystrzegać... ?
Nie kupiłabym drzwi w markecie. Jaką sumą dysponujesz, ile możesz / chcesz wydać na drzwi? Do mieszkania wchodzi się z klatki schodowej zamkniętej, czy z zewnątrz (w sensie niezabudowany korytarz okalający blok)?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:08   #3
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie kupiłabym drzwi w markecie. Jaką sumą dysponujesz, ile możesz / chcesz wydać na drzwi? Do mieszkania wchodzi się z klatki schodowej zamkniętej, czy z zewnątrz (w sensie niezabudowany korytarz okalający blok)?
Chciałabym się zamknąć w 2 tysiącach, już z montażem ( o ile to możliwe )
Blok ma zabudowane klatki schodowe więc drzwi nie są narażone na temperaturę jaka panuje na dworze
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:08   #4
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Ja mam z firmy DELTA z atestem - od kilku lat sprawują się nie nagannie

http://www.delta.net.pl/
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:38   #5
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

A pamiętasz może ile dałaś za te drzwi? jaki model dokładnie masz? Zaraz sobie przejrzę.
Z gerdą chyba sobie daję spokój - nie na moje obecne wydatki.
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 22:38   #6
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
A pamiętasz może ile dałaś za te drzwi? jaki model dokładnie masz? Zaraz sobie przejrzę.
Z gerdą chyba sobie daję spokój - nie na moje obecne wydatki.
chyba w 2008r. montowałam - upoważniony serwis
drzwi + próg dębowy w kolorze drzwi (standardowy nie pasował bo mam mieszkanie wyżej niż klatka schodowa) ok 1800 zł z montażem
chciałam atestowane antywłamaniowe abym mogła mieć zniżkę przy ubezpieczeniu mieszkania

mam DELTA PREMIUM
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:54   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Potwierdzam opinię Sunshain. Delty nie wzięłam tylko dlatego, że nie potrafili mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest izolacja dźwiękowa wybranego modelu. Deltę mają moi kumple w wynajmowanym mieszkaniu i są bardzo zadowoleni.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 09:26   #8
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

dzięki dziewczyny za pomoc.
Poszukałam po necie i znalazłam nawet firmę z mojego miasta co ma te drzwi delta premium o których pisałaś sunshain. I teraz mam problem w wyborem
Okazało się, że na te delta premium mają akurat promocję, że montaż jest gratis http://www.drzwi.pl/katalog/drzwi-do...a-premium.html czyli płacę za same drzwi 1 790. ALE..
Poszperałam jeszcze po ich stronce i okazało się, że mają też tańszą gerdę http://www.drzwi.pl/katalog/drzwi-do...-gerda-tt.html tam już co prawda montaż nie jest gratis, ale za to drzwi same w sobie są tańsze, czyli właściwie po podliczeniu na to samo wychodzi (bo przy gerdzie pisze, że montaż 400 zł)
No i teraz nie wiem czy lepiej brać tą deltę czy gerdę (no bo gerda to jednak gerda)
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:24   #9
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za pomoc.
Poszukałam po necie i znalazłam nawet firmę z mojego miasta co ma te drzwi delta premium o których pisałaś sunshain. I teraz mam problem w wyborem
Okazało się, że na te delta premium mają akurat promocję, że montaż jest gratis http://www.drzwi.pl/katalog/drzwi-do...a-premium.html czyli płacę za same drzwi 1 790. ALE..
Poszperałam jeszcze po ich stronce i okazało się, że mają też tańszą gerdę http://www.drzwi.pl/katalog/drzwi-do...-gerda-tt.html tam już co prawda montaż nie jest gratis, ale za to drzwi same w sobie są tańsze, czyli właściwie po podliczeniu na to samo wychodzi (bo przy gerdzie pisze, że montaż 400 zł)
No i teraz nie wiem czy lepiej brać tą deltę czy gerdę (no bo gerda to jednak gerda)
dowiedz się czy GERDA wychodzi taniej bo tylko standard - zobacz co w tym standardzie jest .... niewiele bo za resztę płacisz

