Austria - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-19, 21:46   #61
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jestem z powrotem.

Anteria, no pewnie że nie można generalizować, że wszyscy są tacy zabiegani. Ja mówiłam akurat o tych, których znam. Jak postępy z niemieckiego??

Parodia studiujesz jeden kierunek w Pl taki połączony, czy trzy?? Jeśli trzy to szczerze podziwiam! Gdzie studiujesz w Polsce? Co do ludzi z Erasmusa jest mnóstwo imprez integracyjnych, teraz właśnie trwa national dinner, na który niestety nie poszłam, bo czekam na wcześniej umówionych znajomych. Może następnym razem uda mi się załapać na jakiś dinner erasmusowy)
Pierwszy to elektronika i telekomunikacja, a drugi - informatyka
Wiem, że trwa international dinner, ale ja siedzę nad prezentacją o Goethem na kurs
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 09:47   #62
aivii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 63
Dot.: Austria

zaglada tu jeszcze ktos z Wiednia? )
aivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 11:08   #63
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Zaglądaaa
Przynajmniej ja zaglądam ))

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
odswiezam watek.
jestem wlasnie w wiedniu na miesiecznych wakacjach i boli mnie zab. czy ktos moze sie orientuje ile mniej wiecej moze kosztowac prywatna wizyta u dentysty? bo nie wiem czy inwestowac w lekarza czy w tabletki przeciwbolowe i rozwiazac problem po powrocie do polski :/
Ok, zdaję sobie sprawę, że Ciebie już ząb na pewno przestał bolec ale może komuś się przyda.
We Wiedniu jest baaaardzo dobra dentystka- polka, Małgorzata Wajnikonis. Przyjmuje przy Reihofferplatz 5.
Nawet bez ubezpieczenia(przy wizycie prywatnej) ceny nie zwalają z nóg, a i Pani Małgorzata nie zdziera pieniędzy, polecam z całego serca.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 11:12   #64
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Hej a znacie może jakiegoś dobrego najlepiej darmowego prawnika polaka?? Potrzebuje konsultacji...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 11:54   #65
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Hej a znacie może jakiegoś dobrego najlepiej darmowego prawnika polaka?? Potrzebuje konsultacji...
Z jakiego zakresu ma być porada?
Byłaś w Arbeiterkammer? Oni oferują darmową pomoc prawną.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2013-05-11 o 13:36 Powód: literówka w nazwie
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 13:04   #66
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Z jakiego zakresu ma być porada?
Byłaś w Arbeitskammer? Oni oferują darmową pomoc prawną.

Nie pomyślałam o tym a gdzie się znajduje ten Arbeitskammer? A porada z zakresu przestępstwa finansowego (czy jakoś tak)
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 13:35   #67
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Nie pomyślałam o tym a gdzie się znajduje ten Arbeitskammer? A porada z zakresu przestępstwa finansowego (czy jakoś tak)

http://www.arbeiterkammer.at/beratung.htm
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 15:54   #68
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Jakby coś, ja mogę też polecić lekarz-internistę, która pochodzi z Polski (może nie do końca gramatycznie, ale rozmawia płynnie po polsku). Dowiedziałam się przypadkiem, jak pan z recepcji zobaczył moje dokumenty
W czwartej dzielnicy, na Graf-Starhemberg-Gasse 4
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2013-05-11 o 15:55
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:12   #69
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Z jakiego zakresu ma być porada?
Byłaś w Arbeiterkammer? Oni oferują darmową pomoc prawną.
A czy Arbeiterkammer nie jest tylko od prawa pracy?
Tak jak przykładowo Mieterschutz od mieszkań, itp.?

