Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-27, 18:57   #1
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951

Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu


Ponad miesiąc temu zauważyłam, że przytyłam. Dokładnie tam gdzie kończy się tyłek a zaczynają uda. W efekcie dobranie odpowiedniej, wygodnej bielizny graniczy z cudem ( albo jest za duża, albo za mała). Odczuwany z tego powodu dyskomfort jest okropny. Dodam, że wagowo nie przytyłam ani jednego kg co mnie zaskoczyło. Zaczęłam ćwiczyć zarówno w domu jak i na siłowni,mocno ograniczyłam cukier, nie jadam kolacji. W efekcie wyszczuplał mi brzuch, biodra, uda są bardziej wyrzeźbione i zmniejszył się cellulit, ale tkanka tłuszczowa w tym JEDNYM felernym miejscu nie zmalała ani trochę. Dla mnie sytuacja jest ciężka do ogarnięcia, Kilka lat temu przytyłam dość dużo bo 7 kg, ale rozłożyło się to równomiernie i ze schudnięciem nie miałam żadnych problemów.Czy jakiś zabieg wyszczuplający mógł by pomóc?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 20:15   #2
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Niejadanie kolacji to generalnie raczej głupi pomysł.

Napisz co dokładnie i ile jeszcze i kiedy i co dokładnie i kiedy (ile razy w tygodniu) ćwiczysz.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 21:37   #3
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Co do kolacji to może przesadziłam. Jak jestem głodna to jem tylko, że lekką. 2-3 razy w tygodniu siłownia- bieżnie, steper, rowerek.
W domu ćwiczenia typowe na uda i pośladki. wymachy nóg, unoszenie bioder, przysiady.To codziennie ( może z dwa razy opuściłam). Wtedy gdy przytyłam te 7 kg to poskutkowało. Teraz też efekty widać, ale nie tam gdzie trzeba.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 21:42   #4
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

To nie jest dokładny opis tego, o co pytałam.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 08:34   #5
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Trenujesz? Może to efekt źle dobranych ćwiczeń? Może zmiany hormonalne? Ciężko tak na odległość przewidzieć przyczynę takiego stanu rzeczy
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 10:15   #6
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Spoko, jej się nie chce sensownie napisać, to mi się nie chce wróżyć ze szklanej kuli.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 11:10   #7
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Jeśli chodzi o siłownię ćwiczę zwykle po 45 minut ( każde z ćwiczeń 10-12 minut)
W domu każde z ćwiczeń wykonuję od 3-5 minut tylko w weekendy dłużej bo wtedy mam więcej czasu.
Typowych treningów nigdy nie robiłam. Problemów hormonalnych do tej pory nie miałam, ale nigdy nic nie wiadomo.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 16:21   #8
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Widzę na siłowni jak niektóre osoby robią takie ćwiczenia jak np.wznosy nóg w bok na wyciągu z obciążeniem, lub odwodzenie nóg na maszynie.Te ćwiczenia mogą powodować efekt,o jakim piszesz,ale nie wiem czy Ty akurat takie wykonujesz
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 16:41   #9
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Jak napisze wszystko konkretnie i dokładnie to będzie można się zastanawiać. A jak jej się nie chce to mi dwa razy. Rozwalają mnie takie wątki.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:26   #10
Toperek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 10
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Mam ten sam problem wszędzie jest ok tylko brzuch :/
Toperek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 18:36   #11
Louisebelcher
Przyczajenie
 
Avatar Louisebelcher
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 22
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Każdy ma jakieś miejsce z tendencją do tycia. Ja niestety nawet na redukcji jak ćwiczę to mięśni przybywa i obwody rosną znacząco :/ Pół roku aerobów godzina dziennie, dieta 1500 i mięśni w udach i łydkach +5 i +3 cm. Niestety sama polecam liposukcję. No, ale może tobie się uda
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Louisebelcher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-03, 08:48   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez Louisebelcher Pokaż wiadomość
Każdy ma jakieś miejsce z tendencją do tycia. Ja niestety nawet na redukcji jak ćwiczę to mięśni przybywa i obwody rosną znacząco :/ Pół roku aerobów godzina dziennie, dieta 1500 i mięśni w udach i łydkach +5 i +3 cm. Niestety sama polecam liposukcję. No, ale może tobie się uda

