Jaki program do wystawiania faktur polecacie ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 10:42   #1
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613

Dobry i niedrogi program do wypisywania faktur.


Rozglądam się za dobrym programem do wypełniania faktur.
Chciałabym żeby w programie była możliwośc utrzymania kartoteki faktur, wystawianie korekt,etc.

Czytam , rozglądam się i zbieram dane. Może Wy macie i pracujecie na jakimś programie godnym polecenia?
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:30   #2
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Dobry i niedrogi program do wypisywania faktur.

http://www.rzeczpospolita.pl/mala_ks/
Cena, tyle ile gazeta (czyli około 6 złotych). Spotkałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tego programu na forach dotyczących księgowości, podatków itd. Podejrzewam, że w razie problemów ktoś się znajdzie, że będzie w stanie pomóc. Pomoc w programie wydaje się w miarę logicznie i łatwo napisana.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 17:59   #3
echo2009
Raczkowanie
 
Avatar echo2009
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 79
Własna firma - bezpłatny program do KPiR

Witam
Załozyłam firmę i chcę sama prowadzić księgowość. Na necie jest wiele linków do pobrania programów księgowych (bezpłatnych) lecz nie mogę się zdecydować...lub jeśli program wydaje się oky, to darmowe jest pierwsze 30 dni a potem trzeba wykupić licencje. Potrzebuję dobry program do prowadzenia uproszczonej księgowości z vat (firma jednoosobowa). Czy któraś z was pracuje na ściagniętym bezpłatnym programie ? Proszę o informację na jakim i czy spełnia on wasze wymagania.
Z góry dziękuję za informacje
__________________
"Kobiety tak trudne są do przejrzenia, ponieważ każda z nich stanowi wyjątek od reguły..."
echo2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 23:01   #4
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Własna firma - bezpłatny program do KPiR

Hej, nie znam programów do ściągnięcia.
Polecam program, który co jakiś czas dodawny jest to Rzeczpospolitej i nazywa się "Mała Księgowość". Koszt programu to 5zł. Warto trzymać gazetę, by w razie kontroli pokazać dowód zakupu programu.
Jest o nim bardzo dużo na internecie informacji, także na pewno sobie poradzisz.
Wiem, że czasami można kupić ten program na stronie Rzeczpospolitej, ale wtedy koszty wzrastają do około 20zł + przesyłka.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 06:11   #5
echo2009
Raczkowanie
 
Avatar echo2009
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 79
Dot.: Własna firma - bezpłatny program do KPiR

evilcia masz rację! Dziękuję Ci dobra kobieto
__________________
"Kobiety tak trudne są do przejrzenia, ponieważ każda z nich stanowi wyjątek od reguły..."
echo2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 18:13   #6
Asgoja
Rozeznanie
 
Avatar Asgoja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 511
GG do Asgoja
Program do ksiegowości

Witajcie

Znacie może jakiś prosty i sympatyczny w obsłudze program do prowadzenia ksiegowości małej firmy (KPiR)

Z góry dziękuję za propozycje

Chciałabym spróbowac sama poprowadzić swoją ksiegowość

Pozdrawiam wszystkie Szefowe
Asgoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 15:25   #7
malgosia_n
Raczkowanie
 
Avatar malgosia_n
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 56
Dot.: Program do ksiegowości

Hej

Pewnie ze znamy
Mala ksiegowosc rzeczpospolitej , program jest darmowy , mozna go sciagnac ze strony , poszukaj w google. Czy jest on prosty? Moj chlopak prowadzi dzialanosc jednoosobowa i korzysta wlasnie z tego programu .
Bardzo go sobie chwali.


Jaka dzialanosc prowadzisz?
malgosia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 20:18   #8
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Moze, sa tutaj na wizazu jakies panie ksiegowe , ktore moglyby polecic jakis dobry program komputerowy do wystawiania faktur z magazynem ( z mozliwoscia takiej funkcji).
Zalezy mi na tym aby ten program nie byl skomplikowany i byl w korzystnej cenie
Moze macie jakies propozycje ??
Z gory dziekuje za pomoc
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:02   #9
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Program do prowadzenia książki przychodów i rozchodów

Jaki byłby najlepszy i ile kosztuje?Chodzi mi żeby był w miarę przejrzysty, prosty w obsłudze.Do prowadzenia jednoosobowej firmy.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:25   #10
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Program do prowadzenia książki przychodów i rozchodów

ja korzystam z internetowe wfirma i opłata za miesiac to ok 40 zł liczy także zus i vat
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 16:47   #11
alfabeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7
Dot.: Program do prowadzenia książki przychodów i rozchodów

Witam, osobiście korzystam z SKP [Super Księga Poadtkowa], ma wiele przydatnych funkcji oraz [jak dla mnie] intuicyjny interfejs.
__________________
Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach.
alfabeat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 09:34   #12
Ruda_78
Przyczajenie
 
Avatar Ruda_78
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: Program do prowadzenia książki przychodów i rozchodów

