swędząca skóra głowy nad karkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-11, 09:49   #1
Lilian67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 295

swędząca skóra głowy nad karkiem


Hej!
Mam problem ze skórą głowy. Na początku grudnia postanowiłam myć włosy co drugi dzień (do tej pory myłam codziennie). Włosy rzeczywiście na drugi dzień są beznadziejne i bez suchego szamponu się nie obędzie, no ale oszczędzam trochę na czasie, a że i tak teraz z domu mało wychodzę, a jeśli już to w czapce, więc w sumie to mi aż tak nie przeszkadza.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie dziwna reakcja mojej skóry i to tylko z tyłu głowy, nad karkiem. Strasznie swędzi. Na początku myślałam, że kaloryfery grzeją to pewnie suche powietrze i skóra przesuszona. Kupiłam nawilżacz ale problem jest dalej. Czy to jakaś alergia? Szamponu nie zmieniłam.
Umyłam włosy w sobotę - było to pełne spa włosowe Szampon z odrobiną sody, bo wyczytałam że warto co jakiś czas tak sobie skóre głowy oczyszczać, potem płukanka z 2 łyżkami octu. Następnie nałożyłam maseczkę, spłukałam, włosy same wyschły (prawie nie używam suszarki). W niedzielę było ok. W poniedziałek psikłam suchym szamponem tu i tam a po południu już czułam to swędzenie. Kiedy dotknęłam tego swędzącego miejsca poczułam pod palcami jakieś takie zgrubienia, strupki, całkiem dużo tego było. Wieczorem umyłam głowę ale niestety nie udało mi się zmyć tych strupków (cokolwiek to jest) i mimo, że włosy świeże i pachnące to swędzi dalej i na tym fragmencie głowy, na skórze jest takie 'coś', warstwa czegoś co można by zdrapać (ale tego oczywiście nie robię żeby bardziej nie zaszkodzić).
Nie wiem teraz co mam robić, bo wcześniej kiedy myłam włosy codziennie nie miałam takiego czegoś. Trochę to uciążliwe, teraz nałożyłam tam odrobinę płynu aloesowego a następnie krem nawilżający i trochę lepiej, ale nie wiem czy przeczekać i skóra się przyzwyczai czy nie zmieniać swoich nawyków bo prędzej mi włosy wpadną albo się zadrapię na smierć
Lilian67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 13:46   #2
kajks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 31
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