To nie mięśnie, tylko woda w przeciążonych tkankach.
Jakie mięśnie od aerobów na 1500 kalorii?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 15:30   #13
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Ponad miesiąc temu zauważyłam, że przytyłam. Dokładnie tam gdzie kończy się tyłek a zaczynają uda. W efekcie dobranie odpowiedniej, wygodnej bielizny graniczy z cudem ( albo jest za duża, albo za mała). Odczuwany z tego powodu dyskomfort jest okropny. Dodam, że wagowo nie przytyłam ani jednego kg co mnie zaskoczyło. Zaczęłam ćwiczyć zarówno w domu jak i na siłowni,mocno ograniczyłam cukier, nie jadam kolacji. W efekcie wyszczuplał mi brzuch, biodra, uda są bardziej wyrzeźbione i zmniejszył się cellulit, ale tkanka tłuszczowa w tym JEDNYM felernym miejscu nie zmalała ani trochę. Dla mnie sytuacja jest ciężka do ogarnięcia, Kilka lat temu przytyłam dość dużo bo 7 kg, ale rozłożyło się to równomiernie i ze schudnięciem nie miałam żadnych problemów.Czy jakiś zabieg wyszczuplający mógł by pomóc?
Jeżeli obszar w którym masz nadmiar tłuszczu jest stosunkowo niewielki to może pomóc lipoliza iniekcyjna
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 11:53   #14
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Niedawno ktoś uświadomił mi, że to z czym się zmagam to tzw bryczesy Niestety ćwiczenia zarówno na siłowni jak i w domu pomogły... na wszystko oprócz tego. Mam więc smuklejsze nogi bez cellulitu + górę tłuszczu po bokach.. Znalazłam specjalne ćwiczenia mające pomóc na tą część, choć podobno ciężko to zgubić. Mam jednak nadzieję, że zgodnie z tym co piszą po miesiącu będą jakieś efekty. Próbowałam też zabiegów kawitacji ultradźwiękowej. Na razie 4 - na bryczesy nie działają.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 15:31   #15
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Niedawno ktoś uświadomił mi, że to z czym się zmagam to tzw bryczesy Niestety ćwiczenia zarówno na siłowni jak i w domu pomogły... na wszystko oprócz tego. Mam więc smuklejsze nogi bez cellulitu + górę tłuszczu po bokach.. Znalazłam specjalne ćwiczenia mające pomóc na tą część, choć podobno ciężko to zgubić. Mam jednak nadzieję, że zgodnie z tym co piszą po miesiącu będą jakieś efekty. Próbowałam też zabiegów kawitacji ultradźwiękowej. Na razie 4 - na bryczesy nie działają.
mi na bryczesy - bo też mam tendencję do otłuszczania w tym miejscu - pomagają ćwiczenia na pośladki. Napięte mięśnie pośladków sprawiają, że bryczesy nie rozlewają się tak bardzo na boki - a przy regularnych ćwiczeniach lekkie napięcie mięśni utrzymuje się cały czas. Świetnie tu "robią" rolki, tylko trzeba jeździć regularnie - u mnie to było ok godziny 4 - 5 razy w tygodniu - po dwóch miesiącach ewidentnie na plus.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 10:54   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Niedawno ktoś uświadomił mi, że to z czym się zmagam to tzw bryczesy Niestety ćwiczenia zarówno na siłowni jak i w domu pomogły... na wszystko oprócz tego. Mam więc smuklejsze nogi bez cellulitu + górę tłuszczu po bokach.. Znalazłam specjalne ćwiczenia mające pomóc na tą część, choć podobno ciężko to zgubić. Mam jednak nadzieję, że zgodnie z tym co piszą po miesiącu będą jakieś efekty. Próbowałam też zabiegów kawitacji ultradźwiękowej. Na razie 4 - na bryczesy nie działają.
liposukcja dałaby najlepszy efekt
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 13:32   #17
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Dziewczyny ja chodzę na cwiczenia waga spada , z brzucha, bioder ud jednak mam wrażenie a raczej jestem pewna w łydkach mam co raz wiecej dlaczego ? Co jest powodem ?
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 11:15   #18
ZuziaFruzia1995
Raczkowanie
 
Avatar ZuziaFruzia1995
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja chodzę na cwiczenia waga spada , z brzucha, bioder ud jednak mam wrażenie a raczej jestem pewna w łydkach mam co raz wiecej dlaczego ? Co jest powodem ?
Bo na łydkach jest mało tłuszczu i jak rosną Ci od ćwiczeń mięśnie to w łydkach najszybciej to widać. też tak mam - genetycznie masywne łydy. pomogło mi mocne rozciąganie nóg po każdych ćwiczeniach, masaże i 3 zabiegi ultradźwiękami w gabinecie laserowym w Gdyni. Łydki są teraz nieco węższe dzięki temu, ładny mają kształt ale zupełnie ich nie odchudzę nigdy. Ale za to jak w szpilach wyglądają

Ile masz wzrostu i cm w udzie/łydce? Może u Ciebie proporcje nie są aż takie złe jak u mnie (162cm, 62cm w udzie i 39 w łydce )
ZuziaFruzia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 22:21   #19
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Też miałam dość masywne uda i bryczesy. Taka budowa. Pomogło:

1. Zdrowa dieta
2. Treningi z Chodakowską
3. Cierpliwość bo pierwsze efekty w tej partii ciała miała po 3 miesiącach regularnych ćwiczeń
4. Pogodzenie się z tymże taka moja uroda, bo pomimo iż nogi mi wysmuklały, uda też, bryczesy się zredukowały, to dalej mam dość "masywną" tę część ciała. Musiałabym łazić na siłkę, pewnie ćwiczyć z ciężarami, żeby coś z tym zrobić, a mnie się nie chce.