cokolwiek wybierzesz nie wierz mitom .... kiedyś była 1 marka i wyboru nie było (ludzie montowali antywłamaniowe zamki na drzwi z dykty .... głupota)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2012-08-31 o 11:27
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 21:41   #10
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Nie wiem skąd ten pomysł, że Gerda jest droga? To zwyczajne drzwi na klatkę schodową. Serie WD / WDT ceną spokojnie się zmieszczą w 2 tys. zł. Drzwi panelowe, lub antywł. kl C będą ciut droższe, ale same w sobie są "bogatsze". Moim zdaniem Gerda to niezła propozycja na klatkę schodową. Raczej nie ma z nimi problemów, pod warunkiem, że montuje je doświadczona ekipa. Ale sama firma jako ludzie jest dość... hmmm.. no mało przyjazna. Bije od nich pychą.
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:47   #11
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez xfinlandia Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd ten pomysł, że Gerda jest droga? To zwyczajne drzwi na klatkę schodową. Serie WD / WDT ceną spokojnie się zmieszczą w 2 tys. zł. Drzwi panelowe, lub antywł. kl C będą ciut droższe, ale same w sobie są "bogatsze". Moim zdaniem Gerda to niezła propozycja na klatkę schodową. Raczej nie ma z nimi problemów, pod warunkiem, że montuje je doświadczona ekipa. Ale sama firma jako ludzie jest dość... hmmm.. no mało przyjazna. Bije od nich pychą.
tylko mając drzwi antywłamaniowe można liczyć na zniżkę u ubezpieczyciela
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 18:13   #12
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Ja z ciekawości pytałam o drzwi i za najtańszy komplet Gerdy (próg, futryna, wizjer, klamka, zamek, montaż) facet wyliczył 1800zł.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 18:39   #13
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Ja z ciekawości pytałam o drzwi i za najtańszy komplet Gerdy (próg, futryna, wizjer, klamka, zamek, montaż) facet wyliczył 1800zł.
no dokładnie, najtańsze tyle kosztują A te droższe to i nawet ponad 3 tysiące więc różnica jest spora stąd przekonanie że gerda jest dosyć droga. w niektórych innych modelach 2 tys za drzwi to już ta górna półka. no ale z drugiej strony może i faktycznie warto
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 08:55   #14
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
no dokładnie, najtańsze tyle kosztują A te droższe to i nawet ponad 3 tysiące więc różnica jest spora stąd przekonanie że gerda jest dosyć droga. w niektórych innych modelach 2 tys za drzwi to już ta górna półka. no ale z drugiej strony może i faktycznie warto
Jeśli ktoś przeżył włamanie do domu to zwykle nie pyta czy warto, tylko kupuje model wyższej klasy antywłamaniowej, (minimum dawna C, czyli obecna mniej więcej klasa 4).
Klasa 2 proponowanych drzwi Gerda WD oznacza tylko drzwi wzmocnione, które de facto wcześniej nie łapały się nawet do klasy B.
A prawda jest taka że fachowiec wejdzie i tak..
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 22:11   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez Edyta Anna Karpienko Pokaż wiadomość
Najtańsze są drzwi TT, z progiem dębowym( 35mm ) i montażem u mnie wychodzi 1730zł brutto
Chyba się reklamuję Natomiast faktem jest, że siedzę w tym temacie po uszy i oczywiście zapraszam wizażanki z Wrocławia
Nie chyba, a z pewnością się reklamujesz i to natrętnie w kilkunastu wątkach pod rząd.
Warto w tej sytuacji zawrzeć bliższą znajomość z regulaminem forum i cennikiem opłat za reklamę zanim ktoś z administratorów zafunduje "pomarańczkę" na stałe
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:52   #16
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Faktycznie -to niedozwolona w regulaminie reklama.. mimo że z gracją to jednak reklama... Proponuję zabłysnąć w paru wątkach wiedzą, poradami a chętni do zakupu sami się zgłoszą
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 13:52   #17
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez xfinlandia Pokaż wiadomość
Faktycznie -to niedozwolona w regulaminie reklama.. mimo że z gracją to jednak reklama... Proponuję zabłysnąć w paru wątkach wiedzą, poradami a chętni do zakupu sami się zgłoszą
dokładnie tak! nie ma nic cenniejszego niż praktyczne porady i wtedy wszyscy na tym skorzystają
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 22:00   #18
piotr445
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Ja polecam dzwi antywłamaniowe, bedą pewne i niedrogie.
piotr445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 09:50   #19
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez piotr445 Pokaż wiadomość
Ja polecam dzwi antywłamaniowe, bedą pewne i niedrogie.
A skąd ta pewność? Słowo niedrogie może być różnie interpretowane. Dla jednego to tysiąc, dla innego pięć... Antywłamaniowość ma na szczęście jakąś normę.. a Ty Piotrze o jakiej klasie RC mówisz?
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-08, 10:57   #20
piotr445
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez xfinlandia Pokaż wiadomość
A skąd ta pewność? Słowo niedrogie może być różnie interpretowane. Dla jednego to tysiąc, dla innego pięć... Antywłamaniowość ma na szczęście jakąś normę.. a Ty Piotrze o jakiej klasie RC mówisz?
Masz racje co do ceny zależy od możliwośći ale pewność mam bo takie posiadam w domu od kilku lat.
piotr445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 11:48   #21
Monika_779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Jeśli drzwi mają być do mieszkania to mogą być nawet zwykłe. Ważne żeby miały naprawdę dobre zamki trudne do otworzenia. Raczej nikt w bloku czy kamienicy nie będzie wywarzał drzwi bo raczej to jest podejrzane i głośne i to bardzo, a bardziej starał się otworzyć zamek stąd im bardziej skomplikowany i lepszej firmy tym lepiej. Jeśli zaś ma być do domu to wtedy tak, antywłamaniowe i to jak najwyższej klasy oczywiście też w granicach rozsądku cenowego.
Monika_779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 12:20   #22
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