Hej Ja ostatnio zaczęłam korzystać z Infor System - bardzo wygodne, nie muszę tracić od groma czasu. Chyba producent oferuje demo, więc możesz przetestować Pozdrawiam
Ruda_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 10:47   #13
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Program do prowadzenia książki przychodów i rozchodów

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Jaki byłby najlepszy i ile kosztuje?Chodzi mi żeby był w miarę przejrzysty, prosty w obsłudze.Do prowadzenia jednoosobowej firmy.
Gorąco polecam system ifirmy - https://www.ifirma. pl/cgi-bin/WebObjects/ifirma.woa/wa/register?polecajacy=BLUEB OXMEDIA

Wklejam link z moim poleceniem, ale nie trzeba z niego korzystać

Prowadzę w tym systemie od początku księgowość i jest bardzo zadowolona, miesięczna opłata nieco ponad 50 złotych a poza system internetowym, możliwością wysyłania elektronicznie deklaracji mam jeszcze pomoc księgowych i kadrowych poprzez telefon lub chat - szczerze polecam

A! Po rejestracji można przez 3 miesiące korzystać za darmo

Edytowane przez Eflinka
Czas edycji: 2011-12-22 o 10:48 Powód: Info o darmowym okresie 3 miesięcznym
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:51   #14
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Question Kpir program darmowy 2013

Szukam jakiegoś darmowego programu do kpir 2013. Co istotne, bo potrzebuje go osoba prowadząca malutki biznes przez net fajnie gdyby taki program do kpir obsługiwał jakiś system sprzedażowy. Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe, ale liczę na jakieś podpowiedzi dziewczyny, szczególnie jak ktoś już z takich systemów korzystał. No i ważne w tej układance, program do kpir fajnie gdyby był darmowy i najlepiej zgodny z aktualnym kodeksem na 2013 rok.

Wszędzie gdzie szukam, to z darmowego robią się jakieś abonamenty, a wiem z informacji, że podobno działają takie darmowe systemu do kpir. Jeżeli, któraś z Was korzysta lub korzystała, proszę o info.

Dzięki
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 00:42   #15
JOAQUILE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 170
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Trochę nagmatwane, ale jak mniemam potrzebujesz jakiegoś programu do rozliczania księgowości na ryczałcie, czyli kpir na rok 2013 ? Pozycji jest sporo, ale w większości nie są to opcje darmowe. Darmowe są planery, programy do fakturowania itp, ewentualnie poszukaj na stronach z programami komputerowymi.
JOAQUILE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 15:47   #16
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Kpir program darmowy 2013

A coś takiego w formie online do kpir ?
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:52   #17
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Do prowadzenia księgowości w formie online na księżce (kpir) masz kilkanaście różnych platform wfirma, ifirma, kpirek, taxxo. Tylko nie wiem czy chodzi Ci o outsourcing księgowości - żeby ktoś Cię obsługiwał, czy chcesz program żeby samemu się rozliczać. Do tego jak JOAQUILE napisała są różne programy do ściągnięcia na kompa.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:15   #18
JOAQUILE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 170
Dot.: Kpir program darmowy 2013

No jeżeli to ma być platforma online to zupełnie inna bajka, bo Ty nie szukasz programu do księgowości, tylko firmę, która taką księgowość poprowadzi za Ciebie. Od razu Ci napiszę, że nie ma takich systemów darmowych, są firmy, które prowadzą jakieś akcje, zobacz http://opti.pl ale to są jakieś czasowe akcje i w końcu będzie trzeba jednak za taką obsługę płacić. Fakt jest taniej niż w tradycyjnym biurze rachunkowym, ale to już jest kwestia indywidualna.
JOAQUILE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:42   #19
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Cytat:
Napisane przez JOAQUILE Pokaż wiadomość
No jeżeli to ma być platforma online to zupełnie inna bajka, bo Ty nie szukasz programu do księgowości, tylko firmę, która taką księgowość poprowadzi za Ciebie. Od razu Ci napiszę, że nie ma takich systemów darmowych, są firmy, które prowadzą jakieś akcje, zobacz http://opti.pl ale to są jakieś czasowe akcje i w końcu będzie trzeba jednak za taką obsługę płacić. Fakt jest taniej niż w tradycyjnym biurze rachunkowym, ale to już jest kwestia indywidualna.
albo taki system jw. Wszystko zależy co dokładnie potrzebujesz, musisz poszperać sama, najlepiej pogadaj z księgową.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 10:45   #20
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Dziękuję za informację, no właśnie się zastanawiam czy jest sens przekazywać księgowość innej firmie, kiedy miesięcznie mam max do 50 dokumentów i żadnych skomplikowanych kosztów. Cena jest niższa niż w biurze rachunkowym, ale chciałabym to zrobić sama, a podbije mi się znajoma. Chyba zapytam jej co myśli o takiej formie online prowadzenia kpir.
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 11:50   #21
boykot
Raczkowanie
 
Avatar boykot
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Tych systemów jest bardzo dużo, a mało kto jeszcze wie ocb, chociaż to dziwne bo przecież kpir to pewnie ma połowa biznesów w Polsce i powinno im zależeć na oszczędzaniu wydatków. Jedno mnie tylko zastanawia, jak wygląda kontrola skarbowa dokumentów, ktoś się orientuje ?
boykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 10:52   #22
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Rzeczpospolita zawsze na początku dawała dodatek do gazety z programem MK. Tylko, że od tego roku trzeba płacić i wersja kosztuje 50 zł. Myslę, że to nie duzo.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez boykot Pokaż wiadomość
Jedno mnie tylko zastanawia, jak wygląda kontrola skarbowa dokumentów, ktoś się orientuje ?