masz wszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kajks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 19:42   #3
aprilrain
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 542
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Alergia/podrażnienie od suchego szamponu?
aprilrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 12:30   #4
Lilian67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 295
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Cytat:
Napisane przez aprilrain Pokaż wiadomość
Alergia/podrażnienie od suchego szamponu?
Nie używam już suchego szamponu a problem dalej trwa. Zresztą ja psikałam nim grzywkę i okolice a nie te włosy/skórę nad karkiem. Kupiłam szampon Catzy i znów wróciłam do codziennego mycia, ale na razie nie ma poprawy, no może tak nie swędzi.
Ale sobie narobiłam bigosu. Mam teraz ochotę ściąć w ogóle te włosy na boba czy coś, żeby łatwiej było o nie dbać, ale wstyd mi iść do fryzjera póki co
A dermatolog aż w lutym tu u mnie
Lilian67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 13:52   #5
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Cytat:
Napisane przez Lilian67 Pokaż wiadomość
Hej!
Mam problem ze skórą głowy. Na początku grudnia postanowiłam myć włosy co drugi dzień (do tej pory myłam codziennie). Włosy rzeczywiście na drugi dzień są beznadziejne i bez suchego szamponu się nie obędzie, no ale oszczędzam trochę na czasie, a że i tak teraz z domu mało wychodzę, a jeśli już to w czapce, więc w sumie to mi aż tak nie przeszkadza.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie dziwna reakcja mojej skóry i to tylko z tyłu głowy, nad karkiem. Strasznie swędzi. Na początku myślałam, że kaloryfery grzeją to pewnie suche powietrze i skóra przesuszona. Kupiłam nawilżacz ale problem jest dalej. Czy to jakaś alergia? Szamponu nie zmieniłam.
Umyłam włosy w sobotę - było to pełne spa włosowe Szampon z odrobiną sody, bo wyczytałam że warto co jakiś czas tak sobie skóre głowy oczyszczać, potem płukanka z 2 łyżkami octu. Następnie nałożyłam maseczkę, spłukałam, włosy same wyschły (prawie nie używam suszarki). W niedzielę było ok. W poniedziałek psikłam suchym szamponem tu i tam a po południu już czułam to swędzenie. Kiedy dotknęłam tego swędzącego miejsca poczułam pod palcami jakieś takie zgrubienia, strupki, całkiem dużo tego było. Wieczorem umyłam głowę ale niestety nie udało mi się zmyć tych strupków (cokolwiek to jest) i mimo, że włosy świeże i pachnące to swędzi dalej i na tym fragmencie głowy, na skórze jest takie 'coś', warstwa czegoś co można by zdrapać (ale tego oczywiście nie robię żeby bardziej nie zaszkodzić).
Nie wiem teraz co mam robić, bo wcześniej kiedy myłam włosy codziennie nie miałam takiego czegoś. Trochę to uciążliwe, teraz nałożyłam tam odrobinę płynu aloesowego a następnie krem nawilżający i trochę lepiej, ale nie wiem czy przeczekać i skóra się przyzwyczai czy nie zmieniać swoich nawyków bo prędzej mi włosy wpadną albo się zadrapię na smierć
To może być reakcja alergiczna, nie musi występować na całej skórze głowy. Trudno określić na co tak zareagowałaś. Póki co odstaw kombinowanie z nowymi produktami, mógł cię uczulić suchy szampon lub zwykły, odżywka, lub po prostu może to być reakcja alergiczna na jakikolwiek inny czynnik.

Spróbuj wziąć tabletki antyalergiczne, dostępne bez recepty w każdej aptece oraz posmarować to miejsce maścią z witaminą A.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 16:41   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Przede wszystkim porządny peeling. Polecam też kupić cerkogel 10 w aptece

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-26, 17:13   #7
Lilian67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 295
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;86268515]To może być reakcja alergiczna, nie musi występować na całej skórze głowy. Trudno określić na co tak zareagowałaś. Póki co odstaw kombinowanie z nowymi produktami, mógł cię uczulić suchy szampon lub zwykły, odżywka, lub po prostu może to być reakcja alergiczna na jakikolwiek inny czynnik.

Spróbuj wziąć tabletki antyalergiczne, dostępne bez recepty w każdej aptece oraz posmarować to miejsce maścią z witaminą A.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Przede wszystkim porządny peeling. Polecam też kupić cerkogel 10 w aptece

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Swędzenie już całkiem ustąpiło, dzięki temu zapomniałam trochę o temacie przez święta.

Podsumowując do tej pory: niezależnie od tego, co do tej pory używałam: skóra jest ok ale tylko po myciu. Cały ten "łupież"/strupki czy cokolwiek to jest, jest wymyte, ewentualnie zostaje we włosach, ale to pikuś bo po wyschnięciu można to z włosów wyczesać.
Nowy "łupież" robi się dopiero jak skóra głowy wyschnie, wtedy jest mega sucha, czasem nawet tak bardzo, że jak pochylam głowę w dół to czuję, jak bardzo jest ściągnięta tam z tyłu nad karkiem. Nie wiem czy w tym wypadku szampon przeciwłupieżowy jest dobrym rozwiązaniem.. Co myślicie?

SceneQueene - co do peelingu: czy taki zwykły, np te owocowe z Naturii będą ok? Bo ja 2 razy pod rząd robiłam peeling ale enzymatyczny, na jakimś blogu wyczytałam że taki będzie lepszy przy takich marnych (cienkich i wypadających) włosach jak ja mam. Ładnie mi oczyściło skórę, no ale tak jak napisałam wcześniej, skóra czysta tylko jak włosy mokre.