Na pocieszenie dodam, że lepiej aby tłuszcz odkładał się w okolicy tyłka/ud, niż brzucha. Otyłość brzuszna jest bardzo niezdrowa dla nas.
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-29, 11:47   #20
FridaKalho
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Czyli w boczkach? Może zgłoś się do lekarza, jeśli nie wiesz jaki może być taki nagły powód zmiany.
FridaKalho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 12:27   #21
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez FridaKalho Pokaż wiadomość
Czyli w boczkach? Może zgłoś się do lekarza, jeśli nie wiesz jaki może być taki nagły powód zmiany.
No właśnie nie wiem. Póki co zszedł mi tłuszcz z pośladków więc te ćwiczenia coś pomagają ale na tych tzw. boczkach różnicy nie widać.
Restrykcyjnej diety też nie chcę stosować bo wagowo i tak schudłam 4,5 kg a nie chcę żeby mi było widać żebra ( przy ograniczeniu kalorii tłuszcz z brzucha znika ekspresowo). Ostatnio czytałam o dziewczynie która schudła 12 kg a bryczesy zmniejszyły się tylko troszkę. Myślałam też o kriolipolizie bo to działa miejscowo.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 23:39   #22
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

To chodzi o bryczesy czy boczki?
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 11:31   #23
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Pod pośladkami na linii ud. Boczki to chyba po bokach talii.

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez DawnSeeker Pokaż wiadomość
Też miałam dość masywne uda i bryczesy. Taka budowa. Pomogło:

1. Zdrowa dieta
2. Treningi z Chodakowską
3. Cierpliwość bo pierwsze efekty w tej partii ciała miała po 3 miesiącach regularnych ćwiczeń
4. Pogodzenie się z tymże taka moja uroda, bo pomimo iż nogi mi wysmuklały, uda też, bryczesy się zredukowały, to dalej mam dość "masywną" tę część ciała. Musiałabym łazić na siłkę, pewnie ćwiczyć z ciężarami, żeby coś z tym zrobić, a mnie się nie chce.

Na pocieszenie dodam, że lepiej aby tłuszcz odkładał się w okolicy tyłka/ud, niż brzucha. Otyłość brzuszna jest bardzo niezdrowa dla nas.

Mi kobieta na siłowni powiedziała, że za duże obciążenia mogły by to część tylko rozbudować.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 15:14   #24
zwzdk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 16
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Hej, moim problemem tez są bryczesy, mam 176 cm i waze 67 kilo, nie chce sie odchudzac, ale sama aktywnośc fizyczna nie pomaga.
Największym problemem jest to, ze bryczesy mnie po prostu bolą, nawet w dotyku. Wiecie moze dlaczego tak jest? W tym momencie nie jest to juz dla mnie defekt wyłącznie estetyczny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwzdk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 11:12   #25
Beithii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 17
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Myślę, że dobrze ułożony trening powinien pomóc.



Jeśli mogłabyś też wrzucić przykładowy jadłospis na cały dzień, to bardzo proszę.
Beithii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-01, 18:55   #26
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Mam podobny problem. U mnie tłuszcz gromadzi się na udach. Moja sylwetka wygląda komicznie. Nogi mam jak parówki a reszta może nie jest super szczupła ale nie jest najgorzej. Zamierzam skonsultować się trenerem bo już sama nie wiem co mam robić
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 08:41   #27
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Ja mam niestety problem figury gruszki, bardzo szczupła gora wiekszy dol, a do tego mocno odkładało mi się wbryczesy- boki ud przy byle przytyciu. Tez wymyslałam z zabiegami, wreszcie walnelam liposukcję chirurgicznie i jestem bardzo zadowolona.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 09:44   #28
ameliakorek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

Ja miałam największy problem z odkładaniem się tłuszczu na udach....zrobił mi się cellulit. Zaczęłam jeść zdrowo, ograniczyłam słodycze. Piję codziennie ponad 2 litry mojej ulubionej zielonej Piwniczanki. W ten sposób nawadniam oraz uelastyczniam skórę. Dodatkowo bardzo pomagają mi wieczorne peelingi z fusów z kawy
Ponadto bieganie na siłowni bardzo dobrze redukuje odkładający się tłuszcz w górnych partiach nóg
ameliakorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 11:04   #29
sunniva1984
Raczkowanie
 
Avatar sunniva1984
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 65
Dot.: Odłożenie się tkanki tłuszczowej w jednym miejscu

zero słodyczy, więcej ruchu i zdrowa dieta, to sposób na idealną figurę. Tylko, która z nas jest tak konsekwentna w tym co robi?
sunniva1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-02 12:04:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.