Cytat:
Napisane przez Monika_779 Pokaż wiadomość
Jeśli drzwi mają być do mieszkania to mogą być nawet zwykłe. Ważne żeby miały naprawdę dobre zamki trudne do otworzenia. Raczej nikt w bloku czy kamienicy nie będzie wywarzał drzwi bo raczej to jest podejrzane i głośne i to bardzo, a bardziej starał się otworzyć zamek stąd im bardziej skomplikowany i lepszej firmy tym lepiej. Jeśli zaś ma być do domu to wtedy tak, antywłamaniowe i to jak najwyższej klasy oczywiście też w granicach rozsądku cenowego.
W końcu z jakimś zdaniem da się podyskutować:
KOMPLETNIE SIĘ NIE ZGADZAM!
Właśnie w bloku, gdzie drzwi są jedyną realną szansą na wejście (pomijając parter i ostatnie piętro ) antywłamaniowe drzwi są zalecane z punktu widzenia bezpieczeństwa.
W przypadku domów, gdzie nie ma wzmocnionych okien w klasie np. RC2, a tylko standard który można wyważyć barkiem... to i mega antywłamaniowe drzwi nie pomogą
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 12:51   #23
Monika_779
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

No nie mówimy tutaj o drzwiach takich, że jak uderzy się pięścią to przejdzie ona na wylot ale o trochę solidniejszych. Suma sumarum tak jak mówi poprzedniczka to jest nasza jedyna linia obrony w mieszkaniu.

A co do domków, to prawda, jeśli mamy nie zabezpieczone okna to drzwi nic nie dadzą, akurat z doświadczenia wiem bo rodzinie włamali się przez okna do domu jednorodzinnego . I prawda mieli drzwi antywłamaniowe ale po co się trudzić jak można wejść przez okno, które o wiele łatwiej wyważyć jeśli nie ma zabezpieczeń.

Edytowane przez Monika_779
Czas edycji: 2019-01-11 o 12:54
Monika_779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 08:45   #24
AnnaMarnowska9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6
Dot.: Kupno drzwi do mieszkania

A no zgadzam sie, bezpieczenstwo ponad wszsystko. Postaw na rzetelnego producenta, xxx Powodzenia

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-08 o 09:58 Powód: reklama
AnnaMarnowska9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-03 09:45:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.