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Hej a znacie może jakiegoś dobrego najlepiej darmowego prawnika polaka?? Potrzebuje konsultacji...
Napisz dokładniej czego dotyczy ta sprawa
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:35   #70
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
A czy Arbeiterkammer nie jest tylko od prawa pracy?
Tak jak przykładowo Mieterschutz od mieszkań, itp.?[COLOR="Silver"]
Nie tylko, ale głównie udzielają porad prawnych z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego itd. pomagają także w napisaniu oficjalnych pism. Poza tym nie spotkałam tam jeszcze prawnika nie mówiącego płynnie po angielsku.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 18:20   #71
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Nie tylko, ale głównie udzielają porad prawnych z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego itd. pomagają także w napisaniu oficjalnych pism. Poza tym nie spotkałam tam jeszcze prawnika nie mówiącego płynnie po angielsku.
We Wiedniu generalnie większośc osób mówi po angielsku
Mnie się wydaję, że Arbeiterkammer zajmuję się pracą i wszystkim co z tym związane, właśnie dlatego ubezpieczenia i podatki też. Natomiast Anteria pisze o przestępstwie finansowym, więc o ile to nie był jej pracodawca to Arbeiterkammer nie wiele tu wskóra.
Arbeiterkammer pomaga odzyskac np, pieniądze od pracodawcy, w tedy również otrzymasz stosowne pisma które masz np, wysłać swojemu pracodawcy. Nie słyszałam o tym, żeby Arbeiterkammer miało coś wspólnego z ubezpieczeniami, od tego raczej jest Krankenkassa. Prawnicy z Arbeiterkammer zajmują się głównie wszystkim co z Arbeitrecht związane.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 18:43   #72
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
We Wiedniu generalnie większośc osób mówi po angielsku
W Klagenfurcie niestety nie, zresztą nawet niemiecki kaleczą powszechnie dialektem.
Anteria mieszka w Graz.

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Mnie się wydaję, że Arbeiterkammer zajmuję się pracą i wszystkim co z tym związane, właśnie dlatego ubezpieczenia i podatki też. Natomiast Anteria pisze o przestępstwie finansowym, więc o ile to nie był jej pracodawca to Arbeiterkammer nie wiele tu wskóra.
Arbeiterkammer pomaga odzyskac np, pieniądze od pracodawcy, w tedy również otrzymasz stosowne pisma które masz np, wysłać swojemu pracodawcy. Nie słyszałam o tym, żeby Arbeiterkammer miało coś wspólnego z ubezpieczeniami, od tego raczej jest Krankenkassa. Prawnicy z Arbeiterkammer zajmują się głównie wszystkim co z Arbeitrecht związane.
Zgadzam się z powyższym, ale co w takim razie proponujesz o ile problem nie dotyczy pracodawcy. Mnie przychodzi jeszcze do głowy złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na policję. Więcej instytucji, które udzielają nieodpłatnie porad niestety nie znam.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 10:00   #73
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Austria

Dzięki dziewczyny za pomoc. A sprawa dotyczy firmy która daje kredyty. Ukryła przed nami sporo dodatkowych kosztów które dochodzą cały czas, i wcale nie śpieszy im się aby dać nam pieniądze, mimo podpisanej umowy. Sprawa rozwiąże się mam nadzieje na dniach i jeżeli nie pójdzie dalej po mojej myśli to będę właśnie szukała prawnika i pewnie też złoże zawiadomienie na policję.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:41   #74
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pomoc. A sprawa dotyczy firmy która daje kredyty. Ukryła przed nami sporo dodatkowych kosztów które dochodzą cały czas, i wcale nie śpieszy im się aby dać nam pieniądze, mimo podpisanej umowy. Sprawa rozwiąże się mam nadzieje na dniach i jeżeli nie pójdzie dalej po mojej myśli to będę właśnie szukała prawnika i pewnie też złoże zawiadomienie na policję.
Jakiś rzecznik praw konsumenta?
Mieszkasz w Graz, prawda?
We Wiedniu raczej nie ciężko było by kogoś takiego znaleść ale w Grazu... Podpytam znajomą która tam mieszka. Dam znac jak coś się dowiem.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
W Klagenfurcie niestety nie, zresztą nawet niemiecki kaleczą powszechnie dialektem.
Anteria mieszka w Graz.



Zgadzam się z powyższym, ale co w takim razie proponujesz o ile problem nie dotyczy pracodawcy. Mnie przychodzi jeszcze do głowy złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na policję. Więcej instytucji, które udzielają nieodpłatnie porad niestety nie znam.
No tak złożenie sprawy, ale raczej do sądu, i dodatkowo w Austrii jest takie prawo, że sam siebie w sądzie możesz reprezentować o ile kwota sporu nie przekracza 5 tys euro.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:49   #75
aivii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 63
Dot.: Austria

[QUOTE=kasieńka;40754821]Zaglądaaa
Przynajmniej ja zaglądam ))[/quote]

za 2 miesiace wyjezdzam na stałe do Wiednia. serducho pełne lęków, obaw i nadziei... )
aivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 21:05   #76
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