W zeszłym tygodniu, tam gdzie pracuje mieliśmy kontrolę. Kontrola polegała na tym, że sprawdzali wszystkie dokumenty sprzedażowe i zakupowe z określonego miesiąca, w szczególności WDT i WNT i Vat nieodliczony i odliczony. Dodatkowo różne umowy, które spółka nawiązała do danych faktur itp.
W Kpir pewnie podobnie wygląda.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 11:18   #23
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Kpir program darmowy 2013

Cześć nika135,

ale w firmie, w której pracujesz jest system księgowości online ?
Dlaczego pytam o tę kontrolę. Skoro określa się miejsce prowadzenia księgowości(miejsce przechowywania dokumentów) i zakładam, że będzie to zdalna księgowość online, to tam powinna się pojawić kontrola, czy w miejscu prowadzenia działalności ?
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 14:06   #24
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Hej
Programów do fakturowania na rynku jest sporo. Są darmowe i płatne. Jeśli chodzi o te darmowe to za bardzo nie mogę się wypowiedzieć z uwagi na to, że nie korzystałam, ale mój kuzynek testował kilka wersji. Jedne bardzo dobrze się spisywały, ale wymagały w miesiącu wykupienia droższej licencji, inne się wieszały, a z pozostałymi nie było kontaktu z obsługą techniczną. Z płatnych na dobrym poziomie prezentuje się rafsoft. Z moim TŻ prowadzimy niewielki sklep z odzieżą, m.in. na allegro i nie mamy problemów z użytkowaniem. Cały moduł nie jest zbytnio skomplikowany, co świadczy, że ja się zapoznałam z użytkowaniem o ile się nie mylę to można ściągnąć jakąś wersję bezpłatną testową, tylko nie wiem na ile,
jak masz jakieś pytanka to pytaj tutaj lub prywatnie
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:37   #25
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Cytat:
Napisane przez zapominajkaa Pokaż wiadomość
Z płatnych na dobrym poziomie prezentuje się rafsoft. Z moim TŻ prowadzimy niewielki sklep z odzieżą, m.in. na allegro i nie mamy problemów z użytkowaniem. Cały moduł nie jest zbytnio skomplikowany, co świadczy, że ja się zapoznałam z użytkowaniem o ile się nie mylę to można ściągnąć jakąś wersję bezpłatną testową, tylko nie wiem na ile

jak tam cena sie prezentuje? ktora wersje sie oplaca bardziej wybrac? czy to nie jest tak, ze ja po prostu moglabym zalozyc plik w excelu i z niego korzystac?
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 23:10   #26
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

używałem dłuższy czas programu fakturaibiznes - dosyć skomplikowany i płatny, prostszy jest elisoft Faktury 2013 - w dodatku darmowy.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:10   #27
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
jak tam cena sie prezentuje? ktora wersje sie oplaca bardziej wybrac? czy to nie jest tak, ze ja po prostu moglabym zalozyc plik w excelu i z niego korzystac?

Wydaje mi się, że cena jest dobrze wyważona bo ok. 90 pln. czyli nie cały miesięczny koszt pracy biura rachunkowego. Wybierz, wersję, która Ci odpowiada, czego potrzebujesz w niej? Ściągnij demówkę i sama zobacz jak się sprawuje. Oczywiście możesz pracować w excelu. Uważam, że jeśli generujesz w miesiącu 2, 3 faktury to ok. jeśli więcej to ciężko będzie Ci się połapać. Zwłaszcza, że program przypomina o płatnościach i przelewach.
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 23:09   #28
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

skoro już temat się odświeżył to ja napiszę że korzystam z szybka faktura. W wersji rozszerzonej można właściwie prowadzić księgowość firmy.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:15   #29
Energia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Słyszałam, że e-firma ma dobry program do faktur. A co do księgowych spraw to ostatnio po raz pierwszy samodzielnie wypełniłam druk pit 37 i jestem z siebie mega dumna, bo straszna ze mnie 'noga' jeśli chodzi o księgowość Więc jeśli chcecie same rozliczyć pit to polecam wam programy online do rozliczania. Znacznie ułatwiają zadanie

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-05 o 10:46 Powód: Link.
Energia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:40   #30
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

to prawda. I nie trzeba nic instalować. To mega dobre rozwiązanie, szczególnie że dane nie są na naszym komputerze i w razie ewentualnej awarii komputera ich nie się nie traci.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-11 20:01:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.