Cerkogel kupię zaraz jutro, poczytałam teraz o nim i może to mi pomoże, dziękuję bardzo za radę
Lilian67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-27, 15:12   #8
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Cytat:
Napisane przez Lilian67 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Swędzenie już całkiem ustąpiło, dzięki temu zapomniałam trochę o temacie przez święta.



Podsumowując do tej pory: niezależnie od tego, co do tej pory używałam: skóra jest ok ale tylko po myciu. Cały ten "łupież"/strupki czy cokolwiek to jest, jest wymyte, ewentualnie zostaje we włosach, ale to pikuś bo po wyschnięciu można to z włosów wyczesać.

Nowy "łupież" robi się dopiero jak skóra głowy wyschnie, wtedy jest mega sucha, czasem nawet tak bardzo, że jak pochylam głowę w dół to czuję, jak bardzo jest ściągnięta tam z tyłu nad karkiem. Nie wiem czy w tym wypadku szampon przeciwłupieżowy jest dobrym rozwiązaniem.. Co myślicie?



SceneQueene - co do peelingu: czy taki zwykły, np te owocowe z Naturii będą ok? Bo ja 2 razy pod rząd robiłam peeling ale enzymatyczny, na jakimś blogu wyczytałam że taki będzie lepszy przy takich marnych (cienkich i wypadających) włosach jak ja mam. Ładnie mi oczyściło skórę, no ale tak jak napisałam wcześniej, skóra czysta tylko jak włosy mokre.



Cerkogel kupię zaraz jutro, poczytałam teraz o nim i może to mi pomoże, dziękuję bardzo za radę
O nie nieee nie taki mocny do skóry! Spróbuj połączenia 4 łyżki cukru na 2 szamponu.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 16:28   #9
ta_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Cytat:
Napisane przez Lilian67 Pokaż wiadomość
Nowy "łupież" robi się dopiero jak skóra głowy wyschnie, wtedy jest mega sucha, czasem nawet tak bardzo, że jak pochylam głowę w dół to czuję, jak bardzo jest ściągnięta tam z tyłu nad karkiem. Nie wiem czy w tym wypadku szampon przeciwłupieżowy jest dobrym rozwiązaniem.. Co myślicie?
Masz przesuszoną skórę a nie łupież. Szampony przeciwłupieżowe uwrażliwią Ci ją jeszcze bardziej. Musisz ją po prostu nawilżyć. Pomocna może być maseczka z żółtka z łyżeczką oliwy na 10 min przed myciem.
ta_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 09:06   #10
Lilian67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 295
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
O nie nieee nie taki mocny do skóry! Spróbuj połączenia 4 łyżki cukru na 2 szamponu.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
Aaa ok W sobote zrobię sobie takie coś. Póki co wczoraj przed myciem na pół godziny zaaplikowałam sobie ten Cerkogel i.. ogromna różnica! Wiadomo, jeszcze coś tam mam bo nakładałam sama i może trochę niedokładnie, ale dziś jeszcze poprosze tż żeby mi z tym pomógł.

Cytat:
Napisane przez ta_lady Pokaż wiadomość
Masz przesuszoną skórę a nie łupież. Szampony przeciwłupieżowe uwrażliwią Ci ją jeszcze bardziej. Musisz ją po prostu nawilżyć. Pomocna może być maseczka z żółtka z łyżeczką oliwy na 10 min przed myciem.
Już właśnie odstawiłam przeciwłupieżowy. Masz na myśli zwykły olej kuchenny?
Lilian67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-28, 14:53   #11
ta_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

Nie olej, tylko oliwę z oliwek. Rozbełtaj żółtko, dodaj łyżeczkę oliwy i nałóż na skórę. Po 10 min zmyj chłodną wodą i potem umyj szamponem. Tylko jak cerkogel to nie maseczka. Raz jedno, raz drugie.
ta_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 14:48   #12
alabastrowa7
Raczkowanie
 
Avatar alabastrowa7
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 40
Dot.: swędząca skóra głowy nad karkiem

myślisz, że od niemal roku nadal ma ten problem?
alabastrowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-17 14:48:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.