[QUOTE=aivii;40778639]
Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Zaglądaaa
Przynajmniej ja zaglądam ))[/quote]

za 2 miesiace wyjezdzam na stałe do Wiednia. serducho pełne lęków, obaw i nadziei... )
Nie bój się, to całkiem sympatyczne miasto
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 07:50   #77
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
W Klagenfurcie niestety nie, zresztą nawet niemiecki kaleczą powszechnie dialektem.
Anteria mieszka w Graz.
We Wiedniu też mają swój dialekt, tzw Wienerisch Ale całkiem przyjemny
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 09:00   #78
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Re: Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Nie bój się, to całkiem sympatyczne miasto
Tylko wczoraj z Tżem stwierdziliśmy, że dla młodych ludzi nieprzyjazne - horrendalnie drogie, jeśli się tu nie pracuje, uczelnie nie powalają, o godzinach otwarcia sklepów nawet nie mówię, wieczorem miasto zamiera, z dobrymi klubami też ciężko.
Doszliśmy do wniosku, że dla dorosłych ludzi, rodzin dziećmi - super. Ale nie <25-30

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2013-05-13 o 19:17
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 17:34   #79
aivii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 63
Dot.: Austria

[QUOTE=kasieńka;40779009]
Cytat:
Napisane przez aivii Pokaż wiadomość
Nie bój się, to całkiem sympatyczne miasto
mielismy juz przyjemnosc sie poznac i zakochałam się w tym mieście
Jedyne czego sie obawiam to kwesti mieszkania i pracy.. znam niemiecki i angielski dosc dobrze, dogadam się, ale obawiam sie ze ciezko bedzie mi znalezc prace swiezo po studiach, bez udokumentowango doswiadczenia
aivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 21:11   #80
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Re: Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Tylko wczoraj z Tżem stwierdziliśmy, że dla młodych ludzi nieprzyjazne - horrendalnie drogie, jeśli się tu nie pracuje, uczelnie nie powalają, o godzinach otwarcia sklepów nawet nie mówię, wieczorem miasto zamiera, z dobrymi klubami też ciężko.
Doszliśmy do wniosku, że dla dorosłych ludzi, rodzin dziećmi - super. Ale nie <25-30

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No to z Twojej wypowiedzi wynika, że to miasto nie dla mnie, a ja je jednak bardzo lubię.
Drogie, fakt, ale to stolica, w Warszawie ceny są zbliżone. Każde miasto jest drogie jak się nie pracuje.
W jakimś tam rankingu (nie pamiętam czyj ten ranking był) Wiedeń po raz 3 z rzędu został uznany miastem w którym się najlepiej żyje- czyli dostosowanie zarobków do kosztów. Ja się z tym zgadzam bo jedna pracująca osoba jest w stanie utrzymać rodzinę.
Klubowego życia nie prowadzę zbyt szczególnie, ale cały 1 bezirk usiany małymi i większymi klubikami, PraterDome, no nie wiem, jakie Ty kluby preferujesz i czego w Wiedeńskich brakuje.
A o co chodzi z tymi godz otwarcia sklepów, bo nie rozumiem?
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 23:47   #81
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Re: Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
No to z Twojej wypowiedzi wynika, że to miasto nie dla mnie, a ja je jednak bardzo lubię.
Drogie, fakt, ale to stolica, w Warszawie ceny są zbliżone. Każde miasto jest drogie jak się nie pracuje.
W jakimś tam rankingu (nie pamiętam czyj ten ranking był) Wiedeń po raz 3 z rzędu został uznany miastem w którym się najlepiej żyje- czyli dostosowanie zarobków do kosztów. Ja się z tym zgadzam bo jedna pracująca osoba jest w stanie utrzymać rodzinę.
Klubowego życia nie prowadzę zbyt szczególnie, ale cały 1 bezirk usiany małymi i większymi klubikami, PraterDome, no nie wiem, jakie Ty kluby preferujesz i czego w Wiedeńskich brakuje.
A o co chodzi z tymi godz otwarcia sklepów, bo nie rozumiem?
Łódź jest bardzo tania nawet jak się nie pracuje stypendium Erasmusa starcza na dostatnie życie.
Kluby to opinia Tżta, który twierdzi, że są drętwe. Pierwszy raz zobaczyłam Flex i czemu ci ludzie stoją zamiast bawić się i tańczyć. Pubów fakt, sporo.
Sklepy - w Polsce 21-22 to był czas kiedy się zbierałam do Reala, osiedlowy całodobowy pod blokiem. A ciuchowe zakupy tylko w niedzielę, bo mało kiedy miałam czas (czy kilka lat wcześniej rodzice mieli czas) w tygodniu.

Ten ranking z tego co kojarzę uwzględniał przede wszystkim standard życia - komunikację, dużo terenów zielonych.

