Polisa turystyczna - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 13:26   #1
Angie011
Przyczajenie
 
Avatar Angie011
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2

Polisa turystyczna - warto?


Hej. Chciałbym pojechać na wycieczkę za granicę i poważnie zastanawiam się nad wykupieniem jakiejś polisy turystycznej. Ktoś z Was korzystał już może z takiego rozwiązania? Jest ono według Was godne uwagi? Tutaj znalazłem jakąś ciekawą ofertę http://www.dobrapolisa.eu/ i zastanawiam się, czy może z niej skorzystać. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
__________________
Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać
Angie011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:57   #2
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Dla mnie temat na czasie - też szukam.
Z tym, że wybrany przez Ciebie usługodawca to brak konkretów - zajrzyj na stronę z ubezpieczeniami turystycznymi - typowy placeholder, żadnych konkretów.
Nie ryzykowałabym w ciemno.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:58   #3
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Kiedyś z tego nie korzystałam, ale dowiedziałam się szczegółów i od tamtej pory bierzemy na każdy wyjazd za granicę.
Polisy z wrzuconego linku niestety nie znam, może tutaj coś znajdziesz http://turystyka.gov.pl/ceotipt_p_84.html
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:17   #4
panna.Nikt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Na pewno warto mieć dodatkowe ubezpieczenie NNW i KL, ale można też pójść do siedziby NFZ w Twoim mieście i poprosić o wydanie EKUZ... ta karta gwarantuje podstawową opiekę medyczną w Unii Europejskiej
__________________
<ciach reklama>
panna.Nikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:04   #5
Fogawi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Co do EKUZ to trzeba uważać - ostatnio było kilka przypadków, że ludzie byli zdziwieni, że muszą płacić np za transport czy drugą poszkodowaną osobę pomimo, że posiadają taką kartę. W tym artykule są opisane na co zwracać uwagę przy kupnie ubezpieczenia: http://pl.april-international.com/og...d-za-granice-0
Fogawi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 18:43   #6
iwona_4_6
Raczkowanie
 
Avatar iwona_4_6
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 69
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Moim zdaniem jak najbardziej warto - różne wypadki chodzą po ludziach. Chociaż dużo zależy od tego w jaki sposób się podróżuje - ja podróżuję ostatnimi czasy motocyklem, każdy dzień w innym miejscu, więc nie wyobrażam sobie nie wykupowania polisy. Może gdybym jechała na jakiś zorganizowany wypoczynek, miałabym większe wątpliwości.
Przy zakupie polisy warto przeczytać najpierw OWU i zwrócić uwagę na wszelkie wyłączenia, poinformować agenta, że np. uprawia się sporty wysokiego ryzyka - żeby potem nie być zaskoczonym jak ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.
Polecam "większe" firmy ubezpieczeniowe - różnice w cenie niewielkie, a są bardziej "pewne".
__________________
szerokadroga.pl
iwona_4_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 21:17   #7
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Cytat:
Napisane przez Fogawi Pokaż wiadomość
Co do EKUZ to trzeba uważać - ostatnio było kilka przypadków, że ludzie byli zdziwieni, że muszą płacić np za transport czy drugą poszkodowaną osobę pomimo, że posiadają taką kartę. W tym artykule są opisane na co zwracać uwagę przy kupnie ubezpieczenia: http://pl.april-international.com/og...d-za-granice-0
Niestety EKUZ ma dużo wyłączeń, a koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie. Szczególnie osoby uprawiające sporty wyczynowe, odwiedzające miejsca niebezpieczne itd. nie powinny wybierać się bez polisy, bo jej koszty nie są duże i zapewnia naprawdę dobrą ochronę. Wiadomo, że lepiej żeby nic się nie stało, jednak wiele zależy tylko od łaskawości losu w stosunku do nas
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 10:54   #8
fredzia2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Oczywiście ze warto, właśnie biorę udział w projekcie http://www.trnd.com/pl/projekty/erv/realizacja-projektu
Ja tez myślałam, że podróżując po Europie wystarczy mi karta EKUZ, ale biorąc udział w tym projekcie otworzyły mi się oczy. W sumie, za niewielkie pieniądze można sobie kupić spokojny sen. Kartę EKUZ będę dalej wyrabiać, ale tylko jako dodatek do polisy.
fredzia2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 19:59   #9
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Nie wiem czy warto polisę, kuzynki córka złamała nogę na nartach w Słowacji, mięli polisę bez EKUZ i musieli opłacić całą opiekę w szpitalu, gips itp. a Słowacy tylko wymagali EKUZa- bez tego nie masz nic, polisa może być ale jako dodatek
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 15:47   #10
hesea1e
Przyczajenie
 
Avatar hesea1e
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Nie da się zamaskować, iż wszelkie materi powiązane z naszym życiem są bardzo znaczące. I teraz ostatnimi czasy po głowie opcja wykupienia ubezpieczenia na życieW związku z tym pomyślałem w ostatnim okresie nad możliwością wykupienia polisy życiowej. nader interesujące informacje na ten temat można odkryć na AXA ubezpieczenie grupowe. Twierdzicie, że warto się do tych informacji stosować?
__________________
Studia to tylko kara za to, że przetrwałeś liceum.

Edytowane przez hesea1e
Czas edycji: 2018-09-20 o 10:21
hesea1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 11:14   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Polisa turystyczna - warto?

Oczywiście, że warto.
Co do sportów np. wyjazdu na narty to warto przeczytać czy to dodatkowe ubezpieczenie to obejmuje. Być może trzeba będzie wykupić droższy pakiet.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-19 12:14:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.