Aż mi się tęskni za Polską
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2013-05-13 o 23:54
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:14   #82
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Re: Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Łódź jest bardzo tania nawet jak się nie pracuje stypendium Erasmusa starcza na dostatnie życie.
Kluby to opinia Tżta, który twierdzi, że są drętwe. Pierwszy raz zobaczyłam Flex i czemu ci ludzie stoją zamiast bawić się i tańczyć. Pubów fakt, sporo.
Sklepy - w Polsce 21-22 to był czas kiedy się zbierałam do Reala, osiedlowy całodobowy pod blokiem. A ciuchowe zakupy tylko w niedzielę, bo mało kiedy miałam czas (czy kilka lat wcześniej rodzice mieli czas) w tygodniu.

Ten ranking z tego co kojarzę uwzględniał przede wszystkim standard życia - komunikację, dużo terenów zielonych.

Aż mi się tęskni za Polską
No tak, zakupów w niedziele nie zrobisz (poza dwiema w roku, tzw handlowe niedziele), ale patrząc ze strony osób pracujących w takich sklepach to plus Godziny otwarcia, no fakt spożywcze, w większości do 19 30 max, w niedziele kilka sklepów spożywczych jest otwartych, nie licząc arabskich, tureckich bo te sklepy na każdym kroku. Fakt, może to trochę odstraszać, szczególnie kiedy ktoś przyzwyczajony jest do niedzielnych wycieczek rodzinnych do centrum handlowego. Mnie to tam rybka
Co do klubów- jak mówię, ze mnie taki klubowicz jak z koziej pupy trąbka, ale żeby wszystkie takie drętwe... ? Znam wiele osób które weekend zaczynają w piątek i kończą w niedziele wieczór, i na co jak na co ale na brak różnorodności jeszcze nikt nie narzekał.
Ten ranking uwzględniał przede wszystkim dostosowanie cen do zarobków, możliwość kupna własnego mieszkania, w tą stronę.

Mnie się tu żyje dobrze, miło i przyjemnie

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

[QUOTE=aivii;40793318]
Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość

mielismy juz przyjemnosc sie poznac i zakochałam się w tym mieście
Jedyne czego sie obawiam to kwesti mieszkania i pracy.. znam niemiecki i angielski dosc dobrze, dogadam się, ale obawiam sie ze ciezko bedzie mi znalezc prace swiezo po studiach, bez udokumentowango doswiadczenia
Dlaczego mieszkania?
Z pracą... nie wiem w jakim kierunku idziesz, ale jedno co Ci potrzeba to pewność siebie- z tym dasz radę znaleźć dobrą pracę
Dasz radę, nie martw się na zapas, Twój przyszły pracodawca też będzie człowiekiem
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:05   #83
aivii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 63
Dot.: Austria

W jaki sposób najlepiej ubiegać sie o prace w Wiedniu? poprzez CV wysyłane mailowo czy doręczane osobiście?

Wysyłam strasztnie duzo CV ale nie uzyskuję odpowiedzi
aivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 14:04   #84
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez aivii Pokaż wiadomość
W jaki sposób najlepiej ubiegać sie o prace w Wiedniu? poprzez CV wysyłane mailowo czy doręczane osobiście?

Wysyłam strasztnie duzo CV ale nie uzyskuję odpowiedzi
Jak wszędzie zależy od branży. Ja w IT wysyłam mailowo, często po prostu zapytania o praktyki + dołączam oczywiście CV. W 90% mam odpowiedź, nawet jeśli jest to "Leider..."
Masz poprawnie napisane CV, wszystkie dane kontaktowe, dołączasz krótki list motywacyjny?
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:14   #85
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez aivii Pokaż wiadomość
W jaki sposób najlepiej ubiegać sie o prace w Wiedniu? poprzez CV wysyłane mailowo czy doręczane osobiście?

Wysyłam strasztnie duzo CV ale nie uzyskuję odpowiedzi
Ja z kolei zawsze i wszędzie osobiście, no chyba, że w ofercie pracy jest zaznaczone, że rekrutacja tylko drogą mailową.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 08:01   #86
aivii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 63
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Jak wszędzie zależy od branży. Ja w IT wysyłam mailowo, często po prostu zapytania o praktyki + dołączam oczywiście CV. W 90% mam odpowiedź, nawet jeśli jest to "Leider..."
Masz poprawnie napisane CV, wszystkie dane kontaktowe, dołączasz krótki list motywacyjny?
Tak dołączam komplet dokumentów
Nie wyraziłam się jasno, dostaje odpowiedzi właśnie Leider... z automatu bądź pisane samodzielnie z zaznaczeniem, ze niestety nie mam zameldowania w Wiedniu, więc odpadam na początku.

to mnie martwi, bo nie mam zadnych szans sie nawet "zaprezntowac" a wiem, ze dałabym sobie radę.

Edytowane przez aivii
Czas edycji: 2013-05-16 o 08:04
aivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 08:22   #87
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez aivii Pokaż wiadomość
Tak dołączam komplet dokumentów
Nie wyraziłam się jasno, dostaje odpowiedzi właśnie Leider... z automatu bądź pisane samodzielnie z zaznaczeniem, ze niestety nie mam zameldowania w Wiedniu, więc odpadam na początku.

to mnie martwi, bo nie mam zadnych szans sie nawet "zaprezntowac" a wiem, ze dałabym sobie radę.
Rozumiem, że dopiero się przeprowadzacie? To może rzeczywiście "na odległość", jeśli wpisujesz tylko polski adres zameldowania, pracodawcy są niechętnie nastawieni.
Dodam, że ja się spotkałam z pytaniem, czy potrzebuję jakiegoś pozwolenia na pracę, czy mogę legalnie pracować. Ktoś kto zajmował się rekrutacją nie wiedział jakie jest prawo i pracownicy których krają mogą legalnie pracować
Do tego pewnie uważają, że zanim się przeprowadzicie, mieszkanie, meldunek to trochę czasu zajmie.

Wiem, że to może być trudne przyjechać na głęboką wodę, ale może jednak musisz szukać dopiero na miejscu.
A czym się zajmujesz?
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 18:03   #88
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Austria

Kasieńka czy ranking, o który pisałaś zestawiał ceny mieszkań do średnich zarobków? Pamiętam właśnie taki, Wiedeń wypadł w nim bardzo dobrze jako jedna z najtańszych stolic.

Co nie zmienia faktu, że podzielam zdanie parodia i z tego względu mieszkać w stolicy bym nie chciała. Zresztą w Klagenfurcie jest zdecydowanie gorzej. Ciekawe lokale da się na placach jednej ręki policzyć, na interesujące koncerty nie ma praktycznie szans. Za to przyrodniczo Karyntia nadrabia i rekompensuje te kulturalne braki.

Kwestia zakupów nie jest dla mnie problemem, chociaż zamykanie sklepów odzieżowych i sportowych w centrum o 18:00 od poniedziałku do piątku to lekkie przegięcie. Dodatkowo nie spotkałam tutaj żadnych arabskich albo chińskich spożywczaków, więc awaryjnie po zostaje tylko stacja benzynowa.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2013-05-16 o 18:20
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 07:57   #89
aivii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 63
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Rozumiem, że dopiero się przeprowadzacie? To może rzeczywiście "na odległość", jeśli wpisujesz tylko polski adres zameldowania, pracodawcy są niechętnie nastawieni.
Dodam, że ja się spotkałam z pytaniem, czy potrzebuję jakiegoś pozwolenia na pracę, czy mogę legalnie pracować. Ktoś kto zajmował się rekrutacją nie wiedział jakie jest prawo i pracownicy których krają mogą legalnie pracować
Do tego pewnie uważają, że zanim się przeprowadzicie, mieszkanie, meldunek to trochę czasu zajmie.

Wiem, że to może być trudne przyjechać na głęboką wodę, ale może jednak musisz szukać dopiero na miejscu.
A czym się zajmujesz?
Jako obywatele unii mamy takie samo pracy w Austrii jak Austriacy Tak, dopiero sie przeprowadzam, tj. 2 lipca mam egzamin dyplomowy w Polsce i potem od razu wyjazd. Meldunku jeszcze nie mam, jestem na etapie szukania mieszkania w Wiedniu w jakichś rozsądnych pieniądzach na początku.
Mój fach to... języki obce :P studiuję germanistyke i angielski. Wiec niestety innych jakichś szczególnyhch umiejetnosci jak IT nie posidam
aivii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 10:13   #90
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Austria

Cytat:
Napisane przez aivii Pokaż wiadomość
Jako obywatele unii mamy takie samo pracy w Austrii jak Austriacy Tak, dopiero sie przeprowadzam, tj. 2 lipca mam egzamin dyplomowy w Polsce i potem od razu wyjazd. Meldunku jeszcze nie mam, jestem na etapie szukania mieszkania w Wiedniu w jakichś rozsądnych pieniądzach na początku.
Mój fach to... języki obce :P studiuję germanistyke i angielski. Wiec niestety innych jakichś szczególnyhch umiejetnosci jak IT nie posidam
Ja to wiem, ale spece od rekrutacji chyba nie
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 13